Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

ajka72
5. jún 2009

ahojte aj zdravím všetky s ktorými som sa nezvítala pozerala som lenkamt tvoj albumček s fotečkami máš rozkošné dievčatáa a dvojičky su skoro rovnako staré ako moje a tiež máš lenku ako ja, tej dodatočne blahoželám k včerajšiemu sviatku, prajem všetkým cestovateľkám príjemne strávený víkend so svojimi deťurancami a aj príjemnú a hlavne oddychovu dovolenku všetkým čo sa chystáte už na dovolenku

zabka0609
5. jún 2009

ahojte vsetky.ajka tak u nas frcia vsetky hracky.najme kociariky a babiky.bez babiky ani na krok a este s nimi aj spia a vsetko kupujeme krat 2.musia mat rovnake hracky takze je u nas vsetko do bodky dvojmo.inak bitka a plac ako hrom ak ma jedna nieco ine ako ta druha.potom sa vedia zahrat s kockami,maju aj take male penove puzzle s pismenkami to ich tiez velmi bavi,telefonuju tiez s takymi malymi telefonikmi.radi tancuju a pozeraju dvd rozpravocky a to mi padne vhod ked chcem ist do sprchy.no neviem co este oni sa zahraju s hocicim.a co rozpravuju tak to je ako napr mama,tata,baba,havu,gul gul,kavu,dodo,papa,kaj-caj,kakao-koko alebo kakoj,ham to ked su hladne,nana na ked chcu nejaku hudbu a ked sa rozpravaju spolu tak to su len take blabotaninky.
A co sa tyka toho papkania tak nase zjedia vsetko a velmi radi a vela papaju.vazia okolo 13 kg a kolko meraju to neviem ale uz im budem kupovat veci velkosti 92.takze asi tolko.a este dodavam,ze su na seba neskutocne naviazane.aj oblecenie musia mat rovnake.

yas drzim palce nech to vsetci zvladnete v pohode.ja si netrufam na dovolenku s malymi nieto este bez nich.obdivujem ta.

taktiez obdivujem maminky dvojiciek,ktore si popri ratolestiach urobili vysoku skolu.uzasne co dokazete.

ajka72
5. jún 2009

dakujem zabka za vyčerpvajúcu odpove´d píšeš o malých a ako keby som čítala všetko o svojich, naše majú ešte radi aj ťahacie veci a momentálne som im kupila takú veľku loptu ale bohužial len jednu tak je občas bitka o ňu a nevedia sa jej nabažiť, no s papaním je u nás trošku problém nezjedia uplne všetko a ako pozerám su aj drobnejšie od tvojich, majú svoje jedlá ktoré zjedia, s tou naviazanosťou suhlasím, a čo sa týka obliekania ešte nevyžadujú aby boli rovnako oblečené, to asi neskor, ale skor chcu sa obliekať samé, samé nohavice, samé čiapky, topánky niekedy je to s nimi ťažké presvedčiť ich že ich idem ja obliecť, musím im povedať resp. sa opýtať či im môžem pomôcť,
a ešte sa ťa opýtam ako ti spia cez deň a ako v noci a ako funguje u vás nočník
inak ja som si tiež robila resp. dokončovala 5.ročník na VŠ, ke´d sa dievčatá narodili teraz sa sama čudujem ako som to celé zvládla, a vobec ten minulý rok som mala dosť hektický, ja som končila VŠ, manžel si robi doktorát, krstiny, a prerábka bytu a na jeseň sťahovanie do neho uf..., aspoň že tento rok je už kľudnejši aspoň zatiaľ a verím že aj bude naďalej, inak idem na dovolenku s deťmi do tatier k moru som si netrufla a tiež obdivujem maminy ktoré to zvládnu

ajka72
5. jún 2009

a ešte mám na teba zabka otázočku kde dievčencom kupuješ na seba vecičky su rozkošné v tých šatičkách...

