Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

adrolka
31. dec 2009

auto máme..MM mi vždy hovorí, že asi čakám kým bude vodičák stáť 40 tisíc, čím drahšie tým lepšie 🙄
ja sa bojím, mne neide do hlavy tá prevodovka. vôbec tomu nerozumiem 😅 😅 . som mu hovorila, že nech kúpime automatiku, ale on nexce.
ano, wom, už idú za ruky, len máme úzke schodište, ja som večne ovešaná taškami...je to naprd. ale je to len prechodné obdobie, veď už o rok budú samé chodiť hore dole po schodoch. hore už vyjdú niekedy aj bez držania za ruku, ale dole je to oveľa nebezpečnejšie.
no veru, je to takto ťažké aj pre mňa ale aj pre MM, nevidí deti vyrastať, to ho trápi, ale nakoniec sme sa takto rozhodli, bude slušne zarábať, aspoň 2 sezóny potiahneme takto. chcel by si urobiť potom kapitánsky patent, to sú jednak super peniaze a jednak si už potom bude môcť vyberať kde a kedy pôjde robiť. lodníkom je už 8 rokov, tak nech z tej námahy je aj nejaký finálny výsledok, byť kapitánom nemôže byť hocikto, začínal od piky a pekne sa vypracuje najvyššie. teraz samozrejme ľutuje, že ako mladý nechal vysokú a teraz musí fyzicky makať. aj povedal, že bude vždy dcéram omieľať, že ked nexcú skončiť ako on, nech sa učia. už teraz im sporí na vysokú 😀 😀

womenne
31. dec 2009

adrol do toho prideš len doma trenuj onita to tam riadne naučia,my doteraz ked idem ja občas nadskakujeme 😀 najme na kruhačoch mame tu 4 😅

lumah
31. dec 2009

adrolka ja som celý život zas len prevodovku milovala, práve kvoli tomu preraďovaniu a moj muž kupil automat, s čím som nesuhlasila moc, a teraz mi vyhovuje-človek si rýchlo zvykne. 😀

evka1310
31. dec 2009

adrol -ako hovori wom - treningom sa do toho dostanes...ja som nikdy nechapala spiatocku pri parkovani... 😕 😕 ...a treningom som sa naucila parkovat tam kde spiatocku netreba 😀 😀
hehe ale fakt ze prevodovka je jedna z tych veci co ta nauci prax

Wom -ja by som s tebou hned meila. taliani nabuchali kruhove vsade lebo neradi cakaju na svetlach...tak len kym sa dostanem z domu do mesta tak prejdem 3..neznasam ich su vsade...ale asi najhorsie tu je, ze su tu priiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisrene uzke ulicky. Nezartujem. uzka ulicka ako u nas jednoprudovka, tu je dvojprudovka a pre istotu tam buchnu aj autobusovu linku a samozrejme - vrchol sadizmu - parkujuce auta. 😠 😠

margaretka11
31. dec 2009

Ahojte, chcem vám popriať krásneho Silvestra a kopec zábavy a do Nového roku želám veľa úspechov, radosti, ale hlavne zdravia 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

u nás bude taký chorobový Silvester, deti mi tu pokašliavajú, ale boli aj u doktorky a dýchanie majú čisté, sú akože ok, ale kašlú a vykašliavajú 😝 . No a ja som tiež chorá, moje dutiny si to pred Silvestrom hodili a tak padli moje a manželove plány na nočný výjazd do mesta. Mám atb a som nadšená, že budem Nový rok vítať v takomto stave 😝 . Teda ak naozaj platí, že ako na Nový rok tak po celý rok tak sa mám na čo tešiť 😔

margaretka11
31. dec 2009

ale nejdem vám tu kaziť dnešnú silvestrovskú náladičku a tak pridám zážitok, dnes na mňa Simonko volal policajtov (telefonoval do autíčka) a že nech po mňa prídu lebo neposlúcham 😀

a ešte prajem všetko naj Davidkom k meninám a Samkovi a Paulínke k dnešným narodkám, nech sa im aj naďalej krásne darí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zefa
31. dec 2009

margi ..tak poslúchaj 😀 😀 😀

ani ja nemám vodičák a to mi otec robil popri zam.v autoškole..to by nik nesmel ísť iba ja a kamiony by museli mať zvláštne cesty 😀 😀 😀

