Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
6. feb 2009

Deniska, to mas riadneho valibuka, nas Leo nemal 10 kg, tusim az ked mal 1,5 roka, teraz ma necelych 11 kg, tak ze skoro aj to je obleceny a obuty 🙂

katullka
6. feb 2009

Sasi, ani nasi su neni velki jedaci ☹ Ja im robim zatial bud hustu polievku, alebo len druhe. Myslis, ze musia mat kazdy den polievku? Inak nasi vazia asi tak okolo 8kg 😒 , zdaju sa mi dost chudi, no co s nimi. Inak obed, ked im chuti, tak zjedia plnu misku, aj jogurty lubia, len mlieko nechcu pit, resp. vypiju len velmi malo. Rozmyslam nad tym, ci ho nejako ochutit?

Altea, to, co opisala, ta baba o rocnom dietati, robia presne aj nasi, ale nemyslim si, ze by boli pozadu. Teda co sa rozpravania tyka, tak to je podla mna uplne v pohode, niektore deti povedia iba mama,tata.. aj v 2rokoch. Z kociek zatial vezu nevedia postavit. Ukazovat vedia akurat svoje hracky, ked im nieco povieme aby priniesli, tak to urobia. Aj blizke osoby vedia ukazat. No zda sa mi, ze ta baba prehana. 😒

grmitko
autor
6. feb 2009

Kati nasi nemaju kazdy den polievku, bud maju polievku alebo druhe, teraz si uz sami vedia vybrat co budu jest, tak si sami povedia, na co maju chut 🙂 u nas je to uz o demokracii 🙂

dracik1
6. feb 2009

katulka, ja som nase decka porovnavala s tym ci maju podla tabuliek akoze robit deti...sa mi to zdalo dost prehnane....a nasi to robili cca 2-3 mesiace pozadu....na mama a ja som citala, ze dieta cca v 7 mesiacoch ma vediet ukazat nos, oci, usta?????? neviem, kde na to ti doktori chodia

katulka, tusim yasmina pisala, ze dava deckam do mlieka keksy a banan aby ho vypili 🙂

katullka
6. feb 2009

Sasi, tak to je fajn, nemusis vymyslat 🙂 .

Inak tuto noc sme mali otrasnu, Samko sa zobudil pred pol nocou, ja som sa iba chystala ist spat, vobec nevedel zaspat, mlieko som mu este nechcela tak skoro zarabat, no bol hore az do pol tretej, vtedy som to uz vzdala a zarobila mu mlieko. Vtedy hned zaspal 🙄 . Inak on cely ten cas ani velmi neplakal, len sa hadzal z jednej strany na druhu,sadal si, obcas zamrncal..no hruza. Ja si myslim, ze nebol hladny, ved by predsa riadne plakal, ale asi to ma ako utisujuci prostriedok.No a o 6h ma prisiel zobudit MM, ze Paulinka je hore, takze 3h spanku 😒

grmitko
autor
6. feb 2009

joj Katulka, to ste mali ozaj rusnu noc ☹

no vymyslat musim co varit, len sa ich pytam ze ci to alebo to a oni si vyberu z ponuky, alebo si zavelia ze palacinky 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 su to mamickine deticky, kym som byvala doma, tak sme palacinky mali kazdy druhy den, ked sa nam nechcelo vymyslat co jest, ja peciem palacinky od 12 rokov 🙂 🙂 🙂

dracik1
6. feb 2009

grmiiii, aj ja chcem byt tvoje dieta...palacinky, mnam

grmitko
autor
6. feb 2009

idem ja spat, som unavena a nieco na mna tusim lezie, muz doniesol domov chripku, je mu nanic, boli ho hlava, no hroza, tak sa modlim aby do toho zase deti nespadli, teraz sa konecne vystrabili ako tak

grmitko
autor
6. feb 2009

Deniska ja si ta adoptujem, ale aj s tvojimi krasnymi chlapcami inak nie 😀 😀 😀 😀 😀

jolanka
6. feb 2009

u nas je to s temi babickami dost tezke jedna je ve svycarech a ma doma kocoura a mi psa, a druha moc cestovat nemuze lecila se na rakovinu prsa, och vubec nevim co budu delat.