womenne
5. jún 2009

ahojky vitam novu mamičku 😉

hi dnes som si pokecala so Slovakmi čo pracuju na našom panelaku joj až tak fajne počut rodny jazyk nemyslela som si že mi to tak bude chybat 😕
maly mi spia teraz nevrtaju tak hadam ešte take 2hodinky ani nebudu.

na urologii sme dopadli dobre,kyla sa m vstrebala,dal mi recept na pipika aby sa im uvolnil,chcel im to prestrihnut ale zajtra ideme na oslavu takže ked sa minu maste pojdeme s oboma na prerezanie Nik už druhy krat chudamoje.Doktor je mily si tam snimipokecal,Sebo sa stale vypytoval čo to tam je tak mu ukazoval 😀

unas konečne neprši ale fuka om zedava ako bude zajtra neviete nahodou ako hlasi na kysuciach?

zabka0609
5. jún 2009

no ajka cez den mi spia uz iba raz a to az okolo 14:00 lebo rano vstavaju okolo 9;00 a niekedy aj neskor.pospia si tak hodinku a pol a vecer ich ukladam tak okolo deviatej.spinkaju celu noc bez prebudenia. a nocnik u nas funguje asi tak,ze rano ich davam ked vstanu na obed ked idu spinkat potom ked vstanu a vecer ked idu spat.este sa same nepytaju,ale zakazdym sa vycikaju takze snad sa uz onedlho zbavime pampersiek.a mimochodom obdivujem ta ako si to vsetko mohla zvladnut.mas niekoho kto ti s nimi pomaha?a vecicky im kupuje moja mamka z Anglicka.su velmi kvalitne a pritom nestoja vela.tiez sa chcu obliekat same,ale neprotestuju ak ich obliekam ja lebo vedia,ze niekam ideme.minule som jednej dala take tricko s kvietkami a druhej som skusala ine tak len mama dole mama dole lebo chcela to iste co mala jej sestricka.no som sa cudovala,ze ako si to tak male deti mozu uvedomovat.

ajka72 a ako je to u vas s nocnikmi?a ako spinkaju tvoje?piju este mliecko?mimochodom tesim sa na tvoj albumcek.

pozdravujem vsetky

elenita
5. jún 2009

Ahojte maminky! pozeram, ze nam tu pribudli nejake nove 😉
Ti moji lotri konecne spia, mohli by potiahnut este aspon hodinku.....

rosarita20
5. jún 2009

cafte,
vitam nove maminky 😉 ,
no nasi sa saleju v postielkach....idem ku nim, lebo nezaspia ani do druhej 😠 😠

janettba
5. jún 2009

Ahojte babule - vítam nové dvojičkové maminky 😉 a posielam oneskorene ale predsa gratulky k meninám Maximom a Lenkám... 😉

Niekto sa pýtal na ohrádku, tak pridám aj moju skúsenosť - ja som s ohrádkou veľmi spokojná, chaloši sa v nej vedia zahrať, ale niekedy mi pripadá, že to nie je ohradka, ale ring - keď sa začnú mlátiť 😀 - potom ich dávam od seba a druhý putuje do cestovnej postieľky, ktorú máme rozloženú, ako druhú ohrádku, ale do nej väčšinou hádžem hračky a poviem vám, že momentálne je kopcom, lebo toľko rárohov máme, že hrúza 😝 . No tiež im nedám všetko, vždy vyberiem iba zopár kusov a obmieňam, aby sa im hračky nezunovali. Takže u nás ohrádka funguje a bez nej by som často ani nedokázala nahodiť riad do umývačky, lebo tie naše deti čo vyvádzajú - hrúza - Martinko vylieza na sedačku, Dominik sa skrýva v skrini a ľúbi tak zatvárať dvere, že sa mu už pár krát podarilo Martinovi privrieť prsty. A potom tie bitky, ja sa chystám to natočiť už dlho, ked sa mi to podarí vystihnúť, tak to dám na you tube, aby ste videli čo mám za divochov 😠 😀 - to akože normálne wrestling 😀 - dnes Dominik zaujal super polohu, zložil Martina k zemi, Maťko bol bruškom dolu a Dominik si na neho vysadol a jazdil na ňom ako na koni a Maťo sa strašne rehotal a ja tiež 😀 .

