Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
7. aug 2009

Saši j unas je to tak isto sebko posluchne a Niko musi vyvadzat každy boži den.Bud sa zle vyspi rano alebo na obed a je zle,plače aj za to že ma papat 🤐 Všetko sa toči len okolo neho a chuda Sebko musi ustupit lebo už nemamsil počuvat vreskot.

katarinka123
7. aug 2009

ahoj dracik
no dakedy sa musite stavit.a kde to vlastne byvyju?

katarinka123
7. aug 2009

a ja mam taky podobny problem s chalamni
marko to je hotova katastrofa robi si co chce.mozem hukat vybyt ho a este ma provokuje a vsetkym bucha.a domko to je celkom slusne zatial,klop,klop.
ale davidko uz skusa hodit sa o zem hracku hodit do zemi ked nejde alebo nepovolim.ale aj domo to raz za cas vie.ale je to este v norme

womenne
7. aug 2009

To mame asi všetke že?jeden kludas druhy nervak 😀 aspon to je vyvažene

katarinka123
7. aug 2009

no veru
a stymi darcekmi to marko nas este tiez moc nechape a to bude mat 5 rokov.domko mal meniny a nechcel pochopit ze jemu nic nmekupim ze narodky ma az teraz 12. ☹ ale vzdy to tak bolo dlho bol sam a teraz sa kupuje vsetko naraz kazdemu.ocinko si ich naucila j bez priciny kupovat.tak co uz 😝

kiwuska
7. aug 2009

ahoj sasi, dracik, no ja zacivam podobne scenare s jakubkom, sto krat poviem neposluchne a to som myslim celkom benevolentna a vyslovene zakazujem veci z pezpecnostnych dovodov, stale nieco bura ruca rozhadzuje, vcera kopal mna aj svokru sklbal mi vlasy a strasne sa smial.... no a samozrejme na zakazy nereagoval tak nasledovala bitka a musle ist do kuta... mna to vzdy mrzi ked ich takto potrestam ale ked neuposluchnu na hovorene slovo nevidim ine riesenie, oni tie deti podla mna skusaju hranice nas rodicov a zistuju ako daleko mozu zajjst, ja mam hrozne vycitky svedomia potom bo si dobre pamatam z detstva ako som nemala rada bitku ale neviem ako inak to riesit (mozno iba aplikuje naucene vzorce spravania? neviem...) vcera som skusila metodu objatia, kubko sa hodinu vzpieral vrieskal o dusu bol spoteny aj on aj ja som ho nakoniec pustila a bolo po placi a myslim ze nakoniec uz neplakal kvoli tomu co urobil ale preto ze ho drzim (urcite po hodine si nepamatal preco ho zvieram....) dalsia vec co mi napadla ze aby sa mu nejako nesprotivilo mojkanie a telesny kontakt so mnou... a tak som dosla na to ze asi najlepsie vychovna metoda je med a bic aspon dokym nie su natolko zreli aby veci nejako rozumovo spracovali...
a este asi nie je dobre ze vcetko moc ananlyzujem niektore mamicky neriesia vychovavaju nejako spontanne nezaoberaju sa kazdou bitkou po zadku... ale mne to nejako nejde, ja vsetko riesim🙂 aj to ci napr. mi tymto spravani nechce nieco naznacit napr. ze vsimaj si ma viac a pod, ale ja max. casu s nimi travim a moje deti by potrebovali 24 hod. animatota ale kto navari uprace atd....??........

womenne
7. aug 2009

ja som teraz našla nikolaskovi n chodidle taku červenu tvrdu bodku vobec neviem čo by to mohlo byt 😕

lalupa
7. aug 2009

takze aj katarinka ma dominika 🙂

zuzka je uzasne stihlucka,aj ked sa predkloni - mne vtedy vypadava brucho, preto to kriterium 😀

ano,myslim,ze jedno dvojca tlmi to druhe, inac by sme si to mohli hodit... 😖

grmitko
autor
7. aug 2009

lalu to mas pravdu, zuzka je stihlucka kocka 🙂

kiwus, ty si taka pohodova mamicka ja mam pri tebe pocit ze deti vychovavas spontanne a neriesis 😉 to ja furt analyzujem a vycitam si, ale inak to asi nejde u nas, objatie som skusala, ale nemalo uspech

