Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

nana77
21. jún 2009

helka!!! Raduske 😵 a Adamkovi 😵 k dnesnym narodeninkam zelame vsetko najlepsie, hlavne vela zdravia, stastia, lasky, radosti, kopec srandy a energie na huncutstva!!!!!!! cmuky, cmuky

yas, aj u nas je to tak - len dve slova v slovniku mame a to: mama a ham 😀 . tak si hovorim, ze tie dve najdolezitejsie uz vedia 😀 a ostatne sa naucia neskor. ale tiez ma to stvalo, ze ani za svet nechcu nic ine povedat. cele dni dookola im recitujem, spievam, na vsetko ukazujem a hovorim, co je to, tisic krat denne poviem napr.: ako robi havko? hav, hav, hav. a myslis, ze zopakuju???? ani za nic!

tusim dnes som prva!!!!

najjulinka
21. jún 2009

Dobre rano. Nemate niektorá na predaj kočiar INGLESINA BIPOSTO za rozumnú cenu??? Teraz je to slabota medzi inzerátmi ☹

grmitko
autor
21. jún 2009

bre ranko prajem

nezabudnite ze dnes je den otcov 😉 ten nas uz je vystiskany a dostal bozteky od svojich milacikov 😀 😀

helka tak este raz, vsetko naj naj naj Adamkovi a Radke 😵

rosarita20
21. jún 2009

Helka, Radke a Adamkovi prajeme ku krasnemu sviatku vseeeetko najlepsie, ale v prvom rade hlavne toho zdravicka, a nech Vam robia len samu radost 😵 😵 😵
Yasmi, tebe skore uzdravenie, sice to znie hlupo, ale tiez ti prajem nech je to "len" ta angina!!
Lalu, zaujimavy recept, ked budu ribezle vyskusam 😉 😉 ale asi to ide aj s inym ovocim, co myslis?
U nas vecra fakt celyyyyy den bez prestavky lialo, nikam sa nedalo ist, dnes to vyzera kusok lepsie, tak snad aspon okolo bytovky vybehneme, lebo vcera to bol des a hroza, vsetky hry, puzzle, pesnicky, lego... dokonca sme sa hrali aj schovavacku, to mali srandu bohovskuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 , este tomu nerozumeju, ale zlati boli, ako sa prezradzali huronskym smiechom ked boli napr. za dverami (vzdy sli tam kde som sa predtym schovala ja 😀 ) a ja s druhym chlapcom sme kricali po byte, kde jeee O/T ? A ked sa "akoze" nasli, tak sa objimali, rehotali... 😵 😵

rosarita20
21. jún 2009

Saska, dik za pripomenutie, nas ocino je uz vybozkavany...ale na sviatok sme zabudli, tak ideme na to znova 😀 😀 😀

katarinka123
21. jún 2009

ahojte dobre ranko
radke a adamkovi vsertko naj naj vela lasky stasticka ahlavne zdravicka.

womenne
21. jún 2009

Ahojte
Radke a Adamkovi želame všetko naj naj najlepšie k narodeninam,veláááá zdravia,štastia,lááasky a dáárčekov 😵 😵 😵 😵 😵
Helka prajem prijemnu oslavu 😵 😵 😵

ja som dala včera tatikovi to čokoladove autičko mnam polka je už zpapana.Ni hlasim maly spia od včera bez cumlov ale je to zaberak neviem či to vydržime s Nikoma dnes nepoletime do tesa.Sebo v pohodeale Nikolas 😝 trva kym zaspia potom už hajaju v pohode len Niko vnoci vrieska.

grmitko
autor
21. jún 2009

Danka vytrvaj neboj to potrva mozno este den dva, nepovol uz mu ho nedaj 🙂

yasmina
21. jún 2009

Helka Adamkovi a Radke k narodeninkam vsetko len to naj naj naj 😵 😵 😵 😵

womenne
21. jún 2009

Saši budem musiet ono to trva kym zaspia napr Nikolas dnesnespal ☹ Sebino v pohode spinlkal 2.5hodky a bez cumlika on vydrži a ja no ved farby na vlasy existuju 😅

grmitko
autor
21. jún 2009

ja viem dani aj my sme si tym presli, dva tri dni bol krik ale potom si uz ani nespomenuli, dolezite je neustupit 🙂

womenne
21. jún 2009

no tak zajtra by mal byt eventualne klid nie?najhoršie je to ked maju ist spat a Nikov noci ale nieže by zase vyvadzal no ale aj tak.ja by som čosi "zežrala"a neviem čo ☹ asi objedname pizzu 😎

womenne
21. jún 2009

baby nam tu nabiehaju každych 5 minut eroticke stranky 😀 si robi ten notas čo chce 😝 ešteže tu nikto nieje by si pomyslel.nechape kde sme ho tak zavirvali ale ja som odpovedala na nejaky divny email takže asi ten ale bolo tam normlane všetkoako vdy len tam bolo vela chyb 😕 myslite že som to mohlastym zavirovat?

