Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katullka
29. apr 2009

Sasi, ale citala som, ze aj Tvoj drobec ma hnisavu anginu, och to je hruza aj na Vas sa tie choroby tusim stale lepia ☹ . My sme od soboty este normalne nespali, v sobotu vecer sme oslavovali muzove narodky, tak sme isli neskoro spat a vtedy sa to zacalo.. ☹ Aj mne ide ten rev chvilami dost na nervy a ked nevies, co vlastne chcu, preco tolko mrncia. Paulinka je taka fakt cely den. Esteze mam pomocnikov, ktori zatial servisuju Samka. Jeho si najviac uzijem, ked ho kupem, vtedy mam cas len pre seba 🙂 .

Mima, citala som o tehu, je to uzasna sprava, velmi sa tesim s Tebou, bude to krasne, starat sa v klude o jedno babatko 😵 😵 😵 Blahozelam!!!!!!!!!!!!!!

mima595
29. apr 2009

Mar - vraj do 2 rokov, ale velmi tomu neverim.
Ale ja by som sa na tvojom mieste nebala - ono to vobec nie je strasna choroba, napr. nas Matus mal teploty len do 38,6 - ale trvali dlhsie, Baske zase vystupili na 39,5 - ale aj ovela skor ustupili - a ten vysev trva dokopy max. 3 dni - hned po poklese teplot /ale tie teploty klesaju fakt rapidne - z hodiny na hodinu/ a na 2.den mas vysev na hrudnicku, na koncatinach, na chrbatiku a na 2.3.- den už aj v takom poradi ustupuju.
Ono vyhoda je, že nedavas vela liekov, iba zrazas teplotu - ked sa vie, že je to 6. choroba

katullka
29. apr 2009

chcela som napisat, ze mame cas len pre seba, my so Samkom

margaretka11
29. apr 2009

Mima, dúfam, že ak sa to u nás objaví tak nespanikárim 😕 .

Ešte niečo som sa chcela spýtať. Spia vám deti v posledných dňoch? Myslím, či je to bez problémov? Lebo čo naši zrábajú poobede a potom v noci sa mi často budia, no nechápem 😕 . Naposledy takto vyvádzali keď boli erupcie na slnku, no a teraz si nie som istá, či je zas niečo "vo vzduchu" alebo idú stoličky alebo či má nato vplyv jednoducho to, že sme sa dopracovali do obdobia vzdoru 😝 . Teda tá posledná možnosť mi pripadá najreálnejšia, len je to trošku o hubu u nás doma 😔

grmitko
autor
29. apr 2009

zabka, hej Leusko je uz lepsie nastastie sme to ozaj v zaciatkoch podchytili, esteze mame ten 6. zmysel 🙂 dnes uz mal len 37,5 aj to potom kleslo tak hadam to uz bude ok 🙂

kati hej, nejako sa lepia potvory, ale to je tymi zmenami pocasia vraj, dokina vravela, ved ake skoky teplotne strasne teraz boli 😒 😒 davam aj imunoglukan, ale akosik nefunguje alebo co, no skusim nieco ine 🙂 domko je v pohode tak to hadam nechyti aj on klop klop klop

Ivanka, ty sa veru uc, nech to mas cim skor za sebou a potom sa na vas tesiiiime, neni dna kedy by sa chlapci nepytali, ci pojdeme Jankovi a Kubkovi 😉 🙂

janettba
29. apr 2009

Margaretka tu je o tom písané a bežná je u malých detí od 6. mes do 3r. http://www.mamatata.sk/index.cfm?module=Advisor... .

