Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

alienka73
23. aug 2010

@juliagregor bojujeme, Matusko to ma tazke, aj teraz uz dvakrat zo sna plakal co doteraz teda nebolo. Dufam, ze pojde do skolky a ze uz tie zmeny pre nho skoncia lebo sa trapi a doma uz nudi.Neviem ako iny s troma detmi ale my nemame velmi na nho cas ☹ . Ja vtedy ked mi deti spia ale naraz mi malokedy pospia kocky...Ale bude snad aj lepsie.

juliagregor
23. aug 2010

@alienka73 bude lepšie 😉 , tie začiatky sú ťažké, len si od tej škôlky moc neslubuj, Matúško ti domov donesie virozy ☹

bombula
23. aug 2010

@alienka73 ohladom rurky, moze byt ze aj minutku podrzis v zadocku, kym nepojdu prdiky.. alebo sa ti z toho neposerinka...🙂 to je ale tema na vecernu debatu xixi..🙂 vies co a nechcela si radsej davat nutrilon s nutritonom? tam si sama regulujes ake huste bude mliecko, ja som zacala s minimalnou davkou a aj to zaberalo , lepsie ako nic a ked sme zistili ze brusko je v pohode, tak sme trochu zvysili davku nutritonu do mlieka..

alienka73
24. aug 2010

@bombula, rurku poznam od maleho a tiez pouzivam, jeho sme nechavali s rurkou zabaleneho aj 15min ale aj tak nepomaha.A nutriton som chcela vyskuat len som sa este nedostala do lekarne. Uz tyzden nosim v penazenke aj recept na nutrilon ar, s mojim starsim sa neodvazim este do mesta a mm nestiha...Co stoji nutriton? Na nete som sa nedozvedela.

janulqa07
24. aug 2010

@alienka73 nic specialne sme mu nekupovali, len on je po dedovi a rychlo sa vytiahol, vsetko mu je kratke, tak to chcelo nieco do skolky
nam sa deti zmenili, uz ani neviem kto je kludnejsi, keby mala nemala koliku tak su na tom rovnako, nestiham ich nosit
Matus je ako cert 😠 nic nechce robit a nemozem s nim nikde ist, v obchode vrieska, uteka a berie vsetko z regalov, stale musim nieco platit co rozbil 😒

bombula
24. aug 2010

@alienka73 nutriton si daj predpisat , platis potom cca polovicu, teda tusim 150 sk. na jednu odmerku mlieka jedna odmerka nutritonu,ALE UPLNE TI POSTACI MENEJ, uvidis sama ako bejby reaguje, zacn urcite s ovela mensimi davkami. my sme necakali a davali mlieko pit hned, inac velmi velmi zhustlo. no a davali sme aj dudlik s vacsim prietokom inac im to netieklo a plackali.. dava sa do normal mlieka nie do ar, to ale hadam vies...

alienka73
24. aug 2010

@bombula, ja mam na predpis teraz nutrilon ar ale este som ho nevybrala, to ked chcem nutriton na predpis tak musim naspat na gastro? Ci mi to uz aj pediatricka moze predpisat? Ale teraz uz dva dni davam obycajny nutrilon teda ten extra a v pohode to pije ako ked moje z prsnika a ani negrca ale zas nie je kludna po papani takze asi ju to aj tak trapi. Tak asi lepsie zahustovat? Ja uz neviem , niekde som citala ze najlepsie je pre nich MM lebo ze je to prirodzene antacidum a ze im to mlieko robi dobre ale figu, uplne rovnako placka po mojom ako po um a to ze to treba vypit hned to zahustene to sme si vsimli ale ona praveze nevie tak rychlo vypit ona si robi prestavky tak preto je to blbe. Neskor uz to ma aj studene aj huste. No nic asi skusim kojenie a predtym ten nutriton, ak mi ho zje.
@janulqua chapem ta, sme na tom rovnako, dost blbo sme si to nacasovali, jedno dieta s refluxom,obe kolika a tretie truc a vzdor a nastup do skolky. No ale co uz snad bude lepsie. 😉

bombula
24. aug 2010

@alienka73 nutriton predpise pediatricka. kupis ho ale aj za plnu uhradu. mliecko sa jej moze vracat, my sme si to vsimli ze maly sa akoby dusil v postielke ked uz sme ho dali spat. mozno ze AR je pre nu prilis.

janulqa07
24. aug 2010

@alienka73 dufam ze bude lepsie, ale moze byt aj horsie 😲
ja si hovorim estelen mesiac sme doma... upravy sa to .... snad

alienka73
24. aug 2010

@janulqua ja verim ze bude lepsie, ja som uz aj z toho vecneho tepla nervozna,z prachadzky pridem vzdy ako spotene kura a to sa musim rychlo pustit obriadit maleho a potom dat jest kockam a nieco spichnut na jedenie. A citala som ze ty nic nestihas, bud kludna ani ja. A ked kocnecne vsetci spia to je tak raz za tri dni tak neviem co robit, ci zacat tu obrovsku kopu pradla - zehlit alebo si lahnut k telke a spat alebo si tu sadnut. No idem ja na gauc na chvilku kym niekto nevstane. Inac maly sa nam zacal teraz budit s placom, asi na nho uz vela... 😒 Aj v noci a nadranom...

janulqa07
24. aug 2010

@alienka73 ja som sa uz vykaslala na vsetko a deti mam pri sebe a som na nete, som sama uz rok odkedy sme sa prestahovali a mam viac problemov tak potrebujem aspon net

gajana1
24. aug 2010

Ahojte mi sa mame fajn zajtra vas dočitam a aj niečo popišem

baby sutažime kto chce nech si pozrie fotk a ked sa vam pači dajte pači sa mi diky
http://www.facebook.com/photo.php?pid=715176&l=...