yasmina
21. jún 2009

ahojte kocky...summamed zabera dnes zatial bez teploty... 😉
danka sa nevyhovaraj na zavirenie urcite si prezeras nejake hambate stranky a teraz nevies ako z toho von 😀
joj to pocasie je otrasne moje sidla su uz besne neda sa ist vonku som ich chcela poslat s tatko a babkou a neda sa 😒 co porabate ?
moj M ide rano na 4 dni na sluzobku takze ostavam chora sama na deti...este ze moja mamka ako vzdy je tu pre mna lebo neviem ako by som to zvladla...

womenne
21. jún 2009

no yas si ma prekukla 😀 😀

to je super že ti je lepšie som sa začala bat ako ti je,vam tam tiež prši?unas ano tatiko teraz prišiel s malymi boli vonku lebo su jak besny no des a odnaučujeme ch od dudky tak si vieš predstavit.Im daj pršiplašte,čižmy a hajde von 😉 naši to miluju 😵 😵 😵 😵

viete kde som dala tie cumle?v sobotu sme robili pstruhy a tak som im ich strčila do papulky 😀 😀 😀 😀 maly čumili aj im ustečka krivilo ale potom že rybka plakala tak v pohode aj som to vyfotila a teraz ked plaču za dudou i to ukažem 😀 😀 😀 😝 aj tak už neboli použitelne lebo boli už stare a take zajdene aj ked som ich vyvarala som mala v plane ist včera kupit nove aked som zbadala tie velke papulky tak som si povedala že to vyskušame 😀

jankabambulka
21. jún 2009

Radke a Adamkovi

Pošepkal mi malý škriatok,
že máte dneska pekný sviatok,
že dnes slávite veľký deň,
ktorý patrý Vám len.
Prajem Vám teda zdravia, šťastia hromadu,
a vždycky dobrú náladu

jankabambulka
21. jún 2009

babenky neviete kedy sa má margarétka vrátiť ??? ďakujem

grmitko
autor
21. jún 2009

uz je doma jani 😉

jankabambulka
21. jún 2009

margar- videla , kúsočke odtiaľ ako ste boli prešlo tornádo...

lalupa
21. jún 2009

yasmi, pana beka, ako si sa balila pred rokom na dovolenku??? my ideme za roh,ale nema to konca kraja a obchody su vsade, no a nastastie nam nik nebude vazit batozinu 😀
esteze babule zalomili o 7-ej...

margaretka11
21. jún 2009

Ahojte 🙂

Jani, počula som o tom, našťastie nás to iba lizlo, ale vietor fúkal teda poriadny 😝

No tak sme dnes ráno došli domov. Pokúšala som sa prečítať, čo ste tu popísali, ale ako som sa dostala k tomu nešťastiu v Nitre tak som musela prestať 😢 😢 😢 . Ani som si neprečítala ten článok lebo by ma asi švihlo... Radšej prejdem k dofči, to je príjemnejšia téma. Cestu ta aj nazad sme zvládli v pohode, cestou tam boli deti nekľudnejšie než túto noc, často sa budili. Ale neplakali len si poklábosili a zas zaspali. Okolo druhej v noci (to pri ceste tam) si zrazu zmysleli urobiť žúr a náramne sa zabávali vyše hodiny 😀 . A potom zas pospali, ale ten nedostatok spánku sa potom prejavil už v Pule, ten náš prvý deň bol dosť hektický a boli sme radi, keď už deti večer pospali. Počasie nám vyšlo úplne nádherné, stále svietilo slniečko a keď zafúkal vietor tak to bolo ako osvieženie. Inak, v Pule je dosť draho, potraviny ešte ujdú, ale čo sa týka ostatného, hrôza. Teda s výnimkou náramkov z chirurgickej ocele, čo sme si kúpili, tu by nás vyšli drahšie 😉 . Pokúpili sme len také somarince na pamiatku, inak tam mali také veci ako u nás a za to sa naozaj neoplatí vyhadzovať peniaze, keď to môžem dostať tu a lacnejšie 😉 . Čo sa týka detí, ktosi mi spomínal, že deti sa pri mori zvyknú ukľudniť, u nás to prebiehalo presne opačne, bohužiaľ 😝 . Neviem, či more privialo do tých našich malých hlavičiek nejaký pocit slobody, ale miestami boli naozaj švihnutí a jediné šťastie bolo, že sme na nich boli štyria a teda sme sa prestriedali. Ale v mori boli rozkošní, obávala som sa, ako zareagujú na takú veľkú vodu, no zareagovali fantasticky 😵 . A tie kamienkové pláže, to je ozajstný raj pre takýchto drobcov. Celé dni sme kamienky zbierali do vedierok, potom zas vysýpali, potom hádzali do vody, no neskutočná zábava 😵 . V Pule je veľa parkov s detskými preliezkami, takže ak tam niekto pôjdete, máte sa načo tešiť. Pula je krásna, len tie domy sú dosť ošarpané, je to škoda. Je tam nádherný veľký prístav, deti boli unesené z lodí a lodičiek a z tých veľkých žeriavov. Po meste nájdete porozhadzované kotvy na trávnikoch, predávajú tam hrozne veľa suvenírov (v každom obchodíku skoro to isté). A ešte aj v potravinách si môžete kúpiť tie šlapky do vody - crocsy 😀 . To je inak kapitola sama o sebe, keď ich máte v mori na nohách tak sa nedá plávať na bruchu, nohy vám dvíha nad hladinu 😀 . Voda je krásna a čistá, plávajú v nej malinké rybičky a jeden ježko, ktorého schytil môj chlap, chudáčik. Našťastie mal iba tri ostne a pekne si ich sám ihlou z nohy vyšprtal 😉 . Ozaj, v Pule je úžasná Aréna, vyzerá ako rímske Koloseum, robievajú tam koncerty, čo som videla po meste tak najbližšie tam bude Sinead O Connor, Madonna a Elton John.