katarinka123
7. aug 2009

no veru zuzka vyzera dobre.aj ked mne sa teraz behom 4 tyzdnov podarilo schudnut 7 kg,ale este to neni ono.aj ked tu moju vahu pred detmi 52 kg je tazke dostat spet

grmitko
autor
7. aug 2009

waw kati ako to robis?
ja len zeriem a zeriem, hlavne ked mam nervy, co mam teraz kadzy den pri mojich laskach ☹ ☹ ☹ ☹ nemam pevnu volu aby som si povedala, ze nebudem jest a nedam si sladke ☹ ☹

lalupa
7. aug 2009

kedze idem spinkat a netusim, ako budem zajtra stihat, preto

leni, leni a luci, velmi vam prajeme vsetko zdravie sveta, lasku, stastie, pohodu a porozumenie, vela prevela srandy a radosti !!! vsetko naj naj naj k 2.rockom !!! cmuky cmuk
nech sa vam zajtrajsok nadherne vydari 😵 😵 😵

kiwuska
7. aug 2009

sasi no ja praveze moc riesim (asi choroba z povolania (buduceho)🙂) ale nedavam to az tak najavo samozrejme niektore veci neriesim bo by som sa zblaznila (napr. dnes si deti chceli obut zabky sli sme odprevadit babicku samozrejme sa im v tom zle kracalo tak isli bosi hodinu ako cenkovej deti a neprekazalo mi to, skor riesim seba a moj pristup k detom a vychove ci to co robim robim dobre a tak....🙂

dracik1
7. aug 2009

kiwi, si to pekne napisala - ci tym spravanim nechce nieco naznacit, som nad tym vela krat rozmyslala, inak na Jakubka plati presne to, co pises to vasom Jakubkovi 😔

lalu, asi to bude pravda, lebo keby som mala dvoch Jakubkov, hodim si kazdy 3 den maslu 😖 😲 😀 😨

katarinka, svokrovci byvaju v Kremnici, nabuduce sa zastavime aspon na 30 min 🙂

katarinka123
7. aug 2009

no 2 tyzdne sme prerabali byt nove stierky ,podlahy ,atd...a to vsetko pri 3 detoch nemala som ich ani kam dat.tak som len rano rychlo navarila ,potom som sa niekde do vecera zdekovala,prisla doomov dala decka naporiadok a zacala robit poriadok.a to trvalo 2 tyzdne...
a terza som zacala trosku chodit na aerobik 3 krat do tyzdna.lebo nech mi trosku brusko spevnie.a kest mi ani moc nechuti.len pijem a jem vela ovocia.a moja zasad nikdy nedojedam po deckach.alebo zjem co nechaju a potom uz nic.
ale pred dvojickami sa mi podarilo ist s velosti xl.na velkost m.a teraz je tazke sa vratit do takeho satnika.

grmitko
autor
7. aug 2009

no dievcata balim, dobru nocku a sladke sny 🙂

grmitko
autor
7. aug 2009

no sikulka si kati, klobuk dolu 😉

katarinka123
7. aug 2009

no dracik tak daj vedet.budem rada ked nas dojdu kuknut novy kamosi 🙂

katarinka123
7. aug 2009

dakujem aj ja uz mizam do postele decka uz od 21 spai
aja sa idem vyspat
malim idu konecne zuby a teda poviem vam riadne o tom viem.pri markovi som nevedela ako mu vysli.a v ich veku uz mal skoro vsetky.
a oni maju domko 4 2hore a 2 dole
davidko 3 hore a 3 dole.

