Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

nana77
7. júl 2009

lalu, adrol, dakujeme 🙂
ja som tu rozlucku pozerala len poslednych 20 minut... bola to show veeeeelka... na mna privelka...

jankabambulka
7. júl 2009

Oliverkovi
Odlúčená veľkou diaľkou od Teba som,
milý Oliverko.
Nech sa v malú zmení nám,
to Ti prajem k meninám.
Zo sŕdc našich prosba vrúcna vznása sa dnes k Pánu Bohu,
aby Ti aj do budúcna doprial zdravia, radosť mnohú.
a nech časom pri vínku sa z rúk nevymknú života opraty,
nech sa Ti všetko zlo na dobré obráti.
všetko naj naj naj naj naj nech máš cšetkio po čom ti srdiečko pištííííííí

grmitko
autor
8. júl 2009

bre ranko 🙂

mam infosku ze evka (co zije v taliansku a ma alberta a rudolfa) pride na slovensko v tyzdni od 20-27.7, bude v BA tak ak mate niektore zaujem sa stretnut, tak dajte vediet, presny termin sa este doladi 😉 len zistujem ze kolko by nas asi tak bolo 🙂

vonku sa nam chvalabohu ochladilo, co ma potesilo, ale zase taketo leto to je naprd ☹

womenne
8. júl 2009

Dobre ranko babule my sme vstali do upršaneho rana v noci bola riadna burka ☹ noc bola klidna okrem vykrikovania zo sna Niko stale kričal na tatika neviem čo sa mu mohlo snivat 😕 Sebko v noci chrčal tak som rychlo davala Dithiaden davam to prvy krat nepoužival to niekto?ako rychlo to zabera?

janettba
8. júl 2009

Ahojte babule, tak ja mám na ráno super zážitok aj som to zdokumentovala, takže kuk do albumu 😀 😝 - Takže opis k fotkám v albume... Ja si tu sedím za PC a píšem a zrazu počujem na chodbe cup - cup - cup no a kukám ako puk, lebo z chodby sa na mňa od ucha k uchu škerí Dominik. 😲 Ako nechápala som, lebo bol v postieľke s fľaškou mlieka a postieľka má rošt nastavený na najnižšej priečke, vyberateľné paličky sú zablokované a otočené k stene - no ako záhada veľká, idem do izbičky a skoro som si oči vyočila - no Dominátor - demolátor rozobral postieľku... 😀 😝 Baby pomóóóóc - čo ja budem robiť s takými deťmi, veď Simonko je iba slabý odvar oproti ich kúskom a oni sú dvaja - pomóóóóć... 😀 😠 😝

yasmina
8. júl 2009

janettba 😀 😀 😀 bohovske 🙂 to su sikulky...
nasi dokazu prevratit cestovnu postielku hore dnom ...a z drevenej mimi sa dostane bezproblemovo von sa vzoprie ako na hrazde predkloni orevazi a sup rybicka na nasu postel... 😒 nikde uz neni bezpecne

womenne
8. júl 2009

janett no zbohom 😀 ako sa mu to podarilo??? 😕

janula13
8. júl 2009

😀 janett dakujem za povzbudenie, ty si zabavac, pozrela som foto a teda mas pravdu, bude aj horsie 😀 😀 😀 ty mas doma maleho demolatora, to fakt nie je sanca ustriehnut ked uz taketo veci dokaze, ale aj tak su zlatucki 😀 sudokrem som na noc dala, ale nejaky pokrok nie je, ale pockam este dnes, ved zase tak rychlo to mozno nejde...
zacali sme davat nasmu grckoskovi menej mlieka, mozno nezvladal davky, zatial zvladol 3 krmenia bez rckania aj ked si neodgrgol..s tym ma problem a potvora myslela som ze bude aspon hladny, kedze dostava menej a nic, on spi ked ma papat, ani zobudit sa neda a zaspi zase, v podstate sa naje v spanku... 😅

nanuska ahooj, normalne mi chybaju tvoje piatkove sms, ale precitam si ta ked ta najdem kdekolvek, vidim ze aj vy to mate perne s kiahnami, tak dufm ze to bude co najrychlejsie fuc..a dakujem aj tebe za povzbudenie ty vies najst tie spravne slova, ked to citam aspon sa necitim az taka nemozna 😝
a samozrejme vsetucko naj Oliverkovi, vcera som si vsimla v kalendari len nejak nevysiel cas na prianie...tak vela zdravicka chrustikovi a nech vam len radost robi 😀

grmitko
autor
8. júl 2009

janett to mas ale sikuliaka 😀 😀 to mi pripomina moju demolacnu catu 😝 😝

janettba
8. júl 2009

Womenne - no neviem, ako sa mu to podarilo, ale musel sa chlapec veľmi snažiť, pretože aj keď to nejako rozkýval a zrejme glej povolil, tak on to musel vytiahnuť na jednej strane, na druhej strane a ešte tie paličky - no nechápem, ja som sa trápila asi 20 minút, kým som to dala do pôvodného stavu, len to musíme ešte zalepiť, zatiaľ som to povizórne previazala špagátom. A "nanič mama" sa teší, lebo deti mi už spia 😀 😝 .

