Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
12. sep 2009

adrol naši to hned rozhryzu,nechcu cmulat,davaj im to cez den a ak ti vnoci po prebudeni hned zaspia tak daj 2x aspon ja to tak robim.každu hodku davam len prvy den. 😉
Dnes som prišla do lekarne akurat som ju chcela kupit,pridem tam šora,tak čakam pridem na radu a baby ja som zabudla čo som chcela kupit,uplne mi vypadol nazov.No hanba jak svet,naštatsie som ta stretla kamošku,tak sme kecali aja som si pri nej spomeula že čo som tovlastne chcela 😀no skleroza 😅

grmitko
autor
12. sep 2009

adrolka, ked su deti mensie davaj coryzalir rozpustenu v teplej vode alebo rozdrvenu 🙂 kazdu hodinu nemusis detom, ja som im davala tak 3xdenne, ak je to velmi zle tak 5x

sinupret je na rozpsutanie hlienov, takze nadcha rychlejsie ustupi a deti nemaju ucpany nostek
ak chces mozes stiekat do nosteka morsku vodu, to sa nam velmi osvedcilo a ak maju tych soplikov vela tak odsavaj casto, aby sa im lepsie dychalo a na noc daj vyssie pod hlavu

grmitko
autor
12. sep 2009

a zabudla som napisat ze sinupret su kvapky 🙂

a dnes sme boli s dracikovcami na ihrisku 😵 😵

adrolka
12. sep 2009

jeej díky baby za rady!!!!
už mi mm doniesol z lekárne ten sinupret, začneme zajtra, lebo mi už spia. ja ich teda budiť nebudem v noci, budem to teda dávať každú hodinu cez deň. teraz pred večerou sme im to rozdrvili na lyžičku a trošku čajíka a tak. takže ok.
grmi a ony zatiaľ majú len také soplíky bez hlienov, len priesvitné im tečie z noštekov, to aj tak mám odsávať?

grmitko
autor
12. sep 2009

ano adrol odsavaj a striekaj do nosteka morsku vodu, velmi to pomaha 🙂

cherry01
12. sep 2009

dakujem baby. Režim dňa máme aj my... len ten večer. Dnes sme to skúsili prvý raz. Kristínka by zaspala hned na prvé pohladkanie a uloženie, ale Tomi reval ako pavián, až trikrát po 5 min. sme vošli s manželom, pohladkali, dali pusu, ale on na štyroch v postielke ani lahnut nechcel , celý červený..no katastrofa. Taký bol už rozrevaný, upišťany..že to bol horor ho ukludnit, až ked som s ním chodila sa upokojil a zaspal na mne za 10 min. No 2 tyzdne min. to budem skušať každý večer, dufam ze čím dalej tým menej bude plačkať sám v posteli...no uvidím..podám info. pááá

adrolka
12. sep 2009

grmi díky!!!!!!
cherry, múdro, každý večer ten istý rituálik a malý si na to zvykne ,neboj!!!! len to chce pevné nervy rodičov!!!! lebo nemysli si, že moje nemali obdobie ked neskúšali!!! chjaj!!! jedna mala také 4dni, že ked som za sebou večer zatvorila dvere, že haji, spustila taký rev. tak som pekne postupne počkala chvíľku, potom vošla, uložila zase, že haji pusinkapohladkala, zatvorila dvere, rev, a takto dookola, ten čas som postupne naťahovala.. no a znova si zvykla nerevať a zaspať normálne. ale fakt to chce pevné nervy. ja som tú knihu nečítala- tú každé dieťatko sa naučí spať, len viem ,že je na to tu nejaká diskusia.. ja som to robila nejako od seba... a okrem toho, my čo máme dvojičky to máme o poznanie ťažšie si myslím a preto som sa držala zubaminextami toho režimu a rituálom, lebo som nechcela skončiť na práškoch 😀 ...mne to poradila sestrička ešte v nemocnici! a povedala, že najlepšie ak všetko u oboch naraz- teda aj spanie v rovnaký čas aj jedenie naraz...viem, že ale každé dieťatko je iné, darmo sú to dvojičky, ale u nás to funguje, lebo sú naraz naštelované. iné je to pri chorobách, zúbkoch samozrejme. 😉 no tak drž sa, potom daj vedieť.

