Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

helka1
21. mar 2009

Ahojky
Lalu aj ja som stihla tanecnicky 😵 😵 😵 Vzdy tak krasne o nich hovoris, je vidiet, ze ich mas rada 😵 😵 😵

My sme dnes boli v PL s drobcami na nakupoch 😅 , zaciatok bol OK 🙂 , no po case to uz zacinala byt nuda 🙄 . Kazdopadne , nabuduce by sme isli radsej bez nich , keby sa dalo 😔

lalupa
21. mar 2009

kde su vsetky mamule? spinkaju po tazkom dni? pridam sa?

lalupa
21. mar 2009

helka, tvoju odpoved mi neukazalo,az teraz ☹
dakujem, ved ich aj zboznujem 😵
ja by som sla do madarska aj sa vykupat, mame dohodnute,ze baby ostanu doma,zatial nie same 😀
co ste nakupili?
kolko stoja hippky v polsku? teraz je totiz v dm akcia, tak ci sa oplatia...

lalupa
21. mar 2009

tak som si napisala, aj sa unavila, tak idem k mojim babulkam 🙂
dobru nocku

helka1
21. mar 2009

Dobru nocku Lalu ! A k tvojej otazocke, hm hippky nemyslim, ze sa financne vyplatili 😝 . Som myslela, ze tam kupim drobcom nejaku vyzivku do zasoby ked mam nestihacky a nemaju ovocicko, ale ceny neboli bohvie co 😒 takze nekupila som. Ale zase plienky a vlhcene obrusky super cena ! Ale treba natrafit na akciu. A tiez zalezi kde ides. Idem hodit mrk na tu dm akciu

nana77
22. mar 2009

prvaaaaa!!!!
dobre ranko!
vcera som odisla bez rozlucky, ospravedlnujem sa za to, ale moj notebook je pokazeny a manzelov mi zamrzol... 😔 . a tak som vam ani nepopriala dobru nocku 🙂

aka bola noc? ja mam v poslednom case take sny, no katastrofa. celu noc nieco "riesim, bojujem", a ja neviem, co este.. take akcne 😝 a potom neviem rano vstat. este, ze mam tie moje budicky 😵

yas, zuzka, idem este na rozumy ohladne tych romeriek. sme pozerali s mm tie s oznacenim plus, je ich viac druhov, tak poradte, prosim, kt. je dobra. vacsina je s tym systemom isofix. co to znamena? aky ma ten system vyznam, myslim z pohladu osobnej skusenosti, vyuzivate to (ak mate take)? dakujeeeeeeem 🙂

lilinka76
22. mar 2009

Tak to si ma nepotesila, nana. Najhorsie je, ze to sa netyka iba jedneho synceka, ale si to podelili. ☹ Jeden ma hydrokelu a druhy nezostupene semeniky. ☹ A obaja este v noci papaju. Teraz mam dilemu, ci ich zobrat do nemocky oboch naraz, alebo po jednom. Najradsej by som oboch naraz. Vraj ich budu operovat az v 1,5 roku, je nadej, ze Matuskovi sa ta hydrokela vstrebe (bodaj by sa vstrebala), ale Misko asi bude musiet pod noz. Musim ho teda oducit od papania v noci.

Ak si bola na Kramaroch, budes mi vediet poradit. Existuju tam aj nadstandardne izby??? To asi budeme hospitalizovani na detskom, vsak???? Kde ste boli hospitalizovani vy???

nana77
22. mar 2009

lili, my sme boli na kramaroch na detskej chirurgii, pokial viem, boli tam nadstandardne izby, ale boli obsadene, ked sme tam boli. ani som ich nevidela, ze ake su vo vnutri. ak by vas robili v cca 1,5 roku, mali by ste lezat tam, kde my. vyyyyyborne sestricky, naozaj zlate, mile, kolkokrat mi v noci krmili oliverka (bol s nami ako doprovod) a mna nechali vyspat. lekari spickovi tiez, akurat sa mi trosku nepacilo, ze nam dokopy nic nepovedali a ked bola vizita, tak matky museli ist von z izby. ved sme boli len ako doprovod, pacient bol maly. to je dost divne a nepochopitelne. ale od sestriciek som sa dozvedela vsetko, tie su tam ozaj strasne zlate. tak drzim palce, aby ste to nemuseli absolvovat a ked hej, nech to ma dobry, rychly priebeh aj rekonvalescenciu!!!

lilinka76
22. mar 2009

Nani, a ked si tam bola ako doprovod, mala si normalne postel pri maleho postielke, alebo iba stolicku a postel v inej izbe???

