Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
22. feb 2009

Leni aj ja som tvoju kacicku uz pomojkala 😉

yasmina
22. feb 2009

inac vcera sme boli v PL v carrefoure ...108 km z PO---som nechapala ake ceny...Pampers 72ks v.4 330sk Nutrilon 3 800g 240 sk 4balicky pampers mokre utierky 200sk Persil sensitive for babies 3kg 170sk Hipp cajik 67sk Hipp masov.prokrm 33sk a Fruttapura 4ks 55sk no som pre nasich zrutkov urobila dobre zasoby a pre nas Absolut a Baileys...a kopec inych veci...prvy krat na takychto nakupoch ale oplati sa...

evka1310
22. feb 2009

🙂 ahoj maminy...maly Rudofl sa naucil rozhupat sam vo vajicku a teraz uz len cakam kedy sa v tom vajicku aj prekoprcne...boze doteraz ked som nevedela kam s nimi, som jedno dala do lehatka a druhy vol vo vajicku a hoveli si tam...teraz je uz aj to nebezpecne...
aj ked som an neho tiez trochu hrda, aky je sikovny, ze na to sam prisiel...a hojda sa skutocne ze statocne... 😅 potvorka mala

lalupa
22. feb 2009

yas, vidis , ten hipp cajik by sa mi zisiel, male zboznovali fenyklovy a nech skusam hocico, sackove detske, sunarek jablckovy, sypany, nevypiju tolko ako ten spominany ( a pritom som ho stale fajne riedila)
na SK je vsetko strasne predrazene, este aj cudzinci sa stazuju...

vy facebookovky tajnostkarky, my tu potom netusime, o com tu vlastne pisete 😅

grmitko
autor
22. feb 2009

evka tak to je ozaj sikulka 🙂 zachvilu ich budes nahanat po byte 😀

yasmina
22. feb 2009

ved to lala nasi piju Hipp cajiky a tu ich kupujem za 130 sk ale uz nebudem...keby som vedela tak by som ti kupila ten feniklovy...ja kupujem len kamilkovy, spokojne brusko a cervenu ciapocku

lalupa
22. feb 2009

kto to mohol tusit, ze? 😉 cervenu ciapocku nepoznam 😕

nemate tu niekto na predaj drevene sane s dvojoperadlom?

dracik1
22. feb 2009

caute kocky, na mna prisla nejaka kriza, som zla a nevrela, potrebovala by som vypadnut na pol dna na lyze - som neskromna 😲

yasmin, to su ceny, ja som uz taka nasr..ta na ceny na slovensku, ze cakam, kedy pojdeme k nasim a pojdeme nakupit do Ciech, ja sa im na take drahe nakupy v SR mozem vyse...inkat

lenka, male su strasne zlate a ta fotka s mamickou, to je tvoja mladsia sestra 😉 🙂

evka, ja som nasim zrusila lehatka ked mali 6 mesiacov, uz sa v nich nudili, chceli sa plazit a hrat sa 🙂

nana, ty mas ineho mladasa 😵 , tak si to uzite

grmitko, ja som vcera robila zapekany por v sunke a syre, zapiekla som ho so smotanou a vajcom, straaaaaaaasne dobreeeeee

dracik1
22. feb 2009

lumi, ja davam nasim radsej do olovrantovej kase uvarene ovsaky, lebo ked som im davala krupicu, mala som pocit, ze ich zapeka

lalu, prosim ta, ako varis svojim kockam tu cervenu sosovicu?

evka1310
22. feb 2009

ja sa inak dnes citim ako najhorsia mama na svete... 😖 lebo doteraz som in poctivo varila a cistial ovocie, ale dnes po prvy krat som to vzdala a dala som im detsku vyzivu- jablckovu...je v nej cukor...zaciname dobre...to som vravela ze mojim cukor a sladke davat nebudem...ale im jablko nechuti...ani po 2 mesiacoch...myslim, ze som trpezliva zena, vacsina ludi to vzda rychlejsie, ale ja som fakt ze 2 mesiace skusala naucit ich jest jablcko a im nechuti...po tej detskej vyzive sa len tak zaprasilo samozrejme... 😖 😖
kamoska ma 1 dieta co je len sladke a tak dava dcere cukor aj do zeleninovej polievky...snad my tak neskoncime...
aspon ze TV nemame, tak ten zlozvyk im nedam... 😎
no ale citim sa previnilo

lenkamt
22. feb 2009

Dracik - 🙂 ďakujeme, pravdaže aj ostatným za všetky komplimenty, jasné že sa cítim ako ich /nie o moc/ staršia sestra 😀

