Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

adrolka
26. mar 2009

čaute. 😵
zuzi, no to je 😕 , ty fetuješ? 😀
Yas, akého hovoriaceho Elma máš na mysli? ja elma zháňam tiež, už pred vianocami som xcela kúpiť, ale brjút drahý na ebay. 😠 vyše 50 libier/eur. ten hovorí veľa, to nie je ten čo sa smeje. možno na nasledujúce vianoce. Z usa som objednať nexcela, lebo tam je zuase poštovné nehorázne.
Aj my máme dvojmo kočíky, ale ostatné hračky po jednom, a jtak xcú tú, ktorú má tá druhá 🙄
šaty zatiaľ vyberám ja, chvalabohu. ale už vidím čo ma čaká. ešte k tomu ich neobliekam rovnako, no uvidíme o rok dva.. 😀
baby, ja mám paypal. je to bohovská ve ak chcete kupovať zo zahraničia. princíp je vysvetlený na nete niekde som to čítala v jednom blogu po slovensky, alebo aj tu na mk vo voľnej diskusii je o tom písané tuším.
vlastne sa platí nie cez ten paypal a nie priamo z bankového účtu. kým sa to zriadi, to trvá pár dní, ale je to dobrá vec. napríklad ak niekto kupuje cez ebay, ta ksa bez payalu s ním nedajú ani do reči. Ja na ebay kupujem deťom ošatenie, lebo a js poštovným ma to vyjde lacnejšie, ako niektoré veci čo ponôkajú na mmb. A o tom ani nehovorím, že sa tam dajú nájsť pekné kúsky.
Napr, som kúpila u nás v sekáči jeden pekný obojstranný kabátik a na ebay som našla taký istý, tak som ho vyaukciovala 😀 a teraz majú konečne aspoň kabáty rovnaké.

kili
26. mar 2009

mne o tom paypal došiel mail, tak na to mrknem 🙂

kili
26. mar 2009

aha, mne prišla info na kartu paysec 😒

adrolka
26. mar 2009

som napísala somarinu - typické. opravujem: keď chceš niečo zaplatiť ta kneplatíš priamo zo svojej karty, alebo teda účtu, ale je to cez paypal- to je akoby taká tvoja internetová peňaženka alebo čo. vraj je to bezpečnejšie ako platiť cez tvoj bank. účet, respektíve kartu, kde musíš udávať zakaždým svoje číslo karty a heslo. pri paypal sa t onezadáva, lebo on vlastne sťahuje z tvojho účtu tie prachy, je to bez poplatkov, jednorazový depozit sa platí pri zakladaní paypalu, cca 1,50 eur tuším. tie sa potom vrátia. svoje číslo účtu zadáš len raz keď si založíš ten paypal účet. Musím povedať, že mne to zatiaľ funguje, viem s ito aj kontrolovať, či mi to a koľko stiahlo z mojho bežného účtu cez internetbanking. dúfam, že sa z tohoto vysvetlenia vysomárite, lebo píšem jak tatar. 😎

yasmina
26. mar 2009

no a nemusim paypal vysvetlovat...pri nakupoch cez ebay by som kupovala jedine cez paypal lebo tam je zaruka vratenia penazi...
ros..ano idem do ameriky ale az v lete a ked ma naser... MM tak pojde sam...len by mi bolo luto tych prachov za letenky

altea
26. mar 2009

no,pozrela som si ebay,kým som to dočítala,aj ma chuť prešla 😒 .
Som zvyknutá,že balíček mám max.do týždňa doma,nieto vyčkávať-mesiac,dva,štvať sa aj s clom a podobnými záležitosťami.Júúúj ,na to nervy nemám,dobrovoľne priznávam. 😖

čo sa týka hračiek ,kupujeme len po jednom-,však na čo by aj boli dve bábiky
😀 ,však áno.Aj tak chce ten druhý hračku prvého a naopak.
čo ma zarazilo,bolo,že Samík vložil autíčko do kočíka a poctivo kočíkoval a 😀 ,Sofi zas bábiku do autíčka a vozila a vozila,vozila.H 😀 m,nejako otočené.

Takže takto sa mi "bavkáme"
Samko-Klemko včera vyložil-vyhodil ! prádlo z pračky,o 😝 tvoril šuflík ,do ktorého sa dáva prášok,vopchal tam vrecko s farbičkami,z 😕 abuchol s ním,pokrútil gombíkom -program a stlačil. 😝 Vzdychol si ,a ☹ ko ☹ že ťažká robota a odpochodoval.. ja neviem kam na to chodí....super,akurát to prádlo mal vložiť a nie vyložiť.
Dnes ráno Sofi vytlačila tubu krému na kachličky a 😕 o chviľu jak sa ním machlila,tak sa machlila na tvári,na vlasoch,no umývali sme to dobrú pol hodinu....
Teraz spia 😔 😔 ,teda dúfam lebo je tam ticho,ale už som dnes namontovávala aj garnižu,Samko zvykne akože mávať so záclonou ,no a dnes dostal po hlave ☹ drevenou tyčkou-aj so záclonou.
Aj vy sa takto bavíte?....no,niekedy ma chytá poriadna zlosť....

altea
26. mar 2009

No dnes tomu krpci dali,doobeda polhodka spanie,teraz 30 min.,to je radosť 😠 😠

helka1
26. mar 2009

Ahojky, u nas tecu sopliky, Adamkovi to ide ako z vodovodneho kohutika ☹ , len cakam kedy to chytne Radku 😠 . Pritom sme vonku neboli pomaly 2 tyzdne, co u nas v kuse fuci sialeny vietor 😠

System paypal dobre poznam, treba mat len kreditku (neviem ci musi byt embossovana , alebo nie, my mame taku) a system je velmi easy, platba sa da poslat na akukolvek emailovu adresu a takisto sa da aj prijat 😉

Zuzi tak som rada, ze to nie je zapal pluc a snimka je negativna !

