Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

dracik1
19. feb 2010

ahojte, zuzka, krasna basnicka, uplne super...a velmi sikovni su tvoji chlapci, ze nemaju plienky....ja sa strasne bojim zbavovania plienok....nasi maju nocniky vylozene, obcas sa vypytaju...ale iba tak zo srandy, lebo kazdych 5 sekund pozeraju, ci tak nekaki alebo neciki....takze ma to po 10 min nebavi...

elenitka, sikovnici su tvoje deticky...aj nasi uz celkom pekne rozpravaju....akurat nespajaju...napr. Jakub povie" kubko boji vysavaca" , inak je im aj celkom rozumiet, nepouzivaju vela skomolenin...baby...najkrajsie je , ked pridu ku mne a povedia MOJA MAMINKA ....moja mama ich naucila basnicku...1,2,3,4,5 co mal Janko na obed, zemiaciky pecene, boli malo mastene ..vedia kazde 3tie slovo ...su uplne krasni a na zozratie...mam pocit, akoby to bolo teraz uplne najkrasie obdobie..... 😵

zabka0609
19. feb 2010

Ahojte kocky.

zuzka basnicka superrrrrrrrrrrrrrrrr a to opisovala ta zienka zivot pri dvoch detoch a co tak 4,6 atd 😀

a kocky co ste sa pytali,ze preco bolo zle v Angl?no proste clovek vela veci vnima uplne inak ked ma deti ako ked je slobodny.Ja som tam zaslobodna robila a hrozne sa mi tam pacilo preto sme chceli vyskusat ako nam to tam pojde.Ale deti ma stale tahali za ruku ku dveram,ze mama pod domov a Andrejka vam normalne mala take nieco ako zachvat.vkuse plakala,ale to boli hodiny placu a nevedeli sme co jej je.nic ju nedokazalo ukludnit a silou mocou chcela bit Nikolku aj ked ta jej nic nerobila.potom zaspala a ked sa zobudila tak znova a to trvalo asi take 2 dni.Potom som pochopila,ze mozno nevie povedat,ze jej chyba domov a cnie sa jej.Tak som jej zacala stale rozpravat,ze ideme domov a na co vsetko sa doma moze tesit a cuduj sa svete nasa Andrejka bola spet.A este k tomu nechceli sa s nicim hrat a v dome,ktory sme si prenajali bola velka zima,co manzel dovtedy netusil kedze dom prenajimal,ked bolo pekne pocasie.Cize sme sa snazili dohodnut s agenturou aby nam vymenili dom,ze deti su neustale chore.No zbytocne.Bola som na viacerych uradoch,ale nepochodila som.Tak sme si rezervovali letenky a sme doma.Deti prestastne ked sme vstupili do nasho bytu.A od septembra ich davam do skolky.Hodim foto do albumu.

adrol tvoj MM je na lodi alebo tak nejak co?ako to zvladas tak dlho bez neho?ma ti kto pomoct?ja si uz pomaly zvykam len ma stve,ze deti su bez tatika ,ale co uz zit z niecoho musime no nie?obdivujem tvoje kocky kolkymi jazykmi budu a uz aj vedia rozpravat,uzasne 😉

mimka ako sa ma maly Vladko?ako to zvldas s 3 detmi?dvojky pomahaju?ako to vzali ked si prisla aj s malym domov z nemocky?Prepac mozno si to tu uz pisala,ale ja som tu strasne dlho nebola a nemala so vas cas citat.dik

idem hodit par foto do albumu

este ma napadla jedna vec k tomu Angl.veci myslim oblecenie na deti je tam neskutocne lacne takze som dvojkam pokupila co som mohla.som zirala a najradsej by som to tam vsetko vykupila 😅