Evi - preboha neber to tak vážne, troška cukru im neuškodí, veď sú to už veľkí chlapi. to keby si videla čo moje jedia 😅 a pozerajú telku 😅 a boli v chodítkach 😅

evka1310
22. feb 2009

grmi - to ma uz viac mam varovalo, ze skutocna "radost" nastane az sa drobci zacnu hybat...ako t bolo u vas? na co sa mam pripravit? videla som v obchode uz aj "voditko" na male deti...

dracik1
22. feb 2009

evi, ani nasi nechceli najprv ovocie, som im davala vyzivu asi mesiac, teraz spraskaju jablcko, hrusku, banan vsetko 🙂
leni, tie copiky im veeelmi pristanu a ty si fakt kocka mladica 😉

dracik1
22. feb 2009

evi, tvoji sa este neplazia? nas Juro ten sa plazi o 106, uz sme museli dat poistky na zastrcky, lebo tie ho magicky pritahovali 😀 , plazi sa po byte, bucha do vsetkeho a objavuje velky svet, Jakub , nas buchtik, ten gula sudy, zatial 😀

grmitko
autor
22. feb 2009

Evi my sme choditka mali, ale neosvedcili sa, takze s tymto neporadim
u nas to bolo tak, ze nasi boli strasne pohyblivy, akonahle zistili, ze sa vedia postavit tak okolo nabytku ako strely trielili a boli jasne aj urazy, padnutia, udrete hlavicky, plac, ale tomu sa zabrabit neda ☹ to by clovek musel mat aspon 8 ruk a 8 oci 🙂 deti to vsetko preziju, myslim ze taka zdrava miera malych urazov je aj dobra, aby sa deti naucili, ze aj nebezpecenstvo existuje, oni rychlo zistia kam mozu a kam nemozu, ale skusat budu 🙂
mne to uz teraz pride ze to bolo hroooozne davno, co sa ucili chodit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a vobec si nevycitatj, ze si im dala presnidavku, nasi tiez jablko nechceli ani za nic na svete, leo ten doteraz jablko nezjde, zato domko aj dve denne 🙂 nasi tiez pozeraju telku, teraz skoro stale, dvd nam raz zhori, ako v kuse ide, aj sladkeho jedia viac ako by mali, ale im to neublizi, su ako spagatiky a nie a nie pribrat 🙂

evka1310
22. feb 2009

dracik ... nie neplazia ☹ (ci je to skor 🙂)...my sme ale 2 mesiace "pozadu", takze akoby sme mali len 5 mesiaocv a nieco...teda skoro 6...Albert este ani nesedi (ale on je take to dieta, ze neda nic vediet a jeden den - ked si je sebou isty- to proste urobi, bez varovania...) Rudolf uz par tyzdnov sedi sam...🙂...ale u neho som to ocakaval, lebo to uz hodne dlhoskusal...teraz zas uz par tyzdnov skusa stat na nohach....Rudolf este aj ked bol v bruchu, tak na UTZ sa vkuse hybal a odkedy sa narodil, tak sa nezastavil...takze az ten pride na to ako sa hybat, AMEN😀..teraz ma najvacciu radost z toho, ze vie par minut stat na vlastnyh nohach, normalne s ana tom smeje....
vy ste narodeny v termine? Kedy sa zacali plazit? ja sa snazim velmi nedivat na to ze v akom veku co by mali..moji mali maju svoje vlastne casy kedy co urobia...tak som trpezliva...

ozaj otazka vsetkym dvojmamam - citala som ze pri dvojkahc je vzdy jeden zivy ktory sa nezastavi a druhy naopka velmi trpezlivy a pokojny...mate to tak? My jednoznacne ANO... 😀 😀

Grmi - JA som tiez zvazovala choditka, ale vela ludi mi do nedoporucilo....:-/ jejda obas si vravim ako ti je dobre, ze uz ste "takyyyy velky" 😀 😀 😀 ...uz papate vsetko, chodite....my stale taky krbci...

evka1310
22. feb 2009

Kili - iba zo zvedavosti ...co robi psychlog s tak malym dietatom?

