Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
6. sep 2010

@janulqa07 http://www.emitex.cz/k-zimni-pytel-combi.php
tu je to krásne vidieť, ja som ho vtedy nechcela, lebo pred dvomi rokmy nemal ešte protišmykový zadok, ale teraz má všetko, čo má fusak mať...
tie zavinovačky sú vhodné pre malé deti, tiež som špekulovala, že sami nezmestia dva fusaky vedla seba chcela som len tie zavinovačky do autosedačky, ale p. Siládiová ma presvedčila na fusak, a dokonca sme sa dohodli, že keby nie, tak jej ich môžem vrátiť a ona zaplatí poštovné...

juliagregor
6. sep 2010

@janulqa07 ja neviem

janulqa07
6. sep 2010

@juliagregor ja som to len omrkla a zdalo sa mi to rovnake, ja chcem radsej fusak ked uz mam dat za to prachy nech to vydrzi ved o rok uz budu velky a aj na sanky budem potrebovat

juliagregor
6. sep 2010

http://www.prenasedeti.sk/obchod/cid/33/categor... ivema baby, tiež osvedčená značka, ale nemá ten spodok...aké dhé máš korbičky?
fusaky treba

gajana1
6. sep 2010

Ahojte mi sme dnes boli na očkovanie zvladli sme to v pohode a važime P 6380g a 7350g.
Baby čo si vy myslite kedy začať prikrmovať??? zatiaľ len kojim ale niekedy ked mam strašny deň že nič nestiham tak ani mliečka nie je veľa abo ked mam zdravotne problemy a Dr. mi kazala okolo 5-5,5mes začať ale neviem lebo pri tomimu som začala ukončenym 6mes. Čo radšej dať im UM alebo môžem začať zeleninku?????????????????

juliagregor
6. sep 2010

@gajana1 ja som za UM, aa super váhy...

teraz je u nás veľká pátracia akcia....Ajko mi tak schoval kľúče od bytu, že ich už od rána hľadáme 😎 🙄

mima595
6. sep 2010

@gajana1 - radsej prikrmy ako UM - okolo toho 5,5 mesiaca...
ale ked ti nevydrzis dovtedy - teda vyhradne kojit - tak 1 flasa UM im hadam nenarusi prisatie...
Vladko bol odmala aj kojeny aj na flasi.. on s tym nema problem, ak vsak tvoje deti nepoznaju flasu vobec, potom možu prsnik odmietat uplne... a to by bola skoda

ajka72
6. sep 2010

@katrinb ďakujem ano mám dens 3 ročky strašne rýchlo to ubehlo, v sobotu sme sa vrátili z Chorvátska, bolo super, dievčatá však trochu pokašliavaju dozvuky z nádchy tak sme dostali dnes stoptusin na kašeľ, a školka sa odkladá až od ďalšieho pondelka

jennys
6. sep 2010

@gajana1 ja ti napíšem ako to bolo u nás s UM. Ked som mala ísť na operáciu (Lucka mala asi 5 mesiacov) tak sme ju začali zvykať na UM keby som náhodou prišla o mlieko, aby s tým nebol problém. Tak sme jej raz denne dali UM z fľaše a nebol s tým problém. Ale záleží od dieťaťa. Potom som bola 4 dni v nemocnici takže počas tých dní pila moje mlieko z fľaše (z mrazáku lebo som urobila zásoby) a pokračovalo to tak potom asi týždeň keď som sa vrátila. Kojiť som nemohla lebo ma všetko bolelo tak som odstriekavala. Potom sme raz boli u doktorky a Lucka bola strašne hladná, kým by sme prišli domov by sa riadne vyrevala tak som skúsila nakojiť. Na začiatku sa dosť čudovala ale potom sa pekne chytila a kojila som ju potom ešte ďalší rok. Ja by som ešte neprikrmovala. Skôr by som skúsila raz denne to UM, tým podľa mňa nič nepokazíš.

jennys
6. sep 2010

Inak pozdravujem všetky kočky 🙂
Ja nejak nestíham to tu sledovať. Lucka začala chodiť do škôlky tak je to trochu lepšie, ale aj tak pri malých nemám šancu si cez deň pospať, takže musia spať v noci. Mali sme pár krízových nocí, spala som veľmi málo ale prečítala som si jednu knihu, kde sa písalo o tesnom zavinovaní detí. Takže dnes druhýkrát som ich tak zabalila na noc, včera pekne spali v noci a zobudili sa raz za tri hodiny a nie raz za hodinu ako predtým. Tak uvidím či to bude fungovať. Kým sú ešte takýto malí tak sa to dá zabaliť ich tak aby nemali ruky vystrčené. Oni sa mi potom lepšie upokoja. No uvidím, ešte nejdem hovoriť že to zabralo, je to ešte krátko.

gajana1
7. sep 2010

baby a čo hovorite na čajik popri kojeni ja viem že netreba ale malý dostal dnes teplotu asi reakcia po očkovaní a neviem či dať čajik či nie

juliagregor
7. sep 2010

@gajana1 ja som nikdy čaj nedávala, nie je to nutné, ked ho kojíš...ale keby mal vysokú teplotu, tak po lyžičkách ...
ved vyskúšaj, možno mu zachutí...

helka1
7. sep 2010

Ahojcek, len nakukujem Gajana , Jennys zdravim 😉
Gajana ja by som cajik nedavala, skor prilozit a predne mliecko je na smad 😉 Mne doki odporucil ak budu extremne horucavy po lyzickach prevarenu kojenecku vodu ale ja som to riesila castejsim prikladanim 😎 Zvysena teplota moze byt po ockovani ale ako prisla tak aj odide 😉 . Pomaha ti niekto doma s dvojkami ?

