Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

nana77
31. jan 2009

jolanka ahoj!!!! ty si tu uz tak daaaaavno nebola! ako sa mate? zdravi ste???

bibianka
31. jan 2009

Kili, no pre mňa je to dosť utrpenie, som zvyknutá spať 8-9 hodín a teraz už mesiace 3-5. Niekedy nechápem, ako ešte môžem fungovať, dúfam, že úplne neosprostiem. Kým doodsávam mlieko, bude polnoc (začala som skôr, bežne som odsávala do jednej, pol druhej) a o chvíľu budíček 😠

dracik1
31. jan 2009

nana 😀 😀 😀 , nechci pocut moj smiech a komentar MM 😀 😀 😀

aj ja som pisala dneska jednej kocke do prahy 😀 , ale neviem ci je to aktualne, lebo tie kociky Jane by chceli kupovat len same slovenky 😀

a dakujeeeeem, si zlata, ale fakt vypinam PC a keby nieco , daj PLS. vediet.....

kili
31. jan 2009

bibanka, to si ako dlho odsávaš to mlieko? 😨

bibianka
31. jan 2009

To záleží, koľko je dnu, večer zvyknem odsať cca do 400ml, takže hodinu určite. Ak by som začala o polnoci, odsajem viac. Tá prvá stovka z jedného aj druhého ide rýchlo, ale potom je to "žmýkanie" 😝

kili
31. jan 2009

bibi, fu, tak to máš hrozné, ja som to tak dlho nevydržala

kili
31. jan 2009

a odsávaš len večer?

nana77
31. jan 2009

bibi, to je super, ze mas este mlieko! ja som chcela velmi kojit, ale nedalo sa, neslo to... ani prd! 😒

bibianka
31. jan 2009

tak napr. teraz som začala odsávať niečo po 22.00 a mám 300ml
Odsávam ešte aj ráno, ale len z jedného (z druhého kojím malú) a poobede odsávam aj pre malú, lebo večer ju už nekojím, aby som mala viac mlieka pre malého a aj mala istotu, že vypije aspoň 200ml. No chrúza 😔 Tak by sa mi hodilo, keby sa aj malý dal nakojiť...

bibianka
31. jan 2009

a to ešte musím s nimi 3x denne cvičiť... Denný program ako lusk, ach jo 😒

bibianka
31. jan 2009

Teraz mám asi 370ml

bibianka
31. jan 2009

400ml
dnes skončím skoro 🙂

nana77
31. jan 2009

no bibi, si sikulka!

babule, dobru nocku vam!!!!!

helka1
31. jan 2009

Bibi a Saske uz vobec neodsavas ? Uz je len na prsniku, ci ju este dokrmujes z flasky ?
Pripominas mi mna samu, ked som len Radke odsavala a Adamko bol cisto zavislak na prsniku 😀 . Radke som vydrzala odsavat do 13 mesiacov , uff doteraz nechapem akoto, ze som to tak dlho potiahla 😀 A ty dokedy planujes odsavat ?

bibianka
31. jan 2009

Tak som nakoniec vyžmýkala 470ml.
Dobrú všetkým 🙂 😔

bibianka
31. jan 2009

Helka, poobede jej odsajem večeru, aby sa mi do večera nazbieralo pre Filipa. Okrem toho z fľaše vypije viac a chcem, aby bola na noc dobre napapaná, lebo fakt sa mi už potom nechce vstávať... 😝
Netuším, dokedy, ale vieš, že v septembri sa musím vrátiť do práce, takže ak to neskončím skôr,tak toto bude určite konečná. Sašku by som mohla kojiť ďalej, ak by bolo mlieko, ale odsávať mlieko po nociach, keď treba ráno vstávať do práce, to si fakt neviem predstaviť.
Ale ťa obdivujem, že si to tak dho potiahla 🙂

bibianka
31. jan 2009

Inak včera i dnes som si Filipka zasa priložila a tá potvora vypije 30-40 ml a potom začne plakať. Keby vedel hovoriť, tak fňuká, že "daj fľašu".

