Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
25. feb 2010

dracik naši si umývaju zubky aj niekolkokrát za deň, schmatnu kefky a lietaju s nimi po byte, potom ich len hlladám. 🙂 Ale nie je to tak, žeby každý večer pravidelne si umývali a s pastou už vobec nie, aj tak by ju len jedli-maju ju, ale dávam im len kefky, maximálne namočím do vody.
Naš sladkosti jedia tak primerane- väčšinou im dám piškotku, alebo tie nestle keksíky, čo su v takej velkej krabici, ale hryzkaju aj ten celozrnný chlebík - polystyrén tomu hovorím 🙂 Proste všetko- aj mrkvičku, aj jablčko, aj také hviezdičky a macíkov takých chrumkových, atď. Jasné že čokoládu čistu nie, ale to kakavko v kaši áno. 🙂
dracik s tým krmením si nerob starosti, proste ked rozhadzuju, krm ich ty a povedz, im že ked budu rozhadzovať, nebudu jesť sami a dodrž to.
Zajtra ideme k tej zubárke, tak budem referovať ako sme dopadli. 😀 😝

zefa
26. feb 2010

ahojte žienky 😵

mne je konečne lepšie

wom..neboj cesto zvládneš postupom,chce to len trenovať(aj moje výtvory sem-tam skončili v koši) 😅 ..ja akurát dusím kapustu do kapustníkov mužovi a deťom 😉

dráčik..tak ja som zas iná v tomto..akonáhle udržali niečo dlhšie v ruke už aj som to učila piť samé mlieko,aj si to dať do úst,to isté s potravou,aj my sme mávali aj občas máme všetko všade..ale ved ako zas sa naučia jesť sami?naši si vo veku tvojich aj krájali všetko,to ich ohromne bavilo..ale ked sa ponáhľame to krmim tiež sama...a teraz cez zimu ich krmim akosi častejšie bo sa nechcú najesť..našim totižto najlepšie chutí jesť vonku,takže čo sa dá vláčim von 😝 ..oni budú tuším skauti 😀 😀 😀 ..a kakao? my sme atopici,takže čokoládu v obmedzenom množstve(aj ked alergiu na to im nepotvrdili),kakao nevypijú,na kaši a jogurty kakaové to áno..gumové cukríky,hroznový cukor,keksíky...

lumah
26. feb 2010

Ahojte, tak boli sme u tej zubárky- Filipko má vylezených 6 zúbkov a tlačí sa mu stolička dolná, Dado má 8 zúbkov. Nedali si pozrieť, ale zubárka im prstami prešla v ustach a vlastne pohmatom zistila a trochu im pery odhrnula. Potom sme dostali inštrukciu, že im treba umývať každý večer zubky len kefkou bez pasty, a v noci nedávať piť nič sladké- naši aj tak vodu piju, v noci nič, iba ráno k raňajkám maju čají a cez deň občas, ale večer maju sladku kašu a za tým vodičku, tak treba potom zubky umyť. Vraj v tomto obdodí sa dá zabrániť buducim kazom a ked to budeme robiť pravidlene, mali by mať zubky zdravé. Sama zubárka povedala, že povodne to chceli už od narodenia zaviesť, ale nakoniec to schválili ako v Čechách od roka. Takže ďalšia kontrola o pol roka.
Ktoré ste neboli, nahláste sa u zubárky s krpcami.

lumah
26. feb 2010

Ešte som zabudkla napísať - ak chodíte na preventívky od toho 1 roka-máte opravy zubkov svojich ratolestí zadarmo, ak nie, posiťovňa to nehradí a platíte si to vy.

juliagregor
26. feb 2010

dakujem za správu 😉 , super ste to zvládli,
ja neverím, že moji malí dovolia cudzej tete, dať "prštek" do úst..😎

lalupa
26. feb 2010

ahojte babenky

chudatka, netrpte, hes hes neprijemnosti

pochvalim sa, dnes po vyse 3rokoch som si vyborne zalyzovala, vyborny obed s manzelom a navyse nam volali, ze postielky si mozeme vyzdvihnut, mali prist o 4-6tt 😵 ,takze action day 🙂 a hlavne ventil bez deti
asi dam decka do skolky od septembra, no ostanem doma, ale to asi pridem o matersku?
mimuska, poradis mi, prosim,co je najlepsie?dakujem

grmitko
autor
26. feb 2010

ahojte,
tak mame v rodine dalsieho krasneho chlapceka, 3370 g a 49 cm, Lukasko 😵 😵 😵 😵 narodil sa dnes doobeda a zajtra ho ideme pozriet 😵 😵 samozrejme aj sestru, ja som chcela ist uz dnes, ale sestra vravela ze nech prideme az zajtra, ze dnes bude oddychovat 🙂 🙂

