Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

ajka72
9. sep 2009

lenka macko puk je super nechceš prísť aj ku nám takého namaľovať, mám taku peknu stenu akurát pre tvojho macka ako stvorenú 🙂 inak moje dievky spia asi 4 noci v nových posteliach a zatiaľ klop klop je to uspešné trochu som sa toho bála lebo spali asi polroka s nami vo veľkých posteliach, totiž postielky asi od 15 mesiacoch nemuseli veľa v nich plakali pri zaspávaní a aj v noci sa budili, ale veľké postele im zjavne vyhovuju lepšie 😵

mima595
9. sep 2009

Ajka - ano, večná 😀 😀 panna

Lenka aj Grmi - to by som asi neprežila ani ja, 2 x 2 😉 😉 - 😉 sice kazdy, kto vidi, že som tehu, tak 2. otazka je hned - "A zase budu dvojičky?? s takym ironickym usmevom 😠 😠 - že ja už mam toho dosť, to by som zaradila medzi klasicke dvojičkovske otazkyn typu - A to mate dvojičky?? ved to vsetky poznate

lenkamt
9. sep 2009

u nás najnovšie vedie otázka - to sú sestry??? 😀 hlavne keď som s ivkou asi si myslia že máme rovnako staré deti a obliekame ich rovnako 😀 inak si to už fakt neviem vysvetliť 😀

aneti78
9. sep 2009

ahojte

Mimka, a ja ze vy uz chodite tento tyzden do skolky 😒 tak snad uz mu to rychlo prejde, nasi , ked mali dlho sople alebo kasel, stazovali sa automaticky aj na usi, zapal to nebol, ale bolelo ich to...ale nam stacil otobacid do ucha.

od koho ste brali okna? lebo aj nas to asi caka este tuto jesen 😖 , nastastie balkon uz mame...len sa nemozeme k tomu dokopat. ak mozes, tak mi napis do IP firmu a kolko vas vysli. dikes

grmitko
autor
9. sep 2009

Leni tak odpovedaj, ze nie to su bratia 😀 😀 😀 😀 😀 😀

grmitko
autor
9. sep 2009

mna sa minule jedna tehotna mamicka, co mala asi 15 mesacnu dcerku pytala, ze aky je rozdiel medzi mojimi, lebo medzi jej detmi bude rok a pol a ja ze 2 minuty, tak par sekund pozerala na mna a potom hovori, ze jezisi, to su dvojicky??? tak som sa len usmiala 🙂 🙂 a hovorim jej no budete mat o zabavu coskoro postarane aj vy 😀

ajka72
9. sep 2009

ja k tej panne len toľko že aj ja som panna 12.9., dievčatá su tiež panny 6.9. svokra je tiež večná panna 6.9., a dokonca mám aj brata pannu 😀 2.9.
mima keď my sme boli chorí tak nejaký ten soplík prešiel hne´d na uši bolo mi vysvetelene dokinou že je to prepojené noštek s uškom jednou trubicou, takže my keď máme teploty a trošku soplík nie veľmi veľký tak utekám k dokine prekontrolovať uši, na zápal nám dávali ant. je aj homeo ktoré je proti zápalu uší, vola sa aviare, buď sme ho brali ako prevenciu alebo už počas choroby 😉

mima595
9. sep 2009

Ajka - ale Matus teplotu nemal, a nikdy predtym sme s uskom problem nemali. a k lekarku už chodime asi 3 tyzdne, lebo jej sa nepaci Matusov kasel, a ja jej verim, lebo je podla mojho nazoru dost dosledna a este o 10. hod. ho kontrolovala - takže to neberiem ako nejake zanedbanie z mojej alebo jej strany - proste sa to stalo

zabka0609
9. sep 2009

ahojte kocky.

v prvom rade chcem zazelat vsetkym oslavencom vsetko len to najlepsie a najkajsie a hlavne vela zdravia a pevne nervy s deturencami.

mima vsetko najlepsie aj k narodeninam a aj k meninam ;-

wom to je uplne super,ze sa ti chlapci v skolke tak adaptovali aspon zatial,ale verim,ze vam to vydrzi a drzim palce

grmi vidis v skolke je uz lepsie.tesim sa s tebou a uz ich davas na cely den alebo este nie?