Katullka - Dominik to má také akoby ružové škvrnky a fliačky, niekde menšie, niekde väčšie a tiež je mrzutý, ani nezaspal na noc po mliečku, čo bežne zaspinká, ale našťastie skoro všetko vypil a uspala som ho v bugine, teraz ho mám pri sebe.

janettba
29. apr 2009

Saši - tak snád aj vám už bude dobre a máte po horúčkach, držím palce aby ste v noci nemali.

yasmina
29. apr 2009

kocky mam nafoteneho maxima ked mal 6 chorobu ked chcete vidiet ako to vyzera dam na chvilu do albumu 😕

froschka
29. apr 2009

zabka jeeee zlateeee su tie motorky

ja sa len bojim ich na to na ulici pustit, jedine u nas za bytovkou mozu santit ale inak si netrufam sama s nimi

aj ked na ihrisko do obchodu drobnosti kupit chodime uz pesi ale uf uf odrazadla sa bojim...le asi im kupime idem googlovat 🙂

margaretka11
29. apr 2009

Janett ďakujem za info 🙂

Yasmi, daj 😉

womenne
30. apr 2009

Dobre ranko holky 😉
ja mam za sebou desnu noc na to že nemožemspat kvoli chrbatusom si nejak zvykla len tak podriemkavam ale Sebastianek mal zase laryngritidu slabu ale rano sa to rozbehlo,takžepoobede ideme k leakrke kedže je zajtra sviatok,ale robi až od 12.00 bude boj ich dovtedy udržat lebo sme vstavali skoro 🤐

elenita super držkaj sa dnes.

fro aj my sme mali odažadla ale mootorky s volantom maly sa snimi radi hraju doteraz aj ked su im male u babky na zahrade na nich behaju stale nič ine ich nezaujima,to bola najlepšia hračka 😀

katullka dnes to kupim a vyskušame dik 😉

janettba tak aj vy? ☹ no vidno že je jaro stale čosi jedine cez leto mame trošku klid že jo???

nam už priviezli konštrukcie na balkony jejj hurra teda nech to rychlo spravia chcem si sedkam s kavičkou na balkone.tešim sa že tam zmestim malym bazenik 😵 😵 😵

Viete ako sa nam začal dnešny den???bitkou o hlupe miesto na gauči-v rohu obaja tam cchu sediet preto som povedala že rohovu už enchcem 🤐

žabka aj my mame takych plyšovych havkou su nadhrne však????rada na nich ležim su hebučky 😵

adrolka
30. apr 2009

ahoj. zase choroby? ooobože, tak nech čím skôr odídu 🙄

janettba- uuooowaw výborná fotka v pase, baba!!!

koniec môjho problému na mmb- vážená mi previedla peniaze, dnes mi došli. samozrejme bez poštovného, ale kašlem na ne.

yasmina
30. apr 2009

adrolka super!!!aspon nieco...
wom. a ako hrbat?bolesti?
a unas v noci rev Maximko ja neviem co mu je on splakava od 4 mesiacov reve a ani neotvori oci ho vezmem na ruky a placeeee knuci ale akoby ma nevnimal...jedna noc trosku lepsia a dalsia katastrofa ☹ davam aj Sedalia homeopat.sirup a nezabera ☹

nana77
30. apr 2009

ahojte!
janettka ahooooj!!!! dodatocne martinkovi a dominikovi vsetko najlepsie k prvemu rociku!!!!!!!!!cmuky cmuk!!!

yas, toto robi aj moj ondrejko, place a spi a nevieme ho prebrat ☹ . u nas zaberie, ked ho prenesieme do obyvacky a zapneme mu bebe tv, dame nahlas zvuk, a ked ho zaregistruje, otvori ocka, pozera chvilku (tak 5min), vypneme, dame do postielky a spi. a toto sa nam deje tak 4-5x do mesiaca 😒

adrolka, no super! uz kaslat na postovne, hlavne, ze tu vacsiu sumu mas. ale aj tak je to des!!!

vsetkym chorobkam zelame skore uzdravenie!!!

baby, este otazocka: dajte tip na darcek k roku... co ste kupili vasim krpcom? ja vooobec nemam predstavu...