Jennys chudatko ak chlapci zaspia cez den neda sa pospat si ? Je to dolezite !

helka1
7. sep 2010

...este som chcela Gajana mate pekny miery !

janulqa07
7. sep 2010

dobre ranko
ja som celu noc nespala, pustili sa vsetci traja do mna 😒 Matusko sa zobudil urevany zo sna a chcel byt iba na rukach, nejakych 14 kil ma a teraz si ruky necitim a moje deti ako naschval cez den jedie akurat a v noci su zahladovane 😖

katrinb
7. sep 2010

@gajana1 ahojky, no ja som znama tym, ze som za kojenie, kym sa da. A ked ty mas m,liecko, tak ver, ze sa da.....len treba prikladat. Ver, ze aj ja som mala divne dni, unavena som bola neustale....a teraz ani nehovorim. baby papju sko pred par mesiacmi...uz su hladnejsie, takze v noci vstavam minimalne 6x...a cez den nie vzdy vydrzia 3 hodky nepapat. A o mliecko maminka nepride len tak...neboj. To UM ak chces, tak daj samozrejme, je to na tebe. Ja by som nedala...ale ja viem, ze mozno az velmi presadzujem kojenie. MNo ja som vydrzala a tym padom viem, ze sa tpo da. Aj ked nie vzdy je to lahke.....Uz nech sa rozhodnes akokolvek, bude dobre. Hlavne su babatka

A ako napisala helka - ja by som cajik nedala vobec. Ked tak prevarenu vodicku. Ale tvoje prsicko podla mna je lepsie na teplotu....

katrinb
7. sep 2010

@janulqa07 moja, no veru, mas to tazke......viem, co je to nespat...ja som dnes dala 4 hodky...a to je uz celkom fajn. Aj menej byva. Este chcem vydrzat mesiac....teraz mame obedik, potom zacnem s ovocim a potom dam na veceru ryzovu kasicku..... Vcera som si ju ale bola kupit, ak by to bolo kriticke, ta ju dam na veceru. Zatial sa este potrapim sama...

gajana1
7. sep 2010

Ja som tiež nechcela čajik ani Tomík nepil čajik skoro do roka lebo odmietal všetko.

@helka1 malokedy mi niekto pomaha niekedy tak ako teraz mm zavolal svokre aby prišla po Tomika lebo Maťko ma teplotu tak ho zobrala a okolo 12tej ho donesie spať. A ked som s nimi 3 sama tak niekedy nestiham ani jesť a sa mi tvori menej mliečka a preto som myslela trošku čajiku

juliagregor
7. sep 2010

@gajana1 netráp sa, zbytočne sa hladujete, miesto jedneho kojenia daj UM, deti sa zasýtia a tebe sa mieko dorobí...
@katrinb dievčatá ti rastú a už budú potrebovať viac papať

katrinb
7. sep 2010

@juliagregor to ano, uz vidim, ze su to papkosky a budu isto vacsie,.....no ved mam po ruke tu kasicku. Ak to budem citit, dam ich tu kasicku aj skor....

katrinb
7. sep 2010

@gajana1 ako napisala Julka, ak hladujete ....a mas pocit, ze toho mliecka je naozaj menej, daj UM.....

juliagregor
7. sep 2010

@gajana1 si unavená a vyčerpaná, a to je nepriateľ mliečka, ten čaj ti ich nezasýti, možno na 20 minút oddiali plač, alebo ich to ešte viac "naštve"...zistíš či sú hladní aj pomocou čajového testu...t.j. po kojení cca 20 minút im ponukni vodu, čaj až vypijú viac ako 60 ml, sú hladní...keby mali tak o 3 tt viac povedali by som, aby si dala prikrm, ale podla mna je to ešte skoro...
ja som nemala mlieko večer, ked som si na obed pospala, tak bolo, ale spať sa mi podarilo pri troch deťoch asi 2 krát a pri Maťovi som s ním spala každý deň...tak som dala po kupkaní UM, vydržali, tak do 12tej a potom zase len mm,
po 5 mesiacoch som už dávala niekedy aj každé druhé mlieko UM...
boli väčší, viac potrebovali, vonku skoro 6 hodín, to sa nedalo plne kojiť...
ja som tiež zástanca kojenia, ale nie za každú cenu...ved každá vieme, kde je asi tá hranica, ked treba riešiť a nie čakať na zázrak...

julietka
7. sep 2010

@katrinb kati nasi drobci sa mi tiez zacali budit kazde tri hodiny v noci, ako ked boli novorodenci a to su pritom na UM co by si niekto mohol mysliet ze to viac zasyti, ale nasich teda asi nie..na veceru vzdy dostanu nieco syte, bud kasu, alebo cestoviny som zacala davat so zeleninkou a pod. a aj tak sa budia po veceri o 23h, potom medzi 2 az 3 h a potom 5.45, ako hodinky..a medzitym su tiez hore bud sa im nieco sniva ked knucia, alebo neviem..dam im pit cajik, vodicku, alebo iba dudlik, ale potom zistim ze su uz zasa hladni a tak dookola...

