Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

kili
29. jan 2009

a prečo ich potom chceš dávať do jaslí 😅

kili
29. jan 2009

ako myslíš, len tak, keď si potrebuješ niečo vybaviť? ako stráženie?

amdeis
29. jan 2009

Ano, raz do tyzdna na 3 hodky. Alebo aspon kazdy druhy tyzden na 3 hodky a ked zacne se semester tak niekedy ked budem musiet na prednasku.

kili
29. jan 2009

jo jasné, sa spýtaj diddi, tá ich hádam má obkukané, lebo teraz hladala jasle 🙂
a teda na tri hodiny raz týždenne, to ti postrážim aj ja 😀

mima595
29. jan 2009

amdeis - no ja sa pripajam k babam, co ti radili studentku, ako vypomoc na par hodin - ved zo zaciatku by bola s tebou, a keby si jej doverovala, tak by si ju nechala samu. Ved, ak som to sparvne pochopila, tebe ide o to, aby ti niekto postrazil deti, ked potrebujes ist k lekarovi.
Ked neveris opatrovatelke, tak to potom nechas take male deti v jaslickach na pol dna?a to kazdy den?

a ako pisu baby - to vyrazanie lyzicky -to bude ochvilu najmensi tvoj problem 😉 - budes si musiet zvyknut 😉 -ked zacnu lozit a do vsetkeho strkat "nos" len vtedy sa ti bude dvihat tlak.

amdeis
29. jan 2009

mima nie kazdy den, raz za tyzden dva

mima595
29. jan 2009

amdeis - ved prave preto sa pytam, myslim, že v SR neexistuju jasle, kde ti vezmu deti len tak na "blind"
inak -ten problem, co si pisala, že mas s mamou, som mala aj ja so svokrou - ked nic nerobi, tak sa citi nevyuzita. Tiež, prva vec, ked k nam prisla, že co ma robit, ci ma zehlit.....
ja mam s nou sice velmi neutralny vztah - nerozumieme si extra, ale respektujeme sa - teda, ak sa mne nieco nepaci, tak som ticho, a odidem, ona sa mi velmi do veci nenmiesa, sice nieco povie, ale ja jej vtedy neodpoviem, ak sa mi to nezda...... atd.
takže ona k nam chodila tak raz do tyzdna, ked sme mali plavanie - a vtedy strazila jedno dieta tak na 1-2 hod., teraz pridu, len ked im zavola MM, že ja niekde musim ist - a vtedy vacsinou pridu aj so svokrom - oni su na dochodku, ale starsi,svokra ma 69 rokov, svokor 74, byvaju 14 km od nas, takže ich velmi nezatazujem - pridu tak raz do mesiaca.
No ale pointa-ked som sa raz vratila, a ona mi hovori, že som jej nepovedala, že nemam pozehlene pradlo, že ona nemala, čo robit - tak som jej so smiechom - ci ona si trufne zehlit pri detoch, že ja zehlim, len ked spia 😉 - a odvtedy je pokoj.....

mima595
29. jan 2009

no a vcera bola konkretne u nas, lebo som musela ist na gyndu - a ked sa MM vecer pytal, že co maju /akože svokrovci/ nove, tak mu hovorim, že neviem, lebo rano sme boli spolu asi 10 minut, co som jej dala pokyny ohladne deti a potom 10 minut, ked som sa vratila.
No a MM to zabil slovami: ideálna navsteva svokry, nie 😀 😀 😀 - tak sme sa na tom smiali aspon 10 minut

kili
29. jan 2009

moja mama aj postráži, keď poviem, ale popritom aj poupratuje, čo už taká nadšená nie som, lebo u nás tie veci sa nedajú kam dať, takže to všetko poschováva v zmisle Mr. Bean biftek 😀 , takže potom nič neviem náisť a všetko nachádzam strčené na nezmyselných miestach 😀

tatolu
29. jan 2009

Elenita, neobávaj sa naozaj sa doženú. Aj ja mám také skúsenosti. Tomáško sa dlho neotáčal, lebo nechcel. Tánička cvičila stále a keď sa raz Tomík nahneval, tak to jednoducho spravil. Nepotreboval žiadne cviky 😉 a so vstávaním a držaním sa postele je to to isté...

Čo sa týka sedenia v 6 mesiaci. Tiež si myslím, že to majú ešte zo starej výchovy. Kedysi nás davali sedieť hneď ako sa zdalo, že by to bolo možné.
Teraz sa odporúča počkať, kým sa dieťatko neposadí samé. Vraj sa mu potom nekriví chrbtiaca. Táničku som asi tiež dávala trošku skôr, lebo bola nepokojná a nemyslím, že som urobila dobre ☹

Amdeis, v niektorých mestách býva (viem napr. o Dolnom Kubíne), že môžeš dieťatko na pár chvíľ odložiť do takého destkého centra. Detičky sú tam pod dohľadom a vyhrajú sa s ostatnými detičkami. Niekedy sú tam s nimi aj mamičky, ktoré tam jednoducho chcú byť. Mamička si potom môže vybaviť čo potrebuje.
Nie je niečo také aj v BA? Veď to je veľké mesto. 😉

