Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
6. mar 2009

saši dik pusy som predala dal 😵
maly sa dnes tak krasne hraju vobec onich neviem 😵

kiwuska
6. mar 2009

nana, tak to vsetky naraz oslavime tu na koni velkym pripitkom. niekedy vecer si dame virtualny strng 😉

nana77
6. mar 2009

kiwuska, ok, dohodnute!!! 😀 mozno sa nam podari aj sa trosku pripit - tak virtualne a bude sranda 😀 . a budeme na chvilu riesit aj vesele veci, popri vsetkych tych vaznych 🙂

womenne
6. mar 2009

no tak všetke pohar vina k počitaču a jedeme 😀 my zajtra vytiahneme malym bycikle sa tešim len musime zohnat prilby.
dnes sme boli v jednom obchode kde často chodime a maly tam vždy dostanu od majitelky keksy tak aj dnes zalty boli hned išli knej ako keby vedeli.

kili
6. mar 2009

kávičkárky, neviete o nejakom mlynčeku na kávu, čo melie tak nejak, ja ani neviem ako, ale mama mi to hovorila. že kde sa také niečo dá kúpiť

kiwuska
6. mar 2009

kili, zaujimavy mlyncek......to akoze aj melie aj nemelie? 🙂

kili
6. mar 2009

kiwi, melie, ale popisovala mi niečo také, že sa dajú nastaviť rýchlosti alebo čo, sakra, ja si nič nezapamätám ani 5minút ☹

nana77
6. mar 2009

kili 😀 😀 😀

jankabambulka
6. mar 2009

danuške-womennuške
Na Tvoje zdravie sa dnes pije,
do lesklých pohárov šampus sa leje.
Bublinky šumia, zvonia poháre,
radosť a úsmevy sadajú na tváre.
Nech láska a šťastie sprevádza ťa svetom,
nech tvoj úsmev podobá sa kvetom,
nech splní sa ti najtajnejší sen,
to ti k narodeninám popriať chcem.
Všetko dobré k Tvojmu sviatku,
prijmi moje želanie,
nech Ti šťastie, zdravie, láska
nablízku vždy zostane!

helka1
6. mar 2009

nana Raduska je dakuje, ona sa vola po tatinovi, takze sme mame 2 oslavencov 🙂
Inac svokrusa sa dnes podozrivo sprava 😕 ide sa pretrhnut od ochoty, mam pocit, ze hra nejake divadielko 😅 uz neverim jej milemu spravaniu, mam pocit, ze sa tak sprava len koli tomu aby sme ostali 😠

Danka vsetko naj k tvojim narodkam 😵 hlavne posluchajuce deticky 😀

katullka
6. mar 2009

Caute maminky,

kili, s tymi vrstvami, co si pisala, ze davas o jednu viac, to robim aj ja, ale ked im von davas iba 2, tak Ty mas len 1???? 😕 Ja by som asi zamrzla, ja mavam aj 3vrstvy 😅 , no ked ideme aj do obchodov tak 2 urcite. Takze drobcom davam von bud tielko alebo body s KR na to rolacik a tenky svetrik alebo mikinu.
No a co sme sa to minule bavili, ze uz si uzivam matersku, ze rano dlho spime, tak sa to zacina cele serkat 😖 . Paulinka vstava rano zo dna na den skor, dnes rano bolo 5.40h a uz bola hore a nechcela spat a to zaspala vecer o cca 20:40h ☹ , no mne sa rano pred 7h tak nechce vstavat.., no asi Vam o tom ani nemusim hovorit 🙂 . Ona spavala do 7:30h uz dlhsiu dobu. Teraz asi 2t vstava o 6:30h a vecer chodi spat okolo 20h, no dnes neviem, co to malo znamenat. Zajtra budeme hadam uz od 5h hore 😒 . Najhorsie je, ze Samko by spal aj do 8:30h, len to ma kazdy uplne iny rezim. Vy tu vsetky pisete kedy Vam vstavaju a kedy idu spat, ale to vzdy narovnako???? Ja ale neviem fungovat, ked mam stale jedneho hore 😔 . No a dnes som ich musela dat spat uz o 10h, lebo som isla kadernicke a vstali asi o 12h a to uz sme ich nedali druhy krat spat a natiahli sme to az do 20h 😕 . No brala by som keby chodili spavat az po obede okolo 12-13h, lebo inak je do vecera strasne daleko a su dost mrzuti.

