Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

rosarita20
15. feb 2009

Lalu, aj ja som natrafila na tie brusaky 😀 😀 😀 marg, si sa ani nepochvalila 😉 😉
A tu papriku a leukoplasty nepotrebujeme 😉 , oni si chcu len pohladkat (asi spominaju na zlate dobre casy 😀 😀 😀 )

margaretka11
15. feb 2009

no a keďže to vyzerá, že som tu ostala sama, tak to nadnes uzatváram. Jedine, že by lalu syndróm fungoval ešte stále a aj na hlavnú šíriteľku 😀

rosarita20
15. feb 2009

hehehe, no uz naozaj idem, baby toto je riadne navykove 😀 😀 😀 😀
paaaa

margaretka11
15. feb 2009

Rosa, ako vidím lalu syndróm funguje, som rada 😀 . No nepochválila som sa lebo ešte nie je čím. Zatiaľ to nevidno, ale nevzdávam sa 😉

margaretka11
15. feb 2009

tak to tu fakt uzavriem 😉 . Prajem všetkým mamičkám a detičkám dobrú nôcku, krásne sny a všetkým choručkým nech sa už čoskoro polepší 🙂

helka1
15. feb 2009

pa pa Lalu 😉

womenne
16. feb 2009

ahojky baby
ja som mala bezsennu noc stale som chodila na wcko takže som asi prechladla 😝 ktomu o 02.00musel drahy do prace tak som ho čakala ale za pol odku prišiel lenže sme obaja nemohli zaspat na tie nočne vylety si nezvyknem 🤐 ktomu maly Sbastianko plakal zo sna sa mu snivalo ako tatikove auto vytahovali z priekopy -onvtedy strašne plakal myslel si že tatiko ide preč 😖 takže to vnoci znovu prežival.
tiež som sa bala abi neprechladli boli taky červeny som stale kontrolovala či neteplotuju ale zatial nie.
Tu vali tolko snehu s tale hlasi takže tie bob ideme kupit lenže čo ked su všetke vypredane 😢 som tu videla takemu chlapcovi take perfektne vyvšene 😵

Konečne už mame vymalovane,super aj ked na bielo ale objednala som si červeen zavesy tak to trošku zjemni+nakupim vankuše.
a by ste neverili na čo čumia naši caůani na TAXI 3 idem nam cely den škoda žemame len jednu čast ☹ ,rano vstanu a už pytaju:mama pusti mi auto voda 😀 😵

dracik1
16. feb 2009

kocky, aj som sa Vam zabudla podakovat za tipy co do lekarnicky prvej pomoci, ste zlate 🙂

jakub ma laryngitidu, dostal cipok, lebo v noci chudatko chrcal ☹ , myslite, ze Jurko to moze dostal od neho? ako dlho sa to lieci? furt mam na vas vela otazok, ale vy ste skusenejsie maminy 🙂

este otazka, mame v byte cca 22-23 stupnov, decka su na penovych puzzle na zemi, ale v podstate po noch ne behaju, furt su na parketach....., ja im davam iba bodynka, ponozky a teplaky, myslite,, ze im mam davat aj pancuchy a nejake tricko na body?

lenkamt
16. feb 2009

ahojte.

Dracik - podla mňa to môže dostať aj Jurko. a ja obliekam - body s krátky rukávom, nato tričko s dlhým, pančušky a tepláčiky. ale my nekúrime 😅 teda iba v jednej izbe 😅 na nôžkach majú len štrikované papučky .