ak by som sa tu už nedostala...všetko iba to naj do r.2010,hlavne zdravie,pohodové vzťahy,radosť z detí

mala som šťastie,že deti radi chodili po schodoch a vždy sa držali a držia zábradlia..ja mám výťah ale u našich nie je a sú na 4,takže čo som mohla som si nechávala v pivnici,ostatné max.v malom ruksaku a hajde hore dolu

juliagregor
31. dec 2009

ahojte, ja neviem ako by som si si zvykla na automat, raz som išla na takom aute a nebolo to ono 😉

je pravda, že najlepšie sa učí na cudzom aute a najlepšie na služobnom 😀 , najhorší učitelia sú mm

evka je pravda, že taliani sú hrozní šoféri ......jeden ťukanec, žiadny ťukanec

zefa
31. dec 2009

margi..až teraz som si všimla,že máme rovnako staré deti ..my sme 20.3 a vy?

evi..my k nej chodíme celá rodina s deťmi..mojej najstaršej krstnej dcére pomohla s homeo. ked mala veľké problémy s obličkami (a to ležala skoro mesiac v nemocke a tam jej moc nepomohli),takže ja som o inej ani neuvažovala a mám ju asi 30 krokov od domu,takže ani ďaleko..a raz sme boli s Nancy na pohotov.a zrovna ona mala službu,tak mi ešte zo svojich homeo.dala čo mala v kabelke a ani poplatok za pohotovosť nevzala

womenne
31. dec 2009

zefa 😀 😀 😀 presne to om hovorila aj ja ked som šla prvy krat na aute tak som sa bala a po 2 jazde na autoškole som obiehala 120 😀 inštruktor bol hotovy.Ja len neviem dobre parkovat,minule som vystupila nasrana na seba samu a muž musel zaparovat.Ja napr.nejazdim kde to nepoznam,aj do črsom s trufla až po 3 jazde teraz už pohode poznam ju naspamet 😅 len teraz ked sme šli naspet ma muž naviedol na dialnicu kadial som ešte nešla som myslela že sa rozrevem a zastavim a nepohnem sa,auta okolo mna valili,tma ako v rohu a ja nevedela kam ist 🤐 😢

baby prosim vas ked platite kartou pospisujete či pin kodom?som nevedela že sa da aj podpisat...

jankabambulka
31. dec 2009

ahojte
Nech Nový rok splní tajné priania,
anjeli nech vaše cesty chránia.
Novoročný prípitok nech vám je na úžitok,
nech Vám dodá veľa síl, aby Vás žiaľ neťažil.
Nech vás bolesť nezraní - to je mojím želaním.PF 2010

jankabambulka
31. dec 2009

ako vidím píšete o autách.
ja som mala terénne automat a nikdy viac. je to na jednej strane pohodlné -ak si na to zvyknete ale chýba ten pôžitok z radenia...
a čo vodičák?? prajem ho každej a nebojkajte sa .
ja som ho získala už v 17rokoch(mala som výnimku-kto ako sa to dá a prečo) no a v 18-stich som mala nehodu s plne naloženým autom(v aute nás bolo 5).v tom aquaplaning- prevrátili sme sa 2x vo vzdu a 2x na zemi. viac som si povedala nesadnem za volant- no nútili ma , že musím , aby som prekonala strach a od 2é-tky šoférujem dá sa povedať dennodenne.
nebojkajte sa - šoférovanie je skvelé a hlavne môžete ísť kam chcete a nemusíte byť viazaná na nikoho

margaretka11
31. dec 2009

zefa, moji sú 28. 3., takže kúšček mladší 🙂

jankabambulka
31. dec 2009

marg-tak predstav si tí naši boli unesení zo stromčeka ale nesťahovali nič, pokiaľ sa katke neukáuzalo /teda svokor/ že salónka je cucu. tak teraz zmizne ako gáfor a odbaľuje figúrky. a miško občas kopne do guľky lebo stále hovorí-góóól