Teraz prejdem k úrazom malých, to je osobitná kapitola. Našťastie som nepotrebovala nič zo svojej maxi lekárne (lekárnička je slabý výraz pre to všetko, čo som tam vliekla) 😉 . Ale nehody stáli za to. To že Simonko spadol z postele a aj z gauča, keď si nedal povedať, že nemá loziť kadejak cez roh a pod. je nič oproti tomu, že nám spadol zo skaly 😝 . Toto sú tie hovadské momenty, že dieťaťu hovorím, aby neliezlo na skalu, obzriem sa na druhé dieťa a zatiaľ to prvé skočí ako kamikadze zo skaly. Síce nízkej, ale skaly. Pristál na štyroch vo vode, milimetre delili jeho čelo od druhej skaly 😝 . A našťastie sa tomu môjmu truhlíkovi nič nestalo, myslela som, že zošaliem. Okrem toho sa nám raz rozbehol do vody a natiahol ruky akoby išiel plávať 😀 . Ja neviem, čo mu to napadlo, ale bol tam dedko a zachytil ho v pravej chvíli, ani si nelogol, ale sa zľakol. Ale čo mu to vliezlo do tej hlavičky, sme nechápali.. A teraz k Simonke. Už som spomínala, že v poslednej dobe to s ňou mám ťažšie, dá sa povedať, že neposlúcha, chce si robiť iba po svojom a my ostatní jej máme ísť z cesty. V Pule to dotiahla do extrému, skutočne ohluchla voči našim radám a neskôr príkazom alebo zákazom. A tak si vzala do hlavičky, že po schodoch už chce chodiť sama, no a skončilo to neslávne, zletela zo schodov. Našťastie sa zviezla po chrbátiku a riťke a čo je najdôležitejšie, nestalo sa jej nič. Ani len modrinka alebo škrabanček. Za toto sa musím poďakovať anjelovi strážnemu našich detičiek, že ich zachránil. Ale chudáčik má riadnu fušku, snažím sa mu to maximálne uľahčovať, ale niekedy sa vyskytne proste moment...a my sme mali všetci naozaj obrovské šťastie.

No ale k veselšej téme.. Hneď v prvý deň sme sa stretli s inými dvojčatkami, nemeckými dievčatkami zhruba ročnými. To bol zážitok, naši drobci boli z toho het. Ale celkovo sa mi páčilo, že nemali problém zoznamovať sa na pláži alebo aj kdekoľvek inde s inými deťmi ich veku. Hlavne Simča je taká odvážna, s každým si našla spoločnú reč. Dokonca "zbalila" aj jednu dôchodkyňu a donútila ju, aby jej pomáhala hľadať kamienky do vedierka 😀 . Rovnako sa aj prihovárala deťom, len na nich tak čudne pozrela ak vyblafli niečo v cudzej reči 😀 . To bol zlatý Simonko, prihovárala sa mu jedna pani, po nemecky. A on tak na ňu pozeral a pozeral a potom sa pozrel veľavravne na mňa, akoby naznačoval: "prečo tá pani tak divne hovorí, mami?" 😀