Janula - neboj zvládneš to, je nás tu viac, čo sme si to preskákali. Ja keď si spomínam na tie prvé týždne, tak mi zostala prevažujúca spomienka na toto obdobie a to "ja a moja odsávačka", lebo ja som celé dni chodila s odsávačkou na prsiach, normálne som ju brala ako bežnú výbavu, snáď aj poštárke by som šla otvoriť s tým, že jednu ruku by som mala zaneprázdnenú odsávačkou - normálne deň noc to u nás vrnčalo. 😝 A prvé týždne boli malí zlatí - to stále iba spinkali, občas otvorili očká, propreťahovali hnátiky 😀 - my sme to mali celkovo dosť bezproblémové, žiadne bolesti bruška a veľké plače, budili sa v noci na papkanie, napapali sa a bol pokoj. A pre mňa nastalo lepšie obdobie, keď sa mi skončila laktácia, je to smutné, že moji drobci nemohli piť moje mliečko, ale pre mňa to bolo normálne psychické vyslobodenie, lebo ja som mala odsávaním a kŕmením naozaj zabitý celý deň. Potom nám nastalo také kľudnučké obdobie, sem tam nejaký výkyv, keď prišla choroba, ale kým neboli mobilní, tak to bolo pohodkové. Také snáď najhorúcejšie obdobie máme teraz, lebo moje deti sú jak z divých vajec, všade lezú, všetko skúmajú - ja musím striehnuť ako jastrab a čo ma šte, tak všetko si berú, stále sa šklbú, bijú a naťahujú. No už sa teším na obdobie, keď budú mať aspoň 2 rôčky, to budú už trocha rozumnejší, teda aspoň dúfam, ja to stále porovnávam so Simčom - lebo to mám ešte v živej pamäti 🙂 . Každé obdobie má svoje čaro, ale toto naše teraz je veľmi náročné pri dvojičkách 😝 .

janettba
8. júl 2009

Saška - veru aj ty máš doma dobré čísielká, takže u nás im rastie konkurencia. 😀 😝

nana77
8. júl 2009

cafte!!!
janett!!!!! 😀 😀 😀 fakt dobreeee!!! normalne sa tu nahlas rehlim! ale ty kokso, aki su uz velki!!!! 😕 😕
yas, takze cestovnu postielku tiez??? no zbohom, mam sa naco tesit!!!
janulka, dakujem za blahozelanie!!!! a neboj, nemas sa preco citit nemozna, lebo nie si nemozna!!! pockaj, ked budes s nimi sama, zrazu zistis, ze nemas dve ruky, ale aspon 5!!! 😀 😉 , najdes v sebe schopnosti, o kroych si si myslela, ze su nemozne!!! bude veselo 😉 !

no, ti moji spia, ja varim, a este som si stihla aj vlasy vazehlit po dlllllhej dobe 🙂

inak, dnes u nas bitka o taky traktor bola, ale aka!!!! len som cumela. zvycajne im do ich "sporov" nezasahujem, ale terntokrat som im ten traktor normalne musela zobrat 😕 😔

janettba
8. júl 2009

Jani aj naši sa tu furt o niečo naťahujú a najhoršie, že sa pridáva do sporov aj Simon, ja mám pocit, že zopár rokov tu budem robiť policajta a riešiť, koho je čo, kto mal čo prvý, kto komu čo zobral, kto si začal a pod. A budem si musieť asi kúpiť nejaký trezor na zabavené veci, lebo aj tak všetko o čo sa bijú skončí mimo ich dosahu, ale je to potom o to horšie, že už nehučí len jeden, že sa mu niečo vzalo, ale hneď minimálne dvaja v horšom prípade traja... 😠 😝

womenne
8. júl 2009

unas su bitky každu chvilu ale len take natahovanie to neriešim musia si to vybavit sami ale pri velkych zasahujem poslednom čase sa bud sacaju alebo niko taha za vlasy Seba a ten drži 😨 ale zase mu to vrati ked nanho zalahne lebo on je macko 😀

womenne
8. júl 2009

baby ako sa volaju tie velke okruhle kresla take niečo ako lopty len je to velke??????????????

