Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
4. dec 2009

zuzka presne tam ako je Kaufland-vyzerá to tam ako v Rakúsku-presne ten štýl-taký dlhý rad obchodov.

kiwuska
4. dec 2009

jejej tak pojdem aj ja tam kuknut,
super sasi deti maju pekne zazitky zo skolky nasi budu mat 17. mikulaso-jeziska take nieco spojene,ale to budeme akurat prec:(
inak dnes som pre nich prisla po tom ako sa naobedovali- ucka ako ma zbadala referovala ze uplne vsetko zjedli, ze bola prekvapena ako pekne pracovali vyrabali mikulaskov ale ze ibalepili ale aj tak som pysna na nich ako hrom🙂 idem si zalozit velku skatulu a budem si tam odkladat vsetky ich vyrobky🙂
inak sme prisli z tej oslavy a decka zaspali v aute a stale spia a teraz neviem co s nimi lebo spia uz dve hodky ci ich mam zobudit alebo enchat spat lebo netrufam si povedat ci vydrzia do rana...

lumah
4. dec 2009

Ja som v KIK nebola, je na konci toho radu, ale na začiatku je aj taký obchod pre nastávajúce mamičky a bábätká tuším. Ja som bola len v DM.

astora
4. dec 2009

ahojte baby tak sme doma dnes nas mali rezat ale koly siamčatam nas odložili na pondelok takže v pondelok nastupujeme hned na 7 00 rano a hned ide na operačku dakujem za podporu vraveli ze to trva tak hodinu a za nejake dva dni by nas mali pustit tak som zvedava. Uz som to chcela mat za sebou

jolanka
4. dec 2009

ahojte,tak jsem si prohlidla vase alba a musim konstatovat jak pekne vsem deti rostou a jsou nadherni, takjsem pridala nejake foto i ja. mi jsme byli v mc na mikulasovi a ty nase se vubec nebali, coz je dobre. jinak Dianka uz chodi na nocnik a Samko ten na to prdi.

a hrozne je mi lito tech siamskech dvojcat ☹ ☹ ☹

dracik1
4. dec 2009

baby, prosim pomoc, Jakub rano vyliezol s postielky...som si povedala, ze Ok, na obed pojde do druhej, ktora je o 10 cm vyssia, aj odtial vyliezol...jedine stastie, je to, ze postielky maju pri nasej posteli a nepadol na zem...ale problem je ten, ze teraz nevieme, do akej postielky ho mame davat, tie rebriny sa nedaju vybrat, znizili sme postel, ale nic ine nerobil, len behal hore -dole / z postielky do nasej postele/...a samozrejme Juro nervacil, lebo on take nema....a ta druha postielka je z Ikea a ta sa neda znizit.budem vdacna za kazdu radu co robit + skusenosti ☹

lilinka76
4. dec 2009

Deniska, tak toto robil aj nas gastanko, ale jemu sa raz podarilo spadnut na zem mimo postielok a odvtedy dal s tym pokoj. My mame vyberatelne dve tyce, ale keby som ich vybrala, to by uz nikdy viac v postielke nespal...
Stalo sa nam to aj u svokrovcov, tak manzel navrtali nove dierky a rost dali uplne dole, par cm nad zem. Neviem, ci som pomohla, viem, ze aj Zuzkini chlapci to robili a ona vybrala tie tycky...

Astora, tak to mi je luto, ze vas odlozili, velmi drzim palce, potom mi prosim napis, ako to maly zvladal a ako dlho ste boli v nemocke, my sme sa z Kramarov vratili minuly piatok s jednym bubacikom a v aprili ideme na kontrolu s hydrokelou s druhym.

Tie dvojcatka teda nezachranili, to je strasna skoda, ale povedzme si pravdu, tie prognozy boli zle, skor by bol zazrak, keby apon jeden z nich prezil. A videli ste, v akych podmienkach ta rodina zila??? Mala som pocit, ze ta matka si ani neuvedomovala realitu, ze porodila dvojcata o ktore vzapati prisla, vraj jej povedali neskoro, ze su siamske a nemohla podstupit interupciu. ☹ ☹

dracik1
4. dec 2009

lili, nechcem riskovat , ze spadne, on je taky smoliar na pady a bojim sa...to je dobry napad vyvrtat tie diery..ale na tej Ikea postielke to nepojde navrtat, lebo ta je fakt iba par cm na zemou 😀 a ta druha je pozicana, kurna 🙄 , neviem, oni su este mali aby si dali vysvetlit a pochopili, ze spadnu, maju spat, bla bla..........lili,Jakub je strasne vysoky ako 2rocne decko 😕 a taky tuhy, pevny...no snad to nejako vyriesime...sice este neviem ako 😀

inak nana, vcera sa ma ta susedka, co vas videla pytala, ze o kolko su tvoji chlapci mladsi od nasich 😀 😀 😀