vranka4
31. dec 2009

ahojte 🙂 ,trošku som sem kukla a nejdem dočítať 😕
ja som si vodičák robila až keď som čakala dvojičky,skúšky som mala v 6.m tehotenstva 😕 😕 ,potom som už nejazdila pre veľké bruško a keď sa narodili tak pol roka vôbec,tak čo som sa naučila,hlavne ,čo sa jazdenia týka,tak som zabudla a keď som začala vlani zarezávať,málo som si verila,najlepšie je hneď od začiatku jazdiť,čím viac človek jazdí,viac si verí,veľa vecí mi došlo až časom,predsa som blondína 😀 😀 😀 ......tiež som sa odhodlávala na vodičák dlho a keď som sa dozvedela ,že čakáme dvojičky,vtedy som si povedala,že ak nie teraz ,tak nikdy a som rada,že ho mám,snažím sa viac jazdiť a zdokonaľovať sa,ešteže mm je pohoďák a niektoré moje jazdy bral celkom v pohode,aj keď mal občas komentár 😝 ,ale radšej jazdím sama,vtedy sa musím spoľahnúť len na seba a nepočúvať dobré rady 😀 😀
ako silvestrujeteeeee?

evka1310
31. dec 2009

ahojte..sa musim vyzalovat...dnes mam strasny stres..prisli sme o siedmej z mesta a voali nasi znami ze teda ak este plati to pozvanie na vecer, ze by prisli okolo desiatej...tak od siedmej som v strese..som uvarila obom, nakrmila ich a dala ich spat, upiekla coko tortu a jablkovu strudlu, urobila polovicke super slavnostu veceru s plodmy mora..upratala obyvacku a este hvorim polovicke ci by mohol vybrat a vyvesat veci z pracky.,..polovicka splnil, potom sa isiel napapat, lebo po narocnom vykone mal hlad(ja veceram teraz) a na to si musel sadnut, ze az potom mi pomoze v kuchyni upratat, lebo je unaveny 😠 chapate to? IBA VYBRAL VECI Z PRACKY A VYVESIL TO...a musi si oddychnut...som mu povedala, ze ked si sadne on aj ja si sadnem a kuchynu neupracem bez neho..mame pol hodiny do prichodu hosti a ani ma nema cokolvek viac urobit kym ten clovek na pohovnke neumzje v kuchyni podlahu 😝 😝 😝 ...

tak ci onak, ak sa tu uz neobjavim s mojimi mega dlhymi spravami tento rok -STASTY NOVY ROK 😀

stupidq6
31. dec 2009

Ahojte prepacte,ze som sa dlho neozvala nebol cas stahovali sme sa dlho sme aj nemali internet potom sviatky a tak.Cas som si nasla az dnes v nemocnici - po porode.Mame krasnu dcerku Hannah narodila sa dnes o 11:30 , 3580g a 53cm je krasna a zdrava ja sa citim super najradsej by som sla domkov a pekne zo svojou rodinkou oslavila novy rok.

helka1
31. dec 2009

Ahojky 😉
Ja som si vodicak zaplatila z 1 vyplaty a bola to dobra investicia. 🙂 . Jazdenia sa nebojim, nerobi mi problem ani sneh, ani cuvanie, zatial klop , klop bez nehody to taham 15 rokov 🤐 . Na dedine si uz neviem predstavit byt bez auta, zato v meste by sa to snad aj dalo.... ved uvidim....

Katulka ty si rodila na Silvestra ? To sa nejak nepamatam 😅. Kazdopadne drobcekom vsetko len to naj k 2 rociku, hlavne toho zdravicka co najviac. A k tej trampoline, je to vynikajuca vec, nasim to schvalila rehabilitacna, teraz vsak uz nabrali viac istoty a tak si skacu po hlavach 😠, vzdy tam musi byt dozor 😅 ale je pravda, ze treba priestor 😒

A teraz novorocne prianie :

Do nového roku veľa splnených snov vam prajem. Nech Vase srdce pre vernú lásku denne bije a šťastie na duši Vam radostne žije. Hm, a aké predsavzatie do nového roku si treba dať? .. No predsa aspoň 24 hodín denne sa milo usmievať 😵

helka1
31. dec 2009

Stupidq, srdecne blahozelam k dcerke 😵, btw, nemal to byt chlapcek ? 😀 😀 😀 Ale inac perfisny datum na porod, do noveho roku s novym dietatkom 😵 super !

