Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jankabambulka
16. feb 2009

womenne - skúšala a nikde nič akurát čo mi odporučili ak mám dieťa ja stršie aby som mu varila puding z toho ale nič jej nehovorila ., aby to to dieťa zjedlo ☹

jankabambulka
16. feb 2009

vraj to posilní imunitu a je a ja hovorím, mám ale už začínajúcu pubertiačku a vraj to je dobré na akné 😝

womenne
16. feb 2009

no teda v Žiline by po tebe zhrabli všetkymi 10.čo budeš robit?

katullka
16. feb 2009

Caute baby,

ja sa len tak na rychlo hlasim z lazaretu. Samko ma anginu, dnes sme boli u doktorky a dostal ATB,v priebehu 2 mesiacov uz druhe 😢 😢 . Stale ma teploty, v noci vobec nespal musel byt v obyvke a museli sme ho drzat stale na rukach, aby aspon trochu spal, strasne sa dusi a napina ho na vracanie z tych hlienov. Paulinka je zatial ok, no len uvidime do kedy ☹ . Takze na net sa mozno tak lahko nedostanem.

majte sa pa pa

fajn
16. feb 2009

ysminka zkus studenou coca colu po lžičkách ,ale musí to být cola a fakt studená z ledničky

jankabambulka
16. feb 2009

neviem skúsim borke občas ten puding tak, aby o tom nevedela ale napísala som piramo babám z PB tu na MK a jedna sa ide zajtra opýtať dokiny či to mlže takto brať, lebo mamalého chorého .... tak som jej sľúbila ale neviem , bojím sa , aby náhodou niekedy malý niečo nedostal a nemylslei si , že zo mňa

womenne
16. feb 2009

veru ludia su hlupy,nemaš niekoho v rodine ale asi nie ked to riešiš takto však? 😖 ☹
tu cocacolu som počula aj ja 😉 no idem k drahemu 😉

jankabambulka
16. feb 2009

hej zatím nemáme nikoho v rodine komu by som mohla pomôcť ☹

jankabambulka
16. feb 2009

zajtra ráno príde po mliečko už jedna, ja blbá , že som to nehodila hneď na takéto fórum a jedna sa musí ako som písala sa poradiť 😵 som šťastná, aspoň niekomu to možno pomôže

nana77
16. feb 2009

janulik, tak super!!! aspon to mliecko niekomu posluzi!

lumi, ty davas malym aj pancusky aj teplaky? nespotia sa? moji sa tak potili, tak som pancusky zrusila...

yasminka, no co je nove s miloskom? a maximko? a ta teplota co? drzte sa!!!!

katulka, aj vy ste opat chori??? 😕 chudatko samko, dufam, ze pauli to obide!!!!!

babulky, hned sa s vami aj rozlucim, lebo ondrejko aj predchadzajucu noc mal den, tak idem do postele. jednak som toho moc nenespala a jednak si idem pre istotu "nadspat" nejake hodinky 😉

tak dobru nocku!!!

rosarita20
16. feb 2009

Ahojte, ja tiez len na skok, vecer vysedavam dlho a na druhy den matoha, ako to robite vy nocne sovy, co ste do noci hore kazdy den? Na com "fachcite"???? 😀 😀 😀 😀
Vsetkym choruckym detickam prajem skore uzdravenie!!!

lalupa
16. feb 2009

az teraz som sa tu dostala a citam vase news, no nic moc ☹

katik, juuuuj, to mi je luto, vela zdravia , nech ste cim skor zdravuckiii 😅 ,prve tri dni su najhorsie...potom uz vam zaberu antibiotika a bude ovela lepsie 😅