katarinka123
7. aug 2009

dracik inak 15 jula sme sa boli kupat v kremnici na kupku bolo fajn je to pekne kupko hlavne voda tepla
ale uz ide
tak dobru noc vsetkym

dracik1
7. aug 2009

kati, ked pojdeme , cca v oktobri, ozvem sa a dohodneme sa 🙂
kati, 3 x cvicit, to ta obdivujem, ja som vecer rada, ze si dam melon al. vinko, slofika a internet, boze ani sa mi nechce citat knihy mne knihomolovi 😒 , inak ja som furt chuda ako tycka, akurat to brucho ma stve, furt je take - ako mala sunčička 😠

katarinka123
7. aug 2009

noi aj ja to robim kvoli brusku no co nejako sa vzdy premozem cvici sa 1,5 hodiny.ale ved co uz neurobime preto aby sme boli krasne 😀

womenne
7. aug 2009

kiwuš mat tak tvoju povahu 😵 jatiež niektore veci neriešim ale toto sa už fakt neda vydržat ked dookola počuvate plač že ja chcemtoto,daj mi to,nechcem 🤐 fuj ešteže bude tento tyžden klud naše 2 tyždnove trapenie konči mame oddych a za 2 tyžden zase 😀

womenne
7. aug 2009

baby čo by to mohlo byt na tej nožke?

vieruna
7. aug 2009

Baby ked vas citam, tak ako keby ste pisali o mojom starsom. Tiez mu taha na treti rok a niekedy by som ho vystrelila na mesiac 😠 On je dobry jak med a potom ho na dva - tri dni chyti sajba a ja sa nespoznavam. Az ma samu prekvapi ake nervy viem mat na vlastne dieta. A tiez mam potom z toho depky a placem atd.... ☹ A po riadnej burke sa zase vsetci pekne ukludnime a pokracujeme pekne dalej. Ale pocula som, vraj podla psychologov je medzi druhym a piatym rokom vychovna po riti na mieste. Vraj to je vek, kedy to pada na urodnu podu. Nechcem vidiet co ma caka pri dvojickach. Zatial su to nenormalne usmievave a pokojne slniecka. Ale ked hovorite, ze vzdy je jeden nervulo a jeden kludas tak u nasich to odhadujem nervulo - Janko, kludas - Misko 😀
Dobru noc prajem.

zinuska
7. aug 2009

caute baby,zas ste toho popisali.. 🙂

to tu nikto nieje taky nocny vtak ako ja?? 😀 sak ked si konecne sadnem za pc,uz vsetky spite 😝 😀

wom a ta bodka je vystupena?? nemoze to byt len nejaka krvna zrazenina? mozno si Nikolasko nieco pichol do nozky a naliala sa mu tam krvicka. alebo mozno kurie oko? ale to len triafam.to netusim ako vyzera 😨 boli ho to??

viery vitaj 😵 konecne ta tu vidiet! a Katarinka aj teba tu rada opät vidim 😵 😵

u nas je to tiez pol na pol, Alex kludas, Mia nervak... ona ked ma nervy,tak ide najprv zaklon s vreskotom,nato nasledu predklon a prask o zem a kriiiik .... ja sa len vzdy smejem,ze ona je holywoodska herecka,lebo to robi tak spomalene ako vo filme a ma to velmi prepracovane.. este stiha bokom ockom kukat,ci ma uspech u obecenstva 😀 😀 a ked nikto nato nereaguje tak z placu prejde do spevu 😀 😀 😀 😀 no herecka to bude 😀

kiwu,kraaaaaaasne fotky!! dakujem,ze si sem hodila link znova.. a musim potvrdit,ako pisala Deni- dracik,mas fakt muza krasavca 😎 ...vramci vsetkej pocestnosti 😉 😉 😉
zrejme uz mas ponuky na nevesty pre tvojich fesakov,ale kebyze ti jeden vystane a bude nezadany,slubujem ti moju Miu,zial len jednu.lebo mam len jednu hviezdicku.. i ked na druhej strane by som ti ju moc nedoporucovala za nevestu,ak bude stale takej povahy akej je,lebo chudak ten muz,co si ju vezme za zenu 😀 😀 😀 asi bude chalan pod papucou 😀 😀 ona je riadny general.. vsetkych nas tu dava do pozoru 😠 😀

sasi mrzi ta to s domkom ☹

zinuska
7. aug 2009

Nanuska mi tu akosi chyba ☹

dracik,k tomu sprchovaniu hlavky.. existuju take obrazkove malinke uteraciky pre deti,skus ho zlozit napoly a prilozit na ocka,aby to dietatku neslo do oci. alebo sku prelievat hlavku hrncekom,ci väcsou nadobou. mozno sa boji len sprchy no ak mu vadi to,ze mu to tecie do ociciek,tak skus ten uterak..

