Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jankabambulka
24. jún 2010

@loginka - nie si sama - ale ja som si povedala serinkám a dovolenke ma aj tak nik nebude poznať a idem- inak ja som pribrala 15-16kg pri svišťoch a ostalo mi 14!!!!! a pri borke som pribrala 30 KG ! A DO 2-3m som mala naspäť 59-60kg a teraz so pripadám ako slon v porceláne. o.i. ja nosím ešte tehu veci niektoré , dokonca aj na vonok rifle tehu :DD
@moniciak nám v 6tt povedali , že to budú trojčatá a o pár dní , že to jedno odišlo ale ostali plod A akcia plus a plod B akcia plus 😀 😀 čiže veľmi skoro
@misabbas ja som od 6tt doma bola z HPP ale aj tak sompracola ďalej ako SZČO a urobila som si druhú VŠ 😀 😀 a ešte deň pred pôrodom som jazdila na aute a deti sa narodili 5.4 a 11.4. som mala mať svadbu 😀 😀 no deti boli asi proti -tak si to spravili podľa seba 😀 😀

katrinb
24. jún 2010

@gajana1 - to je super, ze novy bytik....A s tym ockom je tiez fajn. Nam si predstav hocikedy zacne slzit ockoa po paar dnoch prestane,. Sem.tam aj hnisik vyjde. ale nie je to dlhodobe, tak to uz osetrujem z domu...
@juliagregor - No ako je Ajkovi? Uz lepsie?
@misabbas - ja som bola tiez na rizikovom od zaciatku ako mi to zistili. No ja som mala aj nejake problemy...ktorew potom presli, ale do prace ma uz nepustili..... podla mna, ked sa budes citis tazko ....povedz to doktorovi. a ak je normalny, da ta na PN skor...predsa len dve babatka

fefferonka
24. jún 2010

@jankabambulka - ja skapem, ina stihacka!!!! a tie trojicky - to ako bolo mozne? wow 😀

@juliagregor - este aj tu ti chcem poblahozelat!!!! si NAJ, si hviezda!!!!! :-***

no moja kostra do plaviek tiez velmi nehrozi a pritom kamoska mi vo Viedni vo vypredaji kupila krasne polovicne!!! kozy by som do nich mala, ale ostatne... 😝 ako vravi @katrinb - aj ja si vravim, ze teraz mozem srotovat co chcem a kedy chcem (v ramci moznosti kojenia) a potom mam cas to napravit. mam naviac 5-6kg (pribrala cc22kg), ale jaka som ja mlandrava!!! a pupok mi previsa (na jednej strane viac kvoli hematomu... 😝 )
inak, aj vy pracujete? ja som dnes od deviatej, chalani popri mne v kociku, ale je to o hubu...teraz sa vozia, tak mam este necele dve hodiny k dobru.

@misabbas - ja som do 28tt ucila na ZS a do 32tt som pracovala este ako SZCO. potom som uz isla do nemocky, lebo som opuchla velmi. zavisi, ako sa citis. niektori lekari dvojicky moc neriesia, ako ten moj... 😝

fefferonka
24. jún 2010

@katrinb - aj my sme s ockom na tom podobne. neboli sme ani na kanalikoch, zabrali kvapky, ale teraz, ked sme dobrali, sa niekedy ozve ocko Patkovi.

@gajana1 - tesim sa s tebou! my mame rozostavany dom a keby som mohla a urychlilo by sa to, tak chodim s furikom aj ja 😀 😝 tie stolicky najprv skusim tie primontovatelne k stolu - neviete o nejakych? a skusenosti? ja ich fakt nemam kam dat ☹ a Juli ma pravdu, decka maju mat na jedenie normalne kludne miesto.

fefferonka
24. jún 2010

@andreab - drzim palce

@loginka - my uz sme v sportiaku, lebo ja tak dam kocik aj do auta... tiez mi trocha vadi, ze na niech nevidim... inak som spokojna.

katrinb
24. jún 2010

@fefferonka - nase deturence su podobne na tom...aj s tymi ockami... 😉 my sme na preplach tiez neboli a verim, ze ani nepojdeme..... A uz ste v sportiaku? Fiiiha.