lenkamt
12. sep 2009

ahojte 🙂

Cherry - to isté čo písali baby, plus nám pomohol taký ten detský kolotoč čo je zároveň svetielko aj hudba, tú tyčku s hračkami som dala preč, ale pri tej guli čo svietila a hrala zaspávali ešte dlho, jedna mala na postieľke to a druhá také mini svetielko. naše sa naučili samé zaspávať pri tomto, ale bývajú aj také premietacie somariny, tak možno by ich to zaujalo a pomaly by zaspinkali 😉

Adrol - soplíky nech rýchlo prejdú 😉 ja pri nádche natieram aj prsia tou koalou 😉

lalupa
12. sep 2009

grmi,aj ja som si dnes myslela,ze si to asi hodim ☹ 😢 , spikli sa proti mne 😀 potvorky

adrol , skore zotavenie 😉

ajke prajeme vseeeeeetko naj naj naj! 😵

cherry, neboj, pisala som,ze na 1.raz to nepojde, jedno bude spat, druhe sabotovat a nervacit a bude sa zdat,ze nic nepomaha...a ak hej, tak druhe si povie, nebudem sekat dobrotu, nik si ma nevsima 😀
polavila som v zaciatkoch a uspavali sme na rukach jednu, stale to iste az pochopila 😉

my mame tu premietaciu somarinu 😀 ,ale pekne hra, hviezdicka tomy

leni, uz fooot 😉

lalupa
12. sep 2009

dnes babule budu spinkat same...snad sa preberiem a dovalim na prikrytie...

zefa
12. sep 2009

ahojte dvojmamy 🙂
ja mk moc nevyužívam..nie som taký závislák ako moja suseda lenkamt 😉 ale potrebovala by som radu
moje dvojky majú obdobie vzdoru a ja už fakt neviem,čo robiť aby som neskončila na práškoch 😝 príklad:samko ráno otvorí oči a ukrutný rev,ktorý trvá aj 15min až ho zadúša(potom sa horko ťažko dozviem,že chcel aby som sa mu napr.neprihovorila,nemala som dať hore žal.,mala som ho zobrať na ruky,ap)nič nepomáha(odpútanie pozornosti,krik,tulkanie,nevšímanie)
prikl.2
ak je ešte niekto doma...začnem napr.obliekať...nie ty tatino(babka)ma oblečie..príde osoba oblečie,nie ty mamina ma oblečie..plesk na zem,rev až niekedy vracia..a takto aj celý deň
v lepšom prípade až na druhý deň to isté nancy
a deň keď obaja je už na vraždu ☹
máte už toto niekto za sebou ...poraďte prosíííím
ja keď vidím vonku lenku s jej kľudnými kočkami , len ticho závidím 🙂 leni fakt ..viem,že by si chcela ešte chlapca,tak ti požičiam môjho 😀 😀 pri ňom ťa asi aj chuť prejde 😀

zefa
12. sep 2009

no a vidím,že je tu téma o zaspávaní
aj my sme zaspávali najprv každý s jedným rodičom v inej izbe,potom som skúšala sama vo veľkej posteli(tiež lozili po mne ap),tak som to šupla do postielok a spievala,recitovala..neako to zabralo..ked niekedy ešte vymýšľali zabrala zlá suseda(býva pod nami a stále nám vybuchuje metlou aby deti nebehali)poklopala som po posteli,akože ona búcha(ja viem,že to nie je správne ale to bol fak len stav totálnej núdze)a hneď spali..teraz idú sami do postele pusinka, dobrú noc
ak vymýšľajú... držím za ruky oboch,vymyslíme si program na ďalší deň s tým ,že musia hneď spať aby sme tam už išli.no improvizujem stále..ale už keď nič nezaberá spev zaberie vždy
spievam asi tak od 10mes.a deti vďaka tomu začali tie pesničky spievať samé od seba..skoro som odpadla

