Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

grmitko
autor
5. apr 2009

janulka aj my sa pripajame ku gratulke 😉 😉

jankabambulka
5. apr 2009

ďakujem saši

stezlaté, poteší topri srdiečku, keď si spomeniete, veru akurát som došla do nemocky a o chviľu mi povedia cca 10 minút , že deti musia ísť von. a potom vám froska oznámila,že prečo som sa večer už nezapojila do debaty 😀 😀 😀

lalupa
5. apr 2009

tuuuj, jani, krasnym a uz velkym rocnym bambuliatkam prajeme hodne zdravia, lasky, stastia, radosti, pohody, nech sa vsetko stale dari, v tvarickach usmev ziari 😵 objimam oslavencov a posielam im pusinky na obe licka 😵 😵
takze melancholia, co??? uplne chapem, ja som tiez mala dost, stale akoby cerstve pred ocami, nemohla som uverit,ze uz presiel rok 😅

katullka
5. apr 2009

caute dvojmaminky,

konecne som Vas docitala 😝 😅

Jani, vsetko najlepsie drobcekom k narodeninkam!!!!!! 😵 Ten cas neuveritelne leti, dufam, ze pridas fotky z oslavy 😅

Lalu, skoda ze som bambulky zase nevidela ☹ . Je to teraz super, ked je take krasne pocasie, aj my sme stale vonku. My sme boli celu sobotu na chalupe a tam sme boli tiez stale vonku a dokonca tiez v pancuskach, ale hore mali body s kratkym a na tom tricko s dlhym rukavom, ale asi by im tiez stacilo len body s dlhym rukavom. Inak nechcu tvoje baby vsetko jest zo zeme? Lebo nasi su neuveritelni, stale by jedli zem, Paulinka dnes v parku kvetinky, no skratka vsetko len nie ich jedlo, to do nich nejde ☹ .

Yas, to je super, ze sa Ti dari ich prestelovat. Ja by som ich nevedela natiahnut az do 13h 😕 . My ledva do 11h, no Pauli spi len 1,5h a potom idu az okolo 20h az 20:30h. Len to nocne vstavanie Ti teda nezavidim, musis byt riadne vycerpana, ked ani MM nepomoze ☹

lalupa
5. apr 2009

katik ahoj, to je dobra ta posledna veta, ze MM nepomoze 😀 (jasne, co chcel autor povedat) 😉
vysvetlim ja MM= mily manzel 😎
zatial im nedovolim nic papat,ale vraj ked sa papa zemina, chybaju im mineraly 😅
uzasne pocko,ze? 😵 ja len chodim za nimi a zbieram klobuky 😖 , MM mi do toho keca, vsak je jarne slnko bla bla, ved prave !!! male na slnku nemaju byt do 3 r a moja bambi ma porcelanovu pokozku 🙄

zuzka.25
5. apr 2009

ahojtééé

oslávencom želám všetko najlepšie, hlavne to zdravíčko a ostatné už príde samo 🙂

my sme tiež stále vonku, musíme to krásne počasíčko využiť 🙂 motorkujeme, prechádzame sa.. dnes sme im kúpili šiltovky, tak uvidíme, aký budú mať úspech 🙂

ktovie ako yas, či už spia... no dúfam, že áno..

tak idem si aj ja ľahnúť..pááá

katullka
5. apr 2009

lalu,ved ja im tiez nedovolim jest hluposti, nie som blazon, no ale niekedy to neustrazim.
Inak citala som teraz recepty od 1roka a mam trosku dilemu, lebo ja davam detom zatial len 1chod, a vacsinou baby pisu o 2chodoch. Od kedy by som mala davat 2chody? Nasi teraz tak vymyslaju, ze som rada, ze vobec nieco do nich dostanem. Dnes vecer mi uz uplne praskli nervy a prestala som ich krmit, stali v stolickach a stale sa vyklanali a otacali mi chrbtom..no des 😝

