Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

ajka72
4. jún 2009

ahojte všetky čo ste ma milo privítali, a ďakujem za blahoželanie pre moju lenku, vidím že vačšina z vás zdolávate problémy menších detičiek, my budeme mať v sept. dva ročiky a je to už lepšie hlavne tým že dievčatá chodia, su samostatnejšie, teraz si pomaly začínam užívať "výhody" toho že su dve, už sa aj samé zahrajú aj s papaním nie je už taký problém, už je medzi nami aj aká taká komunikácia, jednoducho pokiaľ nezačali chodiť to bola fuška je aj teraz ale už je to predsa len o trochu lepšie, takže babenky len trpezlivosti so svojimi ratolesťami, uvidíte čo máte detičky do roka bude to lepšie....
inak všimla som si že už niektoré sa chystáte na dovolenku ja idem v july do tatier na more som si ešte netrufla, možno buduci rok, idem do hotela na odporučanie jednej maminy, je tam aj herňa pre deti, vonku je ihrisko pre deti a v tatrách je týždeň kde chodiť, tak uvidíme....

lalupa
4. jún 2009

felon ahoj, ja tiez vela o tebe viem z cakacky dvojiciek 😉 ,lebo mas pekne babatka 😵 , nostalgia miminiek sa ma stale drzi 🙂
a na GA a GU si dobre pamatam, nase prve slabiky takisto 😵

ajka, hod nam tip, uz sme aj premyslali nad stretkom v tatrach viaceri
aj nejake dobre papkanice pre deturence...mne uz dosla vsetka fantazia a zacinam im robit dospele jedla, jahody bastia vo velkom a dost, ale taku klasiku,ze mixovacka som zrusila pred par tyzdnami, lebo mi robili bleee 😝
vonku ta pocuvaju alebo odbiehaju??? a rozpravaju uz?

ajka72
4. jún 2009

no my ideme to Tatranských Matliarov, hotel Hutník, je zrekonštruovaný, a najdeš ho na www.sorea.sk, vysoké tatry, viac info keď sa vrátime, máme tam polpenziu, no čo sa týka papkania tak ja im robím tak raz, dvakrát do týždňa výdatnú polievočku a to z maska-zajačie, morčacie, veľmi nie je vraj vhdoné podľa gastráčky kuracie lebo sliepky su nadopované hormonmi a diečatkám potom môžu začať ráasť prsíčka tak sme ho vynechali do tých polievok ale keď ja varím pre nás kuracie tak im ho dám zjesť, a potom do polievky dávam roznu zeleninku, bu´d ovsené vločky alebo krupky, už som im dávala aj krupicové guľky, a keď sa to uvarí tak do mixujem, dávam oliv. olej a tak to papkáme majú to radi a ja si to potkm zamrazujem v kelímkoch napr. od šalatu, henery vajíčka do mrazáku a potom len vytiahnem teda nevarím každý deň, ale maju radi aj chlebík s masielkom, syrom a šunkou, majú radu aj ovsenú kašu asi preto lebo ako tehotná som ju aj rada jedla, tu im ochutím roznym ovocím, teraz jahody, ale aj nastráhané jablčka, škoric, maslo, navrhc dám granko a tak to papaju ale niektoré detičky majú radi krup. kašu, alebo puding moej veľmi nie, majú radi aj hovadziu polivku s guločkami od Kukfuk aby som nemusela rezance krájať, paradajkovu polievku kde dávam cestvoinu a na konci syr, ale aj jedlá na smotane, kamartáka robí zas rezance s tvarohom kde dáva nastruhané jablká... možno ma neskor ešte nejaké jedlo napadne a samozrejme majú radu mliečko piju nutrilon to kupované im veľmi nechutí, niekedy sladké pečivo, traz som skušala robiť praženicu s droždím tak im chutila...
moje dievčatá ma zatiaľ vonku počuvajú ke´d im poviem aby mi dali ručku tak počuvajú aôe niekedu sa chcu držať kočiara alebo len tak chodiť sami ale zatiaľ neutekajú verím že im to aj dlho vydrží, rozprávať začali teraz v 20 mesiaci, resp. opakuju všetky slová ktoré hovoríme niekedy je to sranda ich počúvať, a začínajú byť na seba závisle ke´d jedna spí tak tá druhá ke´d je hore tak sa na nu pýta, alebo keď jedna plače druhá jej uteká doniesť čajík, je to milé, inak ja som sa spoznala na babybazare s mauzos verím že to dobre píšem a myslím že ona spomínala tvoje meno že si z Košíc a mohli by sme sa ešte s jednou ktorú ona pozná stretnúť, no keby to vyšlo bolo by to zaujímavé....