grmitko
autor
12. sep 2009

ahoj zefa,
tak ja mam toto doma este doteraz, nasi mali tiez okolo 2,5 roka take obdobie, ale zial trva doteraz, obzvlast Domko je taky, ze vsetko neguje, zacne oblecies ma ty, obleciem ho, dostane zachvat, ze on chcel aby ho babicka, tatinko..... no a tak podobne, takze presne viem o com pises, ja som uz aj uvazovala si nejake tie prasky zaobstarat 😝 😀 😀
u nas casom zacalo zaberat odvedenie pozornosti, alebo som ho poslala si umyt rucky, alebo mi nieco dolezite doniest, to vacsinou funguje, ze mu dam nejaku "dolezitu" ulohu, zabera to u nas asi tak na 95%, su dni ked si vooobec neviem rady, ale este nie som v blazinci, takze je to dobre 😝
jedine co treba je najst skutocne nieco co odvedie pozornost od momentalnej situacie, viem ze sa mi to lahko povie, ale tiez som si tym presla, a chvilu trvalo kym som prisla na to, ako taketo situacie riesit, ako pisem u nas zabera to, ze su "doleziti" 🙂
pevne drzim paste a verim ze si s tym poradite

grmitko
autor
12. sep 2009

zefa ja nespievam, lebo ja som hudobne hlucha a ak aj chcem detom spievat, tak ma hned zrusia, ze maminka nespievaj 😀 😀 😀 😀

grmitko
autor
12. sep 2009

Uprataný dom je znakom toho, že máš priveľa voľného času !!!

toto som teraz nasla, to je uzasne heslo 😀 😀 😀 😀 takez ako som spravne usudila, ja nemam volny cas 😝 😝 kedze je u nas permanentny neporiadok 😝 😀

zefa
13. sep 2009

grmi..dík skúsim..si myslíš,že ja viem spievať? 🙂 mňa zrušia iba ked tancujem.mami netancuj ved ty si už na to veľká...
ani ja nemám čas na poriadok,tiež to tu väčšinou vyzerá ako po výbuchu...v 15tich to vyženiem z domu do sveta a potom budem upratovať 😀

womenne
13. sep 2009

Dobre ranko
zefa 😀 😀 😀 ja tiež nesmieim tancovat ani spievat,podobne ako Sašku hned ma zrušia 😝
Ty jo to čo pišeš ty mi nemame chvalabohu by som si už šla fakt hodit 🤐 mne sa zase Niko perie o zem,začne vrieskat,všetko si vydobija plačom.Sebko mu stale ustupuje chudatko moje.Ae predstav si v školke vobec a ked aj prišiel domov bol kludny takže super,Uplne sa zmenil odkedy tam začal chodit.

mne sa zapailo dasno nad hornym zubom ale zdruhej strany a boli to neviete čo na to?normalne sa mi zvečilo 😔

zefa
13. sep 2009

wom..mne na zuby pomáha kaktus aloe vera(v našej rodine je to posvetná rastlina na všetko)to si len kúsok odštipneš a tú šťavu dáš na zub..môj brat ako dieťa v kuse trpel na zápal stredného ucha a nič iné mu nepomohlo iba nakvapkať trochu šťavy o ucha a bol pokoj..alebo ešte máme osvedčené kvapky tea tree oil..dať trochu na zub a pomasírovať aj viackrát za deň

womenne
13. sep 2009

zefa mne to vobec nezabera,moja teta ma tych rastliniek neurekom aj mi to dala a nič(predtym na opar)Ja mam na rastliny alergie v puberte som nesmela mat v izbe žaidnu kvetinku...