ja som bola dnes na nakupoch v rakusku,kupila som plny kufor plienok 😀 😀 ale sa to tam strasne oplati a aj mlieko a kadeco ine..
a kupila som aj tie plienky take tie nohavickove,lebo Mia si dava dole plienku. dnes sa zasa pokakala a dala si ju dole a Mia na jednej strane postielky a kako na druhej 😠 😠 😠 😝 s nou sa clovek nenudi.. od zajtra ju idem ucit na nocnik. je sikovna,tak dufam,ze to rychlo pochopi a bude aspon na velku sa pytat.

baby ja davam stale na ranajky a na veceru len flasu mlieka. mam uz davat aj nieco k tomu este? zatial vyzeraju,ze im to staci.. ci mam znizit davku mlieka a dat k tomu chlebik??? dik

Ozaj a Alex mi uz druhy den nechce pit vodu ani caj ani nic. len mlieko rano a vecer,ale pocas dna ani hlt tekutin a su take horka.. 😖 co s nim???

jankabambulka
8. aug 2009

zinu- my sme mali to isté s tým pitím . presne ako píšeš ,len malinký rozdiel , že katka nechcela ani to mlieko. a nakoniec začali piť tak , že im dávam zo slamky. teraz posledné dva dni zasa pijú stále , lebo kúpila som čajík akýsi pomarančový a tááák im chutí, že si ho stále pýtajú.
nočníkujte-skúšajte-supiško. a nie jedného ale oboch daj naraz , uvidíš ako sa budú opičiť, keď sa jednému podarí a budeš ho vychlvaľovať , posnaží sa aj druhý - teda aspoň u nás to tak funguje
aj mne sa páčia nákupy v rakúsku /len na autosedačkách sme ušetrili 5tisíc/. len keby nebolo tak ďaleko

aj u nás je miško nervák a katuľa kľudnejšia 😉 ale len do chvíle , pokiaľ niečo chce a nemôže to dosiahnúť 😀 , poprípade sa handkujú o nejakú hračku 😠

katarínka - gratulujem k schudnutiu -aj my sme maľovali.., taktiež mám 3deti i keď niekedy 4 ale schudnúť sa mi nedarí a to som už začala aj cvičiť 😖 😠 . ale pravdou je , že ľúbim sladké /teraz obmedzujem/ a napapať sa. kde sú tie časy ke=d na raňajky bol grep, na obed 2tojuholníčky syra alebo liter rajčinového džúsu alebo mrkvu a po práci normiš obed a na večer džús .... achhh. aj veľká riť vie očariť, alebo ako kedysi chlap hovoril, nech je baba abko skriňa , hlavne že je zdravá 😀

womenne
8. aug 2009

Dobre ranko

zinuš ty si riadne nočny vtačik 😀 ale ani ja som nespala iba ležim,stale ma trapia nočne mory už ani nepametam kedy som sa normlane vyspala 🤐
ktomu mlieku naši doteraz piju rano a večer mliečko,večer im tak 1.5 hodiny pred mliekom niečo dam bud rožok s niečm ale večšinou si pytaju guličky alebo piškoty.
Stym pitim neskušala si im dat už z poharika?možno sa mu to zapači.nam pomahalo zmenit flašu na pitie,kupilaom im taky poharik s ktoreho si tahali neviem ako sa to vola malo to take 2 dierky na vrchu.Držali si ho sami.

Inak Nikolas zase od ana beči nelubi sa mu ako mu bzučia kolesa na aute 😝 ,potom chcel ponožky čo mal obute Sebko no klasika 😅

katarinka123
8. aug 2009

ahojte dorbre ranko