lumah
22. feb 2009

evka aj u nás je to presne ako píšeš-jeden živý a druhý leňoch.
zuzka dnes sa naši krpci kupali-ale po jednom, lebo Filip spal-ten až neskor-vo velkej vani v tej stoličke od teba.
dracik ja nepoužívam tiež ešte krupicu, kupila som detské keksíky a tie dávam-mám výživy od mamy-dnes mali slivkovu s banánom a tými keksíkmi. Všetko schňamstli len taký fukot. tato im na obed robil zeleninku a velmi im chutila-zatial nemáme problémy s jedením, akurát Filip nemá rád zelenu farbu-ked je to moc zelené napr, od brokolice alebo špenátu, vytláča mi lyžičku a tvári sa hrozne. Dado ten nemá prblém s ničím-je drobnejšľí, ale zje viac, no on všetko v momente vyskáče-je to taký gumkáčik.
dracik naši sa ešte neplazia, dado sa prevaluje a trošku sa vie posuvať dopredu a dozadu, ale ešte to nie je také rýchle plazenie. Filip ten sa prevaluje len-náš malý tučko lenivý. David sa skor dvíha rovno na nohy, ked ho dávam sedieť, napne nohy a rovno na nich skáče. On nevie ani v klude jesť. hruuuza.
baby aj vám sem nejdu dať smajlíci?

lumah
22. feb 2009

lalupka:D že kakajte aj dalej tak krasne :DDD.
Kočky ako zvládate chodenie malých? Ked sa vám naraz snažia chodiť? Zatial si to neviem predstaviť.

kili
22. feb 2009

evka, len skúša, čo už vedia, čiže im dáva rôzne hračky, aby napr. búchali kladivkom, hladali pod šálkami, vhadzovali guličky do nádoby s dierkou... to ako nie je psychologička, ale pedagopsychologička.

grmitko
autor
22. feb 2009

evi pisem ako debil, nie choditka, tie sme nemali, ale voditka som myslela 😅

evka1310
22. feb 2009

Kili -to preto ze su skor narodeni? a aj ich nieco uci, ci len sleduje? names od nej nejake typy aby z deti vyrastli maly geniovia o ktore sa mozes podelit 😝

grmitko
autor
22. feb 2009

u nas to bolo do roka tak, ze Leusko bol taky ze sa nezastavil a Domko to bol vegetak, ale od roka su obidvaja taki pohyblivi az az a teraz su este aj nervaci mali, ked nieco nei je podla nich, to by ste mali vidiet co dokazu robit 😲 😲 😲

grmitko
autor
22. feb 2009

nasi su narodeni v podstate v termine, posledny den 38tt, co sa berie ako v termine 🙂 a ja som nikdy nesledovala tabulky co by mali kedy vediet, lebo si myslim ze kazde dieta sa vyvija vlastnym tempom, ale do roka zvladli vsetko co by mali v podstate rocne deti vediet 🙂

lenkamt
22. feb 2009

naše sú úplne naopak ako boli v bruchu, Lucka sa moc nehýbala bola nižšie, väčšia a teraz je to náš šporťák a je menšia, Lenka bola šidlo a teraz je to náš lenivý pucko 😀
a tiež boli lenivé, plazili sa až ako 9m, štvornožkovali 10m a chodili 13m. po rozprávaní ani slychu .... a tak 😀

lumah
22. feb 2009

grmitko aj ja mám kupené vodítka, lebo si neviem predstaviť ako učiť dvoch naraz chodiť.

lenkamt
22. feb 2009

Lumi - nebudeš ich učiť, najprv budú štvornožkovať, potom sa stavať k nábytku a budú skúšať od stola k sedačke a naopak a potom sa pustia samí. chodenie za ruky je rovnako škodlivé ako chodítka, povedali múdri páni doktori. my sme za ruky chodili len von keď sme boli dvaja, inak mali smolu 😔

lenkamt
22. feb 2009

no a som vytočená, tak ariu robia už zase 50/50 a s nánožníkmi 😠 mám nervy 😠
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

grmitko
autor
22. feb 2009

nasi boli v brusku tiez opacne, leusko sa takemer nehybal a domko tam robil kotrmelce, a ked sa narodili tak to bolo uplne opacne 🙂

nasi v tych voditkach nechceli byt, tak sme ich nevyuzili, naucili sa krasne chodit aj sami bez nejakych pomocok
nasi velmi dlho chodili okolo nabytku, potom sa jedneho dna pustili a chodili, ale dovtedy ziadne pokusy ze jeden dva kroky sami, to nie, len popri nabytku strasnou rychlostou a potom uplne sami

mima595
22. feb 2009

ahojte - presne ako pise Grmi a Lenka, ani nasi nechodili skoro vobec za ruky a voditka a choditka sme nemali. najprv stvornozkovali a potom sa zacali stavat o nabytok a pomaly skusali chodit 🙂
proste som ani raz nezazila to, na co sa stazovali kamosky - monomamy- že ich bolel chrbat až až z toho, ako dieta vodili za ruky 😉 - proste dvojky su aj v tom genialne 😉

Yasmi - a kde presne ste boli? Vsak sa oplati ist do Polska - tie ceny su brutalne - ale v dobrom - "no nekup sebe" 😉 - ako vravi moj sef