Na mna niečolezie som ledva spravila zemiakovu kašu,idem si lahnut no zase nebudem spat v noci hmm pekne.Asi si a ja nasadim nejaky ten vitamin C.

noa to dasno ja to mam zozadu a nie vpredu ako sa predne 2 zuby tak medzinimi au som sa nemohla a ni najest.

ty naši loptoši zaspali až teraz tak sa pokazili v tom spani až hroza,strašne tam vyvadzaju sa bojim aby si neublžili ked skaču na posteliach je to tam riadne na tesno 🤐

emily76
13. sep 2009

Ahojte babulky, chcela som sa spytat, ci niektora mala problemy u deticiek s anemiou. Mala ma vsetky vysledky uplne OK ale maly ma vsetko na spodnej hranici a strasne vysoku sedimentaciu. Dr skonstatoval, ze on ale vobec anemicky nevyzera... dal nam zelezo, B6 a mame prist o tyzden na kontrolny odber na sedimentaciu, krvny obraz ze najskor o mesiac. A este mam otazku.... mali ste babatka u seba v spalni alebo v detskej izbe? My ich mame u seba, neviem si predstavit, ze by som v noci lietala do susednej izby. Dakujem.

womenne
13. sep 2009

emily my mame deti stale u seba tiež sineviem predstavit behat hore dolu,a kolkokrat som vnoci vyletela z postele že grckali takže by som ich ani endala preč.

my sme s anemiou maly problem ale ažked boli večši tak okolo 1.5-2 rokoch dost nam pomohla červena repka ale tvoji su ešte malinky takže ti ostavaju len tie tabletky ale oni sa maju uživat dlhšie.Deti byvaju unavene,nechcu papat,alebo dost nervozne..

zefa
13. sep 2009

womenne...tak potom ako môj muž tomu na zuby zaberá jedine slivovica 😀 ..zvonka aj zvnútra..alebo alpa..alebo to vyrieši neaký feši zubár 🙂

womenne
13. sep 2009

vidiš to mi nenapadlo 😲 dam simanželovu trnkovicu 😀 možno mi to aj nadchu vylieči 😀

lenkamt
13. sep 2009

no vítam susedku moju, konečne si sa pridala 😉

a že kľudné deti 😀 naše sa tiež hádžu o zem a vrieskajú, len si ich ešte nevidela 😅 ja to ignorujem, nechám vyrevať 😖

aj môj muž všetko lieči slivovicou 😀

dnes išiel s nimi von ocko, kedže je celý týždeň v trenčíne a maminka odychuje - už som požehlila, vyvesila ďalšiu práčku, umyla podlahy a zašila nejaké veci 😝 teším sa na večernú otázku že či som si dobre odýchla 😝 😀

Lalu - čižmičky už zobrala Ajka 😅 ale ostatok odfotím a pošlem 😉

womenne
13. sep 2009

no a nieje tym chlapom dobre?ani niesu tak často chory že?maly by sme sibrat priklad 😀

Len hmm ved čitam že maš oddychovat a ty makaš no teda...

lenkamt
13. sep 2009

Wom - no veď klasika, ale mám ešte tak 30min tak sa idem vyvaliť pred telku 😀

zefa
13. sep 2009

emili moje deti sú po mne anemické..teda teraz je pokoj..ale od narodenia asi tak 4 mes.brali železo v kvapkách+vit.c pre lepšie vstrebávanie železa...ja som to dávala do mlieka,pretože to jednak inak nevypili a jednak ked ti kvapne,tak to ťažko vyprať...a dokt.povedala,že to môžu piť v mlieku...ak kojíš treba jesť všetku zeleninu zelenú,tak mi povedali ked som ich ešte kojila..a to železo je vraj nízke kôli tej sedimentácii..tiež sme si tým prešli

grmitko
autor
13. sep 2009

emily aj my sme deti mali do roka v spalni 🙂

lalupa
13. sep 2009

leni ako to???!!! ved sme dohodnute uz pol roka... 😖 ratala som s nimi, mohla si pockat a uprednostnit ma 😔

ajka72
13. sep 2009

dievčatá ďakujem za gratulácie ja som bola cez víkend mimo boli sme v trenčíne na krstinách, ja s mužom sme od soboty krstní sesternicinej malej takže v jeden deň som mala narodky a zaroveň som sa stala krstnou mamou 🙂 narodky oslavovať budeme až 26.9. kedy oslávime dva ročiky dvojek, moje narodky, svokrine narodky a aj bratove, 😀

takže torta bude až vtedy nebojte nezabudnem pri jej konzumácii ani na vás 😉