margaretka11
5. apr 2009

Ahojte, no ja som sa cestou do postele zastavila, že čo nové a Jankine bambuliatka už majú rok? Páni, to uteká... Janka, tvojej Katuške a Mišenkovi želám k 1 rôčku všetko najlepšie, nech sú zdraví a krásne sa im darí a nech každý deň rozžiaria tvoju tvár úsmevom 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

no a pádlujem do postele 😉 . Prajem všetkým maminám a detičkám dobrú noc a krásne sny 🙂

lenkamt
6. apr 2009

ahojte 🙂

Katke a Mišuľkovi prajeme aj my všetko naj k 1 rôčku 🙂 🙂 🙂

Katullka - my sme mali jeden chod do cca 1,5roka, teraz máme polievku pred spaním to zvládajú aj keď sa im chce spať lebo nemusia žuť a druhé máme po spaní 😉
so staršou som to mala ako ty a jedli sme - pred spaním mlieko lebo ospatá nebola schopná nič zjesť a po spaní normálne jedlo 😉

my chodíme bez čiapok - copíkaté majú veľký úspech 😀

dnes volám do bb na výsledky krvi, tak držte palce nech nie je žiadny marker zvýšený a konečne môžme očkovať 😒

jankabambulka
6. apr 2009

ahojte
ďakujeme za gratulácie - veru, hlavne to zdravie treba

andika10
6. apr 2009

ahoj vedel by mi niekto poradit či je trojkolka pre dve deti vchodná http://www.webhracky.sk/?id=52 od jedného roka či to ma zmisel vobec kupovat dik pekne

womenne
6. apr 2009

Ahojte
držte nam dnes palce ideme na urologiu dufam že to tam nebude mat lebo za posledny tyžde to enmal ani raz napuchnute taksom zvedava.
Naši maju nadchu aj ja to mame vždyna začiatku jari,včera dost fukalo a prašilo sa iked sme neboli dho vonku stačilo.som zvedava či švagrina posluchne a schova toho psa ked tam budeme som povedala že ak sa približi k malym odchadzam 🙄 včera sme nahlasili strav čo smu a čo nesmu tak to som tiež zvedava na dodržanie.
večer som volala kamoške chcela som knim ist ale je s malymi vnemocke ☹ maju bušnu virozu takže tam nepojdu maly ale len ja škoda tak som sa tešila.myslite že ked ich dnes pustia amy tam ideme v sobotu je realna šanca na nakazenie alebo už nie?

lenkamt
6. apr 2009

Andika - no ja neviem asi závisí od povahy detí, moje by chceli obidve sedieť vpredu takže nám by to bolo na nič, máme dve rovnaké a musíme chodiť vždy dvaja, inak včera sa v tom vozili dve hodiny 🙂

Wom - ja by som nešla, my sme takúto virózu chytili od kámošky ktorá bola už vyše týždňa zdravá, a vy ste ešte oslabení z rotavirusu 😖

adrolka
6. apr 2009

ahojte kočky.
janka, v provom rade vám xcem popriať nádherné 1. narodeniny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 !!!!!!! veľa zdravia, pohody, lásky!!!
k voľbám: fuj!!!!totál sklamanie, hoci sa to bohužiaľ dalo čakať. Včera zase hviezdil náš pán prezident na markíze -otras.
2 chody: ja dávam tiež len 1 chod na obed, nezjedli by 2, zatiaľ.
Yasmi: vydrž, váš režim je na dobrej ceste!!! len nepoľav!!!!
pobyt vonku: ješššišš, o pchaní všetkého do úst mi ani nehovorte. úplne všetko sa u nás pchá do úst, zem, tráva, suché oné, taký sajrajt, potom onaký, no proste ja nič iné nerobím len upozorňujem, vyťahujem z úst, umývam, katastrofa. my sme teraz furt na dvore u našich a to je makačka ich ustrážiť. včera som jednej vyťahovala z úst slimačiu ulitu 🙄 🙄 🙄 🙄 !!!!! akože trénovanie imunity so špinou na 100%.
a T už vie, že nemá pchať do úst zem, ale robí to naschvál, lebo pred tým sa na mňa pozrie a provokačne schrúme kúsok, kým tam za ňou nedobehnem. ☹
oblečko v tomto počku: ja dávam na dvor pančušky a body s krátkym ruk+na to dlhorukáv tričko, alebo opačne dlhorukbody+krátkoruk tričko. čiapky/klobúky nehrozia, okamžite dávajú dole.
a my tu máme už aj kliešte, tak fúkame na šatstvo taký sprej na to.

