Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

vranka4
28. jan 2010

ahojte žienky 🙂 ,jankabambulka,no des,ale hlavne,že už máte po a ste domka 🙂 tí áristi (ÁRO)hrôza,v prvom rade,keď príde k nám dieťa-váženie,meranie...tak nechápem 😖 ,ale my sme len BB,nie Blava 😀 😀
adrolka,dodatočne bambuľkám všetko najlepšie,hlavne zdravíčko,nech sú stále vysmiate a robia vám radosť 😉 ,ušká nech sa rýchlo preliečia 😵
grmi,ja si už fakt pripadám ako závisláčka...a to ja jediná som bola najviac proti počítaču,keď sme ho išli kupovať,deti a ocko ma v kuse presviedčali,že konečne,nech ho kúpime,v kuse im do školy bolo niečo treba písať,prefocovať..nakoniec ma prehovorili....a ja odporkyňa,tu trávim najviac času 😀 😀 ...

zefa,ja som dvojičkovo tiež len dlho čítala,všetci boli zohratá partia,akoby sa poznali veky vekúce...po čase som sa rozhodla napísať...ale občas sa vôbec nechytám 😵 😵

jankabambulka
29. jan 2010

vranka-my sme mali predoperačné robené v piatok 22.1., ale na váhu tam nerobia ,lebo to robia priamo na anestezhiologickom príjme v blave. ale nám ho odvnážili ešte pred troma mesiacmi tam a keď sme tam teraz prišli tak to neriešili a ani ja v tom čase , lebo som bola presvedčená resp. ja som myslela , že to spravia teda asi na oddelení alebo priamo pred operáciou a prd. oni videli váhu a neriešili., ako keby ich nezaujímalo... že to je staré . mali číslo a hotovo.ale to číslo bolo ešte 3m staré keď sme mali ísť prvý krát . ale nato ochorel a stále sa to predlžovalo až doteraz. ch bože, len zabudnúť. ale priamo operačná dokina bola super-veď hvorí sa o nej , že je na tekej úrovni ako izák od vás. s tým rozdielom , že tá nevyžaduje sponzorské (i ked mi sme sa myslím štedro odmenili, ale neodpustili sme si a povedali jej čo sa nám stalo, tá len s otvorenou pusou kukala, že čo???vraj som mala ísť za ňou. ale čo som vedela, veď operovala a bola na sále)

womenne
29. jan 2010

Ahojte ja som dnes bola u kaderničky 😵 😵 😵zafarbena a ostrihana jupíí.Zajtra idem s kamoškama do baru po velmi dlhom čase len mam antibiotika a ešte stale mato pobolieva tak len na chvilu sa odreagovat 😅

dracik1
29. jan 2010

janka, hrozne, hlavne, ze to mate za sebou....
adrol, amirke aby sa co najskor uzdravila....boze, dobre, ze si sla k dokine

nasi spia ako zarezani, bola som s nimi konecne po 2 tyzdnoch doobeda vonku...som uz celkom OK...akurat strasne este kaslem 😲 -odkasliavam...neuveritelne, ako dlho sa vymotavam z toho zapalu priedusiek....je to skoro uz 3ti tyzden a som stale este ako skapacina

lumiiii, kde siiiii?????chcela som sa ta nieco spytat

zefa
29. jan 2010

ahojte...tu sa ráno asi čerti ženili či čo..ja už chcem aspoň máj- najkrajší mesiac v roku 😀 😀 však grmi 😉
sme si boli ráno pre prihlášky do škôlky a ,že iba 15 detí budú brať v septembri 😨
vranka už bol karneval?

