Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lumah
2. sep 2009

womenne ja mojim dávam iba vodu z vodovodu.

lumah
2. sep 2009

Ozaj, Davidko je už v poriadku, dnes ráno mal niečo nad 37 len, neskoro poobede už nič, tak sme na chvíľu už aj von vybehli, chudák, však dva dni doma bol zavretý-samozrejme so mnou. Našťastie máme k nášmu kočíku ešte jeden podvozok pre jedného, tak len 1 vrch prehodíme s dvojkočíka a ide sa. 🙂 Filipko chodil von s tatom.
Asi to boli zúbky, aj Fifo mal tak dva dni vysoké horúčky a potom mu vyliezli horné dvojky.

grmitko
autor
2. sep 2009

Danka ja niekedy davam detom aj mineralky, Lucku, Gemerku ale to iba obcas, inak im davam vodu z vodovodu 🙂

lumi som rada, ze Davidko je uz ok

womenne
2. sep 2009

ja len nakukujem kym mi drahy robi večeru 😅 dnes tu je on,
ja len preto sa pytam lebo maly mi občas odpiju a už si vedia sami otvorit flašku takže sa napiju chchela som vediet či to nejak neškodi.

Lumi super že je už ok a horučky ustupili.Jasom sa dala do čitania knih kamoška ma zasobila takže čitam

aaaaaaaaaaaaaaa už je tu utekam 😀 😉

jankabambulka
2. sep 2009

ahojte babenky, dlho som tu nebola , ale nemala som síl ani chutí. dočítavaťč nemám šancu
ale prajem všetkých oslávencom všetko naj naj naj

grmitko
autor
2. sep 2009

Dani skodit im to nijako nemoze, dokonca seste kazali doniest mineralky detom na pitie do skolky 🙂

vranka4
2. sep 2009

Ahojte 🙂 ,tak ja hlásim úspešný štart našich škôlkarikov 🙂 ,ráno sa tešili,žiaden plač,zato ja po príchode domov potoky sĺz 😒 ,to hrobové ticho zrazu na mňa doľahlo 😒 ,v kuse som na nich myslela a keď som poobede prišla pre nich,normálne obidvaja,že nejdeme ešte domkov,ešte hrať v školke 😕 😕 ,nechápala som malých hrdinov 😀 a ja taká padavka 😀 😀 😀 ,vraj Ivka vôbec neplakala,Marek trošku na obed,ale aj sa napapali pekne,spinkali,tešia sa na zajtra,som zvedavá ,dokedy im ten elán vydrží 🙂 ...grmitko,tak tvoji fešáci takto pochodili v škôlke? a to video ? 😕 😕 ,možno iná p. uč. bude ešte lepšia a nájdu si nových kamošov 🙂 🙂

zinuska
2. sep 2009

ahojte baby! tak aj my mame´za sebou prvy den v skolke. a tiez som nasrata ako Saska,ale nam sa stal opak 😠 😠 😠 😠

maxo mal byt strednak,ved o dva mesiace ma 4 roky a dali ho spät do malej! Sasi ty sa z toho tes,ze tvoji su so starsimi. budu napredovat. moj maxo potrebuje tahat starsimi,lebo ak je z mladsimi,tak sa prisposobi na ich uroven. takze teraz je z deckami,co dudluju,placu atd 😠 😠 a navyse jeho najlepsi kamarat je v strednej. nedali ho do strednej,lebo este nema 4 roky a tak je v triede aj s takymi,ktory maju 2 a pol roka. sakra,hneva ma to aj preto,ze malaci byvaju casto chori a my mame uz rok chorob za sebou. a teraz to mame zazit znova?? 😠 😠 lenze ja mam potom 3 decka chore a nie jedneho skolkara,ktory sa vie vysmrkat a povedat,ze ho nieco boli. dvojky maju len rok,takze smrkat este nevedia a ani povedat,ze ich boli hrdlo alebo tak..
keby bol max v strednej,tak je mimo malakov,lebo su na konci budovy. jaaaaaj,mrzi ma to i ked sa s tym pomaly zmierujem. sak co uz mam robit. a do skolky bude chodit 4 roky. takze do skoly pojde 7 rocny,co je ale vraj pri chlapcoch len doporucovane.

inak super,ze vam prvy den v skolke vsetkym vysiel relativne v poho. pamätate si na Maxov prvy den v skolke?? ...ked ho tahali revajuceho a kopajuceho po zemi do triedy... 😔 ach.. 😢 no tento rok sa tam velmi tesil,ale zas bol chuda v soku a smutny,ze tam niesu jeho kamarati ☹ tak sa drzte skolkari!!!

lumi ty uz davas vodu z vodovodu??? 😕 dokedy sa vlastne musi prevarat voda na mlieko? ja davam aj Maxovi prevarenu vodu na kakao. ale to asi len zo zvyku.. inak pije vodu z vodovodu. sak on uz aj pivo cuckal 😀 nastastie mu nechuti uz 😀 😀

astora
2. sep 2009

zinus nasich dali uz do tretej triedy inak Laura tiez tak isla a potom ju zas supli k mensim a sla neskor do skoly neboj nebude to take hrozne ale s tymi chorobami ta chapem tiez to mam vzdy potom doma trojmo a jeden po druhom ☹

vranka4
2. sep 2009

zinus,skús sa poradiť s riaditeľkou,či by ho nemohli preložiť,možno uzná tvoje dôvody 😒

astora
2. sep 2009

inak k tej vode my sme davali prevarenu z vodovodu nikdy nebol problem a na radu jednej dvojickovej maminy sme s beby presli na francuzske mliecko detom chutilo a je lacnejsie ako beba a nutrilon 🙂

helka1
2. sep 2009

Zinuska a nestalo by to za to pokusit sa o Maxov presum do strednej ? Argumentovat tymi chorobami a dvojickami Ci uz je to definitivne ??

Jankabambulka, mas nejake problemy ? Dufam, ze Misko je OK !

katullka
2. sep 2009

Caute baby,

Lumi, som rada, ze Davidkovi teploty ustupili. Dufam, ze sa coskoro uvidime v meste. Chodievas aj do obeda von?

Skolkarom prajem vsetko dobre do noveho roka, hlavne zdravicko!!!
Sasi, tak fajn, ze si na koniec spokojna, urcite budu aj oni a tak ako pisala Zinus, vela sa naucia od starsich deti a najdu si novych kamaratov, ved oni s tym nemaju problem, kto by si ich anjelikovske tvaricky nezamiloval 😵 😵 😉.

Zuzi, no ja by som asi priserne panikarila, keby sa mi nieco take stane, na stastie Vam to dobre dopadlo. Ja davam do kanvice obyc. ocot, takze to by asi nikto nevypil