vranka4
19. feb 2010

ahojte 🙂 fakt sa hovorí a píše ,že by sme deti nemali navzájom porovnávať,ale to sa nedá,hlavne dvojičky,keď sme s nimi 24-hod. denne,vidíme na nich všetky pokroky,zmeny,nálady,výkyvy...niekedy je to už automaticky,že ich porovnávame .. naši tiež sú každý iný-Ivka,tá je akčná, je živel a poriadny rozum-všetko si rýchlo zapamätá,naučí sa ,je bystrejšia,aj si dá pekne vysvetliť ..nevzdoruje tak..Marek to je taký pohodový chlap,robí len to,čo chce on a nie my 😀 😀 ..básničky,pesničky ho veľmi nezaujímajú,ale manuálne veci áno..a keď si niečo zaumieni,že to nebude robiť,môžeme sa aj na žabu obrátiť..najprv vzdoruje,potom sa vyreve ...a keď sa ukľudní,príde sám a nakoniec to spraví....majú úplne rozdielne povahy,ale navzájom sa krásne dopĺňajú 😵 😵 ...však sú naši 😵
adrolka,no neviem,či by som sa uspokojila s tým dr. vysvetlením,že počkať do 3 rokov...možno je lepšie,že čím skôr sa niečo podchytí,nejaký problém,skôr sa začne riešiť..... určite lepšie ako čakať....neskúšala si ani návštevu psychologičky?samozrejme,nech sú deti radšej zdravé a v pohode,každé dieťa je iné,možno do 3 rokov urobí poriadny pokrok......ale pre spokojnú dušu by som asi na tvojom mieste skúsila psychologičku..zato nič nedáš,ani obvodná dr. nemusí o tom vedieť...a budeš spokojnejšia 😵 ..ak si dobre pamätám,vy ste dvoj,či trojjazyčná domácnosť?....možno si to v tej rýchlosti,keď niečo od nej chceš ,nevie zosúladiť a správne odpovedať..aj keď píšu,že malé deti nemajú problém pochopiť aj dva jazyky naraz 🙂 ..toť moje laické okienko 😵

vranka4
19. feb 2010

baby,no fakt ,každá máme nejaké malé trápenie..niektoré aj veeľké...ja to tu tak rada čítam,aj keď občas nestíham písať,ale prečítam večer vždy......vieme,že nie sme samé,čo máme nejaký problém a každá rada má cenu zlata....je to tu ako veľká bútľavá vŕba 😵 ...vždy sa nájde nejaká útecha a povzbudenie 🙂

mima595
19. feb 2010

zabka - np teraz momentalne mam doma "sodomu - gomoru" - dvojky maju kasel a sople, tak neboli tyzden v skolke a este min. budu doma a už mam toho plne zuby - 2 min. sa hraju, potom sa biju o hracku, potom sa nahanaju a sranda velka, že sa smeju na cely byt, potom hned zase plac - a tak je to stale dookola, takže ich len v kuse upozornujem, až je mne z toho zle, lebo ved aj oni su len deti, a nemožu zato, že Vladko je maly a nemože pri nich spat...
pomahat velmi nemaju co, ale viac sa onho zaujima Matus, Baska ho ma dost nahaku, co ma dost prekvapuje, som myslela, že to bude opacne.

aj nasi su ako pes a macka - Baska je trpezlivejsia, sustredenejsia, kresli si, cita 😉 a Matus je zivel, len neplechu robi 😉 , ale zase on sa nezda, ked sa nieco pytame Basky, tak ona rozmysla, kym odpovie a medzitym Matus prebehne cez izbu a odpovie na vsetko - a pritom si myslime, že on vobec nepocuva - ale pocuje, kotuha mala 🙂

zefa
19. feb 2010

elenita..ked pôjdeme zas do Nitry si môžme dať stretko, lebo vytiahnuť švagrové z dedín do mesta na kafe som už vzdala a aspoň sa tam nebudem potulovať sama ked bude mm s deťmi u rodičov....týmto žiadam tvojho manžu o priepustku dopredu ak to bude čítať 😉

adri..naši mali obdobie strachu z tieňov,kým nezistili čo to je..ja si neviem vysvetliť ,prečo sa náš Samko bojí tmy,ked povie Nancy aby mu šla zasvietiť lebo je posero 😨 ..ja by som možno pre pokoj duše asi radšej šla k neurologočke

zabka..vitaj späť..na tvojom mieste by som urobila to isté..radšej sama s deťmi kde im je dobre ako sa trápiť..viem,že to nebude ľahké

mimka...naši robia to isté..u nás na Samka zaberá šrobovák,klince skrutky...dám mu doštičku a celé doobedie ja kutil 😀 😀 😀 Nancy sa vždy vedela zahrať aj sama..má obdobie šminiek ap. takže som jej vyradila už nepotrebné+ moje topánky na opätku(ide jej to už lepšie ako mne 😀 😀 )..nuž takto sa my "hráme"..sem tam im dám kolobežky a spravím dráhu a máme preteky 😝

