Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

ajka72
12. mar 2010

wom a sestra tam bola aj ubytovaná alebo ako to prebiehalo chodila len na procedury, koľkokrát platila ich?

womenne
12. mar 2010

ajka ked tam začali chodit bola ešte mala takže bola snou ale ubytko si myslim platila neviem to zaleži na poistovni musiš sa tam spytat.Daju ti papiere na prilsušne kupele,lekar ti ich vypiše,zaniesš na poistovnu a čkaš či ti ich schavlia potom sa ti ozvu z kupelov že maju volne miesta,aebo to je na turnusy.Ja som si dala vypisa ked sa narodili maly asi polroka maly chcela som ist k Blave na cvičenie snimi ale potom sa namt o stalo a už som proste na to nemala 😔 ale velmi nam to treba nebolo maly sa tonus uplne stratil takže super.

elenita
12. mar 2010

Ahojte maminky.
Vsetky Vas pozdravujem.
Odhliadnuc od rodinnej situacie, ktora sa stale nezmenila, sa mame celkomfajn. V stredu sme boli 1.krat v materskom centre v Sa, chcela som, aby si zvykali drobci aj na ine deticky, velmi sa im tam pacilo.
Od noveho roka by mi ich mozno aj zobrali do skolky a ja by som sla do prace.

grmitko
autor
12. mar 2010

babulky tak sme doma,
Leo ma laryngitidu, tak sme doma do stredy, vo svtrtok idu do skolky, v robote to nevyzera bohvieako, asi pridem aj o pracu, ale nevadi, najdem novu, na liecenie ideme od 12.4.-3.5. rovno som povedala dokine nech to vypise, nic netreba cez poistovnu vybavovat, deti to maju hradene , ja si pobyt platim, je to dost penazi, ale za zdravie deti mi to stoji a verim ze na to vsetkym trom velmi pomoze 🙂

grmitko
autor
12. mar 2010

elenitka, super ze si sa ozvala 🙂 myslim na vas, ako sa mate, hlavne aby ste boli zdravi 🙂

ajka72
12. mar 2010

grmi a ako sa vám tak rýchlo podarilo vybaviť liečenie aku máš poistovnu a kde by ste mali ísť

ajka72
12. mar 2010

a čo vypísala lekárka vieš aj my teraz riešime liečenie a dokina nás straší že to v dovere bude ležať pol roka kým odpovedia

grmitko
autor
12. mar 2010

ajka ideme zo zelezno www.zelezno.sk a netreba tam nic vybavoat, staci ze dokina vypise papier ten sa tam posle a oni ti potom poslu pozvanku od nich, cely pobyt pre dieta stoji 16,50€, mama si plati 20€/den, vobec to nemusi ist cez poistovnu a prave to je pre deti po prekonanom zapale pluc, co by sa vam hodilo, skus jej povedat, staci ked to tam ona posle priamo

grmitko
autor
12. mar 2010

teraz je tento turnus co by sme aj my mali ist volny, tak by bolo fajn, stretnut sa tam 😉 popytaj sa jej, moja dokina vravi, ze to nie je ziadny problem, staci vypisat a poslat 🙂

ajka72
12. mar 2010

o.k. dík skusim sa popytať A.

ajka72
12. mar 2010

grmi a ty máš aku poistovňu inak som pozerala tu stránku a je tam v návrhu písané že sa musí vyjadriť revízny lekár poistovne tak neviem lekárka aky papier písala

grmitko
autor
12. mar 2010

ja mam union, tu v zeleznom vraj netreba vyjadrenie revizneho lekara, aspon tak mi dokina vravela, ze nic ine netreba, len vypisat, podpisat a ona to posle priamo

ajka72
12. mar 2010

grmi bohužial pobyt je len od 3 rokov a my máme len 2,5 už som tam aj volala ale nedá sa poisťovňa by im to nepreplatila, škoda

grmitko
autor
12. mar 2010

jaj ajka vidis, to som si nevsimla, tak musis hladat ine, mne este dokina spominala Lucivne, skus pozriet 🙂

grmitko
autor
12. mar 2010

http://www.tkl.sk/
tu mas link 😉

grmitko
autor
12. mar 2010

ale toto ide cez poistovnu, to mi aj nasa sokina vravela, ze tu sa velmi dlho caka kym to poistovna schvali...

ajka72
12. mar 2010

však práve no uvidíme muž išiel zaniesť papiere dokine tak to pošleme a budeme čakať len my nastupujeme v septembri do školky tak verím že sa to podarí dovtedy ďakujem ti za spoluprácu

ajka72
12. mar 2010

teraz chceme ísť cez veľkonočné sviatky do hotela lesná v starej lesnej tak aspoň toto verím že vyjde nech sa trošku nadýchame čerstvého vzduchu vám to prajem určite to chlapcom pomôže a trošku si aj oddychnete

grmitko
autor
12. mar 2010

dakujem ajka, verim ze nam to pomoze vsetkym trom 🙂
a drzim paste nech to aj vam vyjde cim skor 😉
a dakovat nemas za co, je to samozrejme, ze si pomahame 🙂 🙂

zefa
12. mar 2010

ahojte

grmi ..hergot u vás to neskončí?..my sme s laring.skončili v nemocke..vraj sa na to nedáva nič pokiaľ nemá iné ťažkosti okrem hrdla..Samkovi dali iba inhalovať adrenalín a niečo na báze morskej vody...dokina mi tam vravela,že ked prídeme domov aby som udržiavala doma trochu vlhkejší vzduch..v noci im môžeš v izbe prevárať slanú vodu(kedysi sa preváral harmanček,ale ten mi zakázala,že slaná voda je najlepšia)môžeš mu dať na hrdlo ten olejový zábal ako píše wom..no ja olej nezohrievam..dobré sú aj tie šalviové cukríky..ak vie kloktať môže slanú vodu,alebo harmančekový čaj kloktať aj to pomôže trochu na hrdlo,prípadne sa v lekárni spýtaj na spraye do hrdla...tetička z MT im posiela božtek..snád kúpele pomôžu..tebe na psycho určite 😉

womenne
12. mar 2010

Ahojte tak som doma znamienko sa m neda odstranit pretože by mi ostala diera ako pupok takže smola pofotili mi ho založili a budem chodit na kontroly.Ale odstranila mimainke nad perou a odrazu aj depilacia lebo by som chodila jak šašo 😀

