Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
9. júl 2009

nie v sobotu ideme k babicke mojej do piatku 😉

lalupa
9. júl 2009

grmi, daaaaaj prosim 😉

grmitko
autor
9. júl 2009

podla mnoztva cukiny si vsetko prispob

ja robim dve mensie cukiny nastruham na hrubom stuhadle, pridam asi 6 velkych zemiakov, nastuhanych na jemnom stuhadle, dve vajicka, majoranku, asi 6 pl hladkej muky, zamiesam a smazim nasucho v teflonovej panvici, mozes trosku potriet olejom, budu chrumkavejsie
ked robim pre muza tak ich normalne smazim na oleji, on lubi take mastnejsie 🙂 a pritom ani nevie je ze cukinu, to by on v zivote nejedol, ja mu vzdy tvrdim ze su to normalne zemiakove placky, ale vzdy mu nejako viac chutia 😀 😀 😀

lalupa
9. júl 2009

mnam,zajtra sa vyblaznim 😝
a ten kolacik?

grmitko
autor
9. júl 2009

no a ten cukinovy kolacik:

400 g cukiny
150 g dietnej salamy alebo sunky
150 g trvdeho syra
1 dl oleja
200 g hrubej muky
1 prasok do peciva (1/4)
3 cele vajcia
cibula
3-5 strucikov cesnaku
mlete cierne korenie
sol

vsetko spolu vymiesat a dat na vymasteny plech, peict pri teplote 220 C 20-25 minut 😀
dobru chut

lalupa
9. júl 2009

si poklad 😉

grmitko
autor
9. júl 2009

lalu rado sa stalo 😉

dracik1
9. júl 2009

grmi mnam, cukinove placky 🙂 , je to uplne super sezona cukin, baklazanov a patizonov, mnaaaam

nanuska, kolko musite byt v izolacii? ja som citala, ze do 72 hodin po stretnuti s kiahnami je mozne sa dat este zaockovat...takze nasi sa nenakazili, inak keby nebolo v ten tyzden take skarede pocko poobede, urcite by som ti zavolala, aby sme sa stretli...mozno dobre, ze aj prsalo.....nateraz mi odlahlo, kebyze su moji starsi, tak povinne ideme k Vam sa Nakazit 😀

ja som dneska bola rano peso na strkoveckom jazere, poobede peso v poluse, ratam, ze 16 kilakov som nachodila 😀 , musim trosku trenovat, kupila som si dobre trekove sandale, aby na na tom blbom asfalte neboleli nohy 😀 😀 😀 , zajtra asi urobim podobne kolecko 😀

dobru noc 😀

dracik1
9. júl 2009

kocky, napadlo ma, kedy cca ste davali detom na veceru normalne jedlo? nasi moc nechcu kasu, teraz maju obdobie , ze zboznuju rohlik....a mam pocit, ze su vecer hladni, cca o 16.30 najneskor dostanu kazdy jogurt, al. pribinaka, za tym nejake ovocie, potom nejake kukuricne chrumky, cca o 19 h kasa....ale je velky rev... a potom samozrejme este mlieko.....ja mam pocit, ze nas za chvilku s Mm zjedia, uz chodim obzerat 10 litove hrnce 😀

grmitko
autor
10. júl 2009

dracik 😀 keby som ja mala take hladne deti...

nasi doteraz maju vecer kasu z flase a staci im to 🙂

womenne
10. júl 2009

čauky
Saška tak si riadne oddychni 😉
cukinu ja moc nemusim okrem cuketoveho kolača ale nie taky aky pisala Saška segra robi iny a je skvely.ja zase robim cuketove cestoviny.bože teraz sme vstali a už bitky o knihu 😝

dračik naši večeraju okolo 18,bud niečo z obeda alebo rohlik vlastne oni si samivypytaju čo chcu a potom pred spanim mlieko,kašu nechcu odkedy sme mali rotaviry.

jankabambulka
10. júl 2009

dobré ránko
myslíte že môžem môjho synátora vycápať 😠 . opičiak jeden , pečivo ani za boha , resp. nič on jesť nebude okrem mlieka. tak teraz som skúsila urobiť to, že som nedala mliečko aby papal a viete čo mi s tým spravil?? urobil buee a hodil na zem a potom zodvihol a podal katke /tá spapala už 2,5 kuska vianočky/ale nepohrdla , tak som jej to zobrala a to boli krikíííííí. ja som z miška na prášky, čo robiť, aby mi papal niečo iné ako tie jogurtiská a mlieko???? normálne mi je z neho od jedu do plaču. také zmiešané pocity sa vo mne búria

grmitko
autor
10. júl 2009

Dani, oddychovat veru nebudem, idem s detmi sama k babinke mojej zajtra, takze tam si neoddychnem, ale zmenim trosku vzduch a oddychovat sa chystam na dovolenke, aj ked o skutocnom oddychu asi rec byt nemoze 🙂 🙂

jani to ti neporadim, Misko je maly vymyselnik, ja mam tiez vecne trapenie s jedlom s tymi mojimi sidlami...