Nerozumiem preco sa zacali znova budievat ked maly mi od zaciatku 3 mesiaca prespal uz krasne celu noc az do rana bez jedla, vydrzal niekedy az 12 hodin...ale beriem to tak ze snad u nich nastal rastovy spurt a potrebuju teraz stale papat a je to len docasne obdobie...
@juliagregor juli u vas musi byt naozaj velmi veselo, asi si sa naucila brat vela veci s humorom a riadnym nadhladom aby si prezila 😉 kluce sa uz nasli? 😵
s tymi detskymi chorobami je to naozaj blbe, lebo ked dostane jeden automaticky to maju vsetci, na toto ma upozornila pediatricka hned ked sa narodili, nech s tym pocitam...ved hej, je to logicke..niekedy to musi byt zufale ked ti vsetci traja naraz zacnu horuckovat, juli ako to potom zvladas prosim ta ked si celu noc hore? pomoze ti obcas niekto? lebo ked spim ja dve hodiny v noci tak naozaj nevladzem, ale ked si ty celu noc hore pri troch drobcoch, mas moj obdiv 😕
@ajka72 vsetko naj naj prajem princeznam, hlavne nech su zdravucke a rastu do krasy 🙂

tu su dve aktualne fotky, malemu je trosicku vidiet prvy zubok co sa mu tlaci dole 🙂

katrinb
7. sep 2010

@julietka vsetko len to naj naj naj k 7 mesiacikom...ale ste veeelmi krasni..... Aj bambulka aj malinky.......krasne deticky mas. A s tou nocou je u nas uplen bezne od narodenia, ze sa udia kazde 3 hod....ale uz sa stalo, ze vydrzali bez jedla aspon raz za den aj 6-7 hod. A eraz mzem o takom niecom snivat. Niekedy aj po hodinke si rady cucnu. Aj ked ponukam vodicku....tu moc nemusia. Flasu uz ani nedavam..ucim ich na ten zazracny hrncek...ale iba Adelka chce cucat..Vivien skor do toho fuka....sinter moj malinky. Aj ja to beriem, ze maju sprut-....teraz to aj tak vychadza. No verim, ze nase babatka o chvilu to prejde a budu spat - u mna aspon tak,. ze sa zobudia 2x...a nie 5-6x ako v sucasnosti. Ale telo si zvykne....aspon ja zatial fungujem. Som zvedava, dokedy... 😉 Mna raz za cas chyti brutal unava...je mi na odpadnutie, trasiem sa...ale potom opat funbgujem mesiac, dva a opat ...ale bola som na krv u dokiho a vse je super. Okrem niecoho - neviem ako sa to vola. Ale doktor sama pytal, ci mam osteoporozu. no fasa. Tak to zatial neriesime, kedze kojim a moze to byt tym.....a po kojeni pojdem opat na krv...uvidime.

matelko1
7. sep 2010

ahojte.nestiham ani chodit na mk,teraz si vas idem v rychlosti precitat co mate noveho.my sa mame fajn,

mima595
7. sep 2010

toto so skopcila z inej temy - je to prispevok od baby, co je ORL lekarka a ma dieta 11/2009

co sa tyka vigantolu..volala som s firmou, co to vyraba..tak tie balenia, co uz mate doma, a boli kupene nie tento tyzden, tak mozme dobrat. volala som aj dnes do lekarni...do ziadnej neprisiel pripis, ze sa ma stiahnut z obehu a dosla im aj nova zasielka Vigantolu
peditricke nasej tiez nic nedoslo, ziadne ouźnamenie, doporucila mi par sni nedat chodit na sklniecko /ak nejake vykukne/..a pockat, co z toho vznikne

matelko1
7. sep 2010

@julietka jeeej vy uz mate tiez 7 mes....krasne,deticky su zlate 🙂

matelko1
7. sep 2010

@katrinb mas deticky stale este vo vanickach v kociku,alebo si uz nahodila sportovu cast.ja som uz vyskusala sportak,ale este dam naspat tie sedacky matrix.jedna nevyhoda je na mojom kociku,ze ten prvy sa neda dat do lahu.chlapci este mi nesedia,smykaju sa akosi dole.musim nieco vymysliet,ale neviem co.

juliagregor
7. sep 2010

@matelko1 matelko daj si ušiť také podložky do kočíka, su maminy na MMB, čo to šijú..opýtaj sa @luciaf13

matelko1
7. sep 2010

@juliagregor ake podlozky.a aky ucel splnia.