Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

zuzka.25
7. jún 2009

dik marg 🙂 ja to rozprávanie neviem moc porovnať, ale napr. kamoškin o 9 mes. starší syn nehovorí ani 1/4 toho, čo naši... ale je to asi indivindi...

ajka, no veru, pravdu máš, ja to ale ztermínujem trošku kratšie 🙂 do školy s plienkami snáď nepôjdu 😀 no a v tej 50ke, ktovie kde už budú zasa čúrať??? 😉 😝
júj, ty ale ani mojich nebavia hračky... tiež len čo by kde vyviedli, čo rozhádzali, kam vyliezli.. a to majú hračiek fakt plnú izbu... ale zas aby som nekrivdila Lukymu, tak teraz začali byť v kurze autíčka, to ich len parkuje, posúva, vrčí 🙂 no zlatý je...

kati, no čo nepridrôtuješ, to oni zistia, že sa dá hýbať a väčšinou to zdevastujú 🙂

dnes to tu žije ako za starých čias, nie, marg?? ešte lalu nám tu chýba... a kedysi sa to o 23tej len rozbiehalo 🙂

zuzka.25
7. jún 2009

tak ja napíšem, že to tu žije a vy zdrhnete 😀
šak sa ma nebojte, ja nekúšem 😉

margaretka11
7. jún 2009

veru Zuzi, chýba lalu, ale aj tak to tu krásne žije 😵 . No ale idem už po tú gebuzinu, nechce sa mi, ale musí to byť 😝

Dobrú noc 🙂

ajka72
7. jún 2009

no zuzka ja som to s tou 50tkou myslela obrazne určite už ani v školke plienky mať nebudú a máš pravdu že v tej 50tke ich možno už zas potrebovať budu i ke´d niekto v 50tke chytá druhý dych. 🙂

margaretka11
7. jún 2009

ja viem, že nekúšeš, ale moje tornáda mi každé ponocovanie ráno spočítajú. A zajtra má manžel 16-tku, čiže celý deň to bude na mne..

zuzka.25
7. jún 2009

tak ja idem do kúpeľne zotrieť si fasádu a umyť zuby..
dobrú nôcku

margaretka11
7. jún 2009

Tak aj ja už fakt idem, po tretí raz dobrú noc a krásne sny 😀

ajka72
7. jún 2009

no dievčatá tak aj ja sa s vami rozlučim nech som zajtra ako tak fit
dobru nocku

zuzka.25
7. jún 2009

ajka, ja viem, ako si to myslela 🙂 ja tiež proste verím, že raz sa ich zbavíme, len my musíme do nástupu do škôlky poriešiť ešte tú operáciu, ktorá je podmienená odplienkovaním.. tak aby sme to stihli... nechcem, aby mali chúďatká všetko naraz, veľké postele, operáciu aj nástup do škôlky.. chápeš...

marg, jasné, ja len podpichujem, choď hají 🙂 môj má zajtra futbal, takže tiež budem nonstop sama až do uloženia...

zuzka.25
7. jún 2009

dobrú všetkým 🙂

ajka72
7. jún 2009

o.k. zuzka rozumeli sme si ja som nevedela o operácii neviem prišla som asi neskor ku vám keď budeš mať chuť a čas tak mi o nej napíš

