Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

mima595
15. mar 2010

už ste dopozerali Pojistovnu? 🙂 ci kde ste kto?

Grmi - keby ti dali vypoved, tak podla mna už budes mat narok na podporu - tak sa chod potom hned zaregistrovat na Urad prace a poziadaj o podporu. Neviem, aky mas prijem, ale mali by ti ju priznat min. vo vyske ako sme brali rodicak.
na tvojom mieste by som sa potom hned hodila na PN - aby si si predlžila dobu poberania podpory - tak aby si si vykryla aj letne prazdniny - aby si mala postarane o deti. U teba vsak pozor, lebo na teba sa asi nebude vztahovať 42 - dnova ochranna lehota, ale budes v ochrannej lehote len tolko dni, kolko ti trval prac. pomer /a nerataju sa do toho dni OCR/
By som na tvojom mieste skusila pospekulovat s tym liecenim - ci by ti navtedy nevysla PN - si spominala, že sa liecis na astmu, ci by ti tvoja alergologicka nevypisala PN - s tym, že miesto liecenia bude Zelezno - ale to je len taky napad - nviem, ci sa to vobec este da. A este ty si este platis DNP? A odkedy?

grmitko
autor
16. mar 2010

mimus, dakujem za radu, to ma ani nenapadlo, este ze ta mame 🙂
ano ja si platim aj DNP, od septembra tusim alebo augusta tak nejako, ja som teraz viac na ocr ako v robtoe, tak ani neviem kolko dni by som mala tu ochrannu lehotu, a skusim sa spytat alergologicky, ci by sa to s tou pN nedalo nejako vymysliet, ja som spekulovala,ze dve OCR by som si vzala kym by sme boli na lieceni, ale ked to pojde takto, tak to tiez nie je zly napad, to by bolo fajn 🙂

zuzka.25
16. mar 2010

dobre ranko...

grmi, ty si uz asi u dr, daj vediet potom, ze co a ako... ja sa jej za chvilu chystam volat za LUkyho vysledky.. bojim bojim...

dnes mam lenoru, nic sa mi nechce, sme tu este vsetci traja v pyzamach v posteli, kukame telku, maminka netí, ale ideme skúsiť jogurt, potom ten telefonát dr, potom obed a potom ich asi vezmem vyvenčiť do nákupáku na trampolíny... lebo neviem, co s nimi cely den, keď je takto hnusne...

mima595
16. mar 2010

grmi - skus si zavolat na SP, odkedy mas presne to DNP - ak by ti vyslo jej trvanie 270 dní do nastupu na liecenie - tak by to bolo uper financne jednak by si ju mala platenu este z prace ako z ochrannej lehoty a jednak z DNP. No a keby ta neprepustili dovtedy - tak potom bude aj ta možnost OCR - tiež by si ich mala platene z prace aj z DNP.

Skoda tej ochrannej lehoty - ono by si sa mohla hodit na PN hned na 2.den po zaregistrovani na UP - ale to b y si nestihla to liecenie- a keby ti tam vysla PN tak to by bolo fajn, nemusela by si sa bat ziadnej kontroly

no a my sme mali ist s Vladkom do poradne, ale ked je tak hnusne.....

womenne
16. mar 2010

Ahojte kočky

Zuzi my pokial maly nechodili do školky sme mali častotaketo dni aj poldna v pyžame-pyžamova party 😀

Dnes som sa zase nedostala k peniazom,banka zatvorena,bankomat nefungoval,v druhom mi odmietol vydat peniaze tak ja neviem som bez koruny 🙄 ešte chlap včera zaplatil tu školku dufam že ho opravia ešte dnes bo ma...

grmitko
autor
16. mar 2010

ahojte,
tak sme doma, Domko ma laryngitidu, tak sme doma az do konca buduceho tyzdna, v robote to uz vedia, tak ocakavam, ze pri nastupe po OCR na caka vypoved, ale neriesim, ako bude tak bude, zvladneme to

Zuzi ty si akurat volala, ked som bola v ambulancii, vsetky vysledky mate ok 😉 my ideme v piatok na krv a moc a vytery, tak som tiez zvedava ze co nam vyjde, necham sa prekvapit...

mimus, dakujem za rada, teraz rozmyslam, ze som si to davala tusim hned ako ma z prace vyhodili, co bolo v maji, musim to pozriet, ze odkedy presne to mam....

womenne
16. mar 2010

Saška mate inhalator?alebo si od niekoho požičat a davaj im inhalovat Vincentku a plienku,vatu pokvapkat olejom trošku zohriat pozor aby neplail a d na kk a mat to aj cely den,našim to pomahalo pri laryngritide.4o vam na to dala?