ajka to som rada,ze sa dievcatkam paci v tych novych posteliach 🙂

lenka krasna izbicka a ako je tam upratane,to tam maju kocky vzdy taky poriadok?pytam sa preto lebo u nas to vzdy vyzera ako po vybuchu 😀

ajka72
9. sep 2009

mima verím že si to nebrala že hovorím že si niečo ty alebo dokina zanedbali len som chcela prispieť s mojou skusenosťou s uškami, u nás su teploty a v podstate žiadny iný príznak trošičku soplíky ale už viem že to mlžu byť ušká tak to radšej preverím u dokiny na ušnom, určite bude teraz Matuskovi už lepšie ke´d sa zistila príčina, držím prsty aby bol čoskoro fit 🙂
vitaj zabka ako sa máte,?

mima595
9. sep 2009

Ajka - jasne, že som to nebrala tak, ono mna to stale trapi, že v podstate už mesiac stale berie nejake sirupy, ATB, kvapky a myslela som si, že aka som zodpovedna mama, no a nakoniec sa to zvrtlo takto.
Ale krcna nam povedala, že je to dosledok tej nadchy, len neviem, ci nam to pomože na ten kasel, lebo ten stale trva....
ja sa asi nedožijem, aby isli do skolky 😉

grmitko
autor
9. sep 2009

zabka este su na 4 hodiny, ucitelka zatial vyuziva to, ze som doma, lebo mi hovorila, ze ved ked ste doma tak nech to este nesilime, ale takto mi to ide na nervy, lebo si musia zvykat na 3x a je to naprd podla mna, keby uz chodili na cely den, tak by si trosku poplakali a zvykli by si lepsie a teraz si zvykaju na viackrat 😒

zabka0609
9. sep 2009

ajka mame sa celkom dobre,v piatok dojde mamka tak sa uz nemozem dockat.potom ti poslem to co som ti este poslat nestihla,ale urciter poslem.a vy sa ako mate?

grmi tak jej povedz,ze ides niekam poobede a nema ti ich kto postrazit, alebo si nieco vymysli a nech ich tam necha na cely den ak to takto tebe vyhovuje viac.ta ucitelka to nemoze takto brat,ze ty si doma tak ona ich tam nechce na cely den a ako pises zvykli by si urcite skor.ale je to na tebe.to je len moj nazor.

grmitko
autor
9. sep 2009

ja mam taky isty nazor zabka, ze jej proste poviem, ze ideme na pohovor a nemam koho k detom tak ich tam necham na cely den a uvidime, ale uz ked tam budu raz spat, tak uz to potom spat na 4 hodiny vracat urcite nebudem

zabka0609
9. sep 2009

grmi aj ja by som to tak riesila 😉 ved ty mas pravo ich tam nechat na cely den bez ohladu na to co si mysli ucitelka.

babenky tak ja uz idem spat som si ani nevsimla kolko je hodin.tak vam vsetkym prajem pokojnu nocku a krasne sny.papa

grmitko
autor
9. sep 2009

idem aj ja, rano vstavame do skolky 🙂

mima595
9. sep 2009

Ano, grmi, suhlas - pre ucitelku je to urcite ulahcenie, ale u nas sa napr. ostava už hned 1.den cely den - a ved vy už tyzden chodite na 4. hod.

ajka72
9. sep 2009

zabka máme sa celkom fajn v piatok my cestujeme do Tn na tie krstiny tak som zvedavá ako dievčatá zvládnu cestu som rada že už budeš mať pomoc už si trošku aj ty oddýchneš tak sa držte 😵

vranka4
9. sep 2009

ahojte 🙂 ,tu sa nezaháľa 🙂 ,hlavne chorým drobcom čo najrýchlejšie uzdravenie 😒 a škôlkarikom,nech sa rýchlo adaptujú-aj tí naši 😀
grmitko,tiež si myslím,že je dobré dať deti do škôlky hneď na celý deň,naši sú tak od začiatku,ráno síce začínajú obaja vymýšľať a už vyjednávajú,ale cez deň sú úplne v pohode,myslím si ,že keď začnú chodiť od začiatku na 4.h. a neskôr na celý deň,budú potom vyjednávať,že chcú ísť na obed domov a doma spinkať,ale možno je to individuálne...
ešte k tomu dlhotrv.kašľu 😒 môj muž má už 3 rok problémy,ale iba na jeseň a v zime-od októbra kašle v kuse 2-3 mesiace-suchý dráždivý kašeľ,každý rok v tom istom období,bez teploty,nič len kašeľ,vyskúšal kadečo-rôzne lieky,ATB,spreje,alergol.vyš.,spirometria,pľúcne....tiež to nakoniec uzavreli ako astma,ale nemá také prejavy,nezadýcha sa,ja sa smejem,že je alerg. na zimu,lebo samé to nakoniec prejde,tak som už zvedavá,kedy to začne 😒

womenne
10. sep 2009

Ahojky tak malych som nechala doma Sebko celu noc plakal nemohol dychat tak hadam mu to prejde do zjtra ccheme ist do muzea Tatroviek.Sakra som dnes zrušila ja kaderničku všetko 3 dni tamboli auž nadcha 🤐 no dufam že t nebude na celu zimu....