kili
31. jan 2009

bibi, tak to je super, že vytiahne, nevzdávaj to a vždy ho prilož a potom až daj flašku a určite si potom zas zvykne na prso. dôležité je, že sa prisaje a niečo vytiahne. keď sa ti ho nechce vždy vážiť, tak to rob tak, že si nachystáš dve flašky z mliekom, napr. keď pije 150ml a vieš, že z prsa vytiahne tých 30-40ml, tak si do jednej daj to čo zostalo z predchádzajúceho kŕmenia a do druhej zvyšok k 150ml a čo zostane, dáš zas do chladničky a zas zohreješ (MM sa môže zohrievať 2x) a do ďalšej flašky zas zvyšok atď. uvidíš, že časom bude dojedať čoraz menej a menej.

helka1
31. jan 2009

😀 😀 😀 inak aj ja som niekedy na skusku Radke ponukala prsnik a tiez som ju len rozcertila 😀 takze ako rychlo sme s prikladanim Radky zacali tak rychlo sme s kojenim aj skoncili 😀
Ale ked ides od septembra do prace to uz budu mali po roku a netvrdim, ze MM uz nie je pre nich podstatne, ale nezorhava uz taku rolu ako v 1 polroku zivota. Aj tak je to super ze aspon Saska sa chyta 😵 hodne to ulahci robotu. A ked uz pomaly zavadzas prikrmy a bude ich viac tak naroky na mliecko budu slabnut 😉 , ved uvidis ako sa bude tvorit mliecko, mozno budes prekvapena a este bude dost pre oboch 😎 ...ved sme obe mali na zaciatku tvrdu skolu co sa tykalo odsavania 😀 aspon to sa "zurocilo"

bibianka
31. jan 2009

kili, on pije 260 😀

bibianka
31. jan 2009

no veď Helka, keď si na to spomeniem, moje nervy... 😝

helka1
31. jan 2009

😀 😀 😀 bibi 260 ? na kazde krmenie ? ci len v noci ? kolko vlastne denne vypije ?

bibianka
31. jan 2009

ráno 260, desiatu nemáme (to zrušili, ale zavediem im ovocie), na obed už skoro nič (Saška ešte pije aj poobede), na olovrant tiež stiahol 260, ale posledné dva dni to vypije tak na 2-3x, na večeru mal 240, ale aj tu sa posledné dni uskromňuje, takže sme asi prešli nejakým rastovým špurtom, lebo to boli fakt megadávky. V noci nepije od 3 mesiacov. A ja som ho najedlo nikdy nebudila, nebol dôvod, priberali obaja viac než dosť 🙂

kili
31. jan 2009

bibi, však to bol len príklad 😉

mne S. takto pred rokom, mal 5kg, jedol ráno 230ml a cez deň 200 😀

helka1
31. jan 2009

Bibi uz to bude len lepsie a lepsie ked prejdu na tuhsiu stravu, nasi teraz vypiju nadranom cca 200 ml mlieka, cez den do nich mlieko nevpracem a tak to doplname jogurtami, mliecnymi kremami a pod 🙂

Kili Samko mal teda riadny apetit na svoju vahu 😀

bibianka
31. jan 2009

fúha Kili, pekne papkal, pekne 😀

kili
31. jan 2009

no ale teraz je to ráno necelých 200ml 🙄 , no ale čo už, však už je aj iné 🙂

bibianka
31. jan 2009

Si predstav Helka, že Saška zjedla včera na obed 250ml tekvice s ryžou a dorazila sa 150-timi ml mlieka. Tak neviem, či to nebolo od smädu, lebo hladná predsa byť nemohla. Ale vodu piť nechce, tak neviem, neviem, dúfam, že z nej nebudem mať tučniačika.

yasmina
31. jan 2009

kili mne Maxim nechcel cisty nutrilon ale odkedy mu tam mixujem 6 keksikov Suerka a 1/2 bananu tak neodmieta 🙂

kili
31. jan 2009

však aj S. istý čas nechcel piť mlieko, tak som mu tam dávala chokodrink, ale potom som prestala a už zas pil aj čisté 😎