lalupa
6. apr 2009

adrol, aj moje su provokaterky, najviac sa vysantia na zaluziach 😖 vedie,ze nesmu,ale myslia si,ze super hra s maminou, to iste rura a koooopec dalsich veci...
my obliekame ako vy, vcera iba body dlhy rukav a klobuk s mojou rukou 😎 prilepenou
uz si kocikuju kociariky vlastne
juj, klieste, na to zabudam, a to sme vkuse na trave...
aj moje strajkuju s jedenim, uz som mala pocit,ze ja zle varim 😀 , polievocka nehrozi, lebo ak, tak potom druhe nevladzu...my spime este aj poobede druhy raz a to ked su total k.o., tak niekedy narychlo urobim mliecko,aby aspon nieco

womenne
6. apr 2009

tak sme domka maly už aj spia,ja mam umyte čakam kym uschne aidem varit 🙂
varle su ok,na kontrolu mame prist o 2mesiace som rada že sa to zlepšilo 😵 😵 😵 😵
bola som aj an lokopedii ale ta čo som chcela nema zmluvu smojou poistovnou takže smola ale fajne sme si pokecali je super vela mi porozpravala čo a ako mam robit tak uvidime ak abude ta druha,už som ju nestihla dnes tam bola kratko.Presne odhadla obidvoch ich povahy,spravanei a to sme tam boli 5minut 😀

leni mysliš že ani ja nemam ist???nechcem to zase preniest na malych 😨

yasmin ako to mate so spanim????som zvedava tak pohlas čo nove.

yasmina
6. apr 2009

Kocky ...pisem malo lebo mam crevnu virozu...strasna bolest zaludka...som na Pancreolane, ciernom uhli...mam druhy den 38,2....takze som hotovson...citim sa akokeby ma niekto otravil a k tomu Maxim v noci...
zaspia o 21:00...23:00 rev, 24:00 rev, 02:00 rev, medzi tym sa posadi sa chce sa hrat a debatovat, ked ho uspim zobudi sa Mimi nato ze Max vrieskal, MM sa tvari ze nepocuje, a ked drobce konecne zaspia zacne tak chcrapat ze mam chut vrazdit k tomu moj stav...uff keby dnes rano neprisla mamka asi umriem...
v piatok sme boli v dukle a som dala predjedlo bryndz.natierku a ovci syr a sto percent to nebolo ok...ja mi hrozne ...
dufam ze ma moj MM netravi... 😀
idem lahnut k malym...

yasmina
6. apr 2009

wom fungujeme na jednom spanku ale s tym ze Max sa v noci stale budi po takych 2 hodkach a robi bororo...a spia do 7:30 ale Mimi spi pokial ho brat nebudi ale Max...neviem co mu je odkedy tu nie je babka place v oci non stop...

kili
6. apr 2009

yas, a nie sú to len nejaké zuby 😕

womenne
6. apr 2009

yas tiež som ymslela na zubky stou premenou spanku by to nemalo suvisiet 😕
robi sa že nepočuje???tak ho skop z postele 😀 mojho kolkokrat buchnem nech vstane aj on ale iba cez vikend 😉 tiež nepočuje ma tvrdy spanok.

yasmina
6. apr 2009

neviem ci su to zuby robi to od 4 mesiacov a nejako sa to zacalo stupnovat ten plac...
to je take splakavanie...zvresti nevnima dostane cumel,alebo beriem na ruky pokolisem polozim ale kazdu pol hodinu hodinu to je aj na mna dost...
wom. neskopem ho z postele...est eje rano nastvaty ze max place a ze ho ja budim ze chrape ☹

margaretka11
6. apr 2009

Ahojte 🙂

Yasmi, to ma mrzí, prajem ti skoré uzdravenie ☹ . No ale s tým spánkom veľmi neporadím, naši mali takéto obdobie keď im išli stoličky, tiež boli každú chvíľu hore. Vtedy to bolo o držku, bývala som veľmi unavená 😝