margaretka11
19. feb 2010

Ahojte 🙂

Zuzi, gratulujem k odplienkovaniu 😵 😵 😵

Pozerám, že si tu vymieňate dvojičkovské skúsenosti. Tak môžem pridať aj ja. Do toho roku to bolo tak, že Simonka bola hĺbavejšia, viac pozorovala a vedela sa pekne a tíško zahrať. Simonko bol živel, bol aj uplakanejší a viac vyžadoval pozornosť, hneď vedel dať najavo nespokojnosť. Čo sa týka vývoja, vo väčšine vecí napredoval Simonko a Simonka išla za ním o dva týždne. Len pri posadení si to vymenili, to ho Simonka predbehla 🙂 . Po roku nastal veľký obrat v povahách a dá sa povedať, že s malými pauzami na vydýchnutie je to tak doteraz. Simonka doslova zdivočela ako sa postavila na nohy a rozbehla do sveta. Akoby do roka nasávala vedomosti a po roku ich začala aj praktizovať 😀 . Všade jej je plno, nič sa nedá urobiť bez jej všetečného nošteka. Zaujíma ju absolútne všetko okolo, ako perie práčka a vešia sa prádlo, asistuje pri varení, akonáhle sa niekto v domácnosti poraní tak to musí všetko vidieť, neexistuje sa pred ňou schovať. No bolo by to nadlho, jednoducho Simonka musí byť všade a o všetkom vedieť. Pozitívom je, že keď sa niečo stratí tak sa jej stačí spýtať, ona hneď vie, kde to hľadať 😀 . Simonko sa po roku viac ukľudnil. Vie byť síce zanovitý ako baran a vie si aj plačom vymáhať svoje, ale na druhej strane mu stačí zopár autíčok a ani neviem, že je doma. Pustím mu na youtube videá stavebných strojov a dieťa ani nedýcha od úžasu 😀 . Bitky u nás sú na dennom poriadku, bijú sa o všetko. Raz zvíťazí Simonka a inokedy zas Simonko. Ani ja sa neubránim porovnávaniu, aj keď sa to nemá. Ale toľko vecí sa nemá a predsa to človek robí, že? A teraz ku plienkam...V časopise a všade by ma ukrižovali zato, ako som deti KONEČNE naučila chodiť kakať na nočník. Lenže bol to jediný spôsob, ktorý na tie moje barančatá zabral a preto čert ber všetky učené hlavy. Aby ste vedeli, zaviedla som vojenský režim. Rozkazom na nočník a bleskovo tam švihať a padať a kakať. A kto to neurobí, pôjde do nemocnice a tam si s ním doktori poradia. Deťom som vysvetlila, čo je to klystír a že po ňom sa vykakajú aj keby nechceli 😀 😝 . A neopovážte sa mi tu napísať, že som to nemala urobiť lebo sa deti budú báť nemocnice a lekárov lebo to sa budú báť aj tak. Lenže mňa to už všetko tak dopálilo, bola som tak dlho tolerantná lebo všetci hovorili a písali, že na deti nesmiem robiť nátlak a pod. Aj ja mám svoje hranice a moje hranice boli práve prekročené, pretože od apríla mi deti majú nastúpiť do škôlky a odmietali si sadnúť na nočník a vykakať sa tam. A to napriek tomu, že presne vedeli, o čom je reč.
Ale tak inak nám všetko ide pekne. Deti majú veľmi radi hudbu a rozprávky, radi kreslia - zatiaľ obojručne - a tancujú. Simonko je typický chlap automaniak, robí krik ako na lesy, keď niekde zbadá bager alebo kamión. Simonka je už veľká parádnica, rada chodí po byte v šatočkách a mojich čižmách, chcela by sa aj maľovať, ale zatiaľ ma zlomila iba na nechty 🙂

zuzka.25
19. feb 2010

čauky

basničku neviem, kto napisal, posalala mi ju mailom mama 🙂 a nemohla som sa nepodelit...

marg, tak ja ťa vôbec neodsudzujem, ja sama som na lukym vyskusala vsetko mozne, nemozne a par krat dostal aj po riti a nie a nie pochopit...a vies, co nakoniec zabralo.. povedala som si a dost... kym sa nebudes pytat, tak nebude telka ani sladkosti... trvalo to cca tyzden, ktory bol hooodne tazky, pretoze som ich mala na krku stale a bez telky, kde by som ich chvilku odlozila a porobila si ine.. ale zlomila som ho.. uff.. ale ten 3/4 rok, co som skusala vsetky figle, moznosti, uplacanie, vysvetlovanie, odmenovanie, krik, hanba.. proste nic.. jemu to bolo absolutne fuk... a zrazu mu to ide excelentne, takze si myslim, ze to bolo len jeho pohodlie a lenivost... 🙂

tintin
19. feb 2010

Ahojte,
chcela by som sa popytat mamin, co maju kocik Bumbleride, ci sa ho nahodou nechystaju do juna predat 😉 keby hej, napiste mi prosim do IP. Dakujem!