margaretka11
31. dec 2009

Stupid gratulujeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 . To je úžasná správa, želám maličkej Hannah, aby bola hlavne zdravučká, nech vám robí veľa, veľa radosti. A tebe prajem skoré zotavenie z pôrodu a veľa mliečka pre maličkú 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Jani, no vidíš, nakoniec to s tým stromčekom nie je ani také zlé, že? Ja mám napr. pocit, že po tejto stránke to máme teraz s drobcami ťažšie ako minulý rok. Minulý rok si stromček nejak extra nevšímali, ale tento rok stále chcú skúmať farby guličiek, aké sú tam sladkosti, sťahujú retiazky a pod. Ešteže je stromček priviazaný 😀 . Ale Simčo už čmajzol jednu čokoládkovú rybičku, našla som ho učupeného vedľa postele, pozlátko na zemi a Simonko mal takú krásne čokoládovú pusinu, že som ho ani nevyhrešila 😀 . Len som prezrela pozlátko, či je kompletné a zdá sa, že bolo. Trafilo by ma, ak by z neho zjedol 😝

fracle
31. dec 2009

Kocky, nestiham vas dnes citat, talk len tak narychlo vam chcem popriat vsetko najlepsie do Noveho Roku 2010 🙂

evka1310
31. dec 2009

si zlomila nechet a vypadla jej zubna plomba. Ked sa na to divala v zrkadle tak ju napadlo zostrihat si vlasy...Zacina zo mna ubudat! Nech uz pride Novy rok kym este drzim v celku! a to prajem vsetkym - prezite Novy rok pohromade (s tymi ktori za to stoja), aby sa vam nic nelamalo (najme nie srdce a vztahy), malo dier (nie len v zuboch ale i na uctoch a pamati ,-)) a aby ste mali vzdy z coho ustrihavat (okrem vlastych snov a kridel 😀😀 S lasku Evka

adrolka
31. dec 2009

wuaaw, kráása...stupidq srdečne gratulujem 😵 😵 😵 😵
no takže ešte raz želám nám všetkým krásny nový rok!!!!!!!!
ja idem pomaly hajii, MM už zaľahol 😵

womenne
31. dec 2009

stupidq jeeeeej gratulujume teda to je krasny koniec roka,si mala takto termin?ako si rodila asi normlane však?super že sa citiš dobre dufam že čoskoro budete doma všetci spolu.Meno ste vybrali nadherne 😵 😵

naš betari satu nahanaju,vymyšlaju blbosti oni maju tolko energie,ja som tu už aj raz zaspala teraz som zapla notas lebo mi vela nechyba k spanku to nechapem 😀

grmitko
autor
31. dec 2009

stupiq gratulujeme!!!!!! uzasne, nech ste obe v poriadku a skoro doma 🙂 🙂

inak o par minut je tu uz novy rok 🙂 tak vam do neho zelame len to najlepsie, nech vas obchadzaju vsetky choroby a nech stastie ma u vas stalu adresu, nech vam deti robia iba radost 🙂 🙂 zelame vam stastny a uspesny rok 2010 😉 🙂 🙂 🙂 vsetko naj

grmitko
autor
31. dec 2009

stastny novy rok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zefa
31. dec 2009

všetko naaaj

stupid 🙄 🙄 🙄 z Miška Hannah? srdečne gratulujem

jzfr
31. dec 2009

Ahojte dvojickovske maminky, vsetkym vam chcem zazelat uspesny rok 2010
a nech nam nase rateloste robia iba radost (vsak oni ani ine nevedia 😅 )

rosarita20
1. jan 2010

Ahojky,
vsetko najlepsie do noveho roka, hlavne vela zdravicka a splnenie vsetkych priani 😵 😵 😵 😵

grmitko
autor
1. jan 2010

zelam krasne novorocne ranko 🙂 🙂 🙂

ako sa mate? nase deti na to ze isli neskor spat a tajne sme dufali ze rano trosku potiahnu, tak boli hore uz o siestej, potvorky male 🙂 🙂

este raz vam chcem zazelat stastny novy rok a nech je naozaj milionkrat lepsi ako ten rok, co sme sa s nim o polnoci rozlucili, verim ze kazda z nas bude mat tento rok stastny a taky, aby ste mali dovod len na usmev a radost 🙂 🙂