bankomat stale nejde vraj tam niekto strčil opačne kartu 😲 ale vraj poobede by to malo byt hotove 🙂

zuzka.25
16. mar 2010

čaute

saši, ja viem, že ste tam boli 🙂 lebo ja som počula, ako sa pyta, že toto je ktory? domko?? 🙂 hned mi to bolo jasne 🙂 my sme tam inak boli potom po vas, nastastie nas vzala, hned ako nas videla, dostali sme tiez ten ribomunyl a este mi napisala nejaky homeo sprej, ten som si teda kupila sama.. tak uvidime.. ja verim, ze ked sa otepli a vylezie slnko, tak mu ten sprosty kasel prejde... vraj v klude môzeme aj za malo simonkou ist.. dokonca som pre nu nafasovala vymenny listok, bo jej to zabudla vcera v poradni dat.. no ale nepojdeme tam, lebo zas svagrovci su chori, to je proste na porazenie, na striedacku kolotoc...

som zvedava, ako vam vyjdu vytery...

my sme boli potom este v lidli, potom najest, potom sme sli na zlate piesky, na ihrisko, tam sa vyskakali na trampolinach... potom sme dali male kolecko obchodmi, hlavne teda dracik a zavrsili sme to v tescu... mali tam taky nafukovaci skakaci hrad... straaaasne ma svrbeli prsty, ale nakoniec som nekupila...

Helka, vy ste vtedy ten skakaci hrad kupili? mali sa s tym hraju? bavi ich to stale? ja som nekupila hlavne kvoli tomu, ze to ma 1,5 m priemer a zabralo by mi to polku izby..

juliagregor
16. mar 2010

ahojte,

sasi 😠 ozaj hrôza s tými chorobami...

zuzka to je ten hrad, čo musí byť stále v elektrike?....ja mám v izbe trampolínu 1,80 a tiež mi pekne lezie na nervy---síce deti v tom skáču

videli ste v správach tie trojčatá? 😲 😝

vranka4
16. mar 2010

ahojte 🙂 ,prosíím vás o radu-nemáte niektorá nejaký program na narodeninové pozvánky,čo by sa dali stiahnuť z netu?ďakujeeem ...............
teraz vás idem dočítať po dlhšom čase,ste toho popísali,snáď nezaspím za pc 😀

zuzka.25
16. mar 2010

juli, nie, toto je nafukovaci hrad.. na skakanie... a preco ti trampolina lezie na nervy? 🙂 lebo zabera vela miesta?
trojcata som nevidela...

vranka, nemam taky program :(

juliagregor
16. mar 2010

lebo si skáču po hlavách a robia sprostosti a ja čakám, kedy pôjdem šiť hlavy...
trojčatá a doma 6 4 a 1 roční súrodenec ...

dracik1
16. mar 2010

sasi, skore uzdravenie vam prajem...strasne debilne pocasie je teraz, vhodne akurat tak na choroby....

nani, mas sikulkov chalanov, ze sa tak rychlo odnaucili od dudiniek a so serblikom to bude rovnake neboj...aj ja mam nervy a bojim, ci sa nam to podari.......ja sa chystam zahodit dudlik tak o mesiac....ked budeme travit vonku cele dni, nasi ho maju tiez iba na spanie a kolko krat mi pripada, ze im ho vecer strkam zbytocne...ani si nanho nespomenu....

baby, co ste z bA, prosim vas kde kupujete normalne netrvanlive plnotucne mlieko???????????????????? my sme sa rozhodli, ze detom zacneme davat na ranajky.../ uz ho pili u babky a v pohode/...akurat tu v Ruzinove ho nemozem zohnat...bud maju trvanlive/ co im nechcem davat/ al. netrvanlive ale polotucne...a to neviem, ci im mozem davat....

dracik1
16. mar 2010

inak tie hlasky su superske 😀 ...nasi tiez obcas nieco zahlasia...napr. ked vidia bankomat tak povedia...tatinko kojunky zababat 😀

helka1
16. mar 2010

Ahojky,
Zuzka ten skaklaci hrad sme nakoniec kupili , dostali ho pod stromcek , kuk tuna :
http://www.facebook.com/#!/photo.php?pid=963993... a http://www.facebook.com/#!/photo.php?pid=964015... ... Je pravda, ze zaberie vela miesta, ale zase ich to na cas pobavi. Je pravda, ze zo zaciatku boli opatrnejsi a teraz si skacu po hlavach, ale ked je to uz divoke tak zasiahnem a jeden (ten divokejsi) musi von 😅 . Nebavi ich to stale, niekedy prejde den bez toho aby si ho povsimli, ale niekedy ked povieme, ze tampina (rozumej trampolina) pojde von tak sa zlaknu a skacu o 106 😀

Ja som dnes bola na kontrole na gynde, vsetko je zatial OK...tak snad to tak aj zostane ...