margaretka11
19. feb 2010

Zuzi presne som vedela, že ty ma pochopíš lebo sme to mali doma podobné 🙂 . Ale iným maminám by sa mohlo zdať, že som sa vybrala nesprávnou cestou a keďže ma tu už pár krát sprdli a myslím, že bezdôvodne tak teraz som dala najavo, že si za svojou výchovnou metódou stopercentne stojím. Simonko mal vážne kakacie problémy, však vieš, naschvál zadržiaval a preto sme jedného krásneho večera s manželom dospeli do extrému, t.j. milého Simonka sme normálne poobliekali (bol večer a už zase raz vystrájal, že mu treba kakať a nechce sa vykakať - to mal ešte plienku na kakanie) a zobrali na pohotovosť. Naša nemocnica je trošku ďalej od nášho bydliska, Simonko to mal na saláme len kým sme nedošli k nemocnici. Manžel vystúpil, že ide pohľadať doktora, ktorý si Simonka vezme na paškál a ledvo sa za ním zavreli dvere tak bolo hovienko von. A odvtedy Simonko nezadržiava kakanie lebo už vie, kam by sa mohol dostať 😉

margaretka11
19. feb 2010

tintin, neviem, či je tu nejaká mamina, čo má Bumbleride. Túto značku skôr pretriasali v téme Čakáme dvojičky. Mám pocit, že tu maminy fičia na iných značkách. Ale uvidíme, dúfam, že sa ti ho podarí zohnať 🙂

womenne
20. feb 2010

Ahojte babiky ja som si včera večer uvedomila že ide vikend dovtedy som sni nevedela čo je za den 😅 muž robi aj vikendy takže sme samy a ja som už grogy dnešna noc príšerna 😔 Sebko sa chcel neustale škriabat mala som ho pri sebe akže si necitim chrbat a o spanku možem len snivat som hotova 😢

Inak sneh sa tu topííí za noc normalne viac než polka zošla už je vidno na miestach travu bože zase bude depka 😔

womenne
20. feb 2010

baby Sebkovi sa dala ta kiahna as tesne k očku sice nevidim ju ale ma opuchnute očko a červee a boli ho to teraz neviem čo mam robit 😢

margaretka11
20. feb 2010

ahojte 🙂

wom netuším, či sa dá niečo spraviť ak sa kiahňa dostane blízko k oku. Chudáčik Sebko ☹ . A mrzí ma tvoje trápenie, kiežby už to pominulo.

čo sa týka toho dieťaťa, fúha, chodenie v polroku - som rada, že moji začali chodiť až v 12 mesiacoch. Jednak to bolo lepšie pre ich chrbticu a jednak som si užila obdobia ich nehybnosti 😀 . Ten chlapček nemal nejaká vyššiu pôrodnú váhu a tak mi to vychádza, že musí byť veľmi pevne stavaný ak sa v polroku už cíti na chodenie. Len je otázne, či to nebude mať negatívny dopad na jeho neskorší vývin, čo sa týka chrbtice, kĺbov a pod. Predsa len je to skoro.

womenne
20. feb 2010

mar ja si tiež myslim že to neskor bude mat na niečo vplyv.

Ja inak vždy mavam zlu naladu ked sa topi sneh a je take pochmurne počasie nemam to rada od začiatku,nenašam ani člapkanice po chodnikoch fuj a včera som odbehla do obchodu vo vedlajšom vchode a čo som videla na tom snehu fuuuj same hovna kurna že si to nezbieraju to sa neda ani stymi detmi ist po snehu nikde 🙄

margaretka11
20. feb 2010

no teraz to bude hnus, všade blato a čľapkanica, bleeee. Čaká nás fakt také hlúpe obdobie. Ale treba to brať pozitívne, je to cesta k jari a na jar už bude krásne a teplúčko a slniečko a sucho 😵 😵 😵

womenne
20. feb 2010

no predchvilou sa rzpršalo a už sneži 😀 ja se ztoho .... 😝 ale je pod mrakom take pochmurne počko

tak u nas sa davlo na zadok-Niko už su dlho doma a nudia sa...