Ja uvazujem o tom, ze by som tam isla s oboma naraz (dufam, ze nebudem musiet) ale zaplatim si nadstandard. Ved oni to chcu aj tak planovat tu operaciu, nie je to akutne, ani zivot ohrozujuce, ma sa to zoperovat do 2 rokov (teda tie nezostupene semeniky). Fuuuu, uz teraz mam z toho nervy a najhorsie je, ze este pol roka budem furt na to mysliet.

Jedno viem isto, budem ich pomaly oducat od nocneho jedenia. Matusko uz trikrat prespal noc bez papkania, tak dufam, ze sa oducia.

lilinka76
22. mar 2009

A to je co za mores, ze Ta lekar neinformoval o zdravotnom stave Tvojho synceka??? Ved si jeho zakonny zastupca... No des...

yasmina
22. mar 2009

Lalu ja kupujem len ovocne alebo masovozeleninove...
Ovocne tu kupujem za 34 sk 1,10 eura to su tie malicke sklicka a v Polsku som kupila 1 ks za 17 sk /najoblubenejsie jablko,broskyna,banan, bananove a hruska wiliams ine nechu...
Masove vacsie skla 220 g tu kupujem 1,80 eura tam ks 36 sk...
Ovocno.tvarohovy dezer Hipp tu za 2 - 2.20 eura 220 g sklo tam 1,40 eur...
takze nie je ocom...kolko to stoji u nas?

yasmina
22. mar 2009

myslim teraz v akcii v DM?ake su ceny?

nana77
22. mar 2009

ja som bola s malymi na izbe, na kt. boli dve velke postele, a dve postielky, ale boli sme tam len my. kamoska tiez raz bola s malou na kramaroch, ale nie na chirurgii ale tusim neurologia to bola (ale to uz neviem isto) a tam to bolo tak ako pises, matka v inej casti budovy a dieta v inej (a to vtedy kojila!!!!). tak ti naozaj neviem povedat, ze ci je to na tej chirurgii vzdy takto, alebo len mali volne miesto. keby bol vtedy volny nadstandard, tiez by som si ho radsej zaplatila.

yasmina
22. mar 2009

nana Romer s oznacenim plus znamena ze autosedacka je sirsie ine ako plus by som pre chlapcov ani nekupovala...mi mame Romer Safefix plus Isofix...to znamena sirsiu plus isofixove ukotvenie to je take ze sedacka je uktvena na konstrukciu auta nie bezpecnostnym pasom..je to spolahlivejsie a bezpecnejsie ale neda sa to namontovat do vsetkych aut vacsinou len do tych novsich...
autosedacky su velmi pohodle a velmi jednoducho sa obsluhuju...drobce su v nich spoko...daju sa polohovat...
ak mas este nejake otazky pytaj sa...
teraz vas idem citat

lalupa
22. mar 2009

lili, drzim palce, nech je vsetko ok 😉
nani, ja som si myslela,ze si musela utekat k malym 🙂

yas, my spapame vsetko, broskynky, marhulky, slivky, hrusky kupujem,ostatne viem skombinovat s certsvym ovocim, cucoriedky mam namrazene
som bola prekvapena, ovocne so znackou bio, co su skoro vsetky stoja 23 sk, dostanes 10% zlavu a ked mas este bodiky,tak dalsie zlavy...mna to vyslo ani nie 19 sk
idem vyskusat kralika so zemiackami a fenyklom, toto velke stalo 34 sk, plus 10% dole za bodiky 😉
dost som sa vytesovala, lebo sme hippky davno nemali, lebo neboli v akcii 😀
my papame bananik, jablcka do aleluje, namrazene hruskove pyre a cucoriedky, tak sme si vystacili

yasmina
22. mar 2009

ten kralik je super nasi ho maju velmi radi aj kralik s brokolicou a ryzou...
dalej je super jahna s mrkvou
telacie s mrkvou
kuracie s paradajkou a zemiakom
morska ryba s cestovinou brokolicou a smotanou
to su tie naj
19 sk je super cena za ovocny a 34 sk za kralika tiez 😵 😵

lalupa
22. mar 2009

aka ryba tam je?
chcem uz malym davat,ale losos je mastny, pstruh asi najskor,ale nei stale sa mi ho chce robit a porcovat pre male bez kosti, este mam pangasia,ale odkedy som citala tie horory,atk im ho nedam
kuracinu, hovadzinku a morcacinu spravim,ale kralika a jahna neviem zohnat,tak asi hippky
spapate celu porciu kazdy?