Baby ja nemôžem z tých mojich ukecancov, neskutočné, čo vykladajú 😀 . Ale medzi nimi je už normálna komunikácia, Simonka dnes perovala Simonka v kočíku (vytiahli sme po zime trojkolku na skúšku, či ešte v nej obsedia) lebo začal mať utekáčske tendencie a mrnčal. A Simonka naňho Simonko pestaň, nemozes bezkat!!! 😀 Alebo teraz, stavali si stavebnicu, robili sme garáž pre Simonkove autá. Ujala sa toho Simonka (ja som iba štatista, ktorý zatláča kocky, aby dobre držali) a Simčo už bol netrpezlivý a začal tam behať s autom. A ona mu, že Simonko počkaj, mami daj blizsie, noooo Simonko mozes sa hrat s autickami 😀 😀 😀

womenne
6. apr 2009

yasmin a nechceš skusit tie postielky?mojim kym som našla miesto kde spia bez plakania(občasne)som precestovala spostielkami celu izbu kym som nenašla vhodne miesto kde sa im salo dobre,to iste aj tu v novom byte.
tvojho chlapa absolutne nechapem 😕

elenita
6. apr 2009

marg, to je krasne, musia byt strasne zlati 🙂
Baby, Vy tych Vasich krpcov ako uspavate na noc? Oboch naraz? Polozite do postielky alebo ako? Lebo ja stale Lucinku pri kojeni, Petuska na rukach a ked vrestia obaja naraz, ze su unaveni a ja som nebodaj sama, je to o hubu 😖

elenita
6. apr 2009

No a este jeden problem mame, neviete mi poradit?
Aky sportovy kocik pouzivate alebo ste pouzivali, ked boli krpci v tomto veku? (dnes mame 10 mes)
Lebo ja som s nimi doteraz chodili von okolo obeda,to som vedela, ze budu spat, kym bola zima, sup ho do fusakov a krasne hned zaspali.....no ale teraz.ked sa oteplilo, fusaky sme vyhodili, davam ich sediet, priputam, no ale je to strasne...biju sa, tahaju sa za vlasy, Lucinka sa zvali ako opita (neznasa sediet s operadlom), zavadzaju si jeden druhemu a ked su ako unaveni, nemozeme ani sediet, ani lezat, len vrestia...tak uz nejake 2 tyzd to riesime tak, ze Petula dam poleziacky, priputam, do ust dudel, Lucifuka do manduce a ideme...ked mam stastie, zaspia mi tak obaja, ked nie, ani jeden...nehrozi, ze mi obaja idylicky sedia v kociku...... ☹
Videla som dnes z okna jednu maminu dvojiciek, ti su asi o rok starsi ako moji, tak tak pekne vedla seba sedeli, a ona si tak kludne vykracovala, az som jej zavidela ☹
Ja uz s nimi nikde nechodim, zdrziavame sa prevazne vonku na zahrade, lebo sa hanbim, ako v kociku hystericky vrieskaju 😖

lalupa
6. apr 2009

marg 😵 mne je luto,ze ja tym mojim nerozumiem,lebo ako sa rano preberu, nezastavia sa im pusy...
dnes sa rano bambulka zobudila ako budik o 6, budia nas vtaciky 😅 , no ja som bola jak poleno, leniva mater, zakryla som si usi paplonom a pri ich kecani, kricani, rehote a place som si snivala az do 7,30 😅
zobudila som sa uz len na "daj, daj, chcem, haaaaaam" 🙂

yas, to je sila 😔 nech ti to rychlo prejde a mozete si uzivat slniecka a tepla...a ja ze ste oki a mate sa fajn 😅
ja odkedy mam deti, tak mam usi na stopkach, to uz od malicka, lebo sme nemali monitory a casto som pocuvala,ci dychaju... a teraz staci,ked mm hlasnejsie dycha a nebodaj ma nabeh na chrapanie, tak do neho hucim, strkam, som hnusna,ale spanok je pre mna velmi dolezity 😅
takze ja spim s detickami v ich izbicke...
gratulujeme k 16m!!!

