Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
23. jan 2009

veru tak...treba ísť spať 🙂

Všetkým maminám a detičkám prajem dobrú noc a krásne sny 🙂

moncici1
24. jan 2009

ahojte baby,dakujem vam velmi pekne,ze ste mi odporucili kersty-strasne mi pomohla-velka vdaka vam.je to obdivuhodna zena-keby ste len vedeli co zazili-je to velmi smutny pribeh-horsi ako ten nas ☹
pozrite si jej fotky maleho Brunka je to velmi pekne dietatko.este raz baby velka vdaka a KERSTYdiky,ze si mi pomohla-zasluzila by si si medailu za to vsetko cim si presla aj s manzelom.

katarinka123
24. jan 2009

ahojte
asi aj ja budem musiet pridat nejake svadobne foto,no ked maly zaspia tak sa budem realizovat

womenne
24. jan 2009

Ahojte už sme domka bolo normalne dobre 😕 ale som rada že sme konečne doma 😵 Maly boli super v piatok mi ich bavila sestra šli sme na menši nakup,drahy mi kupil nadherny župan,sexi tričko a pozval ma na obed lebo včera mal narodeniny 😵 bolo užasne.poobede sme šli kdetom,odviezla som mamu do roboty a šli sme k prarodičom a potom k svokrovcom.Len sme sa nevyspali lebo maly spali snami nemali kde tak sme dokopany že dnes by sme šli spat zaroven snimi ale je druha čast filmu a my ho chceme vidiet 🙄 😎
Mna akosi boli brucho enviem čo mi je normalne ho amm nafučane akoby som bola tehotna tak 3mesiac 😕 asi som niečo zase zjedla to asi včera lebo sme nič nejdli a naraz ten obed aj drahemu bolo tažko 😢
Ako sme prišli tak periem už 3pračku maly zašpinili bundy tak som musela všetko poprat 😖 .
katarinka byvame v Karvine 😉 ja mam dnes stale nedelu.

lilinka76
24. jan 2009

Baby ahojte, mam taky maly "problem". Vymenili sme detom autosedacky za vacsie a uz sedia v smere jazdy. Dnes sme isli autom na navstevu a jeden syncek pri kazdom rozbiehani auta (na krizovatkach, po pribrzdeni a pod. ) stiskal rucky do pasticiek a akoby nedychal, ocervenel v tvari, jednoducho, bolo evidentne jasne, ze mu to nerobi dobre, alebo sa boji. Ked sme uz isli konstantnou rychlostou, tak bol v pohode. Myslite, ze je to len nezvyk, lebo sme dlho necestovali (a on v smere jazdy este vobec nie), alebo bude mat chudacik problem s cestovanim??? Mam z toho nervy, lebo k rodicom a svokrovcom mame 5 hodin cesty, tak ho nechcem trapit. Poradte, budem rada ak z vlastnej skusenosti.

yasmina
24. jan 2009

Lilinka neviem akej znacky mate autosedacky ale ak sa prudsie brzdi alebo rozbieha auto takto sedacka reaguje...maju pohyblive pasy a to ho vlastne prudke brzdenie al.rozbiehanie utahuje k sedadlu a to mu tlaci na hrudnicek....
a ked to nie je o soferovanitak potom neviem lebokeby mal kinetozu tak to ma stale a anie iba v urc.momentoch...

lilinka76
24. jan 2009

Yasmi, ja dufam, ze je to len "nezvyk", lebo bola by som nerada, keby s tym boli problemy. Uplne bol cerveny, hroza v ociach a tymi rucickami v pastiach az tak kyval. Chuda, bolo mi ho luto, dokelu, este sa k tomu uz medzi nich do zadu nevojdem, lebo mame male auto.

grmitko
autor
24. jan 2009

lili ja si myslim ze to bude iba nezvyk, verim ze ano

grmitko
autor
24. jan 2009

bol to prenho sok, zrazu sediet v smere jazdy, vidiet dopredu, myslim ze to bolo iba tym

yasmina
24. jan 2009

asi sa bal 😒 ja sadam dozadu medzi sedacky...

lilinka76
24. jan 2009

Ahoj Grmi, ako sa mate? Co chlapci v jaslickach? Sem-tam mrknem, ale casu je uz malo. A co s robotou, citala som, ze Ti obsadili miesto. Toho sa ja najviac bojim, ja nerada striedam kolektivy, zle si zvykam. Snad mas pravdu a bol to len nezvyk.