nana77
22. mar 2009

yas, uz sme rozhodnuti pre romerky s oznacenim plus, len som nevedela, ze aku funkciu ma ten isofix (okrem toho, ze sa to zapina inak ako klasice sedacky, teda nie pasom). ale neviem presne, ze aky to ma vyznam, ci nejaky bezpecnostny, alebo ze je jednoduchsia manipulacia, alebo co? do nasho auta by sa to nadlo namontovat, len ze ci to ma zmysel.

lalu, mali sme uuuplnu pocitacovu katastrofu doma vcera. najprv mne uuuplne prdol moj notebook, potom jemu zacal mrznut.. tak som sa na to vykaslala, lebo som ho 3x restartovala a pokazde to zamrzlo...

lili, aby som nezabudla - dodatocne krpcom vsetko najlepsie k 1. rocku!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

nana77
22. mar 2009

jeej, preklep, chcela som napisat, ze sa nam ten isofix da namontovat do auta

lilinka76
22. mar 2009

Nani, dakujeme velmi pekne. Uz som aj zabudla, ze sme mali jeden rocik. Dve oslavy u starych rodicov uz boli, este nas caka jedna tu v BA s kamaratmi.

yasmina
22. mar 2009

lilianka co to citam takze vas cakaju operacie? ☹
Verim ze aspon jednemu bobacikovi sa to do roka a pol polepsi a ze pojdes len s jednym...a ak vies termin dopredu tak naozaj zabezpecit nadstandard...a este k tomu vysetreniu a vizite nikdy ale som si povedala nikdy by som neodisla z izby pri izite vzdy ostat pri dietatku...aj kedy cigani s neba plakali...ked som prisla do nemocky vzali mi maleho na odbery dlho nesli idem im oproti a sestricka moje vtedy č mesacne babo pod pazuchou zavesene v jednej ruke reval sa zmietal a ta svina mu celou silou pridrziavala gazu na hlavke hore co mu brali krv a tak silno mu to s tym jej palcom zatlacila fontanelku ze mal jamu ako krater a doteraz ma poriadnu priehlbinku by som ju zabila aj som sa stazovala prednostke kliniky na nu a je spravanie...
Joj ja ked som bola s malickym Milosko v nemocke som strasne lutovala deticky ci isli na operaciu lebo tak rano plackali..v noci im nedali papat, rano zobudili na odbery o 5tej pre operaciou zase im nedali papat a potom plakali od hladu az pokial ich nebrali na salu...a to si pamatam ze bolo nieco akutnejsie tak toho chlapceka brali namiesto o 8mej az o 10tej na salu a bol vyplakany do bezvedomia od hladu... ☹ som tam po nich kricala ze to nie je normalne...ale oni to maju na haku...aspon v KE kde som bola ...mozno to bol ojedinely pripad ale nemyslim k vsetkym detickam sa tam nepekne spravali...deticky co tam nemali mamky strasne plackali nikto k nim neprisiel na mna to strasne zle vplyvalo...lebo steny su tam presklenne takze som videla a pocula co sa deje napravo aj nalavo...aj ked sme mali akoze nadstandard ze som bola sama bola to katastrofa ta kosicka nemocka 1 interna klinika by sa mohli hambit...v Blave je to urcite urcite lepsie ale tu na vychode hamba!!!

lilinka76
22. mar 2009

Ved to, Yasmi, co pise nana, ze musela odist z izby sa mi zda nonsens. Uvazujeme aj o tom, ze najdeme nejakeho chirurga, ktoreho si priplatime, aby sme raz nelutovali, ze sme to zanedbali. Na zdravi sa neda setrit. Len stale strasne dufam, ze Matuskovi sa ta hydrokela vstrebe, lebo neviem, ako by som to zvladla s oboma naraz. A zase sa mi to zda byt lepsie nevyspat sa 3 noci a budu OK obaja, ako to zazivat dvakrat. Fakt neviem...

nana77
22. mar 2009

yas, to som si aj ja hovorila, ze neodist, ale skratka tam mali take pravidla... navalilo sa ich do miestnosti desat a mna vykazali (aj ked nie celkom na chodbu, ale do takej predsienky, kde sa mali kupavali). v podstate som pocula, co hovoria, akurat, ze to nehovorili mne, ale len medzi sebou 😒 . navyse som bola dva tyzdne po porode, kopec problemov sama so sebou...mozno, keby som bola fit, vedela by som si aj ja otvorit usta, ktovie..