margaretka11
20. feb 2010

no švihnuté počasie wom a počkaj, čo sa bude diať v apríli. To si tu ešte len budeme vymieňať skúsenosti 😀 . Aj tu hlásili dnes upršané počasie, ale momentálne svieti slniečko

nana77
20. feb 2010

ahojky 🙂
baby, aj tu prsi, sneh sa topi, vsade je voda, blato...este aj vetrisko tu fuka. ale napodiv, ja sa z toho tesim. beriem to, ako mar pisala, ako predzvest jari... alebo nutne zlo, ktore musi byt, aby sme sa dockali konca zimy 🙂 .
tie psie hovna, no na to som nenormalne nastvana. ja nemam nic proti zvieratam, mam ich rada. mne vadia ti majitelia...ti radoby psickari, milovnici zvierat a prirody, ktori nie su schopni si to po svojom psom milacikovi odpratat(to ani nejdem rozoberat, ze ti papierove vrecka na to urcene tu maju zadarmo). vsetkym takym by som zo srdca dopriala, nech si z kazdej prechadzky prinesu aspon jedno hovno domov na topanke!!! 😠 😠 😠

no a ten maly, co chodi ako pol rocny - to teda cumim... tiez by ma zaujimalo, ci sa tak rozchodila SKUTOCNE sam, alebo sa mamicka velmi snazila (kvoli tomu zapisu v knihe rekordov). moji zacali teda dost neskoro chodit - jeden ked mal 15m a druhy ked mal 16m 🙂

lumah
20. feb 2010

Ahojte! Vewru dracik najkrajšie obdobie je to, čo sa učenia týka. 🙂 Naši tiež spávaju všelijako, hlavne david- to je niekedy hruza a des- máva asi nočné mory. Nočníkovanie je u náa asi ako u vás- nočníky si sami od seba donesu, dokonca filip sa tam aj vykakal, ked si ho raz doniesol, ale neboj, času dosť, ved ešte nemaju ani dva roky a vieš-to su chalani, tým to väčšinou trvá dlhšie. 🙂
Ozaj tie čajíky si zohnala?

Margaretka keď som čítala tvoj príspevok, to ako keby som videla našich- Simonka ako David a Simonko ako Filip - ale úplne verná kópia, ešte aj s tými autíčkami a strojmi je to u nás tak isto. 😀. A David zas pri všetkom musí asistovať. 😀
Muž mi včera vravel, keď som chcela kočík oprať, nech to nerobím, lebo teraz sa púšťa sneh a všade aj tak blato bude. 🙂 To bude obdobie! Včera sme boli vonku a deti mali oblečené kombinézy a snehulky, tak sme ich nechali skákať po mlákach- to ste mali vidieť tú radosť-ani sme ich naháňať nemuseli, vybrali si dve mláčky blízko seba a behali na striedačku z jednej do druhej a dupotali v nich. Do toho začalo pršať- prišli sme domov ako zmokláci, rovno som všetko do pračky hádzala. 🙂

zuzi inak s tou cibuľou to asi bude pravda, všade ju mám rozloženú a Dadove soplíky sa normálne ukľudnili - no neviem, možno by sa aj bez toho ale väčšinou sa mu pustia ešte viac a teraz to prešlo rýchlo. Teda ešte trošičku ich má, ale to už je dobré.

nanuska poznám polročné dievčatko, ktoré samo chodilo- bola s nami na plávaní, čumeli sme ako puci. Naši začali úplne sami, Dado presne keď mal rok a Filipko asi o dva mesiace neskor. Ale myslím, že sme o nič neprišli, pretože teraz ich ledva dobehnem, tak sme si ten čas naháňania ich aspoň predĺžili. 😀

lumah
20. feb 2010

Pozerala som ten link, čo sem dala wom, ale ten chlapec mi pripadá trošku divný - príliš vysoké čelo, oči blízko, no neviem, pripadá mi, ako keby mal nejakú vadu, vobec nevyzerá ako bábo, ale ako oveĺa staršií, či to sa mi len zdá? 😝

zefa
20. feb 2010

ahojte

lumíí..no ,že si sem prišla..kde sa túlaš?