Danka, vsetko najlepsie k narodeninam 😵

Nana, som rada, ze je vsetko ok!

A co sa tyka kil, tak by som tiez zopar darovala 😀

Lalu, tak ty uz si dala dole tusim 4kg 😕 ? Si sikulka! Mala by som si brat z Teba priklad 😅 . Ja mam tak okolo 59kg, no stacilo by mi tych 54kg. Ved som aj vcera isla cvicit, no zase ma poslala domov, ze je obsadene, skoro ma porazilo, taka som bola nastvana 😠 . Cely den som sa tesila.

No ale som tu popisala cele litanie 😀

kili
6. mar 2009

kati, nechodia vždy presne, vždy sa to odvíja od toho, kedy sme vstávali, čo je kľudne aj 2h rozdiel, takže večer aj niekedy išli o 19tej a inokedy o 21

katullka
6. mar 2009

Nasi idu vzdy okolo tej 20h, iba Pauli vcera trosku vymyslala po dlhej dobe, len neviem ako to s nimi rano spravit, aby som ich natiahla a este sa pred spanim aj naobedovali, lebo takto obeduju aj okolo 14h niekedy aj neskor. No Samko by vydrzal aj dlhsie rano, no Pauli ledva potiahne do 11h, vtedy uz je velmi nervozna a davam ich naraz do kocika na balkon a Samka tam hojdanim tiez ukecam na spanie 🙂 . Neviem, co ta bosorka moja zacala tak skoro rano vymyslat. To jej davam v posteli po tme mliecko, no ked ho dopije uz stoji na nohach a vymysla. Este pred nedavnom som ju este vedela ukecat a zaspala.

yasmina
6. mar 2009

nasi zaspali o 21:55 cize o hodinu skor ako vcera 😵 nedala som im spat...zobudila som ich o 17tej po hodine spania a to iste doobedu od 10:30-12:00 a budicek neviem ci je spravne budit deticky ale ako inac im mam to posunut aby nedosspavali noc?

rosarita20
6. mar 2009

Cafte babizne,
Danka, vsetko najlepsie k narodkam,,, 😉
Helka, aj tvojim meninovym oslavencom... 😉
Takze sa tu chystaju virtualne žúrky????? 😀 😀 😀 No to bude vyzerat tolko "chytenych" dvojmamin 😀 😀 😀
A ked hovorite o zurke, mimochodom este nikdy ste nehovorili o stretku takom realnom???? Ked vidim ake megapripravy prebiehaju v niektorych diskusiach na letne alebo jesenne stretnutia 😉 .... no to by bolo si len predstavit u nas tolko deti pohromade 😀 😀 😀

rosarita20
6. mar 2009

yasmi, myslim, ze ides na to dobre, je to dost drsne budit babo ked sladucko spinka, ale u vas je uz asi naozaj nevhynutnostou ijm ten spanok upravit na 1x denne a abz isli skor aj vecer spinkat...

kili
6. mar 2009

kati, naši obedovali niekedy aj o 17tej 😀 😅
teraz som im to tiež zmenila, chodili spať už po desiate, A. nevydržal dlhšie. ale nejaký čas boli ešte hodinu hore v postielkach, kým zaspali, tak som to zmenila a idú až po obede 🙂 . Ale doobeda sa snažím tak, aby išli spať už po 4h, takže kŕmenie je po 1,5-2h, aby sme stíhali. a tak som zmenila, že na desiatu majú výživu, lebo tá je ľahšia ako jogurt, ktorý mali predtým.