nana77
22. mar 2009

inak, neviem, ako je to tam so zaplatenim lekarov, ci sa da vyziadat si konkretneho. nam ondrejka operoval primar (ten co operoval aj tie siamske dvojicky) a vraj je jeden z najlepsich. on jediny bol ustretovy ku mne a chodil ma pravidelne informovat, ale ako je z toho zrejme, to vsetko bolo po znamosti...

lilinka76
22. mar 2009

Ja sa priznam, este som to nepozerala, ale mm cital na stranke, vraj sa da priplatit za 4.000 Sk. Uz iba najst niekoho, kto by nam pomohol k nejakemu dobremu odbornikovi. Aj ked, vraj je to zakrok, ktory robia takmer rutinnne.

yasmina
22. mar 2009

nana ved to mozno keby bol vacsi a bol by tam nejaky problem by si neodisla...a bola si spoko tak sa ti to nezdalo cudne...
ale ja som spoo nebola...lebo nemocka z roku 5...aj spravanie sestriciek otras...a este mali problem ze milosko papal kazde tri hodky a ze oni maju iny rezim...si predstavte ze pridete s dietatkom kt. papa o 1 na obed potom o 16tej ale oni vam poveida mlieko dostane az o tretej lebo vtedy sa podava!!!no to mam nechat maleho plakat 2 hodiny...som sa hadala...az cez prednostku sme vybavovali vynimku...su tam s prepacenim jebly na hlavu a este som nastojila aby mal robene z lucky tak som im tam davala lucku ostatne deti z normalne vody a kopec dalsich chorych veci...
Lili Nana vy mate super ze ste v BA mte tam naj naj naj moznosti!!!a ako pise nana mala si myslim naj dr., ktoreho mohla dostat

zuzka.25
22. mar 2009

ahojte..
tak ja som ešte stále slamená vdova, ale čakám, kým muž s chalanmi dorazí, mali by tu byť už každú chvíľku.. išli spať ku svokrovcom, lebo teta suseda nad nami oslavovala 60ku a robila čurbes do rána..ja som nešla, lebo som ešte stále chorá...
tak som doteraz kmitala jak handra, čo domácnosť totál zanedbaná... ale už mám hotovo 🙂 ešte hádam stihnem aj polievku zjesť a vyvesiť ešte jednu práčku...

nan, my máme túto autosedačku:
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
len v inej farbe... isofix nemáme, lebo sa nám to do auta ani nedá namontovať a ani sme nad ním neuvažovali, lebo je to o dosť drahšie a sedačky aj bez toho veľmi dobre držia.. veď keď konečne prídeme na tú návštevu s nánožníkmi, tak si to môžeš vyskúšať.. ja som s nimi ozaj spokojná... určite vyber plus, lebo je väčšia.. a poťah, to už je na tebe.. to sú tie rady clasicline, trendline... okukni si to v peregu v auparku.. napr. highline sa nám nepáčil, lebo je to ten mikroplyš... ten trendline sa nám zdal taký najlepší.. a potom sa ešte cenovo líšia kvôli tej opierke hlavy.. my ju máme a je super, lebo keď zaspia, tak im hlava nepadá kade tade... ale sú aj romerky kúsok lacnejšie bez toho...

lili, yas, nan, des čo čítam o tých operáciách... lili, nás to tiež čaká s tomáškom, on má zasa vrodenú hypospádiu a tiež absolvujeme operáciu na kramároch.. už teraz som z toho šedivá, keď na to pomyslím... ešte neviem, ako to budeme riešiť, či nadštandardom, ale jedna sestrička priamo z urológie mi to neodporúčala, že je oveľa lepšie byť na izbe ešte s niekým, lebo je to 14 dní a to dieťa je priviazané k posteli a nemôže sa hnúť, tak ak tam leží nejaký kamarát a iná mamička, tak je predsa len veselšie.. ale je to na zvážení každého.. v podstate sa tam ani neni moc čo rozhodovať o dr., lebo sú tam tuším 4 a pri operácii sú vždy 3 z nich...

ide výťah, idem kuk, či už sú tu 🙂 straaašne mi chýbajú.. ale aspoň som si konečne v kľude porobila 🙂

yasmina
22. mar 2009

nana nasa je tato: je tam pridavna noha na doladenie aby sa to nevyklapalo a inac velmi podobna tomu co ma zuzka len s isofixom
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

grmitko
autor
22. mar 2009

babulky
teraz mi pisala wom, zajtra by ich mali pustit, ale horsie je ze Nikolasko musi ist na operaciu, ma slabinovy pruh a musia ho operovat ☹ chuda Danulka uz nevladze 😒

adrolka
22. mar 2009

achjaaajjj ☹ womm