Jurovi sa nechce spat, niecim v obyvacke hrkocu 😀

lilinka76
4. dec 2009

Deniska, aj nasi chalani su velki na svoj vek, gastnko ma navyse aj strasnu silu v rukach. U nas nastastie stacil jeden pad a bolo po kaskaderskych kuskoch, ale uvidime dokedy. Ja si tiez myslim, ze nebyt postielok, nasi by urcite nespali...

dracik1
4. dec 2009

lili, Jurko sa mi posadil na kolena a strasne hika 😀 a pisti, nechapem, preco sa mu nechce spat...asi chce vidiet, co robia rodica po veceroch 😀 😀 😀 , jeden kuka TV a druhy surfuje po nete 😀

inak chudak babatka... 😔 , skoro som sa rozplakala pri tom, ako to hovorili...spravy hlasila Puskarova...ona je teda ina maska, ziadny poryv , ziadna emocia, nechapem, ved je tehotna 😕

zuzka.25
4. dec 2009

wom, tak to su ozaj dobre ceny na tie hracky... super, budu mat pekneho jeziska

grmi, takze chalanom sa pacilo 🙂 ja som zvedava, ako budu nasi zajtra reagovat.. luky tvrdi, ze certov sa neboji, tomi zasa, ze ano 🙂)

lilinka76
4. dec 2009

Vies co, ja som strasna citlivka, ale tentokrat som nejak slzy v ociach nemala, aj ked mi je strasne luto, ze neprezili. Ja som uz po prvych prognozach vravela, ze chudatka deticky aj cela rodina, to som este netusila, v akych podmienkach ziju... Nejak som bohuzial tusila, ze maju minimalnu sancu na prezitie - jeden hydrocefalus, druhy chore srdiecko, spojeny pecenou a traviacim traktom...

Nasi nastastie spia asi od 19.30 hod., nastastie si takto zvykli, ale cez obed ma zakazdym parkrat vytocia do nepricetnosti, som si odpozorovala, ze ich musim dat do postielok okolo 12,00 hod., lebo oni potrebuju este asi hodinu na to, aby sa vysalili (povyzliekali periny, postahovali plachty a pod 😀 😀 ) a o 13,00 hod. uz obycajne spia. To potom idem do spalne, poobliekam periny spat do obliecok a poprykryvam ich.

Vasi ako zaspavaju cez obed, v pohode??? Ako dlho spia???

zuzka.25
4. dec 2009

lumi, len ja neviem ani, kde je kaufland 😝 ale kuknem na webe, sak to hadam najdem 🙂)

astora, takze si sa stresovala predcasne ☹ tak nech to mate v pondelok rychlo za sebou... drziiim palce

jolanka, tak dianka je super šikulka, že už nočníkuje... u nás tiež len jeden, len my sme o dosť starší.. tak už ma to štve..

dracik, tak a je to tu... asi len ako radi lili, ze by ste navŕtali ďalšie diery.. inak to nevidím.. vieš, ako to dopado u nás.. ja som inak v stredu tie postielky akurát predala, aj som rada, lebo som im tam postavila stan a z toho majú teraz radosť.. sa tam chodia skrývať...
alebo neuvazujes uz nad velkymi postelami? nasi do nich presli v roku a pol a to sa vám akurát blíži 🙂

vranka4
4. dec 2009

ahojte 🙂 ,tak naši mali dnes v škôlke tiež Mikuláša,dostali balíčky s ovocím a sladkosťmi,Ivka,sa vraj bála,aj plakala,pani učiteľke sedela celý čas na kolenách,bola zatajená,Marek ten úplne v pohode,hrdina...keď sa vrátili zo škôlky,celý čas spomínali Mikuláša,akú mal čiapku,bradu,palicu,že tancoval s deťmi,hádzal im loptičky....zajtra príde k nám domov Mikuláš aj s čertom,tak som zvedavá....
siamské dvojičky-chúďatká 😖 ,aj keď pri tých poškodeniach neviem,či by prežili...ale nechápem,že to zistili až tak neskoro 😕 😕 ...som vďačná,že mám zdravé a krásne deti a všetkým tehuľkám ich tiež prajem 🙂

lilinka76
4. dec 2009

Zuzka a to vecer povies chlapcom, ze sa ide spat a oni z tych posteli nevstanu???