womenne
5. jún 2009

baby ktora mi poradi ohladom vajičiek????

womenne
5. jún 2009

halo

elenita
5. jún 2009

janett, no mate to doma akcne 😀 Nasi sa tiez strasne biju, hryzu, tahaju za vlasy......oboch ich do ohradky vacs. nedavam, lebo si potom nemozem ani odskocit na zachod....len 30s som prec a uz su celi dobiti, dohryzeni, urevani 😖 😅
A ti Tvoji uz chodia?

elenita
5. jún 2009

Co by si chcela wom? 😉

elenita
5. jún 2009

Inak k tym dovolenkam......nasi maju teraz velmi umrncane obdobie, po 2 hod bdenia uz strasne vyvadzaju, mrncia, hystericky vrestia, takze sa vacs. musime potom zas uspavat.no neviem si predstavit, ako by to bolo na dovolenke......a manzel si nemoze brat dovcu z prace cely jul a august, takze sa mozeme rozlucit s dovolenkou ☹

janettba
5. jún 2009

A k vyhazdovaniu oblečenia zo skríň - ja mám jeden super zážitok, bola u nás segra a deti sa hrali na chodbe Martinko robil neplechu, tak putoval do ohradky a Dominik zostal na chodbe sám, muž s ostatnými deťmi sa hrali v Lukinovej detskej na playstation a niekto šiel z izby a zasa zavrel, zdalo sa mi, že nastalo nejaké ticho, tak som skontrolovala situáciu, Dominik tam nebol, tak som si myslela, že ho vzali do detskej, zrazu muž išiel dole k autu, že mu niečo kamoš priniesol, tak sa ho pýtam, že čo robí Dominik a on mi hovorí, že ako? čo by robil? - ja neviem, veď my ho nemáme... no ja panika - des - kde mám dieťa, ale však v byte sa stratiť nemohlo, máme spojenú obyvku s chodbou takým veľkým otvorom, do chodbičky, ktorá vedie ku kuchyni, wc-ku a kupelne sme dali také tie bezpečnostné dvierka - čiže deti sa voľne pohybujú v obyvke a v chodbe, dvere do detských bývajú zavreté. No a Dominika som našla za zavretými dverami, sám si bačoval asi tak 15 minút 😕 😀 😝 v detskej pre malých a vyraboval celú komodu z dvojičkovskými vecami, ale ešte dobre, že ho zaujalo práve to, že nevyliezal na Simonkovu posteľ, lebo to by mohol spadnúť a ublížiť si a tiež, že sa nehrabal v Simonových hračkách, lebo ten tam má všelijaké malé vecičky a Dominik zvykne dávať všetko do pusy. A rozuzlenie - Simonko si šiel niečo vziať do detskej a kým vyšiel a naspäť zavrel dvere tak sa tam nenápadne primotal Dominik a už bolo v byte nezvestné dieťa 🙂 .

elenita
5. jún 2009

Ahaa, no a na dovolenku bez malych by som urcite nikam nesla.......su na mna velmi naviazani, revu uz len ked sa vzdialim z miestnosti.a ani ja by som to asi bez nich nezvladla 😅 a keby sme aj prekonali vsetky tieto prekazky, nenasiel sa nikto, kto by sa mi o nich postaral 😅 mamina ma dost, ak je s nimi sama hodinu.a svokra nezvladne ani jedno.....ale tak, maju uz svoje roky....