wom...čo je to kaderníčka? 😵

dracik..no teba to riadne skolilo 😒

a viaceré tu majú absenciu nielen lumi ☹

womenne
29. jan 2010

zefa no ja som na to prišla až pred rokom dovtedy som nemala tiež šajnu 😀 😀

astora
29. jan 2010

ahojte
Jani des čo si si s malym prežila ale snad rychlo zabudne a bude mu dobre chuda malinke citim s tebou.
Moj Adik po dvoch tyzdnoch v skolke zas doma so soplami 😠 vôbec neviem ci ma zmysel si hladat pracu....
A do tretice pridavam sa do klubu moja svokra ma tiez nemusi odkedy som s muzom teda uz cez 11 rokov ale človek si časom zvykne na všetko. ☹

zuzka.25
29. jan 2010

ahojte

my dnes celkom fajn deň, doobeda sme boli doma a poobede sme išli obšťastniť švagrinú, ktorá má teraz niekedy termín pôrodu, tak sme to ešte stihli 2v1.. až na jeden výstup, kedy Luky sácal Tomiho práve na schodoch sa to dnes dalo, dostal patrične vyčinené samozrejme... o 19 som ich uložila, som dnes sama, muž je na nejakej firemnej žúrke..

wom, ja sa tiež chystám ku kaderníčke, daj foto na FB 🙂 som zvedavá 🙂 ale to ťa parádne bolí, fuj.. neviem, či by som to zvládla..

astora, tak zas chorý?? skveléééé... ja som zvedavá, ako vás tak dievčatá čítam, že ak ma príjmu naspäť, tak ako dlho tam vydržím... svokru mám ja dobrú, nemôžem sa sťažovať..

zefi, len 15 detí berú? no fasa.. tak to je ozaj veľká šanca.. ja som zvedavá, koľko budú brať u nás, ale ani nejak nemám odvahu sa na to pýtať po takejto info...

dracik ešte ťa to drží :( strašne dlho. náš Luky tiež už 3 týždne kašle, ale len v noci väčšinou a inak nič, ani sopel, ani teplota... len ten kašel hnusný...

janka, nemám slov :( hlavne, že už ste doma a že to má Miško lepšie...

vranka, ja som tiež bola proti počítaču a internetu, že veď načo 🙂)) a teraz máme každý vlastný notebook a neviem si už predstaviť život bez neho 🙂

zefa
29. jan 2010

zuzi..ja som chcela dať deti na iné sídlisko,pretože tu u nás sa mi prístup učiteliek moc nezdá..vysvetlím...ked som chodila s deťmi okolo tej škôlky,tak ked nás zbadali deti,ktroré nás poznajú či už z baráku alebo z pieskoviska,tak hned boli pri plote..a ja vždy nosím neaké keksíky ap,takže som tie ,ktoré som poznala ponúkla(hoci tých ostatných mi bolo ľúto ale viem ja či nemajú dáku alergiu?)a učky sa ani len neobzreli na tie deti(keby im niekto dával cez plot drogy ani nevedia...a nakoľko sa tam ani jedna brána nezamyká sa občas stalo,že deti vybehli za nami von(keby ich niekto uniesol?)mali to na háku..až ked som na ne niekoľkokrát musela zakričať aby ma vôbec vnímali a upozornila som ich na to sa tvárili,že ja som šišnutá...a napr.mali kiahne ..(hned vedľa tej škôlky postavili nové ihrisko,takže som tam skoro stále s deťmi) to bolo tuším v sept.síce svietilo slnko ale fúkal desný vietor a deti boli povyzliekané do krát.rukávov(asi aby sa zbavili aj tých,ktoré kiahne nemali)..nuž tak ja neviem či ich tam dať hoci to mám veľmi blízko..Lenka tam ide dať L+L

grmitko
autor
29. jan 2010

ahojte babulky moje,
ja som dnes mala po praci a skolke vybavovaci den, ale uz som konecne doma a sedim 😀 😀 aka som ja vdacna ze je uz vikend 😉 🙂 zajtra sa chystam piect skvarkove pagace, uz sa tesim 🙂 mnam 🙂

zuzka.25
29. jan 2010

zefi, to je teda ozaj divny pristup uciteliek... nedivim sa ti, ze sa bojis.. a tu druhu, co mas vybratu, ta je o moc dalej? a mas tam lepsie referencie? zas v tejto blizsej by boli v triede asi s Lenkinmi... 🙂 no neviem, co spravit 🙂

grmi a co si vybavovala? ty provakaterka, s tymi pagacmi 🙂)) mi tu knuci v bruchu