womenne
16. feb 2009

dračik unas trvala laryngritida tak 1-2noci davala som dni čipok a potom mali kašel tak 2tyždne ☹ ale my sme to mali chronicke 😔
naši maju teplaky,ponožky tričko s kratkym rukavom a na tm miknu a teplotu neviem kolko tu mame nemame merač(už ho ale muime kupit)ale v obyvačke kde su stale kurim nonstop.
teraz ccheme kupit oberec do obyvačky ab yneboi na plavajucej 😖

nana77
16. feb 2009

deniska laryngitida ☹ . moji mali maju oblecene tielocka, na tom bodynka (alebo mikiny) s dlhym rukavom, teplaky a ponozky. v byte mame tiez 22-23 stupnov a na parketach penove puzzle. k tym lekarnickam, co tu kocky pisali ja mam este fenistil kvapky (som nepostrehla, ci niekto pisal o nich).

lenkamt
16. feb 2009

aj ja mám fenistil 😉 to som zabudla 😅

evka1310
16. feb 2009

nam od piatku 13teho nefungolal internet, az dnes ano sa moj provider zmohol dat to do poriadku 😠 ...vy ste toho kopu popisali...moji obaja su hore, to ani nemam sancu dociata... 😢
dnes ideme do poradne

womenne
16. feb 2009

kedy ste preberali lekarničku??????nejak som nepostrehla?ja si musim obnovit rychlolepky a niečo na dezinfekciu mam len to čo sa davalo na pupik,to možýem použivat??? 😕
inač lieky mam zasobene dostali sme darčekovy košik od manželovej šefky tak pohoda,a to mi pripomina že tie tabletky na vlasy som jedla len 2 😕 vžyd zabudnem,oni su ale take obrovske 😖

lalupa
16. feb 2009

ahojte, vsetci vonku na slniecku? 😕
bambula mi spravila 100 jarnych km, ja v predklone, v podrepe, tak som viac unavenejsia ako ona 🙂
aj cenculiky sme skoro ochutnavali, taaaakeee dlllheeeee 🙂

lumah
16. feb 2009

Ahojte...pridala som fotky z plávania.. 🙂

yasmina
16. feb 2009

Kocky nemam ist s Miloskom k lekarke alebo to viem vyliecit doma?
Od soboty noc, nedela, pondelok hnacky...dnes uz len 2 x...ale vracia od vcera ked mu dam nieco zjest...ako dlho dieta?ryzovy odvar nechce pit? :-/
zjedol trosku varenej ryze a mrkvicky...banan...piskotiky...ale je to malinko...ked som mu dala kasu ryzovomliecnu povracal sa strasne ...
mam ho liecit doma? a ako dlho?alebo ist k lekarke?ja mu davam cierne uhlie,cierny cajik s glukozou, kuliska...smectu na odp.Lalu

nana77
16. feb 2009

ahojky!
lalu, u vas svietilo slniecko? lebo v nasich koncinach veru nie...zamracene cely den a snezilo... ani vonku som s nimi dnes nebola...

yasmi, ako mali???

baby, oliverko mi zacal vygrckavat po jedle. ale niekedy aj hodinu, dve po jedle. nie vela, len trolinku, ale nerobil to predtym a toto je tak uz ai dva tyzdne. moze to suvisiet s tym, ze uz sedi? ako myslim tym, ze si tym sedom tlaci na brusko a vygrcne si?

lenkamt
16. feb 2009

ahojky...

Lumi - super, krásne fotky 🙂

Yasmi - ja som s týmto nebola, doktorka ti aj tak nakáže len diétu, prípadne napíše hylak 😉 diéta dovtedy kým hnačkujú a vracajú 😉

Nana - 😕 toto neviem, ale ak ste mali reflux tak to môže byť aj tým sedením....