S tymi chorobami je to des sezona, ako ratam tak my sme dopúosial boli chori 6x ako tehula som bola chora 5 x ☹

helka1
16. mar 2010

ups, tie odkazy nefunguju, ale na FB kuk do mojho albumu "Vianoce ´09 a zima" a tam su 3 fotecky 😉

zuzka.25
16. mar 2010

juli, no potes panbuh 🙂 to ako chcu zvladnut??? koksooo

heli, dobre foto 🙂 tak teraz si ma nalomila, ze ci som to mala kupit 🙂 inak vyzera to presne tak isto, ako ten vas... mozno to aj je ten isty... a nefuci to? som mala aj obavu, ze to praskne...
super, ze kontrola dopadla dobre 🙂 len tak dalej, este take 4 tt min. vydrz 🙂

helka1
16. mar 2010

Zuzi, drobci to maju nafuknute od Vianoc, ked vela skakali tak obcas to povolilo ale to sme dofukli, ale nefuci to a je to dost pevny material, takze ani nepraskne....pokial tam nic nenosia, nasi maju zakaz tam nosit cokolvek a pred skakanim sa vyzuvaju 😉 . My to teraz mame vtesnane medzi sedacky, raz sa nam v tom Radka vyvalila, oprela sa o stenu a bac spadla na stranu aj s trampolinou, neudrela sa, ale ked na tom skacu, hlavne na 1 strane, tak sa to vyvalit moze, potom zase take kriticke miesta, kde by si mohli obuchat hlavy o nabytok (lebo to ma otvory) tak tam mame vyplnene vankusmi 😉
Ono nam to schvalila aj rehabilitacna....ked som jej spominala, ze nasi sa radi vysantia na trampoline, nakolko trenuju rovnovahu aj posiluju 😉 ...a zase oproti klasickej trampoline az tak vysoko neskacu

lalupa
16. mar 2010

zuzi, kolko stoji ten hrad, ja nad nim premyslam uz hodne dlho...

heli, juuuj, 34tt,paradaaaaa

vranka, kedysi davno som nieco nasla,ale netusim, kde by som to hladala teraz ☹ ,musi to byt netova forma? lebo v kauflande som videla krasne bud mickey mouse alebo WtPooh za 1euro viacero kusov, krasne

helka1
16. mar 2010

Lalu, nas vysiel tusim, cca 40 EUR, kupovala som ho cez MMB

lalupa
16. mar 2010

helka, dakujem 😉

helka1
16. mar 2010

nemas zac, skusila som ho pohladat ale momentalne nikto taky nepredava 😒

Idem do hajan, dnesny den ma dost zmohol 😔 Paaa

zuzka.25
16. mar 2010

lalu 30 € stoji, ale ci ho este budu mat 🙂

heli, no nad tym som tiez rozmyslala, ze ci to neprevratia

aneti78
17. mar 2010

ahojte

tak my sme koncert prezili este v zdravi, deti su uz ok a mna to chytilo v noci z pondelka na utorok, hned som naklusala k dr. tak mam PN do pondelka, brala mi aj vytery, lebo ma boli aj hrdlo, tak sa bala, ci to nebude nieco ine,ale dnes je mi uz o dost lepsie...ta viroza sa vraj vola 24 hodinova 😕 no ale bol to des, ak sa takto citili aj deti, tak mam dost ☹

vystupovali krasne, Jakub ma uplne prekvapil, tento rok som mala pocit, akoby mu to islo lepsie nez Tamarke, volalo sa to rapujuci trpaslici, boli podareni, chlapci brejkovali na zemi, sranda 😀 vydrzali az do konca, ucitelka ich zvysok vzala pozerat do hladiska a na konci sa klanali. Tamarku drzala ucitelka na rukach a ja ze to preto, ze je drobna,aby videla a mama mi hovori,ze urcite plakala...ked som im sla naproti do satne tak mala fakt take ocka,tak sa jej pytam a ona ze fakt plackala,ze kde som ☹ ze si myslela,ze uz po nu nepridem, moja zlata 🙂 a ze jej bolo smutno, lebo Jakubko sa hral len so Sarkou, salili sa a pani ucitelka povedala,ze Sarka sa asi zalubila do Jakubka 😀 bolo to aj vidno, lebo Tamarka mala lica uplne namalovane oranzove, Jakub zelene,ale uz osuchane, ze Sarka mu ich stale hladkala 😅

juliagregor
17. mar 2010

aneti muselo to byť úžasné 🙂 , ja som Maťkovu prvú besiedku celú prebulila 😔

evka1310
17. mar 2010

Ahojte..mna stale boli zub...straaasne..zubar mi to otvoril a dal mi taky drot nech si to tym cistim po kazdom jedle...hadate spravne, vela tuhej stravy som radsej ani nejedla...hroza ale dnes ma to uz boli menej..ATB zabrali..aky peh.. ja sa vyhybam ATb ako mozem a potom taka hovadina ako zub a dostanem ich...strasny peh...:-/