aj mne ten chlapec píde starší..ale aj naši sa v 3 mes stavali rovno na nohy ked som ich brala na ruky..a dosť pevne stáli,ale chodiť začali v 10 a 13m...tiež rada spomínam na kočíky aký to bol v niečom veget 😉

u nás fúka,je po členky vody,ale sneh miznéééé

marg a lumi majú nové foto 😉

margi ..ja ťa neodsúdim,pretože som už aj ja takto rozmýšľala nad Nancy..ja odplienkovaná len na kako má plienky..tiež ma ide už picnuť..ale zas ona má kako ako zajac,také bobky tvrdé ako kameň,už 3 homeop.berie a furt to má také..zhoršila sa v jedení...ja to poviem tak,že sa teším na školku..tam nech si poradia a snád nám pomôžu..ja ju fakt nemôžem nútiť do ničoho,pretože to just neurobí(hocičo)ak na ňu ideme pomaly ,tak máme väčší úspech..ale na kako neplatí fakt už nič 😠

wom a čo im dávaš na kiahne..viem,že teraz sa už ten púder nedáva,tak neviem ako sa to teraz lieči..viem len ,že dávajú kvapky Fenistil a dalej?

womenne
20. feb 2010

ja davam puder predpisala mi ho lekarka tu ho davaju aj ked sm minule maly podozrenie tak v karvine jedna lekarka tiež hovorilaže sa nedava 😕 a prečo by sa nemal davat?
ešte davam aj 10 kvapiek fenistilu

ja som teraz vydrhla kuchynu plynak,chcelo by to aj za nim ale nejde to vytiahnut tam toho určo bude 😅 chcelo y to novy ale čo už sa tu neoplati kupovat 😖

zefa
20. feb 2010

Dani ja tiež neviem,že prečo sa to už nemá dávať..jeden lekár dá a druhý nie..ževraj sa to nemá vysušovať

a čo sa idete sťahovať? ked už sa neoplatí kúpiť

womenne
20. feb 2010

zefa nie len my stale ratame stou stavbou domu vieš?a toto nieje naš byt....takže sa nam neoplati vražat tu vela penazi,no ale možno sa pokazi 😀 on je sice ok pečie meso dobre ale na kolače nie,a jeden horak už nefunguje odkedy sme sem prišli 😅

helka1
20. feb 2010

Ahojcek,
aj nasi su samozrejme rozdielny, ale ved to inac asi ani nejde, ze ? 😅
Co sa tyka odplienkovania, Adamko ma plienku len na spanie, Radka tazka ignoracia, asi realizujem Zuzkin napad s tellkou a sladkostami 😅 😀 bo uz som v koncoch...casu sice na odplienkovanie mame, do skolky ideme od septembra, ale s malym sa mi bude asi tazsie odplienkovavat 😒
U nas je otras pocko 😝 teraz momentalne snezi, zo 3 dni sa to tu vsetko roztapalo, teraz nech to primrzne a mozme padat 😠

vieruna
20. feb 2010

Ahojte
sto rokov som tu nebola, vobec netusim co mate nove a tak. Dufam, ze ste vsetci zdravi stastni a spokojni. Prisla som sem znova po radu. Zacinam sa obzerat po nejakych golfacoch pre deti. Taky ten parazol, co budem mat na leto, dovolenku a pripadne buducu zimu, keby sme potrebovali. Poradte mi prosim vas ake mate vy, na co si mam dat pozor. Dakujem veeelmi pekne

womenne
20. feb 2010

baby ktorych malych kiahne nemali to aj v pusinke?Sebko ma jednu vyžku v pusu z vnuornej strany lica teda neviem či jeto kiahna ☹ kamoškami pisala že ho to može aj zadusit aby som šla na pohotovost 😕

mima595
20. feb 2010

marg - u nas presne ako u vas - ale Matus je Simonka - pri vsetkom musi asistovat - perieme, plnime umyvacku, pecieme, varime - Baska to ma na haku - ona pozera rozpravky a basta.
Ale inak su riadne prefikani - minule Baska chcela, aby som jej zapla telku, tak vravim, že nie, že dnes už dost pozerala, že ju budu boliet ocka. Prefikanca male, pockala, kym som isla kojit Vladka, a len zo spalne pocujem: Matusko, zapni televizor - a velky majster už zapinal telku, poprepinal programy a už pozerali. 😉

S kakanim - bratranec musel zbalit vsetky hracky do vreca, kym sa chlapcek vykakal do nocnika a mal 3 a pol roka, inak len cakal na plienku... inak s nim nevedeli pohnut...

Zefa - nasa Baska mavala take tvrde gulicky - ked vidim, že dlhsie nekaka - napr. 1 den, hned davam Acidko a peciem chlieb zo spaldovej muky - ta funguje perfektne - ty mas tiež pekaren chleba, ci sa mylim? Robim tak klasicky mazanec, len muku davam 350 g polohrubej a 150 g spaldovej.