zefa
29. jan 2010

zuzi nie je moc dalej len dolu kopcom(naše sídlisko je na kopci)a mám tam kamarátku učiteľku...lenže tam kde idú Lenkine zas berú viac detí,takže pre istotu si vezmem aj odtiaľ prihlášku 😝

tu napadalo toľko snehu,že deťom je po kolená..sme boli ešte aj poobede von a zaspali jak polená 😵

grmi ja som škvarkovníky dnes napiekla v Kauflande 😉 😀 😀 😀

grmitko
autor
29. jan 2010

no zefi, ty si ale sikovna, tak rychlo napecene, ale isto nie su take dobre, ako budu zajtra tie moje 🙂 🙂 🙂 cerstve skvarky zo zabijacky, namky 😝 😀 😀

vranka4
29. jan 2010

ahojte....prišla som večer z roboty,uložila detičky,trošku sa vytešila s babami...dnes bolo vysvedčenie a mali obidve samé jednotky 😵 ..som na ne hrdááá 🙂 ..bude nejaká odmena,len som im večer doniesla aspoň čokolády....ocko o chvíľu príde z poobednej...
som ako mrcina,v robote to ide dole vodou,kopec nových detí,po novom roku sa vrece s deťmi roztrhlo 😖 drieme sa mi,neviem ,či tu nezaspím za pc a nezveziem sa na podlahu 😀 😀
zefa,ty si taká šikovná cukrárka a pekárka 😵....... ...karneval v škôlke majú až 12.2.,ale zajtra majú u nás deti na klzisku...poobede bude u nás prezentácia nejakých ortoped.pomôcok...3 manželské páry...som zvedavá na akú blbosť som sa to dala nahovoriť,ale v kuse ma otravovali a vyvolávali,tak som nakoniec súhlasila 😝

grmitko
autor
29. jan 2010

nasim uz treti krat posunuli termin karnevali, povodne mal byt vcera, potom 4.,2 a terza ze 11.2 a decka sa uz nevedia dockat....

vranka4
29. jan 2010

ocko prišiel z roboty a zahlásil,že na tie vysvedčenia sa až nudne pozerá 😵 😵

grmitko
autor
29. jan 2010

vranka super, ze same jednotky, sikulky 😵 😵

vranka4
29. jan 2010

grmi,veru sú šikuľky...a Domko s Leuškom čím budú na karnevale?

zefa
29. jan 2010

grmi a škvarky si kde splašila?...ja sa priznám,že ja škvarky áno no škvarkovníky nie..to ako kapustu áno a kapustníky a kapustové halušky tiež nie..uvarím,napečiem ale nezjem 😉 😝

vranka to poteší každého rodiča...detičiek v robote je mi ľúto a zas ti skladám obdiv za to
a že klzisko..som si spomenula na detstvo ked sme si za domom robili klzisko...mantinel zo snehu,vodu z potoka a z hydrantu..bejvávalo..my sme ani na zimák nechodili korčuľovať,to sme si vyhodili korčule z balkona a boli sme na "zimáku" 😀 😀 😀

som si dorobila balenie lentiliek do kytky na oslavu v nedeľu dokončím

lalupa
29. jan 2010

ahojte

adrol, uf, choroby hes hes 😠

jani, tak ja som z toho uplne v haji, tak strasne intenzivne som na vas myslela a dufala,ze vsetko ide hladko...
to je priserne,co to tu citam, husia koza je suvix, kebyze blava nie je tak daleko, tak im urobim bordel, to nie je normalne...male deculko, bolest, operacia, nemoct sa hybat, nevidiet, .... 😔 😔 😔 strasneeeeee, viem si predstavit, aka dlha je kazda sekundaaaa ☹
a mna by tam asi kriesili... ved viem, co to je dostat malo anestetika a kricat do masky, ze este nie, lebo vsetko citim!!! a na konci operacie detto
zatial u mna vsade chceli cerstve udaje, nechapem,ze ty musis na take veci mysliet a aj tak ta odignoruju 😠
aspon vam poprajem, aby ten pruser stal za to a misko mal ocka v poriadku 😅

baby,ktore ste brali HAK, spinili ste aj v strede cyklu? preslo vam to?