womenne
10. júl 2009

jani takmu daj jogurt a do neho namrv vianočku my sme to tak robili,naši ase problem nemaju oni zbožnuju z rožkov tie konce tak vždy ked ideme na nakup mamae obhryzene rožky 😀 a chleba vyjedia mekke a korku nechaju tak.

womenne
10. júl 2009

baby v ktorom roku sa očkuje proti kiahnam???????

jankabambulka
10. júl 2009

sašenka - príjemnú dovolenku a nech sa vybláznite všetcia do sýta 😵 😉

zuzka0807
10. júl 2009

ahojte!

chcela by som sa spýtať tých báb, ktoré krstili, v čom ste mali detičky oblečené? a potom zabalené? ja veľmi nechcem kupovať nejaké zavinovačky s krajkami, ktoré budeme mať 1x, len neviem, či môžem mať tie zabalovačky, čo mame, take jemne bledučko žlté krémové, no a oblečenie neviem... ako ste to riešili vy? ďakujem

womenne
10. júl 2009

zuzka my sme mali perinky a zavinovačky ale podla mna to byt ani nemusi na tu chvilu,a ty ich nebudeš balit do periniek?

mne už maly hajaju dnes skoro lebo sme zavčasu stavali a v noci Sebko prišiel ku mne anemohol zaspat.

yas losos je hotovy a je užasny dik 😉

lalupa
10. júl 2009

zuzka, my sme boli krsteni v zime, mali sme tie zavinovacie fusaciky do autosedaciek, maslova a jemna pastelova zelena farba, mali sme aj klasicke zavinovacky zlte s margaretkami,ale neprezliekali sme ich
pokial nemate dogamtickeho krstitela, tak je jedno, v com budu, aj tak su malinki

jani, aj ja mavam amoky 😀 hlavne ked varim nieco vynimocne dobre a zdrave a vobec mi to babula nechce ani ochutnat
je teplo, kalsi na to, bud rada,ze aspon nieco lubi spapat 😉

womenne
10. júl 2009

baby tak tu som byvala a vyrastala sice vo vedlajšej dedinke ale tuna som chodila do školy a byvala s dvojičkami je to nadherne namestie 😵 http://www.pluska.sk/slovensko/2009/07/kysucani... konečne je to hotove najblišie tam zajdeme

dracik1
10. júl 2009

wom, ty si kysucanka? 🙂 ten orloj je krasny, urcite prilaka vela turistov, akurat to namesite je dost skarede 😨 , skoda, ale urcite neva, mohli dat nejaku zelen a lavicky 🙂

janka, aj ked nasi zasa jedia , no , nazvime to bezproblemovo a vela, mam s nimi zasa ine trampoty...skratka, nic nie je idealne, kedze dnes sme nesli doobeda von - prsalo, dala som ich spat cca 11.30 - lebo pri obede zaspavali, v postielkach neskutocny rev, nenormalny, som myslela, ze ma dr...ne, fakt....som este teraz taka nasrata, nechala som ich 20 min vyrevat ale uz sa to blizilo az k hysterii a strateniu hlasu, tak som si s nimi lahla, neviem, maju rok a v postielkach nechcu spat ani za svet...som zvedava, dokedy budu spat, zaspali o 12.15 😲

jani, ked chce jogurty a mlieko, davaj mu ich, neboj on sa ich obje...alebo aj nie 😀

dracik1
10. júl 2009

no, koniec spanku, sused preraba od pondelka nad nami kupelku, dosli robosi a trieskaju, dnes ma fakt nechcem ani napisat co...... 😠 😠 😠

lilinka76
10. júl 2009

Jankabambulka, nic si z toho nerob, ani nase deti nejak pecivo nechcu, teraz som objavila, ze im chuti v kombinacii s paradajkou a postupne sa naucili jest aj cokoladove cerealne gulicky v mlieku.