zuzka.25
8. júl 2009

čautééé

no 12,45 konečne zaspali, dnes máme bezdudkový rekord.. síce jačali ako paviáni, ale mne včera docvaklo, že žiadne podobrotky s nimi už pri poobednom spaní skúšať nebudem.. rozumej neobmäkčia ma, že idú do veľkej postele, lebo z tej vylezú, aj keby som nad nimi s varechou stála.. šupla som ich do postieľok, tomino síce mal tendenciu vyliezať, trieskať atd, ale nakoniec odkväcli, čo je úplne super...

grmi, ak budeme ok, tak sa pridám na stretko určite... ešte potvrdím online.. termín je mi jedno, ak to bude v týždni...

wom, dithiaden ani kreslá neporadím.. netuším..

janett, no super zážitok, ani som nevedela, že sa takto tá postieľka dá rozobrať 🙂 ale určite si sa riadne zapotila.. my máme podobné ako vy, len tie bočnice sú hore zaoblené.. tak dúfam, že naši to nebudú napodobňovať... ja som celú dobu čakala, že napišeš, že vyliezol vrchom a tŕpla som...
obdobie "ja a moja odsávačka" som skutočne nenávidela.. fuj, hnusný prístroj 🙂 chvalabohu je to za mnou... dokedy si takto "kojila"? ja 8,5 mesiaca.. bleee
no, nechcem ti brať ilúzie, že v dvoch rokoch sa to zlepší...🙂 lebo ja keď si spomínam, že akí boli dobručkí, keď mali toľko čo teraz tvoji... zato teraz som niekedy ozaj v koncoch a je to deň čo deň horšie... no ale ja tiež čakám, kedy sa to zlepší 😀 😝

nan, takže prvá naozajstná bitka? 🙂 presne ako hovorí janett, ja keď zabavím, nereve jeden, ale obaja 🙂

mima595
8. júl 2009

ahojte,
Janett - teda.....fiha, zeby si mala doma buduceho stolara???? 😀 😀 Teda mojim sa take nieco este nepodarilo, asi zato, že oni sa vacsinou klbcia medzi sebou????? 😉
Akože sorry, asi čakate zopar milších slov, ale mne sa zdá, že je to cim dalej, tým horsie 😀 - nepočúvajú skoro nič, to už musim riadne zvysiť hlas - ja len dufam, že toto, čo teraz produkujú, je obdobie vzdoru a nie ich normalna povaha 😉 - lebo ma asi.......
Ja sa už tesim, že pojdu do skolky, že aspon pol dna budem mat na oddych, lebo mam pocit, že vsetku energiu davam im a pre malicke mi už neostane nič 😎

Zuzka - ja riešim poobednajsi spanok podobne ako ty už skoro rok - to nemalo vyznam, furt som ich napominala, a oni zaspali tak po hodine.. teraz si hned lahnem k nim a umlcim kazdy pokus o recnenie, vystrajanie, lebo hned ako su v posteliach, zacne taka debata, a smiech, že až... ale to by asi vobec nezaspali...

grmitko
autor
8. júl 2009

zuzi a vsetky ostatne, predbezny termin je 22.7. streda, ak by bola nejaka zmena upresnim 🙂

nas domko este nespi, pocujem ako intenzivne kope do steny ☹ to zas bude den ked sa nevyspia ☹ leo spi, aspon jeden 😵

nana77
8. júl 2009

tak u nas toto nebola uplne prva bitka, ale prvy krat som zabavila "predmet dolicny" 😀 . a je fakt, ze potom revali obaja...

mima, tak ako? uz viete pohlavie babatka? 😵 😵

u nas sa spi, uz cez tri hodiny 😵

zuzi, zacala som ich aj cez den davat spat spolu, kedze som ich chcela "pripravit" na take spanie, ked budeme u sestry a uplne v pohode, bezproblemov na to nabehli. dokonca mam pocit, ze spia este lepsie, ako predtym...

zuzka.25
8. júl 2009

mim, no to si ma moc nepotešila 🙂 som čakala, že napíše aspoň niekto, kto už má povedzme 2,5 ročné, že už je to faaajn 🙂 no ja tiež dúfam, že to je obdobie vzdoru, lebo... 😝
ja mám tiež vysatú energiu, stále dokola to isté.. nestíham upratovať rýchlosti ich rozhadzovania, v poslednej dobe sa zas od nich nemôžem vzdialiť ani na krok, lebo ak im treba cikať, tak to musí byť hneď.. no hádam sa to trošku zlepší, keď už budú mať nočník zvládnutý a budú sa vedieť obslúžiť sami...
a keď si k nim ľahneš, tak akože zaspia? lebo ja keď som s nimi, tak to je ešte horšie...