julietka
24. jún 2010

@juliagregor gratulujem k poslednej skuske, super si to zvladla pri troch detickach naozaj mas moj obdiv 🙂
@katrinb krasne princeznicky su z vas 🙂 ako zvladas este aj pracovat popri babulkach?
ja toho vela nepostiham, veru, cez den mi nechcu spavat, max. hodinku ked to spriemerujem a stale sa im musim venovat, ked ma nevidia,zacnu mrncat, a tiez nasich drobcov nebavi sa hrat s nejakou hrackou dlhsie ako 15 minut, v kresielkach sa nudia..ale davam ich uz iba na zem, lebo sa mi uz zopar tyzdnov sami pretacaju a na zemi je to najbezpecnejsie, v noci uz nastastie pospia pekne, maly sa mi zobudi vacsinou okolo siestej az siedmej a mala o piatej
@loginka aj my sme uz dali sportiak kvoli malej hlavne, pretoze ta je strasne zvedava a vsetko musi vidiet, ale po dvoch dnoch sme sa vratili naspat k vanickam, pretoze mala revala ked musi byt priputana , chuda este sa tych trakov aj drzala ako maly parasutista, ze mi jej bolo luto, nevedela tam ani zaspat, oni totiz zaspavaju vzdy na boku a v tych remenoch sa nedokazu natocit..

pozdravujem vsetky babulky 🙂

katrinb
24. jún 2010

@julietka - ahojky, taka som rada, ze si sa ozvala....konecne 😉
Dakujeme za tie princeznicky 😝 No hlavne bambulky mi rastu do krasy (ako kazdej maminke jej deticky - su pre nu najkrajsie 😵 ) No to mas fakt blbe, ze ti tak malinko pospinkaju...my teraz uz nabiehavame pekne na system, ze rano ked sa zobudia okolo 5-6 este so mnou su v posteli do dalsieho kojenia....nespia sice vkuse, ale su tisko....a podriemkaju pri mne...a ja hlavne tiezA vstsavame z postele okolo 9-10. A ked sa napapkaju, vacsinou zaspikaju okolo 11 a potom opat okolo 14 a 17-18. A o 19 uz umyvame a sup do postielky a same zaspinkaju. A cez den ako kedy, ale spia minimalne pol hodinu vkuse - az 2 hodky. Takze dokopy nam to da cez den cca 3-4 hodky....Ale samozrejme, ako kedy....nikdy to nie je rovnake...to by som chcela vela. Ved nie su roboti 😉

Moje bambule sa este len zacinaju pretacat...ale este je to v pohodicke...my sme zatial na gauci....ale stale bud je vankus pred nimi alebo nieco ine.

A ty este kojis? Ci nie? A super, aze aspon v noci ti spinkaju...ved aj ty si musis oddychnut

juliagregor
24. jún 2010

@julietka ahoj Julinka 😉 , super že si sa ozvala... 😉 a dakujem za gratulku ... 😉

murkaa
24. jún 2010

Juli gratulujem k skuškam. Už to máš v kapse. Štatnice - to je už nič. CHACHA mam to za sebou - minuly rok.
Očká z času na čas tečú aj nám. Len raz mi dala Dr. nejake nové kvapky na to. Inač to zvládame, ale tie vetry sú o život pre nich.
Stoličky určite áno., po staršom mame takú drevenú - rozkladaciu (používal doteraz ako stolík a stoličku, aj na kreslenie a hranie). A my sme tiež už teraz prerábali kuchynu. Kupovali sme rohovú lavicu, aby sme sa ZMESTILI všetci 5-ti. Tak teraz rozmyšlame z IKEI.
Kočík som aj ja už skúšala športový, kvoli zvedavosti detí, ale vratila som ich do vaničiek. Ešte sa tam nevedeli uložiť. Presne ako písala
@loginka ja som tiež začala prikrmovať 5 a pol. KOjím, len večer vypiju cca 100 ml z flašky. Už papaju trojkombináciu. Jeden den lepšie Danielka, druhy den Dalibor. Asi ako su naplneny predtym. Krmim naraz. Ešte asi týžden azačnem už aj s ovocím.