womenne
30. apr 2009

yasmin ano stale ma to desne boli a najmevečer po ceĺom dni som hotova 🤐
tak maly teraz vobec nekašle ja neviem či ist či nie ale asi nejdem ved mam lieky aj ostatne tak uvidime.
janett jejda aka kočica 😵

diddi
30. apr 2009

yas,aj nasa Ella takto plakavala,ale to bolo aj 4x za noc a nedala sa ukludnit....plakala ako "posadnuta"....lekarka nam vtedy povedala,ze ide o spracovavanie podnetov zo dna...nemali sme ju vystavovat cez den nejakym "sokom" - novi ludia,navstevy,prostredie....potom to prestalo

yasmina
30. apr 2009

diddi ved prave ze cely den su so mnou a babkou, ziadne navstevy, nakupne centra a pod. len prechadzky pri nas zname prostredie ☹
nana nam sa to deje kazdu druhu tretiu noc...

yasmina
30. apr 2009

nana my sme kupili k jedenmu rociku odrazadla plastove auticka, knizku Husenica od Fisher Price a hovoriaci telefon od FP 😉 auticka ich zaujimaju az teraz knizka len Maxima a Miloska ziadna hracka netankuje... 😀

womenne
30. apr 2009

yas skus mu zmenit miesto spania našim kym sme našli ab yprespali celu noc tak sme precestovali celu spalnu 😉
sestre tiež hrozne zle spavala ma izbu na prizemi a mačka jej vždy cez okno vliezla do spalne a lahla si na male postel a hovori sa že kde si lahne mačka tam sa nema spat,kde pes tam sa ma. 😉

yasmina
30. apr 2009

wom. on spi s nami v posteli kvoli placu...a s postelou neviem manipulovat...mame tu vstevany satnik a postel je velmi velka s nou sa neda posuvat..jedine ze nejaku macicu tu dotiahnem...ale nie pre MM ale zvieraciu 😀

janettba
30. apr 2009

Adrolka, womenne dík, už som to konečne zmenila, lebo túto foto mám na všetkých iných forach, len tu som na to zabudla... 😉 (na tej foto vyzerám určite oveľa lepšie ako v skutočnosti... 😀 )

Adrolka - normálne sa teším, že máš peniažky od tej hnusoby klamárskej a poučenie, že nikdy neposielať vecičky skôr ako kupujúca zaplatí. Ja mám nachystaných už strašne veľa vecí na predaj a je tam veľa nádherných vecičiek, čo drobci nemali ani raz na sebe, ale ja to nemám kedy nahádzať na MMB. 😝 Chcela som práve písať, že segrička má pod srdiečkom prekvapko a pre istotu ešte nebudem nič predávať, lebo ked je to v rodine, tak možno motyka zasa vystrelí, ale ani som to nedopísala a čakal ma veľmi smutný telefonát... ☹ ☹ ☹ Jani dík za gratulku, aj vám sa to už blíži. No je mi smutno, tak sa ozvem neskôr... ☹ ☹ ☹

womenne
30. apr 2009

😀 😀 😀 hi jedine že by si sa ty obliekla do kože a bola by mačička pre mužička 😀 😎 teda vy sa vobec nemožete vyspat že?a neskušaš ho vnoci prenašat do postielky????

adrolka
30. apr 2009
adrolka
30. apr 2009

jaj a nemám to komu veľmi povedať, nedávno sm oniečo naznačila mojim rodičom, skoro ma ukameňovali ,že nech okamžite prestanem s takýmito kravinami. 😒

womenne
30. apr 2009

adrolka a už si o tomrozpravala lekarke?robili nejake kompletne vyšetrenie??no to ako opisuješ že sa sustredi na jednu vec dlhšie+ tot očenie......ma to take priznaky ale zas ona je ešte mala na nejake rychle napredovanie.
ja som to tiež tak mala Nikolasko bol hrozne šikovny nemusela som s nim ani cvičit,žačal skor sediet,plazit sa chodit bol šikovnejši,tiež mi to bolo luto ale potom sa to obratilo a obracia sa to stale 😉
ja som zase bola na ušnom pretože sme sa bali že nepočuje a zistili sme že nas len ignoruje 😝 tiež nerozumel pokynom ale ked išlo auto to počul tak letel k oknu div nespadol 🙂
neboj ono to bude dobre a nčitaj rozne temy lebo si to budeš stale vsugerovat,mat strach,ale priznamsa ja to tiež robim 😔

helka1
30. apr 2009

Ahojky, Adrolka dufam, vlastne pevne verim ze je to len plany poplach. NEviem kde som to pocula, asi u rehabilitacnej, kde sa chodime pravidelne "ukazovat" mi rehabilitacna povedala, ze ockovanie je akoby krok spat ☹ vo vyvoji. ...
Len sa chcem spytat ked si to tolko studovala da sa to niekde definitivne potvrdit, teda existuju nejake vysetrenia ? Ak ano nejdes to radsej preverit, aby si sa takto netrapila ?