juliagregor
26. feb 2010

gratulujem 🙂

grmitko
autor
26. feb 2010

dakujem Juli 🙂

zefa
26. feb 2010

grmi.. gratulujem...to už si koľkonásobná tetička?
ináč aj mojim USA sponzorom sa narodil včera večer tretie dieťa chlapček..Adamko...tak ja dávam amer.mená a oni českoslov. 😀 😀

lumi..ja stále hľadám deťom zubára,pretože detský už neexistujú a málokto chce deti vziať 😠 😠 asi neostane nič iné len ísť na poisťovňu nech nás pridelia 😒 ..S.si možno dá pozrieť,ale N.určo nie,no to bude kríž 😝

tu prší..čo zas s deťmi zajtra doma?..my sme dnes boli von v gumákoch,len by sme potrebovali tie rybárské až po zadok čo sú...prípadne gumený skafander..si už pripadám ako vo verejnej práčovni 😒 😀 😀

grmitko
autor
26. feb 2010

zefi, uz trojnasobna 😉 😉 mam 10 rocnu neter, 3,75 rocnu neter (rozumej ze v juni bude mat 4 roky 😀 😀 😀 ) a teraz niekolkohodinovy synovec 😵 😵 😵 😵

adrolka
27. feb 2010

bréránko!!!
grmii- krásna správa, srdečne gratulujem k synovcovi 😵 😵
ejha lalu, dobrý ekšndej!!!!!!

lumah
27. feb 2010

zefka to nie je pravda že detskí zubári neexistuju, my chodíme k detskej.

IVAŇOVÁ JÚLIA MUDr., detský stomatológ,
Zvolenská 4014/31, 03601 Martin
Tel.: 043/428 60 72

Len neviem či je to súkromná alebo nie, ale pokial to poisťovňa prepláca, tak snáď Vás vezme. A samozrejme ak má zmluvu s tou poisťovňou.

Naši si tiež nedali pozrieť a predsa im vyšetrila, kolko zubkov maju, proste to vedia tí detskí zubári a tá naša je velmi milá. 🙂

grmi super, ďalšie bábo v rodine, , aj zuzka je už teta. Maju dievčatko v rodine- Simonku, dokonca si pamätám miery, lebo moja dcera mala podobné- 3550g a 52cm. - že zuzi? 😀 😝

helka1
27. feb 2010

Ahojky,
hm, my sme zubarku do 1 roka prepasli, to znamena ze cvakame za vsetko ? 😕

Ten hokej som sice nepozerala, ale skoda, snad vybojujeme bronz 😅

Lalu s lyzovackou zavidim (samozrejme v dobrom) ja by som hned isla na kopec - mame ich pod nosom vela 🙂 , no takto sa s bruskom mozem tak akurat "lyzovat" doma. Tiez zboznujem bezky 🙂

Mima chcem sa spytat, uz mas tu babysatku ? Ak ano ako sa osvedcila ? Ja planujem kupit satku lilliputy, nemam o nej ziadne referencie, ale cenovo je asi najprijatelnejsia 😅

Grmi gratulacia k trojnasobnej tete 😉

zefa
27. feb 2010

ahojte

lumi...tak táto nás ako prvá odmietla 😖 ...ja proste viem,že ked nič iné poisťovňa ti priradí lekára,ktorý ťa musí vziať

grmi... 😀 😀 😀 😀 ...nuž ja som 7x(ale nás je ako hadov 😀 😀 😀 )...tá kámoška z amer.,že miery 55cm a 4032g mal malý(som sa pýtala či to nemá z drevorubačom z Aliašky 😀 😀 )...nuž tak ho pofoť a hod na chvíľu foto

jej tak aj Zuzke gratulujeme 😵

lenkamt
27. feb 2010

ahojte 😀

novopečeným tetuškám gratulujeme, ja by som už tiež chcela mať synovca, lebo mojej sestre Miško proste musí výjsť 😀 aj keď sa asi nebude volať Miško 😅

v martine je to so zubármi na bodky, všade odmietajú, mne deti zobrala moja zubárka našťastie.

