Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

babatko88
4. jan 2011

@hviezda22 hehe, konečne niekto normálny 😀 baby sa tam idú povraždiť niektoré, čo silou mocou chcú vyhrať 😠 a gratulujem ti, máš krásne detičky

juliagregor
4. jan 2011

@babatko88 trochu preháňaš, nie 😕

bobicek5
5. jan 2011

a ktore sa tam idu povrazdit? Porad, nech sa im vyhneme 😀

babatko88
5. jan 2011

@juliagregor nie, vôbec nie, ale vy nemáte ani potuchy, čo všetko píšu...
@bobicek5 😀 to zase nie doslovne 😀

juliagregor
5. jan 2011

@babatko88 osobne som si fotku stiahla 😠

babatko88
5. jan 2011

@juliagregor prečo?

juliagregor
5. jan 2011

@babatko88 lebo som sa nahnevala, neskôr ti napíšem IP

babatko88
5. jan 2011

@juliagregor ok, čakám 🙂

bobicek5
5. jan 2011

@babatko88 tak v skratke napis co vsetko a hlavne kde pisu. Mna by to zaujimalo...

bobicek5
5. jan 2011

@juliagregor Juli, fotecku laskavo vyves naspat ano?! Ved sme si ich tam predsa vyvesili ako hrde maminy a nie zavidiace si osoby. Nech vsetci vidia kolko nas je a ake su dvojky super (nech za tym vsetci nevidia len prebdene noci, ale aj tu radost). 😉

juliagregor
5. jan 2011

jaj veru nevyvesím...
ale napíšem veselú príhodu...
moje deti mali včera súťaž, kto si dá hlbšie prsty do krku a hádajte ako to skončilo...? ovracali sa navzájom 😀
a neplakali, rehotali sa...a my sme s mužom nevedeli, či sa smiať, alebo ich umývať.. 😅

všetkým prajem krásny dníček...

babatko88
5. jan 2011

@bobicek5 v skratke ohovárajú fotky, že sem nepatria, že majú hlasy neprávom, to tak na začiatok a píšu si aj medzi sebou, bola mamina, čo mala najviac hlasov a odišla len preto, lebo jej dve maminy napísali, že nech dá šancu iným, lebo ona má peknú fotku a tie "škaredšie" nemajú pri nej šancu, že ona (pisateľka) si to zaslúži viac a podobne...

babatko88
5. jan 2011

@juliagregor hehe, no super súťaž 😀 😀 😀 len kto mal potom viac radosti !? 😀

bobicek5
5. jan 2011

ale kto a kde nas tak ohovara? Na FB? A ktora mamina to bola co odisla? Mame tam skupinu dvojmaminiek, tak ci sa aspon pozname.

misabbas
5. jan 2011

@jennys Ahoj, ja dokrmujem po kazdom dojceni okrem ranneho najprv to bolo vzdy 30% cca a teraz tak 50%. Nestaci sa mi dotvarat tolko mliecka tak male su nervozne a potom to cele dlho trva a cele krmenie zacina byt pre vsetkych utrpenie. u nas prebieha krmenie cca 5x za den. preto premyslam, ze ci nebudem kojit 3x dene len kojit a 2x denne len dokrmovat proste striedat to, asi by to bolo lepsie. len som chcela vediet ci z toho dokrmovania nie su tvoji zmateni a ci normalne piju z flasky a potom v poho chcu z prsnika? Kojis na poziadanie, ci mate rezim? A ked dokrmujes tak pred tym aj kojis?

juliagregor
5. jan 2011

@babatko88 ten komentár si pamätám, ale písala ho kamarátka kamarátke...myslím, že ste to nepochopili správne, my sme tu všetky normálne 😉 a niekedy sa divím, že pri toľkých deťoch aj si nájdeme čas na kamarátky a pokecať si

@misabbas moji pili aj z fľašky a aj z prsníka, osobne by som tiež volila variantu rozdelenia MM a UM do krmení, tebe sa viac dotvorí mliečka a malé nebudú nervozne...ja som dokrmovala od 3 mesiaca len večer pred spaním a po 5 mesiaci, každé druhé krmenie bolo UM a kojila som 20 mesiacov...doma som mala 3 deti a nemohla som si dovoliť krmiť hodinu vkuse

misabbas
5. jan 2011

@juliagregor ahoj, tak to je povzbudzujuce ze to niekde takto funguje 🙂 dnes som to uz vyskusala a zda sa ze to je lepsia volba rozdelit UM a MM, male su kludnejsie a krasne piju aj z flasky aj z prsnika. Dufam, ze to takto pojde dalej. To pred tym bolo strasne zdlhave a stale som dufala ze sa mi laktacia este rozslape a budem mat dost mlieka pre obidve ale nevyslo to az tak ako som si priala. Hlavne ze to ide aspon takto.