zabka0609
7. jún 2009

ajka idem na to.takze mna hospitalizovali v 36tt len tak preventivne.cisarsky som mala naplanovany na 6.9.07 v 38tt kvoli zlej polohe plodu B.inak ked mi robili ultrazvuk dvaja gynekologovia v nemocke tak tvrdili,ze mozem rodit,ale v tej chvili dosiel primar a urobil ultrazvuk este raz s tym,ze on to chce vidiet a vraj ci su slepi,ze potrebujem sekciu.v ten den som mala sekciu iba ja prva rano o 8.00.nasledoval klistyr,holenie infuzia,nejaka injekcia.odviezli ma na salu vyzliekli,omotali mi obe nohy obvazom,potom lokalnu anestezu,cize od pasa dole a zacali so sekciou.vsetci boli mili a zlati.slecny sa mi narodili o 8.50 jedna a 8.52 druha.ukazali mi ich a bol to ten najkrajsi okamih v mojom zivote.zrazu som pocitila velku zodpovednost za dva ludske zivoty.a ked mi ich ukazali tak neexistovalo nic krajsie na svete ako tie dva ruzove uzlicky.boli krasne a mali otvorene ocka.no neda sa to ani opisat.slzy stastia sa mi tlacia do oci ked si na to spomeniem.potom ma dali na pooperacku a deti do inkubatorov.ale boli ok.boli zdrave a to bolo hlavne.potom som ich sla pozriet az na druhy den.len na par min.na dalsi den som dostala mlieko.vies vstala som rano,nocna kosela celkom mokra,ze co sa to deje,ale dovtipila som sa a sla som za sestrickami.tie mi hned vybrali deticky z inkubatora len tak v plienke mi ich podali a Andrejka sa prisala ako prva a islo jej to,ale Nikolka mala s tym mensi problem lebo bola aj mensia tak mozno preto.a tak som kazde 3-4 hod chodila na novorodenecke kojit.kym ostatne maminky mali deticky pri sebe moje boli este v inkubatoroch(7 dni).ked ich uz dali do postielok tak mi ich nechceli dat na izbu,vraj toho bude na mna vela,ale ja som uz bola ako tak zotavena.aj napriek zakazu dr som si ich vzala ku sebe na izbu.ale dopadlo to dobre.a este chcem povedat,ze som ich kojila dve naraz a dvojky boli stale hladne a nespokojne tak som ich chcela dokrmit a obzvlast Nikolka bola hladna lebo sa dobre nevedela prisat a hned zaspala.tak som si odstriekala mlieko a dala jej ho na flasu.chudatko vypila asi 80 ml.ked som to povedala sestricke takej mladej tak ma skoro zabila,ze co to robim ako ublizujem tym svojim detom,ze s tym pojde za lekarom.no katastrofa.som si tam uzila svoje.po 3 tyzdnoch nas pustili domov a dr nam hned dala nutrilon HA a bolo to.odvtedy krasne priberali.kojila som 6 tyzdnov a potom nutrilon HA a od roka obyc mliecko.takze asi tak.och ale som sa rozpisala.tak dobru nocku prajem adufam,ze budes mat ajka tu trpezlivost si to precitat.prepac,ze je to take dlhe,ale nechcela som nic vynechat.

dobru nocku vsetkym

helka1
7. jún 2009

Ahojky, ja pridem a vy odchadzate ☹
My este zdaleka nerozpravame ☹ 😠 , hoci sem tam sa njake slovko pritrafi - Adamko ma obdobie ked hovori "TAM" A Radka zase hovori "KDE" Takze ked to povedia v spravnom poradi , ze Radka zacne prva KDE a Adamko povie tam - tak sa pytaju a zaroven odpovedaju. 😅 😀 Vety u nas nehrozia 😖
Plienocky mame a zdaleka to nevyzera ze sa ich ideme zbavit 😅 😝 , tiez sa spolieham na leto, ze sa o cosi pokusime ...
Dneska sme boli v Tatrach v Huberte bolo tam nadherne ihrisko pre deti, schvalne pisem v minulom case uz sa to tam zdevastovalo riadne 😝 Aspon sm obzreli koniky, kozicky, pava a pavicu , potom sme isli krmit cierne labute a Radka asi takym stylom ze sa ku nim chcela vrhnut do vody 😅 😀

Zasmi, super ze ste v poriadku, uzite si to tam !
Marg super opis porodu, ja som mala ugentnu sekciu, takze som cely porod prespala 😝

zuzka.25
7. jún 2009

ajka, náš tomino sa narodil s hypospádiou, to je vrodená vývojová vada penisu, t. j. že má vývod močovej trubice kúsok nižšie ako normálne.. tak chodíme s tým na kramáre na urológiu a po dvoch rokoch a odplienkovaní bude operácia :( už teraz z toho mám des, lebo sa po operácii musí 14 dní ležať bez pohybu a priviazaný!!!! nechce sa mi na to ani myslieť...