elenita
5. jún 2009

janett, to je super zazitok 😀 moji sa tiez radi vplizia do izby a zatvoria za sebou dvere 😀 ale uz o min revu, ze tam nie som a nevedia von 😀

elenita
5. jún 2009

Vyhadzovanie zo skrina otvaranie vsetkych moznych suflikov je aj nasa oblubena cinnost a davaju do ust vsetko, co najdu..takze ja sa bojim len toho, ze jedneho dna sa mi niecim zadrhnu alebo pricviknu prsty...zvysok zvladame 😀

womenne
5. jún 2009

ELE.dikes 😉 idem sa napchavat dat si kavu a maly su hore no koniec klidu tak pa

elenita
5. jún 2009

nemas zac 😉 no, moj Petuso bol uz tiez hore, ale strcila som mu dudel a na chvilu som zachranena. Este zaspal 😀 Ak budu teraz vstavat, uz asi spacham samovrazdu 😅 su hore od pol piatej rana 😖

elenita
5. jún 2009

No dobre, Petulo si povedal, ze dnes sa spat nebude 🙄 tak papa

ajka72
5. jún 2009

zabka na albumčeku pracujem možno dnes nahodím foto do decembra 08 uvidím však pošlem info že už mám foto, ano moje dievčatá piju nutrilon 3 ten piju od malička kupované mliečko som im tiež skušala dávať ale veľmi im nechutilo, čo sa týka spánku tak vstavajú tak medzi pol osmou a osmou ale niekdy si vedia pospať aj do deviatej, poobede najradšej spia vonku a to tak od pol druhej, niekedy aj od jednej, a spia vonku aj dve a pol hodiny, niekedy aj tri, doma je to so spánkom horšie, ke´d zaspia tak spia tak dve hodinky niekedy aj viac ale su dni že spia len hodinu a pol, a včer idú spať tak medzi deviatou a pol desiatou, no nočník ja ich posadím kedy ma napadne ale asi zavediem taký režim ako máš ty niekedy čurkajú niekedy len tak chcu sedkať, kakať mi kričia keď už majú plnu plienku, keby kakali v rovnaký čas tak to by som hádam bola aj uspešná na nočníku, ale kakajú hocikedy v priebehu dňa, no mne sa v noci zobudia na čajík, oni su také čajíkové princezne pijú stále z fľašiek, i ke´d vedia už aj z pohára keď im ho pridržím ale pekne pili už aj zo slamky, niekedy aj z fľaše, ale podľa mňa tie fľašky respô cumel ich aj ukľudňuje lebo cumle od malinka nechceli tak si ho nahradili cumlom z fľašky a ke´d ešte niečo tečie je dobre,

a tvoje ešte piju z fľašky a čo mliečko u teba piju ho, inak teraz majú už aj také obdobie že všetky slová čo povieme opakuju, niekedey je sranda ke´d na mňa muž kriči napr. minue kričal Aja poď a Lenka zakričala Aja poď, alebo na neho niečo hovorím a hovorím krstným menom René tak to opakuju, a vobec všetky slová ale tak po svojom je to srande niekedy ich počúvať,

a čo sa týka pomoci tak hlavne minulý rok ke´d sme mali toho tak veľa tak mi pomáhala hlavne mama, bývala blízko mňa ale aj svokrovci, a samozrejme manžel, ale to hklavné okolo deti hlavne v noci ostával na mne,aj teraz mi pomáhaju ale už to nie je také časté ako predtým, teraz zvyknem dáť dievčatá na celý deń k svokrovcom bývajú teraz oni blízko mňa a robím to tak raz za týždeň a vtedy si vybehávam veci čo mi treba, ale príde ke´d mi treba aj mama,

no to máš dobré s tými vecičkami že ti mama vie lacnejšie kupiť, ja gto kombinujem netom hlavne na doma, a potom kupujem z obchodu ale je to niekedy ťažké kupovať dve veci naraz myslím finančne, ale čo narobíš tiež dievčatá rad a pekne obliekam

janettba
5. jún 2009

Elenitka - naši už chodia obaja, už sú celkom istí doma a vonku po nerovnom teréne až tak nie, ale ide to. Začali chodiť od cca 1 roka + - zopár dní.