Dnes som bola s Danielkou na neurologii, kvôli tomu prehýbaniu (rozoberali sme to v druhej teme) a SUPER všetko v poriadku. Nemusime chodiť na žiadnu rehabilitáciu. Je to, ale len preto, že ja vždy ked Danielka zaspí otočím jej hlavičku opačne. DR. povedala, že som ju vlastne zrehabilitoval sama. Teším sa.

juliagregor
24. jún 2010

@murkaa dakujem a ty si šikovnička, ked si to stihla minulý rok 😉
tá neurologia ma ozaj potešila, väčšinou stačí ženský zdravý rozum 😉

fefferonka
24. jún 2010

@julietka ahoj 🙂

@murkaa - to je super s tou rehabilitaciou 🙂 mne sa maly zacal zas sponovat teraz, neviem, ci je to ono, skor to bneriem, ako blby zlozvyk... na neurologiu ideme o dva tyzdne, tak sa popytam...

tak teraz neviem baby, c som s tym sportiakom neurobila chybu 😝 ale im sa v nom paci... dufam, ze som nic nepohnojila... :-/

murkaa
24. jún 2010

@fefferonka ja si myslím, že teraz je to šponovanie už úmyselné. Mne Dalibor normálne da znateľne najavo, že sa mu nepáči, že mam na rukách Danielku. Normalne si vyžiada pozornosť. ŽIARLI ?!, ale neurologiu pre istotu absolvuj.
A nerob si starosti pre tie športiaky. J aso bola prísny zastanca hlbokého kočíka aj pri prvom, takže to jre asi vec názoru. POznám maminy, ktoré poriadne ani hlboký kočík nemali.

juliagregor
24. jún 2010

@fefferonka a máš ich narovno alebo len ležia bez tašiek?

katrinb
25. jún 2010

@murkaa - to je super, ze ziadna rehabka nemusi byt, Iank vy maminky s detickami chodite na rozne vysetrenia...my sme neboli este na ziadnom specialnom. Zatial len s nozickami u ortopeda a jedine s ockom, ked nam tieklo u ocneho. A inak nic....ale beriem to pozitivne, ze nam netreba...teda dufam, ze to beriem spravne.

moja slecna Vivien sa vcera prvykrat pri rozculovani sponovala do obluku...ale prestalo to ihned, ked som ju zobrala na ruky a uz sa to neopakovalo...tak to zatial neriesim....ci mam? A ked ich kojim,tak niekedy sa tak prehnu...ale potom ich silnejsie uchopim a uvolnia sa,..,ci mam aj ja to spomenu mojej doki? A v inej teme sa rozoberali modre okolo ustociek. Aj vase miminka to maju? Moje ano, ale skor som to pripisovala tomu, ze im je chladno, maju to vacsinou pri kupkani, ale po ....kym ich obleciem,. A malokedy cez den...ale vraj treba s tym ist ku kardiologicke...myslite, ze som pocula spravne? Ci neriesit...ked to nie je casto a vela?

juliagregor
25. jún 2010

@katrinb ahoj zlatko, vieš kto veľa číta, tak sa veľa dozvie...niekedy až moc...po kupaní sme modrí tiež, hlavne ajko, on si nevie tak dobre udržať teplotu a nieked až s ním trepe, taká mu je zima ....a šponovanie? cez net ti nedá nikto kvalifikovanú odpoved, ked ich nevidíme, tak len hádame, šponovanie je normálne, ked sa deti jedujú, skúšajú sa prevaliť a pod. nemali by sa tlačiť len do jednej strany, treba dávať pozor na hlavenku a polohovať....ale ved vy ste už veľké a krásne 🙂

katrinb
25. jún 2010

@juliagregor - dik Juli.....ja viem, preto sa snazim necitat vobec. Ale v marcovkach, kde chodim tam toi akurat rozoberali a tak mi to zacalo vrtat v hlave. Ale kaslem na to, oni nepreferuju jednu stranu....spinkaju aj napravo aj nalavo....a to sponovanie ako pises....je to hadam normalne. Dik...ja som vahy...a ci chcem alebo nechcem, nad vela vecami "vaham". Az mi to ide na nervy 😀 😀 😀 No co, nezmenim sa v tom....co je sice skoda, ale co uz. Aspon vy mi pomozete sa ukludnit, popripade neriesit zbytocnosti. Dik cmuky