grmi, ok.. a kde by sa to malo konať?
tvoj domko je ako náš tomáško 🙂 tiež robí všeličo iné, ako by spal..

zuzka.25
8. júl 2009

nan 🙂 vidno, že pozeráš tie CSI :DDDD
s tým spaním, oni keď už zaspia, tak je to v poho, že sú spolu... v podstate som ich skúšala rozdeliť, ale to bola sodoma gomora... oni sú tak previazaní, že neprežijú, že nie sú spolu...

nana77
8. júl 2009

aaaaa, tak sme hore... letim tam
pa a pekny den 🙂

mima595
8. júl 2009

Nan - pohlavie neviem, nejako mi to teraz vobec nepripada podstatne 😀 , ale vsetci naokolo sa pytaju na to, len ja som sa na sone neopytala 😀

Zuzi - ano, lahnem si k Baske na postel, a lezim tam dovtedy, kym nezaspia. Oni totiž, kym spali oddelene, tak Matus zaspal hned, a Baska si rapotala, spievala a po dlhsom case zaspala..
lenže ako sme ich dali do spolocnej detskej, tak sodoma gomora - 😀 - sranda neskutocna, povyberaju vsetky hracky, bud sa rozpravaju, alebo hadaju: to je moja mama,... to je moja mama..... a tak dokola, až sa to skonci placom a bitkou..
proste si lahnem k nim, a ked jeden nieco povie, tak ja hned, "ticho"proste musim ich dostat do lkudu, nech ticho lezia, nemrvia sa a potom zaspia....

zuzka.25
8. júl 2009

mim 🙂 ako sa menia priority, že? keď už je to tretie dieťa 🙂 to k tomu pohlaviu ako 🙂

no u nás nemožná situácia, že by som tam s nimi bola.. neexistuje, že by si ľahli a boli v kľude.. to je len maminka, toto, maminka, čítať.. apod...

grmitko
autor
8. júl 2009

zuzi a pre vsetky ostatne, co maju zaujem sa stretnut, stretko s evkou by malo byt predbezne v stredu 22.7. cas a miesto si este upresnime 😉

mima595
8. júl 2009

zuz - presne 🙂
ked si predstavim, ako som prezivala 1. tehu a toto - to sa absolutne neda porovnat - vtedy moja max. denna aktivita bola vstat, najest sa a cakat do vecera 😉
teraz ked kmitam okolo deti mi to ani neprijde, že som tehu...
neviem, ci je to tym, že je to druhe tehu, alebo len mono tehu... 😉

grmitko
autor
8. júl 2009

ja som jeden cas ich tiez uspavala tak, ze som si k nim lahla a akekolvek protesty som hned zatrhla aj teraz to niekedy vyzaduju, ze im mam povedat rozpravku tu poviem a potom sa dohodneme ze je ticho a spi sa 🙂

inak domko nespal vobec 😒 takez mi tu asistuje a do vecera to bude hotova sodoma - gomora s nim, no ale co uz

to spravanie, ja mam apocit, ze je to cim dalej tym horsie, len dufam ze je to iba obdobie vzdoru a nic ine, lebo uz ozaj neviem, ja som uz zrela na psychiatriu a na nejake fajnove tabletky 😝 😝

prispoveok predtym som napisala dvakrat, ospravedlnujem sa, ale mme ho tu neukazalo ako odoslany 😠

lalupa
8. júl 2009

janett, fasacke aktivity tvojich chalanov 😀 😀 😀

uz nemate vasich pod dohladom, ked uz nie su v postielkach, cooo??? 😅 zuzi, mima, grmi,...
ja sa tesim na novu eru normalnych postielko, ale ako vidim, tak to budem oddialovat...

grmitko
autor
8. júl 2009

lalu, ono to nie je take strasne, u nas to ani nemalo nejaky strasny priebeh lebo nasi vzdy spavali v nasich velkjych posteliach na obed, takze v postielkach boli iba ako velmi malicki, tka boli zvyknuti, ale su dni ked mam chut vrazdit, ako vymyslaju a zeru mi nervy 🙂 no hold vyssi level 😝 😝

yasmina
8. júl 2009

kocky neviete co je s kili? 😕 dlho tu nebola 😕