Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lalupa
30. jún 2009

halooo 🙂 aj sarah jessica parker by mala prist k nam pokecat, ma dvojicky babulky 😵 so surogatkou

grmitko
autor
30. jún 2009

jej lalu a to som ani nevedela ze ma dvojicky 🙂 vsak nech skoci na pokec 😀

grmitko
autor
30. jún 2009

no uz som si precitala a som mudrejsia 😀 😀 ale krasne su babulky 😵

zuzka.25
30. jún 2009

čaute decká 🙂

nan, tak mala si blbý deň, to je fakt... škoda, že práve na tie promócie... ak ti to trošku zdvihne náladu, skúsim ja popísať môj včerajší blbý deň 🙂
Luky vstal o piatej ráno, keďže ja som išla spať skoro o jednej, skoro ma švihlo 🙂, potom prudil, že chce kakauko, maminka poď apod... potom mal jeden zachvat za druhym, toto chcem, toto nechcem, proste klasika rano... dala som im raňajky, išla som chystať veci, lebo sme mali ísť za kamoškou... oni medzitým rozhádzali všetko, čo sa dalo, za zadkom som im furt niečo zbierala a odkladala..ale to je ešte v pohode... potom som zistila, že mám totálne prázdne koleso na kočíku, nafúkala som ho (muž defekt lepil v piatok), no koleso nedržalo... tak si vravím, že nič, kočík neberiem, idem skúsiť zavolať do tej opravy bikov na trojičnom, pozerám net, oni v pondelok zatvorené 😖 tak som sa rozhodla ísť úplne bez kočíka.. už keď som bola pomaly na odchode, zacítim nezameniteľnú arómu, tak späť, prebaliť Lukyna, no totál prekakaný, takže aj poumývať... kým som ho ale prebaľovala, druhému sa zatiaľ podarilo odmontovať mi vrchnák z fľaše s vodou a pol litra vody skončilo v obývačke na podlahe... tak utierať.... potom ešte nejaké tie hysteráky, že ja nejdem, ja sa neobujem, ja zdrhnem apod... zobrala som im motorky, oni na nich, ja tri tašky a takto som sa odteperila do výťahu... dolu v aute som zložila všetko okrem kočíkovej tašky a zobrala som ich len za ruky do blízkej lekárne, lebo mi medzičasom dolámali podbradník (taký ten plastový s korýtkom, bez ktorého sa teraz nezaobídem, keďže sa už kŕmia sami).. prídeme do lekárne, podbradníky nemajú 🙂 ideme pešo do ďalšej... nemajú... odfúkne nám nový klobúk.. naháňam... prídeme k autu, naložím ich a ešte si zmyslím, že skúsim ten podbradník zohnať v tescu... prídem tam, zaparkujem, idem hore, nemajú ani v predajni detských vecí, ani v lekárni.. už to vzdávam a keďže meškám, idem do auta... naložím jedno dieťa a kým som to spravila, tak vedľa mňa zaparkovala hovadská veľká dodávka, chlapík s úsmevom, že prejdete???? grrrr.. hovorím, že ja doriti potrebujem naložiť dieťa - mala som tam asi 30 cm na otvorenie dverí... tak som ho tam nejak preslizila, potom seba... potom som stretla ešte zopár magorov po ceste... prídem za slovnaft, kolóna stojí, ide vlak... čakám 🙂 prídem do Petržky, napadne ma ešte zájsť do Babymarketu, prídem tam, obchod presťahovaný a zatvorený 🙂 vzdávam definitívne a idem ku kamoške.. tá sa diví, že kde som 🙂... potom chvíľu u nich, potom som jej deti nechala a išla ešte obehať nejaké petržalské obchody a lekárne, bezúspešne... potom sme boli na ihrisku, tam celkom pohoda, potom domov... po ceste vyzdvihneme tatinka, lebo začalo liať... prídeme pred slovnaft, ide vlak : 😀 😝 už zase 😀 nevadí, počkáme... domov prichádzame, keď už vietor obrovský, ale našťastie tá búrka prišla, až keď už sme boli vnútri... ja vyzliekam deti, dávam im jesť, tatinko venčí psa a vyberie schránku... a tu prichádza bodka za včerajším krásnym dňom, vyúčtovacia faktúra z SPP... nedoplatok vyše 15000 SKK...!!!!! no skoro ma švihlo... potom som absolvovala 20 min. telefonát na ich infolinke, že ako haloooo, čo to je??? ospravedlňovali sa, príde oprava, ale aj tak ďalšie patálie... a potom Tomi nechcel spať a zaspal až o 21,15... v sobotu sme im zobrali dudky, takže cez obed nespia a večer tiež nie.. super...
no takže tak 🙂 asi bolo včera niečo vo vzduchu..
ospravedlňujem sa za sloh, ale musela som to napísať 🙂)

