Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zefa
13. jan 2010

ostrohy sú ľudovo výrastky..ja nemám také príznaky ako ty, ale presne na také sa ma pýtali či nemám..mňa už len fest bolí noha..cez deň to ako tak vydržím,ale večer ked je v kľude aj plačem od bolesti..to ako keby mi niekto klince do nej zatlkal....prečo ja neviem spať cez obed s deťmi?oči mi klipkajú a za otca nezaspím..som hiperaktívna či čo?

nana77
13. jan 2010

aha...tak to ja asi nemam - ostrohy... ale aj tak sila. da sa to odstranit? alebo co sa s tym da robit?

ja tiez nie som schopna cez den spat s detmi... za tych 20 mesiacov, co ich mam, som s nimi spala asi len raz, ked boli este miminka...

juliagregor
13. jan 2010

ahojte maminy,
pri prvom som spávala každý druhý deň s dvojkami som spala zatiaľ len raz a to som bola chorá...

chalani sú takí zlatí, ako dvaja trpaslíci a väčší s nimi naj trpaslík,
niekedy neviem, či sa mám usmievať alebo na nich nakričať, ked vyvádzajú a nevedia sa vpratať do kože, bordel, hračky všade, ved to poznáte...
inak je to veľký rozdiel jedno alebo dve, teraz im niekedy až vadím, ked sa chcem s nimi hrať a starší si ma stále vyžadoval

pekný deň prajem všetkým maminkám a žiadne choré detičky 😉
nana ešte raz dik za tie info o kočík, ale nekúpili sme, nevytočili sme sa ani s monotrojkolkou 😒

nana77
13. jan 2010

juli, rado sa stalo. dufam, ze ste nakoniec kupili taky kociarik, ktory vam najlepsie vyhovuje. je to niekedy fakt narocne s tymi kocikmi, vsak? ale co sa da robit... hlavne, ze sme zdravi, no nie? 😉

moji maju teraz obdobie, ze su furt na mne zaveseni. oni sa vseobecne strasne radi mojkaju (za to asi mozem ja, lebo ja ich vkuse ceckam, maznam, pusinkujem), ale teraz je to este intenzivnejsie. stale potrebuju dotyk. takze aj pri hrani musim byt s nimi... ale nevadi mi to, prave naopak 🙂

jankabambulka
13. jan 2010

baby potrebujem pomôcť- možno vám to príde trápne alebo divné ale katke potrebujem preorientovať kakanie na iný čas. ide o to, že už cca 2tt má potrebuje vždy keď zaspí tak do hodiny. predtým chodila normiš ráno. ale teraz ju to vždy zobudí a máme po spánku. dnes som skúsila jej dať na spinkanie aj plienku nech sa vykadí a spí ďalej ale prd- za pol hodiny ako zaspala už vykríkala sss kaka a bola so vybavená aj s celou plienku . sa mi na ňu vy.... keby aspoň do nej a spala ale toto.. včera som zasa skúšala ju nechať pred spinkanín na nočníku nehcela ani za svet ani na wc- ona skrátka keď nechce čúrať ani kadiť naň nesadne .. 😖

juliagregor
13. jan 2010

no je to taká trasorítka, ale bývam v meste a do školky a na piesok stačí a naviac stál nový 130 Eur, tak som viac neriešila,

aj moji sa radi bozkávajú, tuľkajú a vždy všetci traja naraz 😉 , starší má teraz horšie obdobie, stále sa nás pýta, či ho ľúbime, či sme jeho rodičia no je zmätený bobček...
teraz je v škôlke a malí už vstali a teraz ladia rádio 😀
idem ich pokrmiť hladošov

grmitko
autor
13. jan 2010

baby ja mam pruser,neviem najst svoj rodny list, potrebujem ho kvoli registru trestov ☹ ☹ ☹ ☹ prehladala som uz cely byt a neviem ho najst ☹ ☹ ☹ ☹ poradte mi, kde ho maaaaaam

mima595
13. jan 2010

grmi-chod na matriku, tam ti vystavia kopiu - stoji to menej, ako overenie 😉

grmitko
autor
13. jan 2010

mima lenze ja som sa narodila v cechach a zabralo mi to dva dni ☹

zefa
13. jan 2010

grmi.. presne máš ho na matrike

grmitko
autor
13. jan 2010

no len to teraz bude trvat tak dva tyzdne, kym mi ho vystavia znovu, neviem co mam teraz robit ☹ ☹ musim si tam poslat ziadost a oni mi to poslu, informovala som sa.... tak teraz neviem....