Saška jej železno tm je super tam som bola mam na to same dobre spomienky sice je to par rokv dozadu ale bolo tam vyborne,som nevedela že tam chodia tak male deti,vtedy tam na vyhratie nebolo nič moc skor na prechadzky a loptove kry ale tak možno sa to zlepšilo 😉 jej s mi tym vyčarila spomienky tam som sa prvy krat zamilovala a že tam bolo krasnych chllapcov 😀 😀 😀

evka1310
12. mar 2010

Sasi ...joj to ma mrzi...na vas sa to lepi...drzte sa. Uz ochvilu bude teplejsie,bude to lepsie..hlavne vydrz,moja. Mrzima to..viem ake je to vycerpavajuce...teraz si uzijete akoby dovolenku, uvidis😀

juliagregor
12. mar 2010

sasi tak dovolenku už mám vybratú 😉
prajem ti nech vám kúpele pomôžu 🙂

evka máš to doma divoké s tými návštevami, ja som nervozna, ked tu ešte niekoho o 8mej mám, deti nevedia zaspať a ja už tiech chcem mať kľud 😎 hlavne, že už Albert spí 🙂

grmitko
autor
12. mar 2010

dakujem za podporu babulky, to je nasa dovca tento rok, ta palka co tam necham ufff, ale kaslem na peniaze, deti maju iba jedno zdravie, ked to teraz zanedbam, uz to potom nikto nenapravi, takze neriesim....

tiez nam nic nedala, len kazala calciovy sirup davat a na noc xyzal a teple obklady na hrdielko, kloktat nasi este nevedia, ale kupim tie salviove cukriky aspon nech cucka, vzduch zvlhcujem mokrym pradlom a mokrymi uterakmi, do nosteka davam morsku vodicku 🙂

meleri
12. mar 2010

ahojte holky, nezlobte se že vám sem lezu. potřebovala bych jen vědět, kolik vás bylo v těhotenství s dvojčaty v nemocnici (prý se často stává že jsou problémy třeba na konci těhotenství)

proč to chci vědět- čeká mě oplodnění ze zkumavky, a musíme se už brzo rozhodnout jestli dvě embryja nebo jedno..já mám strach jít do nemocnice kvůli malému, protože by mi ho neměl kdo hlídat a to bych si neodpustila..
prosím vás napište když tak...

womenne
12. mar 2010

meleri to všetko zaleži od tehotentva niekomu prebieha naprosto v poriadku,nikto ma zase problemy či s krvou či otvaranie.Napr.zinuš bola cele tehu doma a tiež mala maleho synčeka.Ja som bola nemocke od ukončeneho 6 mesiaca možno par tyždnov neskor už presne neviem kvoli otvaraniu do konca som bola otvorena na 1.5 cm.

zinuš teba som si zapamätala ako jedinu 😀

ajka72
12. mar 2010

meleri a ja som mala bezproblémového tehotenstvo dievčatá sa narodili plánovanou sekciou v 38tt ale nakoľko mali nižišu porodnu hmotnosť sme kvoli pribratiu boli v porodnici 3 týždne je to teda veľmi individuálne

macilaci
12. mar 2010

moje tehu bolo hrozné - do 5 mesiaca vôbec nič, bezproblémové a potom mesiac v nemocke mesiac doma v leže a zase mesiac v nemocke potom pôrod prirodzene a mesiac v nemocke kvôli HELLP syndrómu.
na izbe som ležala tiež s mamičkou ktorá čakala dvojičky a ona tiež preležala 2 mesiace ...
u každého je to iné...

mima595
12. mar 2010

macilaci - to je naozaj indi - vindi - ja som mala bezproblemove tehu, a aj tak som od 34. tyzdna pre istotu bola v nemocke . mne to vsak nevadilo, nemala som doma deti, aspon som bola pod dohladom...

si to musis zvazit sama - už aj samotne tehu pri takom malom babu ako mas ty je dost namahave... takže je to len na tebe... ale co sa ma stat, sa stane... aj ked si das len jedno vajicko vložiť, tak možeš mat jednovajecne dvojcata 😉

zefa
12. mar 2010

meleri...ja poznám pani čo si dala vložiť 2 embriá a čaká trojičky 😉 ..nestraším ale aj to sa stáva

ja som tiež rodila plánovane v 38tt..ja som mala tehu ok,len som mala málo železa(ale to mám od narodenia problém)..mne sa Samko na konci 36tt uložil do spriečenej polohy a stvrdlo mi brucho,takže som išla pre istotu do nemocky a už si ma tam nechali..mňa vyháňali už od 35tt do nemocnice,no chod tam dobrovolne ked ti nič nie je 😉 😝 ...ale ja som mala od začiatku tehu dohodnutý pôrodný tím(všetko známi doktor+2 sestričky)