popis môjho pôrodu nájdete tu:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

helka, tak to je milé, kde-tam 🙂))neboj, oni sa rozkecajú, až ti z toho pôjde hlava kolem 🙂

nana77
8. jún 2009

ahojte!!!
dnes som tu tusim prvaaaa..!!!
skoro som vstavala, mm ma dnes statnice, tak som hore uz od 5.00 😝 . som ho vychystala (studuje v brne), uz som stihla aj nieco upratat a detvaky moje este hajaju...
tak ja si popijam kafe a idem si vas precitat..

womenne
8. jún 2009

Dobre ranko my sme pred chvilou vstali 😎 ale asi sa mi to neoplatilo tak vyspavat lebo som dolamana a všetko ma boli 🤐

nemam šancu vas dočitat čo ste včera dostali adrenalin? 😀 my sme zalahli okolo 21.30 sme boli unaveny.
ikolasko spal tak tvrdo že tróšku cikol,potom sa zobudil a utekal na nočnik dnes musim ist kupit niečo na postel lebo už sa tam 3x vycikal 🙄

ajka72
8. jún 2009

ďakujem zabka za taktiež krásny pribeh tvojho pôrodu, ja ako som už písala som ho celý prespala o možnosti rodiť na epidurál mi nikto nepovedal a ja som sa nepýtala lebo som si myslela že pri dvojičkách to ani nie je možné, ja som išla len tak na kontrolu a už si ma primár tam aj nechal a povedal že na 14.OO hod. ma môžu pripraviť že nie je načo čakať lebo prietoky som už mala hraničné, bol to trochu šok, i keď som mala so sebou evci už doporodnice len som nečakala že to bude tak skoro resp. hneď po kontrole, po porode myslím v ten deň som dievčatá nevidela ale na druhý deň mi ich po jednej na striedačku nosili myslím že aj tie prvé dve fotky v albume su presne robené ako som mala prvykrát u seba detičky, dievčatá sa mi pekne prisali, tiež som sa asi na druhý deň zobudila celá mokrá nielen z mlieka ale som bola aj celá spotená, bola mi zima, a ja hlupa som si myslela že ide na mňa chrípka ale ke´d sa mi cici naliali a mamičky na izbe mi potvrdili že je to z mlieka tak som sa ukľudnila, tiežo som bola v porodnici 3 týždne kvoli nabratiu váhy mojich dievčat museli mať min. 2200g, už mi tam bolo dlho, toľko mamičiek som videla odchádzať ale na druhej strane to bolo dobré lebo ako prvorodička som dokopy nič nevedela, takže som odchádzala ako skusená mamina 🙂.tiež som v porodnici kojila naraz a to sa na mňa chodili iné maminy ale aj sestričky pozerať ako na prírodný ukaz 🙂,

ja som kojila s prikrmovaním 3 mesiace potom sme prešli tiež už len na nutrilon HA, už im moje mliečko nestačilo

nana tvojmu mužovi držím prsty nech všetko dobre dopadne ja som tak išla minulý rok na štátnice a boli to nervy, môj muž ma zajtra v práci doležité skušky tak mu držte prsty

zuzka tak s tou operáciou držím prsty určite všetko dobre dopadne ale chápem že su to nervy a bojiš aby všetko dobre dopadlo ale určite dopadne, aspoň že si na to postupne pripravovaná máš teda čas sa na to pripraviť

lalupa
8. jún 2009

ahojte babulky
dali ste mi pracu docitat vas kecalky 😉

katulik, super linky a krasne penziony, normalne mam chrobaka, urcite by skocila aj helka aj rosaritka, dohodneme sa,ked bude chvilu casu

ja o porode nepisem, to skor by som napisala o nom knihu s nazvom "co zacalo porodom a neskoncilo ani 16 mesiacov po nom " 😕

asi zacnem pit kavu, lebo spanok ma nevie vykompenzovat
spala som do 3,30, moj klasicky cas a potom sa len prehadzovala v posteli a prikryvala male, esteze iny sa vyspinkali od 7-7

aj by som reagovala na nieco, ale uz nema zmysel 😀

idem skontrolovat bambulku, dnes su nejake roztopasne, budem ich musiet vziat von

lalupa
8. jún 2009

heli, to ihrisko je donicene??? mam huberta v plane v lete...aj ked my sme mimo domu este nespali, stale spinkame 2x denne, tak si to neviem celkom predstavit,ale doma mi uz sibe 😉

janettba
8. jún 2009

Joj Nanuš - tak tvoj drahý má dnes veľký deň, určite si nervózna aj za neho. Myslím na vás... 😉