dracik1
4. dec 2009

zuzi, fakt presli na velke postele v 18mesiacoch? mne sa to zdalo velmi skoro...ale uz som muza upozornovala, ze to vyliezanie pride skoro, lebo Jakub je fyzicky velmi velky...

lili, na obed pia cca 1,5 hodiny, rano vstavaju cca medzi 6-7 vecer o 20 byvaju tuhy jak stolverky....ale teraz neviem ako to budeme robit 😨 ale asi ma porazi, ked budu robit take cirkusy ako tvoji...nasi su dost divoki, nechapem , odkial beru energiu, 2 x denne s nimi chodim von, doobeda bez kocika a teraz bez kocika aj poobede, ale len co prideme domov, nastartuju sa a zacne rodeo, behanie z izby do izby, skakanie zo sedacky a sprinty do kuchyne a spat, resp. vyliezanie na jedalenske stolicky 🙄

baby, rozmyslam, ze kupim detom gumaky, lebo furt prsi a su mlaky a nasi by sa v mlake clapkali aj celu prechadzku keby som im to dovolila, poradite mi ake by som mala kupit?

lilinka76
4. dec 2009

Dracik, nie si ty nahodou mala muska, co chodi k nam smirovat??? Lebo u nas je to podobne, akurat, ze mame maly byt, tak u nas urobia tych okruhov o par viac, ako Vasi. 😀 😀

S gumakmi asi neporadim, ale kamoska mi hovorila, ze u Deichmana mali take snehule, z vrchu gumene a vnutri dokonca oteplene, nechcela by si take??

dracik1
4. dec 2009

lili, bzzzzz 😀 , ono, vacsina chalanov je asi taka divoka 😀 a to nas caka za chvilku obdobie vzdoru.... 🤐
lili, chcela by som take, aj som nad takymi rozmyslala ale nechce sa mi do toho moc investovat, ved len zimne topanky stali dost vela, snad najdem nieco v bazari, idem pozriet

lilinka76
4. dec 2009

Ale vraj tie snehulky stali iba 250 Sk, neviem, ci ich este budu mat, lebo to bolo niekedy v oktobri, ked ich tam videla.

Na margo divokosti nasich synov - ti nasi su divoki, len kym su spolu, kym sme boli v nemocnici, babka vravela, ze druhy bol jak vyeneny, nevyhadzoval hracky, vonku stal pri nej jak prikovany, ani detmi sa nechcel hrat, zaspaval bez problemov a pod. A fakt je to pravda, zistila som to, ked isiel MM s malym do nemocky vyberat stehy po operacii, to som ani nevedela, ze jeden syncek zostal so mnou doma. Uplne zlaticko.

Tak mrkni, ja uz asi idem do postele, kyvka mi tu hlava a asi sme tu len my dve, manzel chrape pri telke...

grmitko
autor
4. dec 2009

dracik ja som kupila gumaky v tescu, za 7 eur jedny 🙂

zuzka.25
4. dec 2009

lili, hej, večer máme svoj rituál, okúpať, obliecť, mliečko, liečiky, zuby a sami idú do postele.. dáme im každému Miša (macíka), pusu, objatie, dobrú noc a je to.. nevylezú.. zato cez obed ma vedia kvalitne naštartovať 🙂)

vranka, no dievčatká sú citlivejšie 🙂))

dracik, hej, bolo to vo februari, takze mali presne rok a pol... a odvtedy sú v tých veľkých...
gumáky nevlastníme, ale na obyčajné sa mi zdá zima a potom jedine tie zateplené... my máme normiš čižmy, som ich naimpregnovala sprejom, tak voda by sa tam nemala dostať...

aj mojich, ked oddelíme, tak sú úplne iní 🙂)

zefa
4. dec 2009

ahojte

dračik.. kôli tebe som dala do alba fotky ako preliezali postielky naši...už som imúnna 😀 😀 dali sme im celý predok dolu aby sa naučili spať ako na veľkých...kým si nenatrenovali, dávali sme na zem vankúše...asi 3 noci capli párkrát dolu no už sú v poho 😉
dala som aj fotky s dnešného mikuláša..všetky deti revali z čerta len naši zas nie(ani minulý rok sa ho nebáli)...že divoké deti?...to isté robia aj naši..mrnčia ,že chcú ísť domov a otvorím dvere a v tú ranu ožijú 😝 😝 a ja odpadávam 😀 😀
zajtra maľujeme deťom izbu 😝 ..sme kúpili,že žltozelená farba,tak som zvedavá ako to bude vyzerať