yasmi, to plati aj u vas...zajtra by sa vam to malo zlepsit, ak nie, nemas co stratit,aspon pojdes okolo lekarne a dokupis si zasoby...uhlie je super, smecta tiez, probiotika dufam davas dalej, nieco na teplotu, a presne ako pisala tusim kiwuska, ziadne umele kasicky uz s mlieckom!!! vyluc mliecko, teraz ho nepotrebuju, len cierny cajik, pripadne repik, alebo detsky cajik, podla toho, co im funguje, nedala by som ani hippku stavicku, len pokracuj v mrkvicke, ryzi, bananik, piskotka, presne ako pises
tekutiny, soli a cukor!!! si predstav,ze by boli na infuzkach, dostavali by len toto
skuska kozneho turgoru- hydratacie- ak by si nahmatala este velku fontanelku, co uz nemusi byt realne, tak je uplne poklesnuta a moze pulzovat, najvhodnejsie je chytit ho na brusku, okolo pupika take asi 5cm kolecko, urob riasu a sleduj, ako rychlo sa vrati naspat
ak je to rychle, je to zatial ok, na toto by sa hned pozrela aj pediatricka
budem na vas mysliet a dufat,ze ste zajtra uz v poriadku 😅
mimochodom, dehydratacia je jedna z najhorsich veci v pediatrii !

jami3
16. feb 2009

Čaute marodkovia, rýchlo sa dajte dokopy - želám skoré uzdravenie detičkám aj chorým maminám.
Ten Promethazin, čo spomínala helka sme mali aj my predpísaný - a tiež mali asi 1,5 r -je na celkové ukludnenie organizmu / a pre väčších kinedril 😉 / a tiež repíkový čaj - dieta a rýchlo to zabralo. Vraj aj keď jeden deň nebude nič jesť- len dostatok tekutín v malých dávkach - tak je to OK - bruško sa skôr regeneruje, ak nebude zaťažované...

Inak my sme už škôlkari od min. týždňa - začiatok úplne super - ani domou nechceli chodiť. Dnes po víkende Lili trocha štrajkoval, ale zachvíľu bolo fajn. Len nech im ten elán vydrí 🙂 Ja sa potroche rozkukávam v práci - je mi to trocha ľúto, no raz to muselo prísť 😔 Musím sa zmieriť, že čas bábätiek je nenávratne fuč 😢 😀
Máme nejaké nové foto z véééľkého karnevalu, ak chcete kuk 😉 . A Liliho sa jedna teta pýta, že ty si kto???/ nevedela že ktorý to je 😀 / a on na to pohotovo: "No ja som obláčik" 🙂

lalupa
16. feb 2009

jami, nostalgia, co? ☹ , ale je dobre, ze sa im v skolke paci 😉

jami3
16. feb 2009

lalu, je mi z toho tak... veď ešt toť boli bábatenká bezbranné, no teraz sú z nich riadni lumpíci-
ale myslím, že sme zmenu potrebovali všetci - prišlo to v pravý čas. Lebo niekedy sa to už vyostrovalo - toľkí chlapi pokope 😀
No a v škôlke sú stredom pozornosti, tak si to užívajú 😉

lalupa
16. feb 2009

a pristane ti to velmi 😉 , krasni blondavi fesaci a Oli? ved vas budu podozrievat, ze frajer 😲 !

odpajam sa, dobru nocku a liecivy spanok vsetkym, papa

jami3
16. feb 2009

Ale keď prídem domov, a tu je tak ticho... 😕

jami3
16. feb 2009

Dobrú nôcku 🙂

womenne
17. feb 2009

dobre ranko
yasmin kvoli tebe som ani nespala som ti zabudla napisat že ajlepšie je čo im možeš dat su slane tyčinky DRU,aspon na tom jednom sa zhodli všetci lekari,ta sol pomaha žaludku a ešte ich to aj zasyti,moj Nikols ked bol v nemocke zjedol 2 velke baličky 🙂 .na hrozne boli hlava ☹
papučka sa nenašla tak musime kupit nove dolkelu kupovali sme ich pred vianocami 🙄 proste sa prepadla nemožme ju najst 😠

grmitko
autor
17. feb 2009

bre ranko

tak my sa chystamw sankovat, vonku je veeela snehu tak to chceme vyuzit, aj ked stale pada tak nebudeme dlho, ale aspon nech sii deti uziju sneh 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

womenne
17. feb 2009

JE saška ako ti je?si tu včera nebola som sa už bala že čo je?a mama ako???maly su už ok??? 😉