Baby, ja mam take nervy, az som sa rozrevala. ☹ ☹ Tesim sa jak blbec k rodicom na "dovolenku", ze mi konecne niekto s detmi pomoze a dnes mi mamka s kludom Anglicana zahlasila, ze sedeli s mojou 1-rocnou neterkou (s oslabenou imunitou, nadopovanou snad 4 druhmi sirokospektralnych antibiotik, po pobyte v nemocnici) v cakarni, kde bola matka s deckom s ovcimi kiahnami. Takze, kedze je vysoke riziko, ze sa nakazila, my sme nuteni nasu "dovolenku oddialit" ☹ ☹

My mame zaplatenu v auguste dovolenku v Liptovskom Jane a nemienim ju koli kiahnam rusit (o 100% stornopoplatku ani nehovorim)

Nemate skusenosti, ako velmi su ovcie kiahne nakazlive??? Podla mna, aj ked sedeli v jednej cakarni, tak riziko prenosu tam je.

dracik1
10. júl 2009

lili, su vysoko nakazlive, staci aby si vosla do miestnosti, vytahu, presla po schodisku a mate to....verim ti, ze si sa rozrevala, aj mna by porazilo, aj my ideme zajtra ku svokrovcom na dovolenku,
a ta matka, co sedela s deckom v cakarni s ovcimi kiahnami to je strasna chudera, ja byt lekaraka, asi ju zabijem 😠

lilinka76
10. júl 2009

Ved to, presne, dracik, ma prekvapuje, ze ta krava tam s nim sla. A este si sadne do cakarne.... My teraz byvame s MM v BA (hoci sme obaja vychodniari), ale nasa lekarka ma izolacku... Nechapem, tam asi ta zdravotna sestra kasle na to...

A dalsia vec, aby som bola spravodliva, neviem, o com rozmyslali moja mama so svagrinou, tak zoberiem dieta pred nemocnicu a babka pocka v cakarni a povie, ze prisli na krv... No comment...

mima595
10. júl 2009

ahojte - aj my sa chystame na tyzden k nasim, ale u mna to nie je oddych, len zmena vzduchu 😀 - sme 3 segry, vsetky na materskych, a dokopy je tam 5 deti /4r,3r,1r a 10 mesiacov/ - takže tam je to o take nervy 😀 -hluk, krik, ale aspon si potom vazim ten pokoj doma 😉 😉
A vacsinou si to odskace brasko, ktory je teraz doma, lebo nespravil jednu statnicu 😒 , takže ma "veget" do septembra, a ten už pre istotu si kupil stuple do usi, aby sa mohol vyspat 😀 😀 .
A tak moje deti o nom hovoria, ked sa niekto spyta: "co robi velky Miso? - a nasi - spi, /uci sa/ 😀 😀

Janka - nas Matus je taky pripad ako tvoj Misko - iba mlieko, max. jogurt, to bolo obdobie okolo roka, ziadne varene jedlo, nic proste katastrofa, max. zjedol paradajky a nejake ovocie - ale stale som mu davala aj chlieb, aj polievku, hoci iba po kuskoch a zvykol si. Doteraz nezje tolko ako Baska, aj ho krmit musim - podla mna je ovela lenivejsi - a preco by sa mal namahat kusanim, ked mlieko a jogurt staci len prehltat ☹ - to je podla mna aj Miskov pripad 😉

jankabambulka
10. júl 2009

babeky ďakujem za podporu ale ja mám strach keď vkuse len mliečne aby neprišlo unho k nejakým zdr. komplikáciam keď je len mliečne a či mu nepoblíži to skrz tú jeho krv a ekzém ... neviem ...
teda ekzém už taký nemá odkedy som vysadila maltofer sama a nikdy mu ho nedám už- kedysi dávali v relácii sama doma , že maltofer a skrátka železo zhoršuje stav ekzematikov veľmi . tak som riskla vysadila a divte sa ale ekzem ustúpil a krv sa nezhoršila.

zuzka0807 - do albumu som vložila fotky , aby si videla ako som ich mala oblečených . a v kostole bolo chladnejšie tak tam som im dala len deku , aby im neostala zimka. i kedď bolo teplo ale kdže sa narodili hodne predčasne nech mi neochorejú...

womenne
10. júl 2009

jani moj maly bratranec bol len na mlieku cely den + troška polievky?meso?nevedel čo je proste nechcel ale nič mu nechybalo mal krasnu vahu vše ok,potomho začali nutit,nedostane mlieko pokialsa nenaje ale on bol večši mal 4roky.

bože tie kiahne su riadne rozširene 😲

womenne
10. júl 2009

dračik vtom zabee je len ten orloj ešte tam je velka fontana nejakeho sveteho je krasna najme v noci,su tam lavičky,trava,kvietky nokrasa všetko je v štyle drevo+ kamen dokoncaaj škola.

grmitko
autor
10. júl 2009

zuzka mi sme krstili iba v dupackach a kosielkach, bol jul, vonku priserne teplo a bolo to v pohode 🙂

ja idem dobalit, rano odchadzame 🙂