Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lenkamt
29. aug 2009

Verča niesla kvietky a výkres 😉 pozor každá trieda má 2učiteľky 😉 takže jeden jednej a druhý druhej 😉

Mima - krásne fotky 🙂

za muža ďakujem 😀

grmitko
autor
29. aug 2009

joj Dani to je aj moj sen, mat americku, ale to by sme najskor museli dostavat este jednu kuchynu aby sa mestila 😀 😀 😀 😀

grmitko
autor
29. aug 2009

mima krasne fotky 😵 😵

womenne
29. aug 2009

mima super fotky teda ta šmyklačka v mori je super ale neak vysoko 🙂

mne sa nanej pači uložnypriestor tolko poličiek noaspon priehladne 😎 som ju obdivovala ked sme kupovali strojček.

mima595
29. aug 2009

ahojte, konecne som pridala nove fotky, aj z dovolenky - plnim slub po mesiaci

vcera sme zazili perfektnu situaciu - sme s MM rozoberali nasu oblubenu temu, že ako to zvladneme s 3 detmi, ale že ked sme zvladli dvojicky, tak hadam to dalsie už nejako zvladneme, proste klasika 😀, este sme rozoberali kamosku, co ma 1. dieta take ako nasi a že teraz ma dvojičky - tak sme sa zhodli, že sme ten lepsi pripad 😉
a v tom prisiel Matus, a zacal si vypytovat, že preco je babatko este v brusku, .... a že ked sa narodi, že bude plakat.... a tak stale dokola, a tak mu vravim, že vieš, ako plakali babatka tety Ludky....
A Matus sa zrazu pyta - Mamka, a my preco budeme mat len 1 babatko, preco nebudeme mat 2?? 😀 MM dostal taky zachvat smiechu, že sa pol hodiny nemohol utisit a ja som mala tiež čo robit, aby som nevybuchla...

womenne
29. aug 2009

mima tvoje deti vam dopraju 😀 ja stale rozmyšlam že to budeš mat dost naročne teda obdivujem vas. 😵
detičku su už velke taky uckovia kolko važite?

a ty sa pochval kolko si pribrala?

grmitko
autor
29. aug 2009

mima 🙂 🙂 🙂 mudry Matusko 🙂 🙂 dopraje vam 🙂

lenkamt
29. aug 2009

no fakt Mima, to ste už mohli nejako zariadiť - takto bude jedno pohlavie vo výhode 😀

tiež si myslím že to bude hračka po dvoch mať jedno, aj keď zase byť prvomamičkou s jedným a potom už vedieť čo a ako má tiež svoje čaro 😉

margaretka11
29. aug 2009

Ahojte 🙂

Gratulujem všetkým dnešným meninovým oslávencom, želám všetko naj, naj, naj 😵 😵 😵

Mima, krásne fotky, detičky sú zlatučké, dúfam, že v nich budeš mať pomocníčkov pri bábätku 😵 😵 😵

mima595
29. aug 2009

Leni - aj my sme sa MM smiali - že hracky im kupujeme double a babo len 1 😀 😀
čo sme to za zodpovednych rodičov?
Matus ma 18 kg/104 cm a Baška 16,5/100 aj doktorka Matusa nayvala, že je takz Macko - ale nechapem, skadial ma tie kila, lebo on je katastrofalne, ale zase vypije vela mlieka
a ja som pribrala 8 kg, co je v porovnani s dvojkami skoro nic - tam 22, ale tam som mala inu startovaciu drahu ☹
ale najviac sa mi pacia reakcie na moje brusko - skoro kazda sa ma pyta - o, to už bude zachvilu, už nebudete dlho čakať / a ja mam termin koncom novembra/ a ja som taka spokojna, ake mam "male" brusko v porovnai s dvojkami 😀

grmitko
autor
29. aug 2009

mima to su velmi vysoki a dost vazia, ti moji su oproti vam iba ako taki drobci 🙂 nasi maju 12/99 a 13/99 takze musia vaha 🙂

mima595
29. aug 2009

Grmi - ved Baska ma iba o 1 cm viac ako tvoji 😉
ale nasi to maju v genoch - my sme 4 surodenci, a vsetci sme v skolkach patrili k "velkym" detom - až v 4. rocniku na ZS sme nejako prestali rast a ostatni nas dobehli 😀 😀

grmitko
autor
29. aug 2009

no mne zase mama stale vravi, ze su mali ☹ ale mne nepridu nejak mensi ovela oproti inym trojrocnym detom...

