Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

minkak
22. sep 2010

@julietka no veeeeeru bozinku strasne to ubehlo.....vsak aj Vy uz 7 mesiacikov 😵
tak aj tak maju studene nozky,moje babulky nemaju,no vsak teraz sa sice aj pekne oteplilo 😎 tak ja by som potom bud skusila uz topanocky alebo riadne teple ponozticky na pancusky,to bude viac asi ako tie capacky,pripadne take tie strikovane papucky na to.aj my sme mali tie topanocky RAK tie su tiez velmi dobre 😉

matelko1
23. sep 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
v utorok sme boli na rehabilit.a dnes na kontrole u dr a tak sa chlapci rozplakali,neviem coho sa zlakli,ale uz ich ani poriadne nemohla skontrolovat,pasticky mali uzavrete no vobec sa neuvolnili,takich som ich este nevidela.no o mesiac znova kontrola a musim nas este raz na rehabilit,objednat,na fit loptu.no,uz som sa tesila,ze nebudeme chodit a ....
rano uz o 7-mej sme boli v cakarni a prvy 😵 😵 😵

matelko1
23. sep 2010

a este vcera mi dosiel ten kocik cosatto-je perfektny,lahko sa ovlada a ako malo miesta v aute zaberie,no golfac super.a vcera mi skoncila materska,tak som si vybavovala ten rodicovsky a stihla som maximalne na socialku zajst,tam mi dala este papier na vypisanie a musim rodne listy dat prefotit.dnes su nestrankove dni,tak znova zajtra musim to obehat,ist na urad prace atd.no vybavovaciek kopu a tak malo davaju.pani na UPSVR mi povedla,ze mam len jedno dieta napisat a jeden rodny list prefotit a teraz sa pytam,ze koho tam napisem....to je strasne,skoda sa je rozculovat.....je to nespravodlive ci 1 dieta,ci 2 ci 3 stale je len jeden prispevok.tak nech oni skusia z tej almuznej zit.ved to nemam ani na nutrilon.

juliagregor
23. sep 2010

@matelko1 vitaj medzi nami na RP, je to výsmech 😲 😝 , dnes bol Mihál v Teleráne a hovoril, že od januára má byť RP 200 Eur, ty máš teraz 265 alebo 165?

juliagregor
23. sep 2010

dnes sme boli u zubára...Ajko v pohode, Maťko v pohode, len Šimon strečkoval, ukázal len trošku...ja som ho nenútila, ved za pol roka pojdeme zas 😀
treba chodiť od roka 😉

@matelko1 deti si už začínajú vyberať čo sa im páči a čo nie , aj mne v tom veku začali u lekárky nariekať a dovtedy sa na ňu krásne usmievali...to prejde 😉

minkak
23. sep 2010

Ahojte kocky 🙂
@matelko1 no veru je to tak...nic s tym nenarobime..... 😒 ja som to napisala na tu starsiu,nech ju nepreskocim,keby sa niekto ,niekedy snad rozhodol,ze to doplatia ,alebo co 😀 😀 😀
neviem.....je to des....a teraz ked to este znizia.....vsak mozme ist do roboty,ze.....2-3 deti niekde dat ved sa to bozsky vsetko oplati.... 😨 och nemam slov ani....
ja by som teda od deti neisla ani keby co bolo asi.....do tych 3 rokov sme prene take dolezite..... 😵
proste pekne na nas dvojickovych,troj.,......usetria.....

@juliagregor nas caka druha kontrola Veroniky v novembri a babulky pojdu 1x-no s nimi to bude inak sranda veru....Veronika je vzorna(zatial-xixi)

dracik1
23. sep 2010

ahojte, baby, prepacte.........juli, super, ze nam to zvysia 🙂 , lebo dostavat 165 eur je riadna pakaren....veru aj tych 30 eur k dobru je fajn......

som sa pobavila, ze na MK chcu nejake baby strajkovat, ze im idu znizit RP....a co mame potom povedat my...vychovame za 3 roky 2 deti a stat usetri na vsetkom.... 😠 kruci, ja musim kazdu korunu obratit, na dovolenke sme este neboli co sa deti narodili a a ani tak skoro nepojdeme a to sa musim triast, ze mi ich ani do skolky nezoberu.....

lusinkaj
23. sep 2010

@juliagregor vazne ma sa zvysit?ale pre vsetkych alebo len tie ktore oteh.ked pracovali?

lusinkaj
23. sep 2010

@matelko1 super vyzera ten kocik...a akej farby si kupila?a ten co mas uz nepouzivas ci este budes? 😉

lusinkaj
23. sep 2010

ako to vlastne je,ja nechapem tym prispevkom...ja budem teraz dostavat 165e.manzel na deti dostane rodinne pridavky + danovy bonus???a to vsetko len raz aj ked mame dve deti alebo ako to je???