A ohladom hraciek, napr. trojkolky mame 2 rovnake, ale niektore hracky kupujem len po jednom 🙂

yasmina
26. mar 2009

Zuzi tak to je super ze to nie je nic vazne...
ale ani ta neurologia by nebola odveci...ty simulantka 😀

lalupa
26. mar 2009

aj my mame kociky dva, ostatne po jednom, akurat svagrina a mm si mysli,ze aj plysaky dvojmo, co je absolutna blbost...radsej ine bud hracky alebo veci, skor roznorodost...nerobim z nich predsa cirkusantky...aj tak je in ta, ktoru ma druha 😀

helka, ved hej, u nas cely den snezi a to sme na nizine... 😠koniec marca a zima? kurnik 😠 😠 😠

womenne
26. mar 2009

vidiš si mi pripomenula moju mamu ona sa takisto nadychla nejakeho lepidla či čo mala take iste priznaky ako ty,zhoršilo jej to astmu 😖 som na to zabudla až ked si spomenula že si sa toho nadychla.
mne bolo teraz tak zle jako už davno nie zjedla som udene mesko 😔 ja krava sa nikdy nepoučim som musela jest lieky.
No a nam sa vyskytol dalši problem,konečne som našla mojmu pas a zistila som že ma už mesiac neplatny a potrebuje ho malym na pobyty ☹ mna....

yasmina
26. mar 2009

lalu si sa pytala na Hippky v PL maju male za 16 sk a velke len Hipp dezerty tie kupujem ale to je napr.Banan & tvaroh, mango & tvaroh, broskyna & jo´gurt a pod. a kde ste boli plavat? v Topolca kupeloch?

yasmina
26. mar 2009

wom.si mi pripomenula ze do USA mi treba biometricky pas...takze aj ja musim ist vybavovat...neznasam fotenie na doklady

womenne
26. mar 2009

no veru ani ja tam vyzeram jak smrtka 😀

lalupa
26. mar 2009

tapolca
ani my s mm nemame platny pas uz treti rok, ale kvoli detom budem musiet nieco robit

yasmina
26. mar 2009

lalu sorry za preklep 😀

adrolka
26. mar 2009

čAUTE.
ALTEA- ty si asi pozerala ebay.com. tam zvyknú byť clá , ale len pri neviem akom nákupe, lebo to je americký ebay.
ale na ebay.co.uk -čo je UK žiadne clo netreba platiť, tovar tu mám niekedy rýchlejšie ako z MMB!!!

adrolka
26. mar 2009

Yasmi -anooo to je ten náš vysnívaný Elmoo, musím našpóriť penižkyyy!!! poštovné je z UK o poznanie lacnejšie ako z USA.

yasmina
26. mar 2009

kolko vychadza z UK?s postovnym?

helka1
26. mar 2009

Adrolka a ty cez ebay len nakupujes ci aj predavas ?

kili
26. mar 2009

zdravím,
dnes ráno si A. zapol rádio, a keď išla táto posnička

https://www.youtube.com/watch?v=qPHqf9qw-GU


tak si to dal hlasnejšie a tancoval na to, teda u neho je tancovanie len mykanie hlavou do strany 😀 . no ale má perfektný fkus, musím uznať 😎

adrolka
26. mar 2009

Jééj, kili, to by som si pozrelaa 😵 😵 😵 zlatýý
helka, ano ja len nakupujem.

kili
26. mar 2009

tak dva korpusy sú už dopečené, už len jeden zajtra 🙂
no ale bolo to napínavé. som piekla piekla, a furt to nebolo, tak kuknem do manuálu a že piecť 30-40min. ale nevedela som, ako dlho to tam je ale tak dlho to ešte nebolo. tak som šla vychystať S. do postele, umyla mu zuby, vyzliekla a dala čúrať nad vaňu, sa mi nechcelo ho posadzovať na nočník, no a on začal kakať, tak ho držím a trvalo mu to dooosť dlho, medzitým zvonil telefón, tak zo S. v jeho prestávke som išla preň, kecala s kamoškou snáď 5min. pritom držala furt S. už bol teda dosť ťažký, tak som sa rozhodla ho dať na nočník, chvíľku tam tak sedel a potom som sa spamätala 😝 . no ale našťastie to bolo akurát 😵 , no ja už som videla, že zhorela 😖

adrolka
26. mar 2009

jaj, yasmi, si sa ma pýtala na tú cenu, počkaj, pozriem na ebay, už si nepamatám.

zuzka.25
26. mar 2009

adrolka a ako sa mam v tom ebay vyznat?? kde je postovne? trosku nam to neznalym popis 🙂 diiik

adrolka
26. mar 2009

yasmi, ješšiš, tak som ti jedno našla, nové v krabici a podrž sa: 45 libier+poštovné 25 libier=to je to isté v eurách (tak sa to teraz prepočítava). odpadnem. ☹

kili
26. mar 2009
kili
26. mar 2009

a moja mama dnes vymyslela perfketný stôl, teda ešte neviem, či perfektný, ale znie to tak. na stôl dáme dvere 😀 . v pivnici nejaké sú, ale neviem koho, možno naše ešte po predchádzajúcich majiteľoch, ale sú v tom spoločnom priestore, ale určite nebude vadiť, keď si ich požičiame. no som zvedavá, ako to bude vyzerať 🙂

helka1
26. mar 2009

ahojky Kili a kolki sa chystate oslavovat ?
Zuzka a co by si potrebovala v ebay popisat ? Ono nie kazdy predavajuci je ochotnyzaslat do zahranicia cize musis si to postovne prenastavit na SVK 😉