eviska83
30. jún 2009

zuzka.25- waw,waw,waw 😲 😲 😲 Tak sa mam na co tesit.Ja zatial stiham uplne vsetko ,Nasi su teraz zlatucky - cez den spia aj 7 hod a v noci tiez pohoda,tak to aby som si to zacala uzivat 🙂

smartik11
30. jún 2009

Ahoj Zuzi! Bohuzial su aj take dni zrovna ja som mala dnes taky blby 😒 😠 ☹
Asi z toho stresu co sa deje okolo nas je to cele postavene na hlavu 😒 😒 ale snad uz bude aj lepsie,je to tazke ked chces aby bolo vsetko ok a ono to nejde vsetko sa len kazi 😉 ale treba dufam ze vsetko zle je n anieco dobre.
Bolo mi ta aj luto ked som citala tvoji"sloh" viem si ta predstavit ako ti bolo chuda moje 😉
Tak ti drzim palce nech take dni mas co najmenej🙂) Pekny vecer🙂

zuzka.25
30. jún 2009

evi, dočítala si? 😀 ale u teba to môže byť iné 🙂 aj naši nie sú v podstate zlí, len už sú teraz o dosť živší.. a všetko chcú vedieť, poznať, vyskúšať... spanie bolo u nás super, celá noc od 7-7, cez deň tri hodiny... len od soboty kvôli tým dudkám sa to denné rozhodilo... hádam sa to ešte spraví

zuzka.25
30. jún 2009

čau jarka 🙂 že sa aj ukážeš 😉 ja viem, času nie je nazvyš... ako baby v škôlke? no cítila som sa občas bezmocná, lebo som mala pocit, že všetko je proti mne 🙂

lilinka76
30. jún 2009

Ahojte baby,

eviska, Andrejkovi vsetko najlepsie k trom narodeninkam 😀 😀 .
Zuzka, to Ti nezavidim, teda taky blby den som ja este nemala, snad ma taketo cosi ani nestretne.
Nanus, dik za tu "intim" infosku, na ktoru som sa par stran dozadu pytala.
Adrolka, ja mam tiez zatial pozitivne skusenosti s Homeo - Stodal, oscillococcinum, pre mna aj paragripe (pri chripke).

lalupa
30. jún 2009

zuzi, to bolo dobreee 😅 , vidis, aka si silna a statocna 😉 s takym kludom 😝

baby, mne male malo piju a cikaju, ziadnych 6 plnych plienok, o obede ani nehovorim, asi zrusim varenie 😖 aj tak dojedam ja

inac, je akcia v hypernove na hippky,kto potrebujete na dovcu, ovocne 17sk, zeleninovo masove 25 a 31 sk

moja mala bola taka nervna, nespali poobede kvoli vybavovackam, tak behala k dveram, buchala sa o ne, behala hore dole, a ten rev, juuuj, nemala som sancu nieco hovorit, ona v amoku, asi po 10 minutach intenzivnych sa ukludnila, fajne ostre zubky jej rastu, myslela som,ze kolika, alebo usi, to bolo nezvladatelne,nic na nu nezaberalo...katastrofa 😅

lilinka76
30. jún 2009

Lalu, tie tvoje bambulky sa asi dohodli s nasimi prckami - aj nasi akosi prestali pit tekutiny, obed dnes jeden z nich nedal ani do ust... tiez zrusim varenie. ☹