juliagregor
25. aug 2010

@gajana1 zahlasované... 😉
@alienka73 @janulqa07 uvidíte bude lepšie 😉 , aj mne malý plakáva v noci, ale niekde som čítala múdry článok, že je dobré, ked to deti vyventilujú aj tými zými sníčkami, vraj to potom lepšie znášajú....neviem, čo je na tom pravdy 😎,

Maťo je na prázdninách a toto zahlásil babke: :Ja by som chcel ešte jedného Martinka, alebo ja budem Tomáško a chcem Martinka ." ....on je chudáčik môj sám a krpatí sú dvaja....

katrinb
25. aug 2010

ahojte maminky, dlhsie som tu nebola....opat praca a babenky mi zaberaju vela casu....tak aspon pozdravit vas idem

@alienka73 ahojky, no musite to mat sakra tazke s troma detickami
@juliagregor
@janulqa07

@alienka73 kedy sa stretneme? Ja mozem dojst k vam za rokoko

alienka73
25. aug 2010

@katrinb, ahoooj 🙂 . No neviem ako s nasim stretkom, snad ked maly nastupi do skolky- ak nastupi teraz v septembri tak mozme hned zac septembra, lebo ked som s nim tak smeruje na ihrisko. Teraz by som mala mat zas kocku na kocikovanie a ja budem s malym na ihrisku.Inac sa neda, lebo dievcatka su hned hore a plackaju ked zastanem s kocikom.
A s malym sa musime este naucit pisat vonku, doma to uz zvladol byt bez plienky dokonca aj na spanie ale vonku sme este neskusali. No snad to pojde a nezakriknem to. Tak ti dam vediet ci nastupi do skolky alebo nie.

juliagregor
25. aug 2010

@katrinb ahoj, zrovna som na teba myslela 😉

janulqa07
25. aug 2010

@katrinb dakujeme 🙂 ja to este nevzdavam bolo by to skoro hned po mesiaci

katrinb
25. aug 2010

@janulqa07 no myslim na teba...a verim, ze to bude pre teba lepsie......ja som si mala na co zvykat..a ty to mas fakt tazsie

juliagregor
25. aug 2010

@katrinb za chvíľku začínate príkrmy 😉

katrinb
25. aug 2010

@juliagregor no ano, buduci tyzden..a velmi sa mi do toho veru nechce....uiz som si zvykla, ze len dam prso a sme napite a napapane...ale aj sa tesim, bude to nieco nove 😉 Ako sa mate?

juliagregor
25. aug 2010

@katrinb rýchlo sa máme 😉, chlapci sa menia zo dňa na deň, rozväzujú sa im jazýčky a strašne radi sa hrajú. stavajú, kreslia na takej magnetickej tabuľke...zlatí sú

katrinb
25. aug 2010

@juliagregor juuj, tak to je super ich takto sledovat. No my pomaly sedime...teda nedavam ich, ale ked cvicim s nomi do sedu,m tak ich tak pomaly pustam a su ako opitucke...hihi. V pondelok idem na poradnu , tak podam hlasenie. utekam spat....vela hodin je uz nejako

juliagregor
25. aug 2010

@katrinb babuľky sú šikuľky 🙂 🙂 🙂 , dobrú noc

janulqa07
26. aug 2010

@katrinb rastu ako z vody 😵
ja som rano uspala dvojcata a nato sa Matus zobudil, z postele vstal zlou nohou tak tesim 😒
vcera vecer sa matus hral v izbe a kopec veci pre deti nezvestnych... kefka na cesa 😒 nie, kremy, rektalna rurka a mala vecer vrieskala od bolesti bruska ☹ esteze mame teplomer
teraz musim prejst vsetky skrine, on to rad skryva pod oblecenie 😠

juliagregor
26. aug 2010

@janulqa07 dobré ránko, kuk aj do domiešavačov, to je naša oblubená skrýša 😉 Janulka ked tak Deniska narieka, nerozmýšľala si zmeniť mlieko?

janulqa07
26. aug 2010

@juliagregor to ho uz preslo, u mami dava svetko do sporaka do mrazaku a tak , doma do skrin pod obleceni, teraz ma novu hru hra sa ze ma sklad a triedi tovar 😒
mlieko sme uz raz menili koli zapche na bebilon comfort a chcem zmenit lebo ona je po nom stale hladna, ale nechcem to pokazit zte budem tolko menit

juliagregor
26. aug 2010

@janulqa07 Um by sa nemalo meniť, lebo dlho trvá, kým si žaludok zvykne...bebilon je nutrilon...však?
ja som dávala len sunar, ale u mňa iné, lebo predsa boli väčší a len na príkrm....stále rozmýšľam ako pomôcť...

juliagregor
26. aug 2010

a Matúško má dobrú hru, aspoň nemusíš upratovať a vyhovoríš sa na neho 😀

janulqa07
26. aug 2010

@juliagregor ano je to nutrilon, len nam doktorka nedava na predpis a kupujeme to skoro o polovicu lacnejsie, malej davam cajiky(rasca, fenikel) rasca trochu´zabrala, prdi si, davam aj probiotika a maly uz kaka pekne a sam a mala sem tam iba 😒
ona ma problem iba vecer, cvicime, masirujeme, pomahame ako sa da, ale uz ma nic nenapada a mlieko budem menit az az az.... teraz nie

janulqa07
26. aug 2010

@juliagregor keby sa hral iba v jednej izbe a ukladal kde ma, ale on ma sklad v kazdej izbe aj na zachode 😠
vcera bol velky bracho 😎 na ihrisku bola mamina mala tiez dvojicky a starsiu dceru a chcela vidiet nase mimi ze uz zabudla ake je to malinke a Matus na nu "nechod tu, nepozeraj"