mima595
29. aug 2009

Wom - hej, ta smykalka bola riadne vysoko,ale Baska na nu chcela ist velmi, /matus ani na to nepomyslel/, tak ju MM istil, kym nevyliezla hore, potom rychlo plaval a chytal ju... 🙂
2x v pohode, ale na 3. sa už bala spustit, tak tam hore stala a chcela zliezt dole, ale nakoniec sme ju povzbudzovali a este jeden chlapec jej tiež hovoril - Pust sa, pust sa - neboj se/a to bol pre Basku asi najvacsi zazitok, lebo o tom hovorila este 2 dni 😉 / a nakonec sa spustila, ale potom už znova nesla

zabka0609
29. aug 2009

mima krasne fotky naozaj nadhera a aj mne sa paci ta smykalka a teda ti poviem,ze tvoja Baska je ale odvazna 😵 ,a este jedna otazocka uz viete ci to bude dievcatko alebo chlapcek?a meno mate vybrate?

dakujeme za gratulacie k dnesnym meninam

lenka aj tvojmu manzelovi vsetko najlepsie a meno ma take iste ako nasa Nikolka tiez ma v papieroch Nikola 😀 esteze tam ma tvoj muz tu kolonku v dokladoch,ze pohlavie 😀

mima595
29. aug 2009

zabka - nie nevieme, ani nechceme vediet 😉 - nechame sa prekvapit
a nad menami uvazujeme - alebo teda bojujeme 😉

zabka0609
29. aug 2009

mima tak to je super a peknych mien je velmi vela,ale urcite si vyberiete 😉

vranka4
29. aug 2009

mima,krásne fotky si pridala 😕 ,sú teda poriadne veľkí obaja 😕 ,naši sú skoro ako grmitkovci 😀 -Ivka má 11.5kg,ona je taká drobnejšia,smejem sa,že od malička drží štíhlu líniu 🙂 ,ale ináč sa napapá pekne,Marek 13.5kg,ale aj my s MM sme nie vysokí,žeby gény 😀 😀

zabka0609
29. aug 2009

kocky idem ja spat.vsetkym zelam dobru a nicim nerusenu noc. 😉

womenne
30. aug 2009

Dobre ranko kočky tak ja mam za sebou desnu noc ☹ o 23 sme šli s mužom lahnut a avam malym vždy pusu a križik na čelo,sklonim sa k Nikovi a tenuplne horel chuda mal vysoku teplotu 😢 tak som ho rychlo zobrala na ruky mž dniesol nurofen a čaj a ja som zatim merala lenže digital mi nameral až n 3 pokus aj tak neverim že to bolo len 38.5 lebo uplne horil 🤐
Len taksom mu pozerala do ustočiek lebo ked tu bola sestra ak si všimlaže sa mu budu tlačit vzadu posledne stoličky a už ich ma skror von chyba len kusok.Može to byt ztoho ale neviem kedy vychadzaju tie stoličky?možn ich tam aj mal javobec neviem 😔
Tak som čakala do 01.00 kym mu klesla uplne teplota a potom každu hodku kontrolovala, a o 4nadranom som mu dala paralen bo zase začala stupat...ma picne a to mame ist do školky 😠
V hlave mi trešti....