yasmina
6. feb 2009

no ahojte,,,
dnes mi MM oznamil ze nepride v utorok alko bolo v plane ale vostvrtok...parada 😠
zajtra odchadza na kongres...cize 6 dni bude v prdeli a ja si to mam hodit 😒
katulka ja im davam len jeden chod...idu spinkat...a potom druhy chod...zemiacky niekedy mixujem niekedy len popucim vidlickou a masko nakrajam na mikrokusky,,,

lalupa
6. feb 2009

cauko
nestiham citat ☹ , len na skok
yasmi, to su super spravy, aby si ich potom nemusela znova zoznamovat 😖
zuzka je v poriadku? neviete nieco o nich?
drzte sa vsetky babule, o chvilu je tu jar 😵
sladke snicky a nerusenu nocku papa

yasmina
6. feb 2009

lalu ti ani nemusi pisat ako sa ctim ze? 😔
dobru nocku

lalupa
6. feb 2009

joj, yasmi, ved vy mate dnes 14 mesiacov!!! 😵 😵 😵 cmuck cmuk m+m
len si predstav, kolko uz takto tahas bezsennych noci...14+9m, to je na "medailu"!!! toto nik nepochopi, cim vsetkym si zena prejde a kolko toho vydrzi 😔 len tak dalej, mamicka 😵 bez deticiek je zivot onicom, aj tie velke decka su niekedy na spapanie, skoda, ze maju ine myslienkove pochody ako my... 😖
teraz by sa hodila ta dvojickova motlitbicka (adrol a tusim aj kiwi?) ... bla bla, "ale dvaja na pomojkanie" 😵
papa

yasmina
6. feb 2009

dakujeme 🙂
ja neviem o ziadnej dvojick.motlidbicke...
kocky ked bude cas zajtra sem s nou...
dobru nocku este raz

womenne
7. feb 2009

Dobre ranko ja somkonečne vybuvana,dnes sa stala Nikolaskovi nehoda pocikal sa 🤐 o 1.00som skušala či nieje apotom o 7.00sa zobudil a chcel ist knam pride a lahne si taky mokry kukam že čo ma to studeni a on cely docikany sa pytam že či mu to nevadi on že :"NIE" 😝
Včera sme šli pozriet jeden pozemok a vyjdeme pred bytovku a Nikolas rozplešteny v mlake 🙄 🤐 takže ja som pekne cupitala naspet prezliect ho 🙄
yasmin zase sama?a kam ide?ja by šla snim zabaldeckam veci a chod.teda ak sa da.Moji cestovanie zbožnuju tak že snimi by to šlo neviem ako tvoji 😉

jolanka
7. feb 2009

yasmi to je tak,tatik stale nekde pryc a pak jsi ty ta nejhorsi, ale neboj ty to zvladnes.
muj dnes maka od rana ja odpocivam, boli me ty zada dost, v noci jsem bracela ja si totiz neumim predstavit byt nekde bez deti.

grmitko
autor
7. feb 2009

yasmi tu je ta motlidbicka

Mother of Twins Prayer
There's 2 to wash,
There's 2 to dry;
There's 2 who argue,
There's 2 who cry.
One's in the mud,
Having a ball;
The other holds a crayon...
Another marked wall.
Some days seem endless,
My patience grows thin.
Why did God choose me
To be a mother of twins?
The answer comes clear
At the end of the day,
As I tuck them in bed
And to myself I say...
There's 2 to kiss,
There's 2 to hug;
And best of all,
Thank You God, for two to LOVE.