Taella - nádherný párik máš - babatulká malinké krásnučké. My sme boli taký maličky pred rokom, juj ako to rýchlo utieklo, ešte mám doma babätká, ale už to nie sú také malé voňavé uzlíky, už su to malé chodiace potvorky... 😝

Od rána jasnačka vrieskame a som si narobila robotu, lebo Simi jedol chocapic (také tie kakaové lupienky, čo sa zalievajú mliekom) a krpci vykrikovali Martinko kričí - papať a Dominik - ham ham. Tak ma ukecali a každému som na pultík stoličky troška nasypala a to bola veľká chyba, tričká aj tepláky zaserkané od toho kakaa, krpci špinavý až za ušami, lupienky po zemi... ja inteligentná som si myslela, že si to pekne dajú do pusy a budú papať, no máš ho vidieť, najprv to pooblizovali, potom rukami rozmrvili a ponatierali si to kam sa dalo. 😝

A Martinkovi idú zubále a hneď 3 či 4 naraz, nedovolil mi veľmi sa mu špárať v pusine a začal hrýzť, tak zrejme aj kvôli tomu sa v noci budí, lebo on inak pekne spinkával.

Už som ich uložila, lebo ráno hodili budíček okolo 6 hod a včera nevedeli zaspať, ešte o 23 hod som čičíkala, klasika jeden v kočíku a druhý na rukách - ja tieto uspávačky neznášam 😠 . Pritom na poobedný spánok pekne zaspia sami, najprv si tam kecajú a do 5 minút zaspia. Rozmýšľam či im nevadí tma v izbe večer, skúsim dnes nočnú lampičky zasvietiť, čo to spraví.

A v noci dnes jedol iba Dominik, dávku som mu už znížila z 210 ml, najprv na 180 ml a dnes mal už len 150 ml, ale teda ako to dopil, tak začal tak revať, že som ho rýchlo pratala z izby, aby Martinka nezobudil, určite mu to bolo málo, ale musí si zvykať bucko môj malý... Nebudem teraz krutá a pár dní podržíme tých 150 ml a potom pôjdeme ešte na menšiu dávku.

lalupa
8. jún 2009

neviem, ci uz mate,ale objednala som si male knizocky pre babule z martinus.sk - cisla, abeceda a farby, dve z nich su aj v anglictine a nemcine, doslo strasne rychlo, odporucam 😉 za cca 56 sk jedna knizocka

helka1
8. jún 2009

Ahojky,
Lalu nuz to ihrisko je este pouzitelne, ale boli tam hojdacky, ktore tam uz nie su 😝 , sach tam ostal, aj smykacky, aj zvieratka. Ale boli sme aj dnu v Huberte,kamos tam pracujel a ked nas videl ako lietame po vonku tak nas volal dnu otvoril deturencom hernu - smykacku s gulickami, tak tam sme sa dobru hodinku zabavili 😀
Ale akoze vonku byvalo krajsie ihrisko 😔 , ked stiahnem foto z fotaka do compu tak hodim sem 😉

helka1
8. jún 2009

jo a este som chcela dodat, ze by sme dosli kdekolvek tuna v okoli, ak by sa dalo 😉

janettba
8. jún 2009

zuzka.25 aj tvoj pôrod som si prečítala, tak pri tých sekciách ste si asi sakra užili, neviem si predstaviť, s bolestami sa ešte aj o drobčekov starať, máte môj obdiv, všetky babule, ktoré ste si to preskákali. Ja som sa pre tieto pooperačné ťažkosti veľmi bála sekcie a našťastie som mohla rodiť prirodzene a nezažila som si to.