el, tieto stavy velmi dobre poznam, mm casto nie je doma, moja mamka uz u nas nie je stale, tak my vecery bojujeme, ale v zmysle nahanania sa po schodoch, umyvanie zubkov, to neznasaju, dupky, plienocky, obliect a uz ked su hotove v postielkach, ostatne je malina😎
nastastie uz potom su kludne, lezia, pripadne si kecaju, pocuvaju nocnu lampicku a cakaju na mliecko a spinkaju...
najhorsie je, ked su total vycerpane, to uz ani mliecko nechcu tahat a plackaju... zhruba vo vasom veku sa to zacalo menit k lepsiemu 😉

este vam napisem, co moja blondynka ma nove: dnes sme sli umyt kakusku dupu a ona sa v zrkadle tak neskutocne na seba zadivala, skumala sa, potom zmurkla, hodila zahanbeny vyraz a potom sa kludne usmiala. ja na to,ze spokojnaso sebou? ona tak krasne pokyvala suhlasne hlavou, ako velke decko 🙂 a potom sa rozrehotala...
od vcera hlavou dava najavo,ci ano alebo nie... sila 😅

lalupa
6. apr 2009

el, gratulka k 10 mesiacikom!!!

lalupa
6. apr 2009

ad kocik, nase su tiez kocikove pohodacky, my to dost striedame, vacsinu dna chodime, potom sa vyberieme na okruznu jazdu v kociariku alebo manduce , pripadne hore na ramena "na kona" a len ked boli mensie a strasne unavene, tak vystrajali a museli sme ich vziat na ruky...
zase ste v inej etape, vela objavuju, skusaju,kam az mozu, uvedomuju si identitu, prejavuje sa rivalita aj pri hrani...
neporadim, ako maminka robis veci instinktivne a urcite najlepsie,ako sa len da 😉

margaretka11
6. apr 2009

El, sú zlatí a ja mám každý deň o zábavu postarané 😀 . Čo sa týka uspávania, u nás to funguje už od narodenia tak, že po kúpaní ich uložím do postieľok a keď si vypijú mlieko tak zhasnem a idem preč. Ale majú zapnuté rádio (veľmi tichúčko) a diskoguľu. To je povinná výbava na zaspatie. Teraz si ešte zvyknú v postieľkach poštebotať a potom naraz stíchnu 😉 . K tomu kočíku, vo veku tvojich drobcov sme používali klasický dvojičkový, vedľa seba. Len rozdiel je v tom, že naši nejak extra nepotrebovali sedieť, dlhú dobu som ich vozila poležiačky, tak sa hrali aj spali, nevadilo im to. Potom, keď už sedeli tak sa stávalo, že sa poklbčili lebo Simonka zvykla robiť prieky a navalila sa na Simonka lebo vedela, že mu to vadí. A on jej to tiež občas oplácal rovnakou mincou. Ale ja som zrejme jedna z tých šťastných, ktorým deti v kočíku sedia ako päť peňazí, len málokedy vznikol problém. My sme ostatným maminám s jedným bábom išli častokrát za príklad v zmysle: No pozri sa ako tie detičky pekne sedia a tebou furt šije 😀

Lalu tak aj ty máš doma kopec zábavy, maličká musela byť rozkošná pred zrkadlom. Ja mám doma parádnicu iba jednu, ale už ju to riadne chytá. Dnes sedela v kočíku poslušne opretá len preto, aby jej nespadli moje slnečné megaokuliare 😀

elenita
6. apr 2009

baby, potichu Vam zavidim 😅 Fakt neviem, ako to budeme riesit s kocikmi.mozno som urobila chybu, ze som ich dala sadnut, ked sa oteplilo, mne len bolo luto, ze stale lezia a nic nevidia zo sveta.....no a odvtedy kocik neznasaju v akejkolvek polohe 😅