zefa
29. jan 2010

lalu ja už idem skúšať 5 HAK a ked som mala náplaste a vagin.krúžok tak nie..no pri tabletkách áno

lumah
30. jan 2010

ahojte, mala som notbuk v oprave a chodila som na verončin, ale priznávam, že som vykecávala so Zuzkou na skype. 😀
dracik čo si sa chcela opýtať?

lumah
30. jan 2010

dracik napíš mi do IP

womenne
30. jan 2010

Ahojte prosimvas baby možem davat hned probiotika pri vracani?či počkat?Sebastian nam celu noc grcal a to riadne chudačik a neviem čo mu dat,idem kupit nejake probiotika a čo ešte by som mala?smectu a dava sa ešte niečo?

zuzka.25
30. jan 2010

dobré ránko 🙂
mne sa tááák nič nechce 🙂
Lumi a ty si kedy vstávala 🙂 mňa vyduril Luky, že vstávaj maminka, už je ráno 🙂 chcem kakauko 🙂 tak som mu spravila a keďže včera večer nevypil, tak dostal to z večera a Tomáškovi som skúsila dať kravské mlieko s dvomi odmerkami granka.. a pozorne som sledovala reakciu, ale zdá sa, že nič nezbadal 🙂 tak super 🙂 asi miniem ešte tie krabice, čo mám a budem dávať už to kravské...

lalu, ja pri HAK nekrvácam uprostred cyklu, zato ma desne asi 5ty deň po skončení menzesu začnú bolieť prsia a prestane to až pri ďalšej MS :( je to strašná bolesť... už mám len 1 a pol balenia a potom uvidím, ako zareaguje môj cyklus, či sa konečne unormálni aj bez HAK...
ty si fakt cítila niečo počas operácie? :( au au...

zefi, daj potom foto tej lentilkovej kytice, neviem si to predstavit 🙂 a s tým zimákom, aj my sme mali pred domom z dosiek urobené obdĺžnikové klzisko a tam normálne voda z hadice a bolo to supeeeer.. ja mám nové korčule na ľad, lenže... dostala som ich na vianoce 2006... no a keďže presne v ten deň som si robila test a výsledok sedí vedľa mňa, tak som ich ešte ani nevytiahla z krabice 🙂

grmi, akurát som minule v tescu stála pred výpredajom masiek a rozmýšľala, či kúpiť, na prípadný karneval v škôlke a dobre, že som nekúpila, páč naša škôlka má novú webstránku a dočítala som sa, že deti si tym masky s učiteľkami vyrábajú sami 🙂 dočítala som sa ešte, že ten adaptačný program trvá spravidla cca mesiac.. no skvelá info, to neviem, ako vykryjeme... a to ešte vravím o ideálnej situácii, že budú zdraví apod... no uvidíme 🙂 ešte ich neprijali 🙂

vranka, super vysvedčenie 🙂 máš šikovné detičky

no nič, idem ja vykopať muža z postele detí, kam sa vysťahoval, lebo Luky spal s nami, lebo hrozne kašľal v noci... a nech ide do obchodu, lebo včera bol na nejakej žúrke a prišiel až o polnoci, tak nestihol nakúpiť a my nemáme z čoho variť... tak pááá

womenne
30. jan 2010

Aj ho v noci raz prehnalo,Inak som nespala vobec kokso druha nočna v tak kratkom obdobi a to som mala ist dnes do baru to ako naschval 🤐

womenne
30. jan 2010

Tak som bola lekarni kupila od horučiek,biopron a hroznovy cukor.Dufam že to bude len zo stravy inak ma....ozi a kedy sa dava ta coca cola?

grmitko
autor
30. jan 2010

tak pagace sa uz pecu 😀 😀 obed navareny, oprane, uz len upratat a vydrhnut kupelnu a mam veget 😝 😝

lalu, spinenie pocas prvych troch mesiacov uzivania HAk je normalne, ak to potom neprejde, tak treba vymenit 🙂

womenne
30. jan 2010

pagače mnam tak tie by som si dala..... 😵 😵 😵

grmitko
autor
30. jan 2010

poslem faxom Dani 😀 😀 😀