Mima to su krasne vahy aj vyšky hned som si všimla na fotkach že su velky naši už ani neviem kolko meraju lebo sa nemerali od aprila.

grmitko
autor
30. aug 2009

Dani to ma mrzi ze ste mali taku zlu noc, hadam to bude uz v poriadku a bolo to ozaj iba zubkov, nasi mali uz v 2 rokoch kompletny mliecny chrup, tj 20 zubov 😀 ale tak prve im vysli ked mali 4 mesiace 🙂

womenne
30. aug 2009

Ja len neviem či ho už predtym nemal no fakt toto neviem,može to byt aj zniečoho ineho,ešte o 21.som tam bola a nič.zrazu mu vyletila.

grmitko
autor
30. aug 2009

uvidis ako bude do rana a co bude zajtra a podla toho sa zariadis, ak by do rana nebolo dobre chod zajtra k dokine nech ti povie ci ho mas dat alebo nie a budes mat istotu 🙂

zabka0609
30. aug 2009

wom to je mi luto,ze Nikolasko ma teploty ☹ .ak by mu neustupili do zajtra tak chod k dokine tak ako aj grmi pisala aby si vedela ako sa zariadit.snad to nebude nic vazne.uvidis este ako bude v noci.drzim palce aby to bolo ok.

womenne
30. aug 2009

dik saši,žabka určite sa pojdem snou poradit.Som mu dala pred skoro 2 hodinymi paralen a stale ma zvyšeu teplotu jemu vobec nzabera,aj vy to tak mate?sa mi zda ten paralen nejak slaby.

womenne
30. aug 2009

pred chvilou vstali to bude zase do večera budeme mat hlavy jak balony. 🤐

zabka0609
30. aug 2009

wom len to nejako vydrzte.ja na teploty davam nurofen kazde 4 hodiny alebo sme mali aj ibalgin.aj panadol cipky nam zaberali.drzim palce nech su ttie teploty rychlo prec.

mima595
30. aug 2009

Wom - a aky paralen si dala? Sirup alebo tabletkový 125 mg? Lebo sirup už asi bude pre tvojich dost slaby - teda aspon pre nasich je 😎 . Ale zase, ked je to od zubov, resp. viroza, tak vtedy im zaberie a vydrží 6 hod./myslím tá tabletka/, ale ked nevydrží, tak je za tým nieco iné - teda vacsinou ☹

A asi ani my nepojdeme v stredu do skolky, lebo Matus velmi kasle, takže asi budu este tyzden doma/teda dufam, že za ten tyzden sa z toho dostane 😢 / a tiež som z toho smutna, lebo som si myslela, že 1.den v skolke bude pre nich vynimocný a tak..... ☹

vranka4
30. aug 2009

Ahojte,womenne,naši tiež ešte nemajú posledné stoličky 😀 ,a pred dvoma týždňami dostali asi virózu,nič,len teploty ,cez 39,zrazu-poobede sa zobudili a v pohode,išli sme vonku,a večer sme sa ešte na dvore hrali,zrazu Ivka hovorí,že ju bolia nožičky,lebo ju Lenka rýchlo hojdala 😀 😀 😀 ,to sa už motkala len okolo mňa,išli sme dnu,zmerala teplotu a 38,5 ,o polhodinu nato aj Marek 38 a to začal kolotoč,každé 4 hod. 39,držalo ich to necelé dva dni,ale stačilo,normálna som si musela zapisovať časy, kedy som ktorý sirup komu dala,my striedame Panadol s Ibalginom-alebo Nurofenom,zabralo,ale po4 hod.znovu 39 😕 😕 ,prvýkrát mali teploty úplne naraz,väčšinou mal jeden,o dva dni nato druhý,alebo nedostal vôbec 🙂 ...tak sa držkajte ,nech teplota prejde a je fit,ja sa desím chorôb ,hlavne teraz,keď idú do škôlky,doteraz nebývali chorí,jedine takéto virózy krátke,tak uvidíme 😒

womenne
30. aug 2009

Ahjte tak zase teplota davala sm obklad a nič nakoniec som dala nurofen.Ja ešte davam čipky už možuaj tabletky? 😕 vidite to mi ani nenapadlo 🤐

Mi kamoška požičala Bořka stavitela tak je lid hura ticho.Zajtra zabehneme k lekarke bo som počitala zubky a maju ich 20 takže zubky su tu neni.