Dnes idem prvy krat von s detmi a nasou novou babysitterkou... sa tesim...normalne budeme mat niekoho kto sa bude starat o malych .-D teda prve mesaice sme sa dohodi, ze aby si mali na nu zvykli tak tam budem aj ja s nimi...ale obcas staci, ze niekto zabava malych a ja si mozem ist varit, citat, pisat alebo spat --samozrejme ze spat ist nemozem, lebo hned ako sa hodim do postele, maly su hned v spalni (vedia dokonca otvorit dvere a kluc je zaseknuty) ale aj tak sa tesim...mam ist po nu za pal hodinku a mali este spia 😒 to mi robia naschal... 😠 ked mam chut ist spat ja lebo si nieco potrebuje urobit nechcu spat a teraz ke potrebuje aby vstali...ako naschval... 😠 😠

Inak u nas Rudy uz uplne super hovri, skoda ze len vacsinu luska po Taliansky...ale vie povedat BAKO (Macko) a LOLA (Voda) a OKO (Ocko) a este OTTA (Lopta) zvysok vsetko po taliasnky a ked ho opravim , povie to po Slovenskya potom to zas zopakuje po Taliasnky 😠 😠 Albert si vystaci s 2-3 slovami a nekonecnymi variacmi revu...verbalna komuniakcia sa mu nezda byt potrebna a asi ju aninepostrada 😝

aneti78
17. mar 2010

Evi, my ked sme boli mali, byvali sme v bulharsku (oco je bulhar), no a mama nas ucila po slovensky, rozpravala na nas po slovensky,ale my sme odpovedali po bulharsky. si pamatam ako som kazdy vecer revala,lebo som mala citat zo slabikara slovenskeho,ale naucila nas super, ked sme sa prestahovali sem, pisali sme diktaty bez chyby, dokonca sme nastupili do skoly podla veku, nebolo potrebne ist o rocnik nizsie. takze aj ked ti nebudu odpovedat po slovensky, nevadi, oni sa naucia z toho ako budes na nich rozpravat ty 🙂
nasi vedia po bulharsky asi len dve-tri slova, musim ich zacat ucit,ale akosi na to furt zabudam 😖

nana77
17. mar 2010

ahojte dievcata 🙂
idem sa popytat, ze od kedy mozem malym davat morske ryby? sladkovodne im uz davam a v pohode, chutia im. ale niekde som pocula, ze morske sa maju az od troch rokov davat, nieco v suvislosti s jodom a stitnou zlazou, ale uz neviem presne, ze co...

womenne
17. mar 2010

Ahojte kočky my sme dnes boli v materskom centre bolo tam kopec deti tak dufam že sme nič neschytali 😖 ale fajny oddych pokec s kamoškami 😵 😵 😵

nanuš to veru neviem ale zaujima to.

Kočky ja som dnes bola na nakup apozerala sm tie E tie najnebezpečnejšie ma uložene v mobile a kukala som na tie salamy a našla som jednu jedinu ktora nemala E 250 😖 vraj tie najlepšie ich nepotrebuju tak ja na ne kukam a maju to fakt neviem ktore to nemaju ☹

Ja som lína s tymi jazykmi 😢

ivet77
17. mar 2010

Ahojte maminky,

predstavte si, co sa nam stalo. V pondelok som si urobila teh. test a bol pozitivny.
A to vraj nemozeme mat deti "prirodzene" 😀 Dnes som bola aj u dr. a mame to potvrdene aj s obrazkom z ultrazvuku. 🙂 Trochu mam strach, ale to asi kazda zena v tehu ...

Evka, verim, ze budes s babysitterkou spokojna, je to dobry napad, aspon si trochu oddychnes a budes mat viac sil a trpezlivosti na deti. Aj my rozmyslame nad nejakou pani, ktora by nam chodila k detom cca 1-2 krat/tyzden.
A neboj, drobci budu hovorit na teba neskor urcite po slovensky. Len by si mala byt dosledna a neakceptovat, ze ti budu odpovedat po taliansky a vzdy to povedz este aj po slovensky.
my tiez vychovavame deti dvojjazycne (nemecko(MM) -slovensky(ja) ) a stava sa aj nam, ze mne povedia nejake slovo po nemecky, alebo manzelovi po slovensky, ale vzdy ich opravime a postupne si zvyknu a budu si uvedomovat, na koho maju ako hovorit.