Si predstavte, nas "blondacik" zacala strasne hryzt. Uz sa to stalo trikrat, "gastanko" prisiel s vyhryzenou zubnou kartou na rucke. ☹ Vzdy som to zbadala neskoro, myslela som, ze "gastanko" rici koli hracke, takze ziadne vychovne no,no, no pre "blondacika" nehrozilo, aj tak by nevedel, preco na neho kricim. A to este nie su ani v jasliach... To som zvedava, co budu robit tam, prip. v skolke.

zuzka.25
30. jún 2009

lili a tvojim malym ide ta predkozka pretahovat??

lalu, no bola som vynervovana a spotena ako splavena mys 🙂 teraz sa uz smejem na tom...
ked malo piju, tak polievky im nechutia? ze by si do nich tekutiny dostala takymto sposobom.. a potm este vela ovocia, melony, hm???
take nervne zachvaty mava nas lukas... tiez nic nezabera... po case sa ukludni

zuzka.25
30. jún 2009

lili, aj nas Luky hryzie... tiez zubne karty :( bohuzial, neviem s tym nic spravit, lebo tiez nestihnem byt vcas na mieste... ale teraz sa to zlepsilo, vysvetlovala som, vysvetlovala, aj capla po zadku.. ale nepomahalo vtedy.. on sa tym branil...

lilinka76
30. jún 2009

Zuzka, jednemu ide lepsie, druhemu len veeeeeeeeeelmi malicko. Dnes bola moja kamoska so syncekom u pediatricky (inak tej istej ako mame my), ma tak stare dietatko ako nasi, a vravela, ze to staci aj 2-3 mm v ich veku. Ty mas ale trosku starsie deti, takze netusim...

U nas melon, broskyne, jahody, a pod. papka iba jeden, druhy je straaaaasne vyberavy, ale som rada, ze mu chutia aspon paradajky. Dnes som totiz objavila vynalez, ako do nich "napratat" chlebik - v kombinacii s paradajkou. Lebo doteraz sme boli na tom tak, ze sme spapali 4 stvorceky a bolo po ranajkach.

smartik11
30. jún 2009

Zuzi! veru toho casu je strasne malo ked dojdem poobede zo skolky s babami rychlo nieco uvarit poupratat a ani sa nenazdam a uz je 10 hodin vecer a to som dokopi nic neurobila,odkedy som nastupila do prace nie je casu skoro na nic jedine cez vikend aj to by som chcela vselico zrealizovat len nie vzdicky sa podary,bud je pocasie desne alebo baby su hore a stale nieco.Deni dnes mala horucku volali mi zo skolky aby som si pre nu prisla ,teraz som ju dala spinkat neviem z coho ma taku vysoku horucku,soplik nema ,nekasle,v skolke aj doma pekne papala nestazuje sa na nic aj pekne spinkala len ked sa zobudila tak bolo to vidiet na nej ze nieco nie je v poriadku,uvidim ako sa bude citit cez noc a rano po pripade zbehnem zajtra k lekarke s nou.
Inac v skolke sa im paci uz ak tie vztahy sa zlepsili.Aj cez prazdniny budu hodievat do skolky ale na Dudvazsku lebo nasa je zatvorena.Ked budem mat viac casu ti napisem viac ,zatial pekny vecer a pozdravujeme Lukiho a Tomiho🙂)