zabka0609
4. jún 2009

Ahojte vsetky srdecne vas pozdravujem,ale mala som co robit aby som vas precitala.
Vsetkym oslavencom oneskorene gratulacie.

ajka72 my mame rovnako stare deticky co?aj ja mam dve dievcatka.pozdravujem ta a vitaj medzi nami aj ked ja som tu taka staro nova.malo pisem nemam cas som na dvojky uplne sama.

vsetky vas pozdravujem.drzte sa a dobru nocku zatial posnazim sa pisat viac papa

ajka72
4. jún 2009

ano zabka máme rovnako staré detičky a dokonca jedna z tvojich je moja menovkyňa Andrejka, tak keď budeš mať čas tak napíš nejaké zažitky, skusenosti s tvojimi dievčencami čo papkajú, ako spinakjú, či už rozprávajú a čo plienky, už sa tiež vedie zahrať a tiež začínajú byť na seba viazané, jednoducho čo ťa napadne

ajka72
4. jún 2009

a ešte sa ťa opýtam na tie čislice v tvoje skratke 0609, lebo moje dievčatá sa narodili 6.9..07...

zabka0609
4. jún 2009

ajka72 ano to je datum narodenia mojich dvojiciek to je neskutocne takze sa nase dvojicky nerodili v ten isty den.ja som mala cisarsky a Andrejka sa narodila prva 8:50 a Nikolka druha o 8|:52 a kedy tvoje?rodila si alebo si tiez mala cisarsky?

ajka72
4. jún 2009

nie rodila som na cisarsky Natálka o 14.36hod. a Lenka o 14.38 hod. teda tvoje su "staršie" ako boli tvoje veľké ja som rodila v 38tt dievčatá boli donosené teda neboli v inkubátore ale boli drobnejšie také vtáčatká Lenka 1840g a 42cm a Natálka 2020g a 46cm...a ešte sa ťa opýtam odkiaľ si ja som z Košíc...

ajka72
4. jún 2009

inak som si pozrela albumček tvojich slniečok su rozkošné také modrooké bambulky moje majú zas hnedé oči aj vlásky musím si tiež zriadiť albumček ale keď chceš tak môžeš ísť na babybazar a tam inzerujem pod menom babulky a tam mám v albume aj nejaké fotečky mojich babuliek...

diddi
4. jún 2009

ajka,to boli babulky ozaj malinke na 38tt 😕 ...ja som rodila v 34+4tt a mali 2080 a 2100g a 44cm

zabka0609
4. jún 2009

aj ja som rodila cisarskym v 38tt a dievcatka merali 41 cm a vazili 2000g a 2300g a boli v inkubatoroch asi 7 dni,ale nic im nebolo a ani zltacku nemali. a som z Bardejova.

ajka72
4. jún 2009

no to hej boli malinke ale hlavne boli donosené, neboli teda v inkubátore len som musela byť kvoli váhe v porodnici 3 ýždne teda aby mali aspoň 2200g tvoje boli v inkubatore? asi je to preto že som ja drobnejšie a jednoducho nemali v mojom brušku veľa miesta, však keď mi lekárka potvrdzovala že čakám dvojičky prišla na to až v 13 týždni tak sama skonštatovala že nevie kde sa mi tie detičky zmestia...

ajka72
4. jún 2009

ani moje nemali žltačku, inak dievčatá aké hračky u vás fičia, všimla som si diddi že máte v izbe stan aj my sme ho tam mali dala som ho keď bolo teplo ktoré verím že sa nám opať vráti na balkon...

zabka0609
4. jún 2009

no aj my sme boli tiez 3 tyzdne,ale mna hospitalizovali preventivne uz 2 tyzdne skor cize v 36tt takze som si tam polezala dlhych 5 tyzdnov ale stalo to za to.aj teba museli hospitalizovat skor? a vedela si,ze budes mat dve dievcatka?

zabka0609
4. jún 2009

ajka popisem zajtra uz idem do postele.dobre?tak dobru nocku vsetkym

diddi
4. jún 2009

nase boli asi tyzden v inkubatore,potom tyzden na tych vyhrievanych lozkach....mala som preklampsiu,tak museli rychlo von z domceka...Miusku aj kriesili,bola 3dni na JISKE....hracky kupujeme rozdielne,nema zmysel u nas rovnake...poziciavaju si ich a ak nie,tak sa pobiju,vytahaju za vlasy,dokusu....ten stan je dobra vec, baby si tam chodia debatit...aj so psom

ajka72
4. jún 2009

ja som bola u lekára k ktorého som rodila na kontrole v pondelok a povedal mi že mám prísť vo štvrtok 6.9. a že možno ma už vtedy aj prijme tak som prišla vo štvrtok a ke´d ma pozrel tak poveda že prietoky su už hraničné že nie je na čo čakať tak sa dohodol ešte s jednou lekárkou a povedal aby ma na 14.OO hod. pripravili bol to dosť veľký šok pre mňa ale aj pre muža, a tak sme sa narodili..., no bola som na 4D ultrazvuku a tam mi zistili že budem mať dievčatká a tiežmi robili odber plodovej vody to kvoli veku už som mala vtedy 35 rokov ale všetko dobre dopadlo a dievčatá su zdravé, ale bol to určitý stres ako to dopadne... a u teba to ako bolo, a tie hračky čo u vás teraz letí...