Yasminka a nemoze takto Maximko reagovat na vas napaty vztah s manzelom ? Neviem vyrastala som z rodine kde sa nasi takmer nehadali ale ked sa pohadali tak viem, ze na mna to strasne zle vplyvalo, ale to som bola soplana, nie taka malicka ako Maximko ...

nana77
30. apr 2009

yas, vdaka za tipy. len je problem v tom, ze odrazadla dostanu od kamosky na vianoce (uz mi to prizvukovala aspon sto krat, tak ich musim nechat volne pre nu), husenicku dostali od nas na vianoce min. rok a telefon zase od prababky dostali. a ja som v koncoch. a to este aj ich babka a prababka ma poprosili, aby som nieco kupila za nich, ze mi daju peniaze, lebo aby nekupovali nieco s cim by sa mali nehrali a pod (co zase kvitujem). rozmyslam nad tym hojdacim kohutom, resp. konikom. len neviem, ci by ich to bavilo, ci to nie je blbost. je to dost velke a ak by na to mal sadat prach... ja neviem, alebo mozno nejake oblecko... chcela som kupit toho havka od fp, ale pride mi to skoro... zase nechcem predbiehat.. vobec netusim, co im kupit, lebo maju toho vela a to sme s mm dohodnuti, ze to nebudeme s hrackami prehanat...

janett, to mi je luto... ☹ . pozdrav sestru a nech sa neboji, este bude dobre 😉

adrolka, tak to si mi uplne vyrazila dych!!! vobec neviem, co povedat. o autizme nemam nastudovane nic, aj ked tak zhruba viem, o aku chorobu sa jedna. ja neviem, asi by som sa porozpravala s dr.. rozhodne nestuduj o tom na nete, lebo tam vzdy najdes priznaky, ktore sa prave hodia, alebo vystihnu momentalny stav a uplne zbytocne sa vystresujes. ja som s tymto uz radsej prestala. lebo ked mal oliverko zvacsenu zrenicku (a ma to stale), tak som sa docitala take veci, ze som ho chcela hnat na ct mozgu, chudatko.

adrolka
30. apr 2009

ona počuje 😀 , lebo ked ide elmo v telke a začne tá jeho pesnička všetko hádže na zem a upaluje k telke.
s doktorkuo som nehovorila ,lebo toto s izatiaľ nexávam pre seba ,hlavne potom ako ma spucovali moji rodičia. ked bude najbližši poradňa -to budú mať rok a pol, jej to poviem. pohybovo je síce pomalšia ako T, ale to skôr preto, že T je rýchla ako blesk. A je skôr pohodlná, ale chodí od roka, už trénuje schody, pohybovo je aj ona šikuľka 😵 .
to klišé, čo sa hovorí o autizme, že žije vo svojom vlastnom svete, tak akoby aj A, ale to je ešte skoro na také vety, to nie. ja len vidím, že niektoré črty pasujú na ňu, na jej správanie. 🙄

adrolka
30. apr 2009

no veď ani nehovorte, náhodou som naďabila na jednu tému kde rozoberajú tú spojitosť očkovanie plus aut. a po pár príspevkoch som to radšej zatvorila.... ja o tom nemám preštudované zase veľa, len im to nedalo a začala som sa v tom trochu rýpať. ☹

helka1
30. apr 2009

nana my sme kupili taky stanovy set - 2 stany a tunel medzi nimi, jednym casom sme mali stan aj v obyvacke, ale neprezil to 😀 a zase zalezi na tom ci byvas v panelaku alebo v dome (ale asi v panelaku, ze) ale nieco na hojdanie urcite ! 🙂