grmitko
autor
24. jan 2009

no lili v piatok neboli v jasliach, lebo vo stvrtokv ecer mal leo teplotu, asi z vycerpania, lebo potom uz nic, a v utorok idem na dalsi pohovor, tak uvidime ako to dopadne, drzte mi paste 🙂

nana77
24. jan 2009

ahojte!
lili, no snad to prejde, som aj ja zvedava. chystame sa pomaly aj my menit im sedacky, len este nemame kupene. zatial sa zmestia do vajicok, ale uz nie na dlho. uvazujeme nad romerkami, len su drahe strasne...

yasmi, ako mali, uz ok? vyspala si sa v noci?

yasmina
24. jan 2009

nana ale houby...dala som maxovi sedaliu sirup vraj na ukludnenie...a muka 😠 trosku bol lepsi ale nic moc...ale poobede som si zdriemla a mali mi spali od 12-14.45 som nechapala a potom o 18-19tej teraz lietaju po obyvacke som zvedava kedy pojdeme spat...

nana77
24. jan 2009

u nas sa dnes tiez spalo ukazkovo - doobeda v postielkach 2hodiny a poobede vonku v kociku tiez skoro 2hodiny. a teraz tiez uz spinkaju, zaspali okamzite, ako lahli do postielok...

grmitko
autor
24. jan 2009

to nasi pre istotu zase dnes nespali a uz o sietej boli odpadnuti a psia, tak sa tesim sa skore ranne vstavanie 🙂

lilinka76
24. jan 2009

Yasmi, podla mna ich uz tak neskoro spavat nedavaj. My niekedy spime tak, ze od 10.00 hod. do 12,30 hod. resp. 13,00 hod. a potom az o 18,30 ulozime na nocny spanok. Je to sice niekedy o drzku, ale potom mame klud az do rana a cisto teoreticky, keby som bola tak unavena po chorobach, ako si teraz ty, tak by som si s nimi normalne mohla o pol siedmej lahnut spat.

Nasi su niekedy unaveni este okolo 15,00 hod. - 16,00 hod. ale to ich necham spat iba hodku.

Baby, snad mate pravdu s tym nezvykom, koncom februara sa chystame k rodicom, uz teraz mam z toho stres.

mima595
24. jan 2009

Ahojte,
my sme boli cely tyzden prec - akože na prazdninách🙂)) - MM bol na skoleni, tak ja som poctila svojou navstevou rodicov - nech si uziju vnucata, no nie 😀
No a vy ste toho tolko popisali a hlavne pomenili image, že zííííram - aj ja musim vydolovat nejaku sexi fotku - aby som tu nebola za kurca ☹
No u nas je to podobne so spanim - katastrofa - taketo brutalne to este nebolo - alebo ja som zabudla?! 😀 😀 - zaspavaju aj 1 - a 1,5 hod. a nakoniec to aj tak skonci krikom.
Dnes Baska naobed ani nespala, a vecer zaspala o deviatej - no uznajte, kde sa ta vydrz v tom detskom telíčku berie?

nana77
24. jan 2009

lili, ak je to nezvykom, tak do februara si isto zvykne, neboj. navyse, ked pises, ze 5 hodinova cesta, tak zrejme aj po dialnici... tak to snad bude monotonna jazda

yasmina
24. jan 2009

mimi no ja tu sedim v obyvke a pozerame krtka...o 21:54 parada ze?inac diky mimi 🙂

lilinka76
24. jan 2009

No, hej, aj po dialnici. Ale to budeme musiet teraz jazdit po Blave, aby si do februara zvykol. My autom moc nechodime, najma teraz, lebo tatino byva dlho v robote a ja sa bojim jazdit, hoci vodicak mam. Tak neviem, asi budeme kazdy vikend podnikat cestu autom, aby si zvykol.

grmitko
autor
24. jan 2009

lili to ja s nimi stale jazdim, jednak nemam inu moznost, cakat na muza, tak nikam nejdeme 😀 ale kym sme auto nemali tak som vsade mhd a peso chodila, normalne mi teraz tie prechadzky s kocikom chybaju, uz si uvedomujem ze mam doma velkych chlapov

to domko vzdy ked poviem ze vy moje babatka, tak mi povie, maminka, ja nie som babatko, ja som vleky chlap 😀 😀 😀 😀 😀 vyrastli nejako ryhclo lasky moje 🙂

womenne
25. jan 2009

Dobre ranko prave som vstala tatiko ma nechal vybuvat i ked maly po mne skakali,a stale mi otvarali zasuvačky 🙄 ale už ma čakala kavička 😉