grmitko
autor
10. sep 2009

dobre rano,
tak idem sa pochvalit, my dnes rano bez placu a s usmevom na tvari 😵 😵 😵 taka som stastna odchadzala zo skolky rano 🙂

Dani to ma mrzi, ze ste chori 😒

womenne
10. sep 2009

No Saška super dufam že aj na obed bududobre spravy.No ja dufam že to nebude nič važne alen ta nadcha..

grmitko
autor
10. sep 2009

no uvidim ked pridem pre nich ze co poviem ucitelka, ale verim ze to uz bude ok 🙂

idula
10. sep 2009

Ahojte, tak aj my máme doma veľkých škôlkarov. Grmi, aj u nás funguje škôlka zatiaľ na 4 hodiny, ale od pondelka už budú aj spinkať. Mali sme rodičovské a učiteľky tvrdia že je to pre deti lepšie, aby si zvykali postupne, vraj majú 30- ročné skúsenosti s deťmi a vedia o čom hovoria. Niektorým rodičom to nevyhovuje, pretože si nemôžu dovoliť zostať doma z práce, tak im ponúkli, že deti môžu ostať celý deň, ale budú spať v inej triede. Naši chalani sa do škôlky tešia, ale v utorok ráno plakal Tomáško, že do škôlky nechce ísť, že chce ísť k babke. Potom sa samozrejme pridal aj Paťko a bolo ródeo. Učitľka hovorila, že to trvalo asi 5 minút a boli v pohode. Tak som už zvedavá ako zvládnu pondelkový spánok 🙂

grmitko
autor
10. sep 2009

idula no super, ze si tak pekne zvykli, u nas stale plac cez den ☹ ☹ ☹ uz som z toho nestastna a ucitelka takto bude ten spanok odkladat a odkladat 😒 tak neviem oazj co je lepsie pre nich.....

idula
10. sep 2009

Grmi, ani ja neviem čo je lepšie, pretože tu v ostatných škôlkach chodia hneď od začiatku na celý deň. Staršia dcéra síce nastupovala do škôly v januári už do zabehnutého kolektívu, takže chodila prvé dvai dni na doobeda a potom už aj spala a zvykla si veľmi dobre. Za celé tri roky plakala iba jeden krát a to asi po dvoch týždňoch od nátupu do školky.

dracik1
10. sep 2009

fiha, nejak sa to tu prepada, skoncime na druhej strane alebo niekde na konci 😀

mima, Matuskovi skore uzdravenie a je to neskutocne, ako ti tie tt pribudaju

inak k tomu kaslu, ja som vzdy pokasliavala a skoncila som s akutnym zapalom pluc a alveolitidou v nemocke - volala som zachranku, lebo som zrazu nemohla dychat, kortikoidy a ATB do zily a to mesiac, potom doliecovanie 3 mesiace s tyzdennymi pobytmi v nemocke....pricina neznama, skratka slaba na pluca a priedusky, stacil nejaky blby podnet a som bola nahrata 😖 , lekarka to po roku uzavrela, nabeh na astmu 🤐 , odporucila mi stale sportovat 😨

grmitko
autor
10. sep 2009

caf dracik 🙂
no dnes si prisla o placky 😀 😀 😀 😝

mima595
10. sep 2009

Dracik - nestraš....aj ked neviem, neviem, on mu ten kasel proste stale neustupuje ☹

dracik1
10. sep 2009

mima, prepac, ja som ta nechcela vystrasit 😕 , ja si myslim, ze niekedy ani lejari sami nevedia preco 😕

baby, moj MM dosiel hotovy, ze v ordinacii bol masaker a Alzbetka zomrela, chudak, nejaky bol z toho smutny na plac

sasi, nechcela som s nimi ist na ihrisko, ked prsalo, lebo by urcite isli do piesku