julietka
25. jún 2010

@katrinb ahojki, no ked pozeram tie vase casy aky mate rezim tak ho mame uplne rovnaky 😵 aj my vacsinou vstavame okolo 9h po rannom papani si totiz radi zdriemnu, a potom okolo jedenastej dvanastej pospia aspon tu hodinku ako som pisala a vecer mame tiez kupanie o 19h az 19.30 a potom papaju a zaspavaju nastastie tiez samy, iba ich vlozim do postielky predtym si ich pomojkam a pekne spinkaju
kati ja som ani nekojila, iba trosicku do zaciatku 3 mesiaca aj to len malu a apotom ma zacala odmietat..ale som rada ze vacsina dvojkovych maminiek co sem chodia tak tusim dojcia, aspon vyvratia fakt ze sa hovori ze dvojickove mamy vacsinou nedojcia..
@fefferonka my sme tiez skusali sportiak, ale jeden z dovodov boli aj tie horucavy, pretoze pod budku hlbokeho kocika im vzduch velmi neprudil,ale pokial tio dokazu lezat aj v sportiaku a nesedia tak si myslim ze si nic "nepohnojila", ved v sportiak sa ti da dat asi na lezato,ci?

babulky k tomu sponovaniu deticiek..nam to mala robieva a na Antolskej v poradni aj u neurologa nam povedali ze ju mame davat "do klbka" a castejsie si ju mam privinut na "srdce" odkedy to robievame tak uz je viac uvolnenejsia..ale vsimla som si ze niekedy ked sa jeduje tak sa tiez sponuje a vtedy ju vyraznym hlasom napomeniem a nahlas na nu zatlieskam ze co to ma znamenat. Potvorka velmi dobre vie ze robi zle a hned prestane, alebo aspon na chvilu kym nezabudne 😉 🙂

loginka
25. jún 2010

@julagregor si sikulka sikovna 😉 Gratulujem!!!!
ahoj @julietka 🙂 ako sa vam dari?
my vstavame vacsinou okolo 6 alebo aj pred a potom mame rezim, ze po 2 hodinach idu spat, potom papanie, a tak dookola, spime von v kociku a vecer sa mi Laura uspi na prse a maly zaspava s babkou alebo s MM vo vedlajsej miestnosti, lebo jemu to dlhsie trva, kym zaspi.
zacali sme uz s prikrmami, Domikovi to ide lepsie asi preto ze je nekojeny a Laurinke musim dat medzi papanim, lebo inak to nema vyznam, tak vyvydza.

inak ani my nemusime cvicit, boli sme s malym na odporucenie z rizikovej u rehabilitacneho dr ale jemu sa zdalo sicko oki 🙂
do luku isiel este davno predtym, celkovo sa sam popravil sa mi zda 🙂
teraz sa uz dviha do sedu ale este sa bnepretacaju sami a vy?

fefferonka
25. jún 2010

praveze my sme v sportovej verzii uplne nalezato - ani popruhy nemaju a nanozniky maju trocha podvihnute, aby "neprepadli". je pod nimi take frote podlozky, nic velmi makke... myslim, ze im je dobre, ale zaskocila som sa z toho zdravotneho hladiska...

@katrinb myslim si, ze je to ako hovori @murkaa a @julietka , ze sa sponuju zamerne, moj to robi jeden a ked sa jeduje. a ako vravis, ked ho napomeniem, prestane.

@murkaa inak cumim, ze uz vedia ziarlit 😀 som myslela, ze to tak skoro nehrozi.

@katrinb - ani my sme nemali speci vysetrenia, len nozicky a toho neurologa mame preventivne, u nas posielaju vsetky dvojky a hlavne predcasne narodene. nikdy nam tam nic nepovedali.

katrinb
25. jún 2010

@loginka - to je fajn, ze nemusite cvicict....vidim, ze sa vam dari..a s tymi prikrmami je to zvlasnte Ale moze byt, ze je kojena a tym padom jej nechutia.....A ako casto im davas prikrmy? A co uz si im dala papkat?