Heli - nebudeš platiť , lebo pochybujem že im budú niečo robiť, jedine žeby mali niečo na zákrok. stačí ti ísť aj teraz, naša Lucia napr. ani ústa neotvorila a má prehliadku zapísanú, však pre tie deti to je úplne nepochopiteľné prečo by sa im mal niekto hrabať v ústach 😅

ja som dnes umyla všetky okná, už môže svietiť slnko 😀

grmitko
autor
27. feb 2010

tak som na chvilu hodila foto, pozrite, potom idem mazat 😉

zefa
27. feb 2010

cmúúúúúk

juliagregor
27. feb 2010

pusinka 🙂

adrolka
27. feb 2010

grmi, ja som videla malého na FB - je nádherný, gratulujem 😵
baby- hokejistky, tak čo? natiahnete si budík?????rada by som si zápas aj pozrela, ale pochybujem, že vstanem ráno o 4 🙄 veľmi silno pozitívne budem spať, aby nám ten bronz vyšiel 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

moja Amirka: čítame si večer knižku a tam bolo malé tlačené "d" a ona mi okazuje prstom naň a hovorí "pí". ja jej, že to je "dí" Ona sa otočí hlavou dole, teda opačne a ukazuje mi, že takto je to "pí" !!!!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 ja, že aha! moje zlatíčko, ma vždy s niečím prekvapí.

zuzka.25
27. feb 2010

ahojte hokejistky 🙂

ano, aj ja som teta, od stredy... svagrinka malu prenasala skoro dva tyzdne, potom mala dost tazky porod, rodila 31 hodin.. dnes sme ju boli pozriet, je strasne zlatunka, blond vlasky, no krasna, na zjedenie...

grmi, aj vy ste boli kuk Lukaska?

potom sme boli gratulovat kamoske a prisla som teraz a som hotovson...

zuzka.25
27. feb 2010

adrolka, ona uz rozoznava pismena?? wau

adrolka
27. feb 2010

ahoj zuzi 😉 jéééj, gratulujem k neterke 😵
ano, rozoznáva ich skoro všetky (len pár si niekedy popletie, alebo teda ich skôr ignoruje), vie všetky farby aj fialovú- okrem zlatej a striebornej. vie všetky čísla do 10. ale mám niekedy pocit, akoby opačne rozmýšľala. teraz to písmeno d, alebo doteraz vedela čiernu rozpoznávať (to bola druhá farba, ktorú vedela) a teraz mi ju volá, že biela. dnes som jej ukazovala plno čiernych vecí, ale ona mi na ne dookola tvrdí, že biela. pritom predtým to vedela. 🙄
juliagregor, som si prebehla tú diskusku o tom ako jedna maminka nevládze s malým a tam píšeš, že máš kamošku, ktorá má štvoričky???? 🙂 🙂 ajjjeeeej, to vážne????tak rozprávaj...ako to preboha všetko zvláda??? lebo dvojičky- to mám predstavu, trojičky- to si ešte viem fdomyslieť, ale 4-ky 😀 😀 . no to má môj absolútny rešpekt!!!! 😉

mima595
27. feb 2010

ahojte - deti mam aj s MM u svokrovcov, tak sa vam možem venovat.... 🙂

Lalu - ak das deti do skolky, tak prides o rodicak, a myslim, že už nebudes moct byt ani poistena ako osoba starajuca sa o deti do 3-resp. 6. rokov - alebo radsej stop - neradim nic - napis mi ale presne datum, kedy si nastupila na rodicak.... 🙂

helka - aj ja mam satku liliputi, moc ju nevyužívam, mala som ju asi 5x tak na 10-20 min.- nejako mi ju netraba- ale ja som si ju kupila, až ked mal maly 2 mesiace. Ked som ju uviazala volnejsie, tak mi maly "padal" som si ho pridrziavala rukou, ked sa mi podarilo ho uviazat pevne, tak vtedy sa mu to nepacilo... ☹
ale ja si priznam, že ho tam davam maloco, fakt asi len 5x som to skusila a z toho - 2x, ked nemal dobru naladu, som myslela, že ho v tej satke ukludnim, ale neukludnila 😒
ja by som ti ju aj posunula, ale ja som ju kupila som sestrou napolovicu, ona caka v aprili....
ale keby si mala zaujem o babyvak - J. Pech, tak viem o 2 babach, co predavaju po svojich detoch

jolanka
27. feb 2010

ahojte tak se uz pomalu chysta oslava 2 narozenin a ja nevim co jim mam koupit nemohli by ste mi poradit co? a jak objednadnat dorty staci nejaky jeden nebo pro kazdeho jeden, jak jste to prosim resili vy?
Samko stale ma rymu a pekny kasel zitra jsme meli jit na karneval a takto budem doma.

jinak preji hokejistum at ziskaji bronz, u nas je to ted zabava, je fakt dobre smichane manzelstvi 😉

juliagregor
27. feb 2010

ahojte

http://spravy.pravda.sk/stvorcata-z-trenciansky...
Andrea má dobrú povahu, pomáha jej mama a svokra, striedajú sa, ale je unavená a peniazoch písať nebudem, to si viete domyslieť 😠 , naposledy som s ňou bola na jeseň, v zime do Teplíc nechodíme...ale možno pôjdeme zajtra...je ozaj zlatá a ozaj ked mi je ťažko vždy si na ňu spomeniem...deti sa jej narodili v novembri a od januára bolo kočíkové aj na druhý a tretí pôrod, ministerka Tomanová jej sľúbila, že príspevok dostanú a vyprdli sa na ňu 😠 , hlavne, že sa všetci pofotili smradi....