dracik1
23. sep 2010

luci, nie, znizit...doteraz bolo, ze do 2 rokov veku dietata 250 eur a potom iba 165 eur, teraz chcu dat jednotne 190 eur.....my s juli dostravame vsak uz iba 160 eur...takze nam zvysia

zuzbel1
23. sep 2010

@lusinkaj ahoj, pre tieco pracovali by mal byt prisevok 190 EUR, nebude 165 EUR a ani 265 EUR, proste bude pre všetkých rovnaký ale zatial to nepreslo parlamentom len to vlada schvalila. 😖

dracik1
23. sep 2010

luci, prispevok pri narodeni dietata dostanes 2 x, cize nejakych 50 tisic, potom budes dostavat matersku, tusim 8 mesiacov,cca 60% z platu, potom budes dostavat rodicovsky prispevok iba na 1 dieta / teraz to bude 190 eur od noveho roka/ a 2 x pridavky

juliagregor
23. sep 2010

@dracik1 nečítala som to..neskôr skúsim 😉

@lusinkaj na vysvetlenie, neviem či máš nárok na matesrkú alebo nie...alebo len na RP? pracovala si?
po pôrode je nárok na matreský príspevok a potom na rodičovský príspevpk, ak dostávaš MP podľa odpracovaného platu a odvodov, tak máš nárok na cca 260 Eur ak nie, tak na nižší RP a to je len 165 Eur...ten vyšší bol len do veku 2 rokov veku, potom je ten 165 eur...
teraz je návrh taký, že automaticky bude len jeden RP a to vo výške cca 200 Eur..

samozrejme, že tie čo majú nárok na ten zvýšený sa búria ...

aj sa teším 😀

juliagregor
23. sep 2010

kým som dopísala, koko príspevkov 🙂

lusinkaj
23. sep 2010

no ja nemam narok na ten vyssi len na tych 165e.to mi bude vyplacat urad prace lebo ja som od zaciatku teh.na urade p. 😒
a toto hej to viem ze dostanem na dve deti ten jednorzaovy poplatok tych 50t.
cize rodinne dostane manzel normalne na dve deti,to je kolko??
a ten danovy bonus nedostane???

juliagregor
23. sep 2010

@lusinkaj daňový bonus je 700 Eur rozrátaných na 12 mesiacov v mzde, ked nie je živnostník..
RP viš, že neviem... a vidíš tebe to bude vyhovovať, lebo dostaneš viac 🙂

lusinkaj
23. sep 2010

@juliagregor no nieje zivnostnik...
vyhovovat v com?co dostanem viac?

juliagregor
23. sep 2010

@lusinkaj lebo ak to prijmú, tak od 1.1. budeš dostávať 190 Eur 😉

lusinkaj
23. sep 2010

@juliagregor aha jasne chapem,tak by bodlo...super.. 😉 aspon nieco by dobre tato vlada urobila...lebo vsetko je take nespravodlive co sa tyka tych penazi...pre nas matky 🙂

janulqa07
23. sep 2010

pekny dnik prajem🙂
ja som uz z mojich deti chora a to doslova, im choroba konecne troslu presla a na mna sa nalepila, chcem ist s nimi von, ale mam taky stres a strach, ze sa nemozem prinutit hodinovej priprave ☹
@lusinkaj no krasne sa drzis 😵
@juliagregor uz vies co si vyhrala?

juliagregor
23. sep 2010

@janulqa07 kozmetiku Doliva

janulqa07
23. sep 2010

@juliagregor loto si uz skusila? 🙂
mne dnes Matus rano urobil scenu, ze on chce do skolky a hotovo.... no tak to sme uz dvaja co placu kedy uz pojde do skolky 😀

juliagregor
23. sep 2010

@janulqa07 skúsila a nič 😀 , zlatko máš toho dosť 😒

lusinkaj
23. sep 2010

@janulqa07 dakujem,drzim sa fakt super...sama som prekvapena 🙂
este chcem sa spytat ohlaodm tych monitorov dychu,mate to pouzivate?ako to vlastne je viem ze jeden set obsahuje 2ks podlozky a jeden ten monitor cize mi musime kupit dve alebo pred vojicky je to nejak inak?

janulqa07
23. sep 2010

@juliagregor no prve tri dni sa dalo , ale uz mame asi ponorkovu chorobu 😒 mozno to je aj tym ze to chytilo aj mna a nevladzem
s tym lotom nesmut, asi by si mierila prilis vysoko, zacinas dobre, este par vyhier a mozno potom aj to loto 😀
ako chodis s chalanmi k lekarom? sama? aj pocuvaju?

janulqa07
23. sep 2010

@lusinkaj no my mame z unionu dva monitory, podmienka bola dve postielky

lusinkaj
23. sep 2010

@janulqa07 z unionu?a za kolko?alebo ako to tam chodi oni to poziciavaju?len tato jedna podmienka je?

juliagregor
23. sep 2010

@lusinkaj sú dva druhy monitorov..doskový - potrebuje dva monitory a ten druhý (náízov neskôr dopíšem), ten sa pripína na plienku a deti môžu byť aj v jednej postieľke...
pokiaľ viem, aj Katka má monitory v jednej postieľke, ona má takú veľkú dvojkovú postieľku, nezaťažuj sa s monitormy, detičky máš krásne donosené a keby bol problém, tak potom poriešiš ...bud si požičiaš z nemocky alebo z poisťovne...

janulqa07
23. sep 2010

@lusinkaj no obaja rodicia tam musia byt poistencami, je to na pol roka, zapoziciavaju zadara