katrinb
25. jún 2010

@fefferonka - ahojky, ako sa inak mate? ako sa maju PEtko a aPatko? Nahodou sa nechystas do KE na navstevu? 😝

loginka
25. jún 2010

katrin, zacala som s mrkvickou a dnes sme skusili zemiacik s mlieckom, maly by si este dal, ale mala sa z toho moc netesila, ona je taky cickovy typ 🙂

murkaa
25. jún 2010

@julietka to s tym schúlením schvalujem, dobrá rada. Je to asi niečo ako terapia objatím. A to prehýbanie ozaj môže byť z jedovania. Mne normálne Dalibor dáva najavo, čo sa nu nepáči, resp.páči. Doslovne si vypýta pozornosť. Musím Danielku položiť a jeho ukludniť.
@katrinb inač, my nechodíme po vyšetreniach, len čo si ja vyžiadam. A narodení sú 34+5. Ani v rizikovej sme neboli.
režim mame takýto. Vstávajú pred 6-tou potom zaspia okolo 7-7,30 (30min.) Čo mi vyhovuje, lebo ygystam Mareka do škôlky. Potom papame a prezliekame sa cca do desiatej a šup do kočíka von. Spia skoro do 12,00. Papame už nejaky príkrm, ale o hodinu mliečko (kojím). Okolo 13,30-14,00 spánok (najlepšie do kočíka, aby som o tretej išla do škôlky. Papame zasa okolo 16-tej. Potom pokial sa dá su ešte vonku v kočíku Zdriemnu si okolo 17-tej (20 minút). O 18-tej na posteľ-hrajeme sa a kúpeme o 18,45. O 19-tej papame a zaspia do 20-tej v postielke sami. No niekedy chodím davať dudlíky aj 20 minút. Dudlík + pohladkám a von.
@fefferonka nemaj obavy, ked boli na rovnom tak O.K

fefferonka
25. jún 2010

@katrinb ahoj 🙂 dakujeme, mame sa dobre 🙂 a sme radi, ze vas tu mozeme citat!
chalani v pohode, myslim, ze je to lepsie a lepsie, nie, ako ma kazdy strasil... a teraz mi zas kazdy vravi, aky to bude des, ked budu chodit 😝
rezim mame takmer na chlp rovnaky 🙂
zatial sa do KE nechystame, ale ked pojdeme (moj mm rad rajzuje), dam vediet. a vy ste tiez srdecne vitani! sa tesim, na dome bude jedna hostovska izba pre rodicov s detmi 🙂
takze baby, po novom roku, ked sa budete chystat do skalice, urcite pridite 🙂 !

pozdravujeme a stiskame babiky! 🙂

katrinb
25. jún 2010

@murkaa - jeeej, pozeram, ze mame velmi podobne rezimy aj s julietkou @julietka 😉 a fefferonkou @fefferonka . Sranda...HIHI

no mas to o to tazsie, ze mas este mareka.....no ale zvladas to super...tosi skoro cely den vonku..my chodime von medzi jednym, niekedy medzi dvoma kojeniami...

@fefferonka nooo,v Skalici som este nebola....... 😉 A ani babiky 😀 😝

katrinb
25. jún 2010

tato fotecka je uz sice spred mesiaca...ale pozrite ako pasieme baranky....Vivienka. Adelku som nestihla, lebo Vivien uz chcela papkat. A fotka s maminkou

fefferonka
25. jún 2010

@katrinb nadherne fotecky!!! babiky su rozkosne a ty si tam strasna fesanda!!!

katrinb
25. jún 2010

@fefferonka - dakujeme za komplimenty...to su take domacke fotky....sama som nas fotila 😉 Nemam totiz s nmi vela fotiek...vacsinou len babiky fotim

murkaa
25. jún 2010

@katrinb nooooo., nie som stale vonku. Doobeda šupnem tatinkovi ku garaži a ja makam doma - varim a pod. POobede - školka a možno park. Podla hladu. A potom zasa tatinko vonku. On totižto vovnútri nevydrží. Hlavne v takomto počasí. Dokonca aj telku dal do zahrady pod altanok a tam kukaju športy. (hokej, futbal) Výhoda - rodinný dom. A teda motá sa tam aj svokra, tak akože pomaha aj ona behať po dvore s kočíkom.
Pochválim sa. Minulý týžden sme vybehli konečne niekam preč. Boli sme na Orave na hoteli (u brata) 4 dni. Parada !!!!
Jedlo hotove - ake sme si vybrali z reštiky (ale platili sme zan). Výlety, opekačka. Hlavne som nič nerobila, okrem starosti deti. A to len papat a prezliekať. Normalne som na tretí den mala mlieka na rozdavanie - "takže chvála bežnému životu"