ajka72
4. jún 2009

inak aj svokra je 6.9. ale samozrejme iný rok 🙂

ajka72
4. jún 2009

o.k. zabka dobru noc už asi aj ja pôjdem ale ešte sa opýtam diddi ak je ešte tu že aké konkrétne hračky kupujete i keď rozdielne aj my sa snažíme kupovať len 1 ks ale niekedy sa to nedá u nás fičia bábiky a kočiariky, ale aj knižky, dievčatá radi počúvajú hudbu, a rozne ťahacie a navliekacie hračky...

ajka72
4. jún 2009

budem rada dievčatá diddi, zabka ale aj iné maminy dvojiščiek skoro dvojročných ak napíšete nejaké zažitky, skusenosti so svojimi babulkami čo papkajú, ako spinakjú, či už rozprávajú a čo plienky a nočník, či sa už tiež vedie zahrať a tiež začínajú byť na seba viazané, jednoducho čo vás napadne

diddi
4. jún 2009

ja som mala 33 ked som rodila,15.5.2007 ma hospitalizovali s tazkou preeklampsiou,tlak 180/130,opuchy tvare,noh...vaha plus 35kg 🙄 ...tyzden ma pozorovali,pichali kazde 4h. magnezium 😝 ,dopovali tabl....az 22.5. to uz bolo hranicne a hned po vizite ma brali na cisarsky.....teraz u nas leti Bob stavitel a Barney....sleduju rozpravky na Jim Jam,tak preto....a inac vsetky mozne auta,autobusy,lietadla....neznasaju babiky

ajka72
4. jún 2009

no autá majú radi aj moje dievčatá ale u nich sa okolo 14 mesiaca prebudilo to že su dievčatá teda začali fungovať bábiky a kočiare, ale veď každé dieťa je iné, a tvoje môžu byť na autá, autobusy.... hlavne že sa zahrajú a je chvíľu kľud, no to muselo byť nepríjemné prežívať také komplikácie pred pôrodom aspoň že všetko dobre dopadlo a tešíte sa zo zdravých bambuliek

diddi
4. jún 2009

ohladne stravy je u nas problem....nechcu jest,maju len 11kg. a 90cm....to ti zajtra popisem,bo uz aj ja idem spat....tak papa...dobru noc

ajka72
4. jún 2009

a ešte majú radi plyšákov tých tiež radi ukladajú do kočiarov...

ajka72
4. jún 2009

o.k. aj ja idem moje tiež nie su nejaké papáčky 10,5 kg a 81cm, tiež robíme opičky, hráme sa a tak papáme..., dobru noc

zinuska
4. jún 2009

caute,az teraz som sa dostala k netu.. klasika 😀

no idem postupne citat,a mozno aj reagovat..
takze fro,ideme na Kanarske.. este nikdy som tam nebola,tak som zvedava 🙂 ja som vzdy chodila do arabskych krajin a stale ma to tam taha,ale s detmi tam rozhodne nepojdem tak skoro,az snad ked budu pubertaci..

diddi,to fakt? vsetky 3 mlieka ste minuli?? no teda. tak to musim vziat viac ako len jedno balenie. my ideme na 14dni. no a ja nemam vobec ceknute,ze za kolko vypiju krabicu. a naprd je to,ze alex ma este AR.. takze musim kazdemu zvlast brat. och. keby som vedela,ci tam maju nutrilon,pampersky,prikrmy... ako si to mam zistit na nete??? v cestovnke nic nevedia.

wom,moj maxim,ked bol mimino,tak raz som sla mestskou dopravou -busom niekam a maly sa rozplakal,ked sa zatvorili dvere.. no tak som ho utisila,ale hned prisla dalsia zastavka a dvere sa otvorili,on spustil 😀 no a ledva som ho ukludnila,dvere sa zatvorili a on znova spustil a takto to slo na kazdej zastavke pri kazdom otvoreni a zatvoreni dveri... 😀 😝 🙄 no spotena som bola jak mys a ludia sa na mna kukali,ze co tiram dieta,nech vystupim 😠 😝 odvtedy nebol maxo na buse asi tak tri roky 😀 az tot nedavno... 😀