mima595
13. jan 2010

Grmi-a nemas znameho u vas v robote-teda byvalej, alebo niekde na Upsvr-tam musia mat kopiu tvojho rodneho listu-ale ty asi potrebujes overenu kopiu, co??? ☹

womenne
13. jan 2010

baby možu už naši pomelo však?

lumah
13. jan 2010

zefka toto isté povedal MM, že hračky všetky vyhádže, ak im niekto ešte kúpi-ja som na nervy, v kuse zbieram pobyte rybičky na magnetky. 😖
nanuska ja som im ešte ani všetky vianočné hračné nerozbalila!!! keby som to spravila, tak už ozaj nemáme kade chodiť-okrem toho som im pretriedila hračky na minimum a aj tak sa mi pod nohami plancu v kuse, tie čo majú. vrrr

nana77
13. jan 2010

grmi, na vypis z registra trestov staci obcianksy preukaz, resp. pas. teda, pokial mas slovenske obcianstvo:

Výpis z registra trestov je verejná listina, ktorá preukazuje, či osoba bola alebo nebola právoplatne odsúdená. Uvádzajú sa v ňom nezahladené odsúdenia v trestnom konaní.

Výpis z registra trestov generálna prokuratúra vydá na žiadosť osobe, ktorej sa týka a ktorej totožnosť musí byť overená, ak zákon o registri trestov neustanovuje inak.

Žiadosť o výpis z registra trestov je možné podať na orgánoch prokuratúry, na obciach, ktoré vedú matriku (pre ich zobrazenie kliknite sem) alebo na zastupiteľských úradoch Slovenskej republiky v zahraničí. Žiadosť sa podáva na tlačive, ktoré vám poskytnú v mieste podania žiadosti.

Žiadosť o výpis z registra trestov musí obsahovať:

•meno, priezvisko, rodné priezvisko, pôvodné meno alebo priezvisko (ak došlo k ich zmene) prípadne prezývku osoby, ktorej sa žiadosť týka,
•dátum narodenia, rodné číslo, miesto a okres narodenia, adresu trvalého pobytu a u osoby narodenej v cudzine aj štát narodenia,
•štátne občianstvo,
•pohlavie,
•meno, priezvisko a rodné priezvisko rodičov (preukazujú sa rodným listom len v prípade pochybností o totožnosti žiadateľa).
Praktická rada: Údaje na žiadosti musia byť vyplnené čitateľne a vierohodne (bez prečiarkovania, prepisovania, gumovania, prelepovania a pod.) tak, aby ich nebolo možné zmazať a zmeniť (tzn. nie ceruzou, atramentovým ani keramickým perom).

Pre overenie správnosti údajov uvedených v žiadosti je potrebné predložiť občiansky preukaz alebo iný doklad preukazujúci totožnosť. Cudzinec musí predložiť rodný list preložený do slovenského jazyka a cestovný doklad alebo iný doklad totožnosti. Všetky požadované doklady je nutné predložiť v originále (nestačia kópie - ani ak sú úradne overené).

lumah
13. jan 2010

nani mi hovor, ja som dnes bola si vybaviť ten zvýšený rodičák a kamoška robí na sociálnom, tak mi chvilu strážila deti vonku a ked som sa vrátila, david tak hučal, že som ho nevedela utíšiť. Ceconi sú obidvaja, okrem toho že sa tulkaju stále, ma aj hryzu v kuse-hlavne Filip. 😝
dracik ty si tuším mala problém s malým - teda pipíkom, už je to ok? Náš David ked mu stiahnem kožku má to celé červené na konci, ale neplače, že by ho to bolelo, natieram mu to framykoinovou mastičkou, dufam že sa mu to nejak viac nezapáli. Neivem či sa mu to stalo, ked mu tatino pipika naťahuje, alebo z čoho. Ja mu to nerobievam, kupe ich on, tak im to robí . Všimla som si, ako si sem tam natiahne plienku v predu, ako keby si ju naprával, tak snáď ho to len svrbí alebo čo.

nana77
13. jan 2010

lumi, aj moji krpci ma kusali!!! ale ako! male pirane, bolelo jak fras... uz to davno neurobili, ale bolo obdobie, ze som mala co robit... a navyse sa kusali aj na vzajom - to uz bol fakt problem... boli sama modrina a otlacene zuby 😕

nana77
13. jan 2010

wom, ja si myslim, ze malym v klude mozes dat pomelo. ved asi im uz davas ine citrusy, nie? mandarinky, pomarance a tak...