grmitko
autor
17. feb 2009

mne je uz dobre, dufam zes ato dnes nepokazi vonku v tej zime a snehu 😉
mama uz tiez dobre a drobci tiez, beriem ich po roch tyzdnoch konecne von, tak nebudeme dlho, nech zase neprechladnu 🙂

vcera som vas len trosku precitala, ale nestihal som odpisat, deti isli spat neskoro 🙂

evka1310
17. feb 2009

Ahojte..tak sme boli v poradni...rastieme a to je vsetko...este nam nepridala nic ine na jedenie, ze pocka az budu mat 8 mesiacov..stale len rizova kasa, jablko a banan... 😖 na porazenie...ze od buduceho mesiaca prida zeleninovy vyvar...ja im ho uz davam teraz aj s mrkvou, z casu na cas...ma z nej trafi slak... 😠

womenne
17. feb 2009

Evka vy ešte nepapate polievočky?

evka1310
17. feb 2009

Womenne - kiez by...NIE...my nepapame nic, len blbu rizovu kasu uz od Vianoc...triafa ma z toho slak...a jablcko, ktore im nechuti a banan... 🙄 jaj a hrusku...a na vlastnu zodpovednost im ja davam obcas mrkvu....ved drobcov to uz nabavi stale to iste...moja doktorka je velmi opatrna a caka, neviem na co..vaj zatial len mlieko a tu blbu ryzu..a to uz budu mat sedem mesiaocv tento piatok.....ja zas uz som dost unavena, nehovoriac, ze skatula mlieka stoji 18 EURO a vydrzi im 2-3 dni, zatial co ryzova kasa stoji 4 EURA....tak by som uz predsa len rada presla aj na ine moznosti, skor ako zbanktorujeme nadobro 😒 ..inak som sa prave vratila z ochodu, kupila som iba plienky, mlieko do zasoby a nejake drobnosti pre nas...120 EURo...tada...najlepsie je nechodit von... 😢
Womenne - ake polievocky si im ty davala? ci mste zacali?

womenne
17. feb 2009

bože ved už davno možu polievky,normalne začni davat,uvar si mrkvičku do toho zemiačik,zmixovat a cez riadnu dierku nech sa napapaju konečne 😉 tam nieje byt na čo alergia,a možem im kupit aj ine kaše čo su už od pol roka.
teda to je prva dokina čo dava polievky od 7mesiacov ved vtedy užnaš mali aj mesko zemiaky....
mali nejake problemy ked jetak opatrna? 😕

ivet77
17. feb 2009

Ahojte,

evka, ta vasa doktorka je naozaj nejaka opatrna. 😕 To kvoli alergiam?
Tu su take vhodne linky na to, co sa moze kedy zavadzat u deti do jedalnicka. Ja sa riadim podla toho.

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

Ja som zacinala s uvarenym a popucenym zemiacikom - 3 dni, potom som pridala mrkvu + trocha oliv. oleja + troacha tej vodicky co sa v nej varila zeleninka a pridavala som postupne zeleninky z tabulky.
Toto som robila od ukonceneho 6.mesiaca a od ukonceneho 7.mesiaca som pridala masko.
Kazdu novu vec som testovala cca 3 dni, ci nebude alergicka reakcia a ked nic, tak som presla na novu zeleninku.

Inak, vsetkym chorobkam (detickam aj maminkam) zelam skore uzdravenie!!!

lumah
17. feb 2009

nana dávam, nespotia sa, máme cez deň 22 v byte a je otovrené okno cez kupelnu. Teplačky nie su hrubé, aj pančušky. Okrem toho, keby mali len ponožky, v kuse by som im ich obuvala, lebo si ich stále sťahujú. 😝

lumah
17. feb 2009

Dnes som si všimla, že Filipkovi presvitaju dolné dva zubky. 😀 Celý týždeň je umrkotaný strašne.

ivet77
17. feb 2009

lumi - gratulujem filipkovi k zubkom, to su jeho prve, ze? My sme stale bezzubi 😀
A pekne plavate 🙂 Kam chodite na to plavanie?