Téma dovolenka, my tento rok isto iste nikam k moru nepôjdeme, aj keď mne to bude veľmi chýbať, ja som taký morský živel. Ale máme zážitok s 1.5 ročným Simonkom pri mori a to bol des, celý čas sme ho naháňali po pláži, prisam fakt ja som ani 5 minút neležala na lehátku, čo sme na neho museli striehnuť. My vľavo on vpravo, my do vody, on von z vody, stále sa k niekomu prilepil - buď na pláži, alebo sa vybral do plážového baru a to boli aj také srandovné zážitky, ale všetko robil naopak. Dovolenka bola pekná, aj sa to dalo zvládnuť, ale teraz mať jeho + dvojky - tak to by nebola dovolenka, ale naháňačka, takže určite by som nešla. A okrem toho, stále nemáme veľké auto, takže technicky to nie je možné a ešte taká maličkosť ani peniaze momentálne na dovolenku pri mori nemáme 😀 😀 😀 . Ale veľmi ma oslovila jedna destinácia Lignano v Taliansku - z BA sa tam ide celú cestu po diaľnici a trvá to iba cca 4,5 hod. V Lignane je veľa atrakcií aqua park, zoo, blízko sú Benátky a to ubytko ma úplne dostalo, pred bungalovom je taká záhradka - super trávnatý výbeh pre detičky no veď pozrite http://www.albatroslignano.it/nidos/defaultuk.htm , toto leto je to už všeto obsadené, možno ešte nejaké septembrové termíny sú volné, známi tam idú, tak som zvedavá na referencie. A možno ak motyka vystrelí, tak budúci rok pôjdeme tam, celkovo ma to zaujalo aj prostredie, aj to že je tam kam ísť a to že je to relatívne blízko je úplne super.

elenita
5. jún 2009

janett, aj ja si myslim, ze s nasimi sidlami by sme si moc neoodychli, takze by to nebola nijaka dovolenka......tak snad o rok.....no a Ty este so Simonkom.....tak to by som si uz urcite netrufla 😀
To ubytko vyzera celkom dobre. Petulika som odovzdala babicke a deduskovi, isli na chvilu von 😉 a ja si budem cely cas, kym sa zobudi Lucinka, vycitat, ze som mohla poupratovat alebo spat a namiesto toho trcim na konovi 😀 😠

zabka0609
5. jún 2009

ajka tak my sme na tom tak isto s tymi flasami na cumel,tiez od narodenia nechceli cumliky a nemaju ich dodnes a ako pises tiez aj nase si to kompenzuju tym cumlikom na flasi a tiez piju v noci cajik.aj moje su take cajikove.zaspavaju s kakaom a potom im dam na noc caj a rano zase kakao.vcera som im kupila take nekvapkajuce hrnceky s naustkom a su super takze akurat flasu s cumlikom maju ked idu spinkat.mliecko normalne im davam do granka a len ho zohrejem neprevaram ho.

vies ako ti v dobrom zavidim,ze ti ich ma kto postrazit v pripade,ze nieco potrebujes.pokial moj manzel nie je doma tak som na nich sama a aj vsade ich musim brat so sebou.svokrovci o nas nejavia zaujem aj ked sme im nikdy nic zle neurobili.maju totiz pri sebe dceru so 4 rocnou vnuckou,ktorym sa naplno venuju a na nas im uz neostava cas.niekedy sa ozvu po 4 mesiacoch,ze ako sa mame.riesila som to niekedy,ale uz to neriesim asi to tak ma byt.Moja mamka je v Anglicku a hoci nepomaha fyzicky tak aspon nakupi nejake tie vecicky pre dievcatka a to je super lebo tu u nas v Bardejove-zapadakove mas problem najst 2 rovnake veci pre dvojicky.Ked idem do obchodu a pytam dve rovnake napr teplacky tak na mna pozeraju akoby som bola z marsu,a ze preco ich obliekam rovnako??? no pochopis to???

katullka
5. jún 2009

Caute baby,

vitam ajku a zabku mate krasne deticky 😵

yas, prijemnu dovolenku, dobre si oddychnite, myslime na Vas!

Lenkam prajem dodatocne vsetko najlepsie k meninkam!