Amdeis, tiež som si všimla, že študuješ. Ja tiež, tak ma tak iba napadlo. Ako to riešiš, keď ideš do školy?
Ja sa snažím manžela vybaviť hlavne na vtedy. Teda robí na smeny a mesiac dopredu mu napíšem, kedy potrebujem, aby bol doma a ja aby som sa mohla ísť do školy odreagovať 😵

kili
29. jan 2009

v ba je tuším také MC Krtko v Petržalke

mima595
29. jan 2009

babyyyy - ja som sama domaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - to ticho, to je na nezaplatenie 😀 😀 😀 .
MM zobral deti a isli po babku, lebo ta odchadza ku svagrinej do Prahy na výpomoc.
Normalne je to balzam na dusu, lebo tento tyzden je fakt o dusu, mam nervy na dranc, vkuse sa hadaju, biju, kusu...... ☹ ☹ no a este som si naplanovala spinning - ale ked tak nad tym rozmyslam, som hlupa, som si mohla povegetit s knihou a pri kave............ 🙂

tatolu
29. jan 2009

No mima, ale za pár hodín už budeš chcieť, aby boli späť. Čo za pár hodín 😉

womenne
29. jan 2009

mima kniha?to čo je?ja som ju nedržala ako sa maly narodili a to som vašnivy čitar v tehotenstve som ich prečitala 56 😵

janulas
29. jan 2009

ahojte baby,tak u nás uz ulozené...
dneska v poho, ale ty jejich bitky, to asi je prirozené co? u nás ale fakt jednostranné, Tomi ji reze, od rána do vecera chuderka moja, jinak Maja ve vane cupla!!! jinak má vzdy jen ponorené nohy, s vanou bojujeme pora 😔 a to si cupla proto, ze si zkoumali s Tomikem pupiky 😀 uplne zabraní do toho, zapomnela ze vodu nesnási 😀
wom... no u me kniha taky nehrozí, jak zacnu císt, zavírají se mi oci 😀

janulas
29. jan 2009

kili...juj nové foto, supeeer 😵
mima...no vidim ze ty bitky jsou asi fakt obvyklé, ale jako to resís ty?

grmitko
autor
29. jan 2009

aj nasi sa stale biju, kusu, kopu, ja neviem co tie deti z toho maju a potom nariekaju a chodia za mnou, ze maminka tu mam bobo, a maminka domko mi spravil to a leo mi spravil to, a uz mi to ide na nervy, tak im poviem, aby si to medzi sebou vybavili sami, ale to oni este nevedia, alebo nechcu, tak vecne riesim zabomysie vojny 🙂

womenne
29. jan 2009

Saši ako dnes ?už lepšie?

womenne
29. jan 2009

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S398... tieto rozmyšlam kupit malym,alebo našetrime a kupime riadne,myslim že tieto budu take labilne nie?čo myslite?

grmitko
autor
29. jan 2009

ale nic moc, ved sme boli aj u dokiny, dala nam ventolin a promethazin, leo ma brat atb dalej a chudatko moje ma 39 teplotu, tak hadam uz zajtra bude lepsie

grmitko
autor
29. jan 2009

vyzeraju celkom dobre dani a cena je tiez dobra 🙂

tatolu
29. jan 2009

wom, a periny budeš mať na posteli zapostieľané?

janulas
29. jan 2009

womenne....tak vypadají supr, me se líbí takové jednoduché linie, a zalezi hodne na matraci jak budou spinkat, kdy budete kupovat? já chci ted v ikee nejaký malý stolík pro ne s zidlickama, ale nevim ci plastové nebo drevené 🤐
grmitk...jaj je mi lito, ze marodite...
u nas kaslik uz lepsí, davam Hedelix a zacala jsem s nimi chodit do solné jeskyni a baby normálne bomba, perfektne si tam zahrali, a ja si hodila trosku relax 😵

janulas
29. jan 2009

no jdu trosku poklidit kuchyn, pekla jsem ted kolác, a nádobí jak za celej den 😀 😝

womenne
29. jan 2009

janulas aj ja som chcela stolik ale majjhu tam hrozne maličke ale vamto bude stačit našim sa tam nezmestili nožičky ale teraz ked sme tam boli našli sme stolik za 300 a ktomu dokupim plastove stoličy 😵 našla som lepšiu postel tak uvidim ešte pochodime ja by som už chcela taku kvalitnu.planujemme na narodky im kupit ale ja nevydržimtakže marec -danovy bonus isti 😀

mima595
29. jan 2009

no zase, deti nesli na dlho, už su spat 😀 😀 - oni isli len po babku, ale MM chodi zvycajne len na otocku, tak som to dnes vymyslela, že isli hned, ked prisiel z prace.... 🙂

Wom - ale ja bez pismeniek nemožem existovat, ale nie som až taky rychly knihomol, ako pisala Grmitko - ja proste citam, kde sa len da - na WC 😀 , ked obedujem, no a ked zaspia tak aspon 5-10 minut.
No a bitky - to je kapitola sama o sebe, raz kricim, az chytim nervy ☹ ba skoro vrieskam, ked sa s nimi inak neda, niekedy to necham na nich, nech si to vyriesia sami....., aj na zadok dostanu....proste to zavisi od mojej nalady /ako to zvlasdam/ale je pravda, že vedia tak vytocit, že až. Vacsinou totiž Matus chce to, co ma akurat Baska, ked povie prosim, tak Baska mu to da, ale on jej to už nevrati ☹ Ona potom hovori: prosim, prosim, on: nie, nie 😠 😠 potom sa zacnu bit a kusat, a.......

janulas
29. jan 2009

mima...no to jsou ti chlapi ty jo, potrebujou vsecko vlastnit a holcicky jsou takové hodné, vsechno jim pujcí a oni je s tim skrábnou po hlave...

lalupa
29. jan 2009

caute som spat
nevidim,co pisem,lezim
ste teda, neviete si dat tyzden pauzu?! 😠 kto ma citat 20 stran?
je mi nanic, na deti mozem len divat...bola to laparotomia,teda rez v jazve, teda 2 cisarak

womenne
29. jan 2009

mima ja tiež preto som napisala že už ani neviem čo to je nemam čas čitat,aj ja som ako ty čitala aj na wc-ku 😀 to som prečitala pretolebo som tam ležala skoro 3mesiace a nemala som čo robit ☹