vranka4
4. dec 2009

zuzka,naši tiež majú svoj večerný rituál a so spánkom,teda zaspávaním nemáme problém,niekedy zaspia o 5 minút,niekedy si 10 minút porečnia alebo sa ešte pýtajú cikať,ale žiadne vystrájanie 🙂
nám gumáky sesternica doniesla z Rakúska-sú krásne,kúpené vo výpredaji , stáli 2 €-no nekúp ich 😕

vranka4
4. dec 2009

zefa,super fotky,malí sú rozkošní,to preliezanie postieľok im ide rozhodne na jednotku 🙂 ,naši nikdy neskúšali preliezať,teda len čo nohu vyložili hore,hneď som na nich spustila všetky riziká,ako si môžu ublížiť a vždy zabralo 🙂

zuzka.25
4. dec 2009

zefa, krásne foto.. ale tá, kde má riťku hore, no ma mdloby obchádzali 🙂 ale vidím, že boli ozaj preborníci už 🙂)
zaspomínala som si aj na svoje bandero 🙂 ako to len bolo dááávno 🙂

vranka a cez deň spávajú? myslím, keď sú doma a nie v škôlke...
heh, tak za 2 €, to ozaj hriech nekúpiť.. to ešte predáš za viac 🙂

vranka4
4. dec 2009

zuzka,cez deň spávajú asi 1-2 hod.aj doma,v škôlke spia menej ,tam sa navzájom deti pobudia,večer sú potom unavení,hlavne Ivka sa sama občas pýta,že chce už ísť spinkať 🙂

dracik1
4. dec 2009

zefa, to preliezanie im ide na jednotku 😀 ... my sme stale este malicky 😲 , takze prednaska nema vyznam, oni to nepochopia 😔 , bohuzial nas Jakubko je taky aky je,aaach

zuzi, ta fotka, ze bandero, dobry komentar..ale naozaj zefa, super fotka s banderom, som si zaspominala aj ja 😀

womenne
5. dec 2009

Ahojte
teda jasom sa až dnes dozvedela o dvojičkach chudatka male je mi ich luto,tiež nechapem ko lekar nezistel tak zavažnu vec ☹ v českom blesku je vyfotena cla rodina na prvy pohlad otec vypada ako bezdak ☹ je nezodpovedne mat dalšie deti ked žiju v takych podmienkach ja to nepochodpim v dnešnejdob sa da všeliako chranit 😔

dik za tip na obliečky ja tiež objednavam Bořka super cena idem zavolat aj kamoške či by nechcela tiež ma maniakov na bořka.

Inak včera sme sa pozerali na drahy k vlačkodrahe kriste oni riadne zdraželi,dalšie kolajnice 1000.-a predtym stali 700.-to asi predvianocami.Tak si počkame na vypredaje a dostanu to až na narodky.

Tie auta pofotim su fakt velke velmi sa tam na ne oplati.A pre baby maju nadherne kočiky no užasne 😵

Ja chcem ist dnes malym kupit ešte bundy,Saška naši maju tie čo sme kupovali spolu už pokratke,rukavy nie ale do pasa.Tak som našla krasne s kožušinovou kapucnou .Mne tiež nenapdlo že by mali mat po 2 kusy že ked sa zašpinia v školke 😅

Ja nepečiem nahlasila som segre a ta mi to prinesie.Ale na medovničky sa dam,decka odhlasim asi posledny tyžden zo školky a budeme domka.

zefa
5. dec 2009

ahojte
no to preliezanie ked mal Samko asi 14mes..v 10mes.začal chodiť a zakrátko toto vyvádzal..spali a ja som varila,vtom sa medzi dverami zjavil Samko...som skoro skolabovala 😝 tak mu hovorím,že pod mi ukázať ako si sa dostal von..tak som nafotila celý postup.to bol prvý infiš a ostatné som už potom prestala rátať bo každý deň niečo pribudlo 😀
baby ja ked sa teraz kukám na to "bruško"mi je všelijak 😀 😀 😀...ako kosatka na pláži 😀 😀 😀 ja som deti" nosila " na tej šatke bo mám slabú chrbticu a to sa nedalo nosiť normálne
a hodte aj vy fotky..si zaspomíname 🙂

lumah
5. dec 2009

Kaufland je skoro na konci Rače, keď ideš z mesta po pravej strane na posledných svetelných semaforoch-to určite neminieš, je to vidno z hlavnej cesty - aj tie obchody.