grmitko
autor
13. jan 2010

nanus dakujem, skusim to teda bez toho rodneho listu, ale aj tak si dam zaslat novy rodny list, nech ho mam keby nieco 😀 😀 len nesmiem zabudnut rano kupit kolok 🙂

pomelu uz mozu dani

jankabambulka
13. jan 2010

lalu- tak som myslela , že sa spolu v piatok stretneme . máme pohreb ale mali sme ostať spať v KE. no chlap nedostal voľno 😠 😖

zefa
13. jan 2010

nani aj ja ďakujem za info..tiež to budem za chvíľu možno potrebovať 😉
a sorry za preklep vyššie..keď sa ponáhľam píšem tiež ako tatár
nám dnes prišla pozvánka od doktorky na 3ročnú prehliadku na piatok 😨 som zvedavá na váhy,pretože mne doma sa nechcú dať odvážiť

lalupa
13. jan 2010

juj jani, na konci vety som sa sklamala ☹ skodaaaaaaa

margaretka11
14. jan 2010

Ahojte 🙂

Lalu, dúfam, že ďalšia operácia nebude nutná, budem ti silno držať palce, nech tie lieky zaberú 😵

Janka, s tým preorientovaním kakania na iný čas ti bohužiaľ neporadím, ja sama riešim tých mojich čertíkov, aby konečne začali kakať do nočníka 😝

Zefa uuuuuuž? Na prehliadku? No tak to asi aj ja môžem očakávať každým dňom, že? Inak, na miery som zvedavá aj ja, na váhe mi drobci síce obstoja, ale tá furt ukazuje inak 😀 . A výška? Nechcú sa mi dať odmerať, tak neviem. Ale zatiaľ sú rovnako vysokí 😉

womenne
14. jan 2010

Ahojte tak naši maju dnes v školke tematicku vychadzku pojdu krmit zvieratka teda len zanesu jedlo tak som rano chystala jablčka,pečivo pojdeme aj cez vikend krmit do parku jelene 😵 cesty su už lepšie tak možme ist.

Jani no s kakanim teda nepomožem to sa asi ani neda ked to pride tak to pride.Naši dllho kakali vždy rano,Teraz niekedy pred spanim vymyšlaju že chcu najme Niko ale zatial sa mu vždy podarilo krpcovi.Jedine ju tam držat pred spanim ale to si u skušala no fakt neviem....

baby jasom sa važila v pondelok u kamošky a normlane som neverila že som asi pribrala no šok pre mna 😀 ale som rada ......

lalu držim palce nech sa ti to ukludni ja idem tiež v pondelok taka som zvedava ......

lumah
14. jan 2010

wom jeeej vy máte v parku jeleňov? My akurát tak feťákov. 😝
nanuska tak s tým hryzením je to asi normálne, to kvoli tým zubom asi, ako im lezu. 😀
Som napísala, že všetky hračné som nevybalila 😀 😀 , hračky tam malo byť samozrejme. 😀

mima595
14. jan 2010

jani-a nemože to byt tym, že jej davas nieco pred spanim /napr. mliecko/ a to ju potom donuti ist na velku? za tu hodinku sa to stravi a chce ist von 😉 ?

womenne
14. jan 2010

lumi no tu v orlove aj my 😀 ale chodime do karvine tam maju krasny velkypark hlavne rovina a su tam jelene,srnky a ešte neviem čo neviem ako sa to vola 😀 minule sme tam boli a chlapcom dal taky pan jablčka sa im to pačilo si to pekne brali z ruk.

ktore byvate na vychode????tak vam zavidim bude tam koncert Erosa R jaj bože to by som hned šla 😵

mima595
14. jan 2010

wom - prid, možeš prespat u nas 😉
alebo si spravime stretko na vychode a vecerny program bude EROS??? 😉

womenne
14. jan 2010

no veru by som šla ale to by som precestovala hadam cely den 😅 no inak ja dufam že tento rok už zorganizujeme nejake to velke stretnutie 😵

zefa
14. jan 2010
https://www.youtube.com/watch?v=fc-GESnfmsI

asi takto som vypadala ja ..ibaže pri kočíkovaní 😀 😀