janettba
8. jún 2009

LaLu - naše besnoty už zničili jedno také leporelko "hračky" - takže ja s knižkami ešte čakám, ja som ešte nevidela, takéto deštručné deti, čo mám doma. Už Simon je kaziteľ, ale teda krpci - všetko roztrhať, rozkúsať 😠 - jak taký havkovia a keď začnem z výchovou, tak "no-no" v hocijakej tonine môjho hlasu je najväčšia sranda na svete a nasleduje rehot 😠 - v kútiku duše dúfam, že ich to prestane baviť... Aj keď Simonka to drží do dnes, minule dostal aj na zadok, ja som skoro onemtavela, priniesol takú peknú knižku o Thomas - taká kratšia poučná rozprávka tam bola a veľa ilustrácií, knižka bola tvrdá väzba, ale stránky už normálne mäkké a ten krpec mi to priniesol a on povytŕhal všetky strany - ja som myslela, že ma porazí, tak sa ho pýtam, že čo to má byť a on že už sa mu Thomas nepáči... joj nervy do mňa - vtedy veru vyfasoval na prdel... 😠

lalupa
8. jún 2009

zuzi, opat som si citala porod 😅 zimnicu som par hodin mala aj ja, ale to bola este aj zima vonku, hodili na mna jedinu deku,elbo uz nemali paplony, miesto vrecka s pieskom mi tam dali lad 😖 a odkracala som si to vsetko sama, vozik bol asi za pripaltok, ci co 😠
uf, ja nerada na to spominam, mam to na dvd, kazducku minutu 😢

janettba
8. jún 2009

Baby ja som mala tiež zimnicu a nemala som sekciu, u mňa to bolo asi z vyčerpania a nevyspatia, lebo som to mala deň pred odchodom z nemocky a našťastie vedľajšia posteľ bola prázdna, tak sestrička na mňa hodila paplon odtiaľ a ešte vytiahla takú hnusnú šedú pichľavú deku a tú dala na vrch 😝 . A tie zimnice som potom mávala aj doma, ale však keď si spomeniem na to obdobie, tak to som non stop kojila a odsávala, fakt furt prsia holé a na nich pricicnuté buď deti alebo odsávačka... 😝 😀

lalupa
8. jún 2009

juj janet, dnes aj mne usla ruka a doteraz som to nestravila 😢 ,ale bola strasne baba besna, snazim sa, vysvetlujem,ale fasa sranda... ja krava, dalo sa to riesit aj inac, som dnes na ne nejaka prisna a pritom je asi rizikovy stupen 100, ci co, su unavene a ja po nich chcem,aby sa prikladne spravali ☹
nase knizky zboznuju, najma druha bambi, ta len sedi a cita a listuje a keca...

mame nove slova - kooole (koleso), molili (motylik), ahoo (ahoj), kaca (kacka), kjeo (kvietok), cicik s makcenom (vtacik)

helka1
8. jún 2009

Nuz ja som mala zimnicu pred porodom moj den porodu - na obed ma odvazali z PP nemocnice, v sanitke cez 30 stupnov , Banisko zavrete, takze sa divim, ze som im neporodila po ceste 😀 , v PO zistili ze rodim /len mi to akosi zabudli oznamit 😅 / a tak ma len oholili , nacievkovali, bachli do dalsej sanitky a hajde do KE , cez KE sme uz leteli so zapnutou hukackou, ani som v tom hluku nestihla zavolat MM 😨 , no a v KE som isla rovno na salu, bachli mi na to vyholene miesto tu hnedu gebuzinu a vtedy mnou zacalo triast a vonku horucava ☹ . Po sekcii mi zima nebolo, len bolest, kyslikovu masku som mala este na ustach, asi sa mi zle dychalo no a na 3 den mi dali este transfuziu ☹

nana77
8. jún 2009

ahojteeeeee!!!!
tak mm to uz ma za sebou - uspesne!!!!!!! ako dost sa mi ulavilo a istotne aj jemu. chudacisko, bol rano riadne nervozny...