Modlitba pre nás
Sú dve na umytie,
sú dve na osušenie;
sú dve čo sa hádajú,
sú dve čo plačú.
Jedno je v blate,
má super zábavu;
druhé drží pastelku---
ďalšia stena počarbaná.
Niektoré dni sa zdajú nekonečné,
moja trpezlivosť sa míňa.
Prečo si Boh vybral MŇA
byť mamou dvojičiek?
Odpoveď je jasná
na konci dňa,
keď ich uložím do postieľky
a poviem si:
sú dve na pusinky,
sú dve na objímanie
a najlepšie zo všetkého,
díky Bože za dve na milovanie/ľúbenie

yasmina
7. feb 2009

grmitko dakujem to je mile ale pokial sa to naucim 🙂 nejako hlupnem...
womenne nemozeme ist s nim...to je lekar.kongres...nebol by s nami aj tak by sa nam nevenoval...a co by som robila sama v hotel.izbe?kde nemame postielky...hracky...jedlo...kuchynu..mikrovlnku atd atd...a ani by nam to neschvalil...

grmitko
autor
7. feb 2009

yasmi nemusis sa ju ucit, skopiruj si ju, uloz a ked budes na tom zle, tak si ju precitaj 😀 ja to robim tak isto, neviem ju naspamat, mam ju ulozenu 🙂

margaretka11
7. feb 2009

Ahojte babuľky, posielam vám jedno športovo nešportové video z youtube na zlepšenie nálady:

https://www.youtube.com/watch?v=tppGRyf9q2M

dúfam, že som ho dobre skopírovala a špeciálne do pozornosti odporúčam dvoch hráčov (3 D) ping pongu, je to predposledná scénka a sú oblečení v oranžovom a červenom 😉 . Mne z nich tiekli slzy 😀

jzfr
7. feb 2009

grmi - krasne a pravdive 🙂

tatolu
7. feb 2009

No konečne som dočítala.
Čítala som s veľkými prestávkami už skoro dva dni 😀
Dúfam, že v noci zas toho napíšete veľa a ja vám už iba oznámim, tak som skončila 😖
Teraz končím keďže ja čakám na tri objatia a naše uspávanie práve začína.

Dievčatá ako vidím, peniaze nie sú všetko...

lumah
7. feb 2009

dracik podla mna je to blbost, 7mesačné deti len objavuju svoje telo a nie aby vedeli aj ukázať čo je čo, to je blbosť, to by musel byť génius-dík, ja radšej chcem normálneho človeka vychovať. 😀 😝

kili
7. feb 2009

ja dodávam k básnečke
...sú dve na hojdanie

čo je fakt super na tej váhovej hojdačke, lebo nemusím tlačiť dole ale som len pri tom ľahšom a trošku strčím, ostatný sa musia namáhať 😀

lumah
7. feb 2009

kam ste zmizli?

margaretka11
7. feb 2009

Ahojte, nepozerali ste Poštu pre teba? Ja to pravidelne nesledujem, teraz som náhodou prepla, ale už zase raz slzím ako dážď 😢

womenne
7. feb 2009

mar a čo tam je?my tu stv nechytame ☹

margaretka11
7. feb 2009

Wom, boli tam dvojičky 20-ročné dievčatá s mozgovou obrnou. Obe na vozíčkoch, tá jedna náramne výrečná, ale obe zlatíčka. Stará sa o ne otec lebo ho opustila manželka, ktorá si našla iného. Okrem toho majú ešte 11-ročnú sestru, tá je zrejme úplne zdravá. A tie dievčatá chodia do špeciálnej školy a tam majú zlatú učiteľku, ktorú si zavolali do Pošty, aby sa jej poďakovali za všetko, čo pre postihnuté deti robí. Jednej zo sestier pomohla vydať aj básnickú zbierku. A tá učiteľka tiež zlatíčko už na prvý pohľad. Mňa to nesmierne dojalo 😢

womenne
7. feb 2009

preboha to čo je za matku??? 🙄 🤐
teda to je fakt dojimave,ja by som tiež bulila som citlivka,deti s MO su zvlaštne vyspele a velmi šikovne ako napr,ta čo tancovala v talente na markize však?