No ja som momentalne bez deti, su u svokrovcov, mam zapal priedusiek, vkuse kaslem a mala som aj vysoke teploty.. ☹ Bala som sa aby to odo mna nedostali. Vcera ich tiez varovali svokrovci, no vecer uz mi riadne chybali, prisli okolo 18h od rana od 9h, uz tu bolo na mna prilis ticho 😅 ..no hned ako prisli obidvaja mi vyliezli na postel a zacali po mne skakat a jasit sa 😀 , ja by som ich tak vystiskala, ale nemala by som sa s nimi velmi mojkat, ale Paulinka ta je najradsej na mne stale nalepena, ale co ju mam odtrhnut? To nedokazem, no dufam, ze to odo mna nedostane, zatial vyzeraju byt ok.

Baby a obdivujem Vas, co idete s malymi detmi na dovcu k moru, ja by som na to nemala odvahu, mne sa zdaju este na to dost mali.
Zinus, dufam, ze si dobre oddychnes na dovolenke minimalne od domacnosti, aspon si v klude mozes naplno uzivat deturence. S tym balenim si to ani neviem predstavit, ked nemozu mat deti kufor, ved tych veci je strasne vela, co potrebuju 😕 . My sme boli v Tatrach, ked mali 8mes.zbalila som im velmi vela veci, ale teplych a tam bolo nakoniec priserne teplo, tak som im ani nemala co obliekat, musela som prat 😝 .

Janett mas to teda doma vesele 😀 . To ubytko v Taliansku vyzera byt velmi fajn, najma ten vybeh pre deti. Aj ked mna Taliansko velmi nelaka, ale mozno je to pre deti este lepsie ako napr. Chorvatsko kvoli tomu piesku.

ajka72
5. jún 2009

no to ti veru nezávidím s tou pomocu teda že nemáš okrem manžela nikoho pri sebe lebo naozaj niekedy potrebujem veci riešiť bez detí, škoda že nebývaš bližšie deti by si nechala u mňa a išla po svojom a ja keď zvládnem dve deti čo by som nezvládla hneď 4 detičky, inak sa mi podarilo nahodiť foto do 7 mesiacov neviem či stíham dnes aj ďalje tak aspoň že toto som stihla, u nás je hrozné počasie čo je s deťmi na zbláznenie je im dlho doma určite aj tvojim
no a stými vecičkami to poznám i keď bývam v Košiciach stáva sa mi že mám problém kupiť dve vecičky rovnakej veľkosti a keby som chcela rovnaké veľkosti ale iné farebne prevedenie niekedy nemožné
ja mám tiež také poháre s nástkom od Avent vedie z toho piť ale fľaša s cumlom je fľaša s cumlom to by nevymenili za nič na svete, podľa toho čo píšeš tvoje bambuľky už piju riadne mliečko mojim veľmi nechutí a som rada že vobec nejaké pijú tak ich nenutim ho piť
aspoň že tá mamka ti pomôže s vecami lebo mňa síl stojí háňať im vecičky či na doma, teraz už aj na ihrisko a potom na lepšie, a s tými svokrovcami nič nerobíš, dobre robíš že to už neriešiš stálo by ťa to veľa energie a tu potrebuješ dávať dvojičkám, ja som so svokrou tiež najprv nemala nejako ideálny vzťah resp. sa mi montovala uplne do všetkého hlavne čo sa týka starostlivosti o deti tak sme mali menší vystup ale v medziach normy povedali sme si určité pravidlá a to vzájomne rešpektujeme tak je to už lepšie takže tak

katullka
5. jún 2009

Lumi, pozerala som drobcov, su zlati! Vy kedy idete na dovcu?

ajka72
5. jún 2009

ahoj katullka ďakujem za privítanie aj ty máš rozkošné deťurence, chcem sa ťa opýtať kde ste boli s deťmi v Tatrách ja sa tiež chystám v july, na more si tiež netrufám...

ajka72
5. jún 2009

inak zabca mu sme amli asi v 3 mesiacoch pokus dať mi cumle aj tam majú jedno foto s cumlom ale nevydržalo im to ani mesiac, už ho len vypľuvali...