Lalu,co to znamena,ze mu chybaju mineraly???? to co mu mam dat??????????????? 😨 porad prosim!!

a ta pani nepisala blavackam,lebo ja som z TT,ale pisala vsetkym,ktore maju dvojky vo veku od 9-12mes. 😉 takze nebud smutna.

ajka vitaj!! a aj felon! ty si tu uz davno mala byt!! 😉 vidis,ja som sa tu vtierala uz ako tehula a baby boli take zlate,ze ma nevyhodili 😀 no proste dvojickovske maminy su najsamlepsie,takze si na spravnom mieste!!

zinuska
4. jún 2009

lumi na par dni im vezmem vsetko jedlo,co papaju,mal by tam byt vraj nejaky super alebo hypermarket,tak sa budem modlit,aby tam nieco bolo,ak nie,tak im budem varit 😝 a mam po dovolenke 😖

inak lumi,pozor na to solarko,co som ja pocula,tak ak ides k moru,nemala by si sa pred tym tusim 2 mesiace opalovat v solarku..neviem kedy chcete ist na dovcu,ale davaj si prosim pozor na seba,nech sa ti nich nestane,ok?!! 😉

wom,priprav sa! trojrocni su tazke oriesky,viem o com hovorim! priprav si veeeela trpezlivosti a vela nervov. prichadza prva detska puberta. obdobie vzdoru.. drzim palce! nam to uz pomaly odchadza,maxo zacina byt dobre dieta 😅 ale nechcem to zarieknut. tuk tuk tuk

YAS o tri hodinky sadate do taxika,joj,tak na vas myslim!! moc moc drzim palceky,nech to zvladnete,deti bez vas a vy bez nich,ale hlavne aby ste prisli zdraviiiii!!! vela stastia!! uzi si to a skus si tam oddychnut a zrelaxovat. 😵

zinuska
4. jún 2009

ajka,zabka,sranda,ze sa vase narodili v ten isty den. ako moje a Luminkine.. ale my sme sa uz poznali pred porodom a dohodli sme sa,ze porodime naraz... 😀 teda len sme tak srandovali,ale nakoniec to vyslo. rano som citala,ze Lumi sla do porodnice,este som zo srandy frflala,ze kamoska ma nepockala a vecer som rodila uz aj ja 😀 😀

tak idem do hajan. cely vikend asi nebudem mat na vas cas.mame navstevu a hody.. skoda len,ze ma prsat,maly sa tesil na kolotoce 😒

no a zajtra ide Maxac posledny krat do skolky,tak mi drzte palce do zaciatku septembra 😀 😉 paaaaaa

lenkamt
5. jún 2009

ahojte 🙂

ešte raz ďakujeme všetkým za gratulácie 😵

Ajku vítam + pripájam gratuláciu pre Lenku 🙂

Nanuška - my letíme 26.6., už sa neviem dočkať 😀 podľa posledných dní to bude pre všetkých zúčastnených "zážitok" 😀 dievčatá nevedia čo so sebou, budem ich musieť utlmiť kinedrylom 😀

Zinu - ja plánujem ísť ešte aspoň 3x do solárka /bola som už raz/ vždy to tak pred morom robím 😖 😅

no a naše naj hračky momentálne - kocky, lego a také tie drevené skladačky - máme krtkovský motív, je to drevená podložka a tie postavičky sa dajú vyberať a vkladať - niečo ako puzzle, dúfam že ste pochopili 😅

Yasminke, prajem príjemnú dovolenku 🙂

ja dnes odchádzam so ségrou a dvojičkami do piešťan, takže sa prihlásim v pondelok s dojmami, zážitkami a fotkami 😀

papa 🙂

womenne
5. jún 2009

hellou ja le na skok čakam na jedem meil a hned ho musim poslat mojmu mužovi no len dufam že už pride lebo musim na urologiu na kontrolu s malymi,
baby ja som zabudla ist na lokopediu 😢 uplne mi to vypadlo ateraz sa bojim že mi nada ☹ ach jo tto sa mi ešte niky nestalo a tych kontrol bolo jak svet 😖

zinuš ani mi nehovor ja už snimi nevladzem strašne vyvadzaju,vobec ma nepočuvaju no des.S autobusom je to unas ine im sa hrozne pači nechcu ist odtial by sa radi vozili 😀 ked sme byvali na slovensku tak ich manželov stryko často vozil sa vyblaznili 😎

dnes pride svokor ideme mu ukazat ako vieme na bycikli 😎 maly rano vstali so slovami kde je dido-dedo. 😀