lalupa
30. jún 2009

lili, aj nasa blondyna kuse, zacalo to vcera, tiez ma druha bambi zubnu kartu, celkom peknu 😅

zuzi, urobila som nasu cukinku so syrom struhanym, no ja by som sa zabila, take fajne, no moje baby len mlieko rano, cerealie, vyzivka hlavne domaca, obed slaboty, vratim sa k polievockam, ale ani tie nezjedia ako kedysi, olovrant jogurt a vecne chleba, rohlik...nechapem, z coho rastu, ved viac nabehaju ako prijmu
a ked sme v bazene alebo vo vode, tak piju cez kozu 😅 , ani plavajuce plienky nemaju nacikane... ale nocnik neuspesny ☹

dracik1
30. jún 2009

caute kocule, dodatocne Palkovi a Petkovi vsetko NAJ k meninkam 🙂

baby, mozem davat vobec deckam pangasiusa? ja som im ho urobila takeho zapeceneho so syrom, zjedli cely velky plat + zemiakove pyre, ale niekto mi vravel, ze male deti mozu iba sladkovodne ryby 😕 , tak teraz neviem...a este sunka, ja im ju davam iba vo francuzskych zemiakoch a ze deti mozu sunku iba od 2 rokov??????

lalu, je strasne teplo, tak mozno preto im nechuti.....

dracik1
30. jún 2009

nanuska, to mi je luto, ze Vam to tak " blbo" dopadlo ☹

chcela som ta poprosit o nejake foto ako sme boli na navsteve...ja som v tescu zhanala tie gulicky , nemaju ich 🙄

lalupa
30. jún 2009

dracik, ja mam plno zasob pangasia, ale tiez som o nom citala sialene veci,ze nemam chut nanho ani ja,ani psovi ho nechcem dat

eviska83
30. jún 2009

lilinka- dakujeme 🙂
zuzka.25- tak som si vydychla ze to nie je kazdy den. 🙂

dracik1
30. jún 2009

lalu, preboha, co za sialene veci, ked je taky dobry, ja neznasam file, smrdi mi...

grmitko
autor
30. jún 2009

ahojte,

zuzi no nezavidim taky den, ale poznam to 😠 a ide ma vtedy porazit

ja davam detom pangasiusa, to je sladkovodna ryba, vselico sa popisalo, ale keb yosm mala vsetkemu verit tak nesmieme jest nic 😒 ja hio detom davam, im chuti, aj nam s muzom velmi chuti

lili my sme s tou predkozkou boli u chghirurga a uz mame teraz klud 🙂

eviska vitaj 😀

dracik1
30. jún 2009

grmi, vidis, nakoniec je to sladkovodna ryba z Mekongu, ja som si doteraz myslela, ze ked je z Vietnamu, tak je automaticky morska

babule a s tou sunkou my viete poradit? dikes

eviska83
30. jún 2009

grmitko- dik 🙂

dracik1
30. jún 2009

grmi, kazdy den chodim okolo kocky a vy furt nikde? chodite doobeda von? stretneme zajtra pri kocke? aspon na chvilku?

helka1
30. jún 2009

Ahojte,

Zuzi den na figu co 😠 😝 . Zajtra bude lepsie ! 😉 A vdaka za IP 😉

Dracik ja som ako Lalu, kedysi som pangasa jedla, no ked som citala niektore zahr. stranky tak ma chut presla 😅

grmitko
autor
30. jún 2009

Dracik zajtra doobeda nestihneme, ale vo stvrtok mozme, budeme sa veeelmi tesit 🙂

von chodime, do kocky stale, asi sa obchadzame, ved co necrnknes 😉

mima595
30. jún 2009

ahojte - som pridala konečne nejaké fotky - jedna je tam vysostne aktualna - 😀 este s vianocnym stromcekom

grmitko
autor
30. jún 2009

mima super fotecky 🙂

grmitko
autor
30. jún 2009

zabka krasne fotocky 😵 😵