No, popísala som toho hádam dosť, bolo nám naozaj krásne a vďaka tomu, že tam boli aj moji rodičia tak sme si s manželom užili aj trošku romantiky vo dvojici. A detičky aj napriek tomu, že aj hnevali tak boli rozkošné a robili nám aj veľa radosti. Páči sa mi aj to, že tam prakticky nie je jazyková bariéra, dalo sa porozumieť Chorvátom a aj oni sa snažili pochopiť nás. Ale nech mi nikto nehovorí, že my sme nejak vulgárny národ alebo tak. Lebo stačí pozrieť do nápojového lístka a že Topla pića a že Miješana pića alebo Žestoka pića. No videl to svet? 😲 😀

mima595
21. jún 2009

Mar - som rada, že ste už doma a že ste vsetko tak " v poho" a hlavne s nadhladom zvladli 😀 .
My sa chystame do Chorvatska zaciatkom augusta, tak ta niekedy budem otravovať, hlavne ohladne liekov a cesty, ako to zvladol tvoj manžel, lebo ja mam asi najvacsi strach z cesty.

lalupa
21. jún 2009

marg, vitajte doma, to bola radost citat, skoro vsetko az na urazy,ale deti su tvrdohlave a ani na vlastnom sa nepoucia
super,ze ste si uzili, mysleli sme na vas a tesime sa na fotecky

moja bambi dnes bola cely den taka unavena, ze sa dnes cela doudierala, chudatko...ja som si s nimi schrupla doobedu a idem aj teraz, lebo cela ta priprava na tych par dni ma dost vycerpava

aby som nezabudla, katulkinej Paulinke k meninkam zajtra vseeeetko najlepsie!!!

majte sa, ked sa bude dat, ozvem sa,papa

margaretka11
21. jún 2009

Mima kľudne, my sme šli cestou tam 13 hodín (zhruba) a cestou nazad necelých 12 hodín. Odpočívadlá po ceste sú, ale mám pocit, že ich je veľa iba vtedy, keď ich nepotrebuješ lebo náš Simčo sa pokakal tesne po odchode z jedného odpočívadla v Slovinsku, robil v aute cirkus (hotová cvokáreň, ešte chvíľu dlhšie a určite ma odvezú na psychiatriu) a najbližšiu pumpu sme našli až 27 kilometrov od tej predchádzajúcej... Ja som sa tiež veľmi obávala cesty, ale zvládli sme to celkom pekne. A tá dnešná nočná cesta sa dá povedať, že prebiehala super, deti ju celú prespali, začali sa budiť až tesne pred piatou ráno 😉 . Myslím, že ich zobudilo to, že už bolo krásne vidno 🙂 . A ešte aj potom si trochu podriemkali, čiže naozaj super 😵

margaretka11
21. jún 2009

Lalu fotky budú, len to musíme pretriediť 😉 . A verila by si tomu, že Simonka aj po tom páde zo schodov naďalej tvrdohlavo chcela chodiť po schodoch iba sama? 😕 . Chúďatko tvoja Bambi malá, dúfam, že jej boľačky čoskoro zmiznú 🙂

zinuska
21. jún 2009

ahojte baby,tak som tu len na skok.idem sa s vami rozlucit. tak predsa ideme na dovolenku,hoci ja som nechcela kvoli svokrovi. ale prehovorili ma. tak sa s vami lucim,snad neochorieme a nepadne lietadlo. a hlavne dufam,ze to z dvojkami a Maxom zvladneme v pohode,ze nebudu stresy.
ved mozno tam budem mat pristup k netu,tak vam dam vediet,ze ci sme ok. papapapa

margaretka11
21. jún 2009

Zinuska tak želám krásnu dovolenku, nech sa vydarí a domov prídeš s celou hromadou nádherných zážitkov 😵

mima595
21. jún 2009

Zinu - poriadne si to uzi, na nic zle nemysli, a uvidis, vsetko bude super 😉 - ved na tej dovolenke musis nacerpat sily na cely buduci rok 😉

grmitko
autor
21. jún 2009

Zinus zelam krasnu dovolenku a uzite si to tam 🙂

katullka
21. jún 2009

caute maminky,

Helkynim drobcekom prajem vsetko najlepsie k dnesnym druhym narodeninkam, hlavne pevne zdravicko a vela vela lasky!!! Heli napis ako dopadla oslava 😉

Zinus, tak si to krasne uzite, uz sa tesime na zazitky!!Stastnu cestu!!!!!!!!! 🙂

Marg, citala som si prispevky, pekne si to napisala, no mali ste asi dost roboty okolo drobcov, po tom co si pisala sa budem bat ist s nimi sama s MM k moru. Mozno je to jednoduchsie ked este nechodia, ci nie? 😅 Je super, ze s Vami mohli byt rodicia, ze ste sa mohli vystriedat.
Ked budes moct, tak hod fotecky.

Aji, dufam, ze nam to stretko vyjde 🙂 . No, co sa tej svokry tyka, tak je ozaj fajn, ale ja nemam maminu, takze to mi urcite nikto nezavidi 😔 .

Lalu, dakujeme za gratulaciu 😵