jennys
6. jan 2011

@misabbas ja keď som mala malých v nemocnici tak som odsávala a nikdy mi nevyšlo pre oboch dávky na celý deň, takže mali len na pol dňa a v noci im dávali Bebu. Tam som aj dojčila a koľko vypili tak sa doplnila dávka z fľaše. Doma som prvý deň ako sme prišli dala aj z fľaše ale od druhého dňa si museli zvyknúť len na dojčenie, fľašu som už nedávala ani neodsávala. A pekne sa chytili, však čo iné im zostávalo? No ale zo začiatku boli len na mne nalepení a druhý po prvom musel ešte počkať takých 15-30 minút nech sa mi dotvorí mlieko ale potom to už nebol problém a dojčila som jedného za druhým a cítila som vždy ako sa mi mlieko počas papania spúšťa takže pekne pili. Potom ale po 4 mesiacoch mali dva týždne bez pribratia tak sme začali dávať UM ale to len jednu dávku raz za deň pre každého. Takže ten čo má UM tak druhý dostane z oboch prsníkov, tak sa riadne natlačí aby mi mlieko nestálo. Robím tak keď ideme von a druhý má UM keď prídeme z vonku, viac UM nedávam, takže u nás je to 10% UM denne z celého krmenia. Ja ich dojčím tak 8-10x denne každého a predtým to bolo aj 15x denne každý takže to bolo dosť, papajú cca 15-20 min každý, Lucka mi papala pol hodinu takže je to o tom istom pre mňa.

jennys
6. jan 2011

@jennys no a ešte chcem dodať že jedia tak po 1,5 - 2 hodinách keď sú hore, keď spia vydržia aj 3 hodiny, v noci aj 5. Na začiatku papala aj každú pol hodinu alebo hodinu, takže vlastne dojčím na požiadanie alebo keď boli nepokojní že nemohli zaspať tak som nadojčila a aj keď ich napríklad u doktorky pichali a potom mi jeden vrešťal tak sa tak aspoň upokojil dojčením. Takže dojčenie v podstate nemá len funkciu kŕmenia ale aj upokojovania občas.

jennys
6. jan 2011

@misabbas to hore platilo pre teba nie pre mňa, som to zle klikla 🙂

hviezda22
6. jan 2011

@babatko88 to je smutné, že sa k sebe maminy (niektore) takto spravaju. Nehovorím, že by ma vyhra nepotešila, ale za každú cenu 😕 , to nie. Dakujem za pochvalu.
Este sa chcem opytat, rataju sa aj hlasy ludí, ktory nie su moji priatelia na FB, lebo mi to nejak divne načítava?

juliagregor
6. jan 2011

@hviezda22 je to inak, maminy si písali komentáre z humoru a z kamarátstva, možno to pre niektorých vyzeralo ako žiadanie o stop v súťaži, ale to bol len komentár jednej kamarátky druhej...nebol v tom žiaden zlý zámer...
ja si bohužiaľ ale už nepamätám, kto komu písal, tak už neviem maminy upozorniť...

erinbrock
6. jan 2011

@hviezda22
ahojky, chtela jsem Te poprosit o radu...pripadne i ostatni...
jake mas zkusenosti s golfkami cosatto you? ja bych je chtela jako sourozenecky kocarek na rychle presuny...maly je jeste maly a za chvili cekame druhe...na pomale presuny mam pekny kocar..ale kdyz bude treba skarede pocasinebo nutne neco rychle vyridit, tak jsem si rikala, ze s vloznou taskou by se dalo...nechci velky dvojkocar...jsou moc tezke...teda leda ze by byl jooo lehky 🙂
na stupatko je jeste maly...a sedatko ke kocarku nema v zakladni vybave strisku, plastenku...tak nevim...
diky moc...🙂

babatko88
6. jan 2011

@juliagregor to neboli komentáre, to si písali v správach medzi sebou, to o čom píšeš ty ani neviem, nečítam komentáre

@hviezda22 áno, hlasy sa rátajú všetky, nech ti ich dá ktokoľvek 🙂

juliagregor
6. jan 2011

@babatko88 mne sa v tom už nechce vrtať, mna sa to už netýka, ale ako vidíte správy ?

babatko88
6. jan 2011

@juliagregor komunikujeme s mamičkami a správy mi pár maminiek preposlalo, jedna dokonca nechcela preposielať a dala mi údaje k FB, tak som ti to tam prečítala sama

hviezda22
6. jan 2011

@erinbrock, Cosatto su fajn, no od jary, do jesene, myslím že nie na zimu. Su otvorené, maju malé kolesa. Netreba ani vložnu tašku. Daju sa dat uplne do lahu, sedadla su polohovatelné nezavisle na sebe, je tam aj taka zmenšovacia podložka pri hlavičke, pre babatka. Ja by som skor nejaku makkučku podložku vymyslela. Babo sa ti narodí v apríli. Moje dvojky su tiež v apríli, vtedy už bolo teplučko. Na ten čas, na preklenutie by mohol byt fajn.

@babatko88, ale mne sa ukazuju hlasy len od mojich priatelov, potvrdili to aj priatelia mojich priatelov, no neukazuje to

hviezda22
6. jan 2011

no už som tie hlasy pochopila........priratavaju sa len na mojej stranke. Napr. muž si to dal zdielat a myslela som si, že aj to sa rata. Nemu tam pridali hlasy jeho znami a to sa už nerata.

babatko88
6. jan 2011

@hviezda22 musia byť členovia stránky na FB, potom účastníci udalosti, až potom tam budú hlasy, je to trochu pritiahnuté za vlasy, no inak to nejde nadstaviť

juliagregor
12. jan 2011

a myslíte, že takáta fotka by uspela 😀