mne už šibe z tejto zimy, u nás fúka tak že sa nedá ísť von 😝

helka1
16. feb 2009

Yasminka, my sme mali crevnu virozu pred vianocami , skoncili sme na infuzkach v nemocnici ☹ tak aby ste tak nedopadli. Hlavne vela davaj pit, lebo aj hnackami aj grckanim sa telo odvodnuje. Neviem, ci ti dr pomoze, nam predpisal Hylak a sirup proti grckaniu , neviem nazov, ale mozem ist mrknut. Dieta - drzala som im 3-4 dni, potom sa situacia zdramatizovala a nastupili sme do nemocky 😢 . Tam boli 3 dni na infuzkach, popri tom dostavali normal nemocnicnu stravu kvazi dietnu, ale v skutocnosti 😅 😅 😅

nana77
16. feb 2009

lenka, dakujem za odpoved. oliverko nemal reflux... no uvidime, v stredu mame poradnu tak sa spytam. inak, tiez neznasam zimu, uz by mohla skoncit. na moj vkus uz trva pridlho.. 😠

lumi, jeej, paradicka!!! a paci sa im vo vode, je to vidiet!!!

yasmi, neviem poradit, ja by som tej nasej aspon zavolala...ale my mame s nasou dr. dobry vztah,tak sa da. a maju aj teploty? a inak su ok, myslim ci nie su malatny alebo bez nalady, ze by boli dehydratovani..

yasmina
16. feb 2009

helka mrkni na ten sirup prosim ta...aky nazov...
nana milosko mal vcera 38,5C...v noci strasne plakal...vypinalo ho do luku...uplne tvrde brusko...
teraz vypil HIPP mrkvovu stavu 150 ml...ta by ho mala stiahnut ze?dufam ze ho to vyzivi ako mrkv.polievocka

lenkamt
16. feb 2009

baby nie je to s tou mrkvou tak že varená zapeká a šťava preháňa??? 😕

inak mne kedysi dávno keď mala Verča vracačku doktorka kázala dať diazepam 😅 haluz, ale pomohlo to. dodnes to nechápem 🤐

kiwuska
16. feb 2009

yas, ja opat odporucam ors 200 od Hipp, je to taka mala flaska, a je pri hnackach na doplnenie stratenych mineralov, obsahuje elektrolyty potrebne na rehydrataciu. ale dostta to len v lekarnach. jasmi, nedavaj nic kde je mliekko. sa nesmie pri hnackach. a pit kazdu chvilu i ked len po kvapkach, ak mas glukopur, hroznovy cukor, caj slad s tym, aj slaby cierny caj je dobry na stahovanie hnacky, fakt len slaby, do toho glukopur. drzkajte sa a tekutinu stale, stale

lumah
16. feb 2009

dracik my máme doma cez deň 22 asi, dávam deťom tielkové body a klasické na to a pančušky, tepláčky a ponožky.
veru páči sa im vo vode, mama tam síce vyzerá ako slon(však aj je) 😝 , ale čo by nespravila pre svoje ratolesti. 😀

womenne
16. feb 2009

yasmin davaš Hylak kvapky????tie sa davaju pri hnačke a vracani pokial to neustupi ak to trva dlhšie ako 3dni mala by si ist my sme napokon šli do nemocky predehydrataciu napriek tomu že pil dost ale dotykom lekar zistil že je vnutro dehydrovane 😢 aj znejakych testoch čo mu robili to tiež vyplynulo,ale nemusi to byt vaš pripad 😉

helka1
16. feb 2009

Yasmin, sorry az teraz som sa dostala k netu, tak ten sirup sa vola Promethazin 5 Berlin Chemie, ale kontraindikacie su : menej ako 2 roky 😖 a nam to predpisal ako 18 mesanym. Skus mrknut pribalovy letak na nete.

jankabambulka
16. feb 2009

ahojte
tak dala som si na 2dni inzerát , že DARUJEM liter materského mlieka denne a nikto seriózny sa neozval, len invektíva na moju osobu ☹
tak som to stiahla, chcela som len pomôcť , nič viac , a a a urobila som zo seba debila 🙄

womenne
16. feb 2009

Jani to nemysliš važne?? 😕 to čo su za debili??? 🙄 neskušala si tu nemocnicu?

helka1
16. feb 2009

tda zabudla som napisat vek menaj ako 2 roky 😒 a nam to predpisal ako 18 mesacnym, sorry tie preklepy pisala som to v rychlosti 😒