grmitko
autor
25. jan 2009

oh danka, ako ti zavidim 😀

my mame za sebou zase hroznu noc, najprv leo o 2,16, potom zase leo o 3,44 a potom dominik o 5,00, ale musim pochvalit mm, lebo zobral deti do obyvacky okolo siestej a nechali ma este spat takmer do osmej, takze som si trosku oddychla, ale uz mam toho dost, ako cez obed nespia, potom vecer o 17,30 odpadnu, rano su o tretej hore, a to trva uz takmer tri tyzdne ☹ ☹ ☹ uz som nervozna, unavena a zla, a to ani nevravim, ze sa s nimi neda doma nic robit, lebo si nieco zacnem a hned je nejaka katastrofa na svete 😒

no vykecala som sa, idem vymysliet nieco na obed, uz ma ani to nebavi stale vymyslat kazdy den co navarit 😒

yasmina
25. jan 2009

grmi presne preto davam dva krat spat...lebo tiez keby spali len na obed tak o 18tej odpadnu a o 3tej uz si myslia ze je rano...ani ja to nemam dva krat dobre lebo idu spat o 23:00...ale radsej tak ako o tretej rano buntosit...

womenne
25. jan 2009

Saši ☹
a keby si ich dala len ležat mysliš že by nezaspali?teda ja si neviem predstavit že by naši nespali 😕 zajtra ideme na krv som zvedava ako picha sestrička ☹ inač ja by som už nutnepotrebovala zubara ale nemam mi kto bavit dokelu 🤐 od porodu mam prišerne zuby 😢 sa mi uplne začali kazit,praskat sklovina.

adrolka
25. jan 2009

ahojte baby! 😵
my sme s ivčera pekne oslávili PRVÉ narodeninky 🙂 . poobede ked sa zobudili u maminých, pekne prišli svokriní a mali sme mini oslavu ľ hodky. úplne to stalčilo, baby sa cítili super, vyobliekala som ich do šatičiek, mamina pripravila studenú misu a hotovo. Mali sme mini katarinkovské torty, spravili sme pár fotiek, nakamerovali a bolo po oslave. 😀 Naozajska majú 1 rok až v utorok, ale vtedy každý robí, tak sme to presunuli. Keď tie fotky zmenším hodím pár aj sem.
Lalupku pozdravujem aj ja, nec huž je doma konečne pri deťoch.
My sme už 2 dni na jednospánkovom režime, o jednej už spia ako zarezané dobré 3 hodiny. večer zatiaľ spánok po starom -chvalabohu - o 7 haji do pol 7 ráno. Ale vidím, že sa už môžem tešiť na fasa spanie/nespanie neskôr - ako tu čítam č onás čaká 🙄

grmitko
autor
25. jan 2009

Dani ved ich dam lezat, skacu tam po posteliach, vylezu von, vyberaju hracky z krabice

domko mal polhodinovy hysak a konecne spi a leo ten sere na mna, uz ma to strasne ubija, ale to je odkedy do tych pos.....h jasli chodia, tak maju uplne odprdele rezim a vobec ich neviem dostat do normalu ☹ a to boli vzorove deti co sa spania tyka, dala som ich spinkat, pobozkala pohladkala do 15 minut spinkali vzdy a teraz, uz mam chut si trhat vlasy, uz som taka nervna

yasmina
25. jan 2009

grmi viem si predstavit...mna takto vynervovali v piatok som myslela ze ich prskrtim 🙂 ale uz som bola so silami v koncoch a drobce ma mali v prdeli

anesim
25. jan 2009

My sme to so spaním mali tiež hrozné, mám síce len jednu, ale od 1 roka spala len raz, aj to len vonku v kočíku a od dvoch rokov nespala cez deň vôbec 😝 , ale navečer som ju už spať nedala, radšej som ju bavila všelijak možne, no len nech nezaspí, niekedy bola vo vani už okolo šiestej a bola tam aj 45 min, potom sa najedla a medzi tou pol 8 - 8 zaspala a spala až do rána do 8, takže spalatých 12 hodín a to jeje úplne stačilo. Potom ako trojročná začala chodiť do škôlky, tam síce zaspí poobede aj teraz, keďže musí vstávať skôr, ale večer zaspávame po desiatej 😝 Treba to len vydržať a večer sa ich snažiť zabaviť a nenechať ich samé v izbe, lebo to zaspia a bude to večer na ... 🙂