šatku som mala, druh "sling", deti sa v nej báli, a ja som malá a nemali tam pohodlie, tak som ju predala, kamoška má takú klasickú dlhú a malú v nej nosila ako mimi, terazuž nechce (7 mesiacov)...

všetkým tetám gratulujem...

konečne sú chlapci zdraví a dúfam, že Maťko pôjde v pondelok do škôlky, je zlý, nudí sa a dvojky učí blbosti 😝

minule ste sa bavili o jedení a malí nechcú aby som ich krmila, poráža ma, jedujú sa, síce všetko spapajú a ozaj veľa ale tá pohroma potom 😒 , teraz im chutia také cereálne chrupky s mliekom ...

zuzka.25
27. feb 2010

adrol, na to, ze maju tvoje kocky len nieco cez dva roky, tak to teda je uzasna, kde moji o pismenach nechyruju, farby poznaju, ze su take a take, ale zarucene to nepriradia spravne...

jolanka, nech sa samko uzdravi, tusim to tu je zacarovane, vzdy, ked ma byt nejaky karneval, tak tie deti ochoreju.. a s hokejom to mate doma ozaj zaujimave :DDD
predpokladam, ze kazdy najprv drzi palce tym "svojim" a ked vypadnu, tak druhym svojim :DDDD

julia, cerealne krupky chutia aj nasim, ale bez mlieka 🙂

idem kuk ten link na 4ky

juliagregor
27. feb 2010

a s tou teplickou vodou asi ozaj niečo bude, dvojky sme spravili, ked sa mm vrátil z kúpeľov a Andrea ho masírovala 😕 😵

katullka
27. feb 2010

Caute kecalky,

doteraz som Vas docitavala 😝 .

Grmi, Zuzi, blahozelam k prichodu babatka do rodiny 😵 . Aj moj brat s priatelkou cakaju babo, ja uz sa neviem dockat, opat si zaspominam na to, ake to bolo, ked boli moji velkaci malicke babatka, skoda, ze ten cas tak leti.

Lumi a nevies poradit nejakeho zubara u nas v PK? Ja mam svojho na kramaroch, ale tam sa mi velmi nechce trepat s detmi, ked nemusim. Ja im inak umyvam zuby s pastou, uz som ich aj zacala ucit vypluvat a vyplachovat si usta, vzdy sa na to tesia 🙂 . Inak nasi teraz v zime piju dost sladkeho, teda caje osladene 😒 . Vodu piju iba vecer po umyti zubkov.
No a Samko v noci stale to mliecko, vobec neviem ako ho oducit 😒 , keby aspon viac z toho priberal, ale je ako stebielko chudy. Uz bol asi tri alebo styri noci bez mlieka, vzdy plac ale na koniec zaspal. No tato noc bola uplne hrozna, boli sme skoro stale hore a on vzdy chvilku plakal a krical, ze chce mliecko, ja ze spinkaj rano bude mliecko, potom chvilu ticho a zase plac..no uz ked to trvalo dlho zacal ma prosit a mne uz srdce trhalo, uz som si myslela, ze je aj naozaj hladny chudacik ☹ tak som mu ho priniesla, scucol ho snad na jeden dych.

Baby, co mate vacsie deti a pouzivali ste cumlove flase na bezne pitie, ako ste od toho oducili deti. Ja mam pocit, ze to je ovela ovela horsie ako oducit od cumla. Nasi su uplni zavislaci na tych flasiach, no asi v lete to budem musiet riesit, no obavam sa, ze ked im nedam flasu, tak nic nevypiju. No oni su zvyknuti aj zaspavat s flasou, vtedy najviac vypiju. Teda plienku budu mat na noc asi tiez dost dlho 😒 .
Paulinka ma teda este stale aj cez den, vobec sa jej nechce pytat, zatial na nu nejako extra netlacim, ale v lete uz budem musiet pritvrdit. Minule zahlasila ze:"tatino vytaca maminu" 😀
Zo Samka sa zase stal velky spevak, najoblubenejsia je: "ucacik pococ si, ucacik pocinkaj.." 😀 😀 Je to o zajacikovi zo Spievankova, Zajacik poskoc si, usiacik poskoc si.. to pocinkaj je pospinkaj si. Jemu je inak malo rozumiet, ale niekedy je ta hatlanina strasne zlata.

Inak dnes sme boli v Aquaparku v Senci a bolo tam uplne super, drobci si to riadne uzili a my tiez. 🙂

No ale som sa rozpisala, no utekam spat, to bude zase tazke vstavanie 😖 .Dobru noc. pa pa