kili
6. mar 2009

yas, však nebuď surovo, že zdvihneš a pod., môžeš napríklad "kýchnuť" alebo tak niečo 😀

kili
6. mar 2009

a ja som si zrovna kýchla 😀 jaká to predzvesť

yasmina
6. mar 2009

ja nie surovo ale polosurovo 😀 otvorim zaluzie zapnem telku no pockaj a na znelku niekedy vystrelia a sadnu si 🙂 inokedy musim hladkat rozpravat...jemne stuchat...a trva im to aj 10 min. pokial sa preberu

kili
6. mar 2009

yas, tak to je v pohode, keď takto budíš, kľudne tak môžeš robiť a oni si zvyknú a hlavne preorientovať ich na jeden spánok.
ako že by si im ten doobedný spánok postupne rušila a poobedný spánok presúvala na skoršiu hodinu

rosarita20
6. mar 2009

yas, ty polotyranka... 😀 😀 😀 😀

bibianka
6. mar 2009

kili, ja dávam malým na desiatu tiež ovocnú výživu, prípadne aj trochu banánu (vďaka probiotikám sa fajne rozkakali 🙂 ). Zjedia to medzi 9.30 a 10-00 a o 2 hodiny už môžu obedovať, medzitým si ešte chvíľu pospia, nie dlho 20-30 min.

Aby som nezabudla, všetkým oslávencom ku všetkým sviatkov želám veľa šťastia, lásky a zdravia 🙂

lalupa
6. mar 2009

ahojte kecalky z dvojickova 😉

danke, radke vsetko naj! 😲

my sme dnes mali srandu, jedna spala 4 hodiny, druha nic, tak sa obedovalo bez desiaty od 13,30, potom jedna hore a druhu sme budili od 17,15,ale vstala cela stastna o 17,45...
my sme sa prezrali fajnoveho lososa, zemiackami s rascou,spenatovymi listkami a cherry paradickami 😝

prisla mamka a dostali sme rovnaky napad, preorganizovat cely dom, tak sme tak urobili a je to super, decka su konecne vo svojej izbicke, maju aj svoju hernicku s hrackami, nad postielky v podkrovnej izbicke som im ponalepovala svietiace hviezdicky, no maju tam krasne...zaspali,ani nepipli 😵
, este sa aj na mesiacik divali 😵

rosi, ja som tiez za nejake stretko niekedy v lete,aspon my tu okolo tatier ...
a hlavne nejake tenke izby ,aby sme sa v noci navzajom budili 😀, cely hotel hore nohami a este aj dvojmo 😀

lalupa
6. mar 2009

kati, to az na 54 chces ist? kolko merias?

lalupa
6. mar 2009

ja deti budit nemusim, mam na to moju bambulu pistalku 😀 , bud zacne spievat, rehotat sa alebo spievat 😵 a ten druhy pokladik sa na nu nikdy nehneva 😵 (co ja obdivujem, lebo mna ked budia z najsladsieho... 😠 )

marg, zuzka, ste oki? hlaste sa !

rosarita20
6. mar 2009

ahoj lalu, to rovno niekam do stanov, pobudit lesnu zver..... 😀 😀 😀 ale naozaj bz sme mohli pouvazovat nad niecim 😉 😉
a ked pises o reorganizacii, doteraz babule buvali a byvali s vami v spalni? ci mali nepodkrovnu izbicku?To len aby som si vedela predstavit aka zmena nastala v ich zivote 😀

yasmina
6. mar 2009

dobry napad stretko...
www.sojka.eu a je to all inclusive takze o vsetko postarane a v lete pribudne vital...je tam herna a vonku dalsie ihrisko pre deticky a bazen...mohli by mse dat stretko...

lalupa
6. mar 2009

taaakze stanovacka? hahaha, prave si to predstavujem 😀
boli dole v hostovskej,aaby sme mali na vsetko blizsie..teraz su na poschodi, plno miesta sa pouvolnovalo aj v obyvacke...no proste ozivenie a energia, vytesujeme sa tu vsetci 😵

yasmina
6. mar 2009

ale asi drahsie ubytko pre niekoho 😒 tak aspon jednodnove stretko a vecer pa 😉