Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

macilaci
24. jan 2011

@bombula no trošku lepšie 😒 , bývame v trojpodlažnom dome, ktroý nie je velmi "baby friendly" tj. je tu vela nerezu a železa tak ich neviem púštať do všetkých izieb a stále musím pozerať kde sú, samozrejme ked robia nejakú neplechu tak to robia v zvlášť izbách, no niekedy je to hrúza. je to ťažké a to obliekanie a prebalovanie 😠 . v jedle sme vyberavé ako nejaké princezné 😀 , ale možno preto lebo lara má len 4,5 zubov a tara 2,5 nám všetko velmi nechutí 😠 . ale ináč v pohode 😎 .

bombula
25. jan 2011

@macilaci u nas maju dve obrovske miestnosti kde sa mozu volne pohybovat, do kuchyne nesmu vobec. s jedenim podobne aj ked nasi papaju fajn, obcas problem s kuskami vacsimi kedze nie su zubky celkom von, ale mam taky sekacovy mixer kt. mi to upravi na velkost kt. im vyhovuje. prebalovanie som vzdala ten klasicky sposob uz davno, nosim pod umyvadlo do kupelne umyt (idu uz pekne sami za mnou🙂 a potom plienku dat to uz je malina.
v kt. nemcke ste sa narodili? nova to zrejme nebola kedze tam som bola ...

macilaci
25. jan 2011

@bombula no naše sa už v hornej časti velmi nudia preto musíme rýchlo niečo vymyslieť aby sme vedeli existovať aj dole, lebo ani varenie nejde ani nič. ☹ . naše už dobrý pol rok chodia, omi sú velmi pohyblibé neurologička je velmi spokojná kedže predbehli mono deti.
ja som bola v šaci. v novej som ležala 3 týždne v júli, bola to hrôza 😠

bombula
25. jan 2011

@macilaci fuuha a kedy zacali chodit teda este pred rokom?
s tou nudou to poznam, vedia vtedy statocne otravovat🙂 tesim tesim bud na sneh alebo na jar ze sa bude dat dlhsie von chodit alebo aspon este na sanky...
s tou novou na rizikovej gravidite - to pochopi len ten kto prezil veru...: /
, ja som bola az do porodu myslim nejake 4 tyzdne (prisla som tam v auguste) ale musim pochvalit ze na "poporodnom" oddeleni na opacnej strane to uz bol pre mna iny svet az sa mi ani domov nechcelo🙂 mala som totiz nadstandart a sestry boli fakt velmi ustretove a mile.
v kt. tyzdni ste sa narodili?

macilaci
25. jan 2011

@bombul, v auguste už chodili a začiatkom septembra už bežali 😝
no ktorý tt je ťažko povedať lebo podla UTZ to bolo 36/4 a podla menštr. 35/1 . mali sme 2170 a 2350 g. , oni boli pripravené ísť domov po 5 dnoch ja len po mesiaci, týždne som ich ani nevidela ☹ .
moja skúsenosť s novou je nikdy ale nikdy viac, ani lekári čo tam v lete ostali, no nebolo ich vela ani sestričky sa mi nepozdávali, jedine primár mi tam bol sympatický. a tá hygiena, dve WC a 1 sprcha to des 😠 . 😠
si priamo z košíc?

bombula
26. jan 2011

@macilaci mala si nejake kompikacie po porode ze si ich nemohla vidiet?
no mna tam zobrali a domov nepustili ( iba na 2 dni tesne pred porodom) takze ja som uz nemala sancu utiect a mna ten doktor sledoval uz 2 mesiace predtym... ojoj, teraz uz som mudra ze az, este raz a uz by som konala uuuuuplne inak. hlavne ze kamosky vsetky chod len do novej, je tam aj novorodenecke keby nieco.... ech ale bola som na nich nastvana , no uz je to za nami, poucenie pre mna. saca bol pre mna bez sance, nekonecne daleko pre mna, a rastislavka ma tiez nijak zvlast neoslovila... nie je tu aj tak velmi na vyber de facto..
ja som mala inac nadstandart na rizikovej gravidite, takze sama izbu pre seba, to bolo fajn pre mna, ked som chcela pokecat sla som za babami na izbu kde boli 3....
ano, som priamo z kosic.

lucia.kl
26. jan 2011

baby v TESCO majú akciu na plienky pampers - oranžové, na veľkosť 3,4,5 a jedna plienka vyjde na 0,11 a 0,10€

mima595
26. jan 2011

@lucia.kl - pouzivas oranzove? lebo ja som mala raz a nic moc, preto som ostala pri klasickych pampers

lucia.kl
26. jan 2011

@mima595 ja používam akékoľvek pampers, huggies a fixis, ktoré su v akcii, akurát s pampers sensitive som neni nejak moc spokojná

juliagregor
27. jan 2011

kočky pozor na FB, prišiel mi chat od priateľky že pozri fotky a link a tam bol sviňa vírus...neotvártajte hned chaty, ona ani nevedela, že to posielala, teraz mám zavírený NT a liečim ho

majka1987
29. jan 2011

krasny den, holky, chcem sa spytat, ze ci su moje bambulky male, alebo tak akurat... Som v 11 tt, vcera som bola na kontrole a maju dlzku 3,5 a 3,3 cm.
Lebo jedna moja ,,premudrela,, kamaratka tvrdi, ze ked je jedno babo malo by mat dlzku 11 cm... dakujem za odpoved.

juliagregor
29. jan 2011

@majka1987 záleží či merajú plodový vačok alebo len deti...neboj ste v poriadku a pridaj sa do tehuliek 😉

majka1987
29. jan 2011

@juliagregor prvykrat mi ich merali, a v tehotenskej knizke to mam zapisane pod nazvom CRL
a ako sa mam pridat do tehuliek... neviem to ☹

fatulda
29. jan 2011

@majka1987 neboj sa, pozri si toto, ste uplne v norme 😉 http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=35

jennys
2. feb 2011

Ahojte kočky,

Posielam otázku na tento týždeň:

1. Koľko kg ste pribrali počas tehotenstva? Podarilo sa vám po pôrode dostať na pôvodnú váhu (a ako) alebo ste pribrali?

Svoje odpovede posielajte na: dvojickovo@gmail.com alebo cez IP. Prosím keby ste sa mi pod odpoveď vždy podpísali menom, ktoré na stránke môžem uverejniť. Vyhradzujem si právo upraviť vaše odpovede gramaticky, prípadne upraviť štylistiku ak to bude potrebné. Inak do odpovedí pravdaže nebudem zasahovať. Uzávierka odpovedí je do 13.2.2011.
Zároveň mi môžete posielať tipy na otázky, ktoré by zaujímali práve vás.

Ďakujem všetkým za spoluprácu a budem sa tešiť na vaše odpovede.

http://dvojickovo.webnode.sk/vase-skusenosti-s-...

rolakovci
2. feb 2011

@jennys
Pri dvojičkách som počas tehotenstva pribrala 18kg, teraz som 6 mesiacov od pôrodu a stále mám naviac 7kg. Nedávam si však pozor na stravu a necvičím, keďže stále drobcov kojím. Mám stále pocit hladu a smädu.

andysok
11. feb 2011

dievcata mam otazku, aky ste mali kocik pre dvojicky a ake ste mali skusenosti, aky kocik je naj, uvazujeme nad Peg Perego duette SW.....prosim o skusenosti alebo radu...sestra mi hovori, ze je dolezite aby boli hlavne nafukovacie kolieska a odpruzenie....dakujem

juliagregor
11. feb 2011

@andysok http://www.dvojky.cz/forum/viewforum.php?f=15 pokukaj diskusie, trošku blbne stránka, ale nájdeš tam aj fotky aj komentáre k jednotlivým kočárikom 😉

andysok
12. feb 2011

@juliagregor ty si poklad dakujem 😉

juliagregor
12. feb 2011

@andysok 😎
s pokladom sa robia dve veci, bud sa vykope alebo zakope 😀

andysok
12. feb 2011

@juliagregor 😀 😀 😀 😀 😀

jennys
13. feb 2011

Ahojte kočky, pridala som novú otázku na stránku na tento týžeň. Kto chce nech mi pošle odpoveď. Ďakujem.

Koľko rôznych kočíkov ste pri dvojičkách vystriedali?

http://dvojickovo.webnode.sk/products/kolko-roz...

jennys
13. feb 2011

@andysok ja ti s kočíkom poradím toľko: nafukovacie kolesá (nevýhoda keď dostaneš defekt) a predné nech je najlepšie otočné, je lepšia manipulácia. Odpruženie je dosť dôležité a chcela som napísať článok o kočíkoch, mám dosť mailov od kočiek aké mali skúsenosti len žiaľ na to nemám čas dať to celé dokopy. Začala som ešte keď som bola tehu ale ako sú chlapci na svete, tak to by som potrebovala na to pár dní aby som to nejako zosmolila. Kým sa k tomu dopracujem tak veľa vecí už nebude aktuálnych a veľa nových, škoda... ☹

andysok
14. feb 2011

@jennys no super , dakujem za vyceravajuce info, 🙂 ved prave .....ze to celkom ide rychlo tie kočíky, hlavne pri dvojickach ak chces mat kocik za sebou ( vytah, eskalator, chodnik...) tak tiez nie je az taky velkyn vyber.....preto co som pozerala spekulujem prave nad tym Pef Peregom.....ma volant a vyborny "reit" to odpruzenie......to nemam sancu zistit, lebo nechcem sa teraz moc vesat na kociky.......... ale ved aspon budem moct babam potom dat recenziu....... este raz dakujem za info 🙂

andysok
14. feb 2011

@jennys a hlavne DAKUJEME za stránku 🙂

jennys
14. feb 2011

@andysok nie je za čo, len škoda že na stránku mám tak málo času, ale hádam aj to postupne dorobím...

loginka
15. feb 2011

cafte baby, nemate niektora ale nepoznate niekoho kto ma kocik baby jogger city micro stroller?

terezke
15. feb 2011

@loginka ahoj, ja mam baby jogger city elite..myslim ze konstrukcia je taka ista len v mensenej verzii..ale mozno sa mylim🙂

juliagregor
15. feb 2011

@loginka http://babyjogger.com/celebrity_customers.aspx
týto majú, ale oni sem asi nechodia 😀
a prečo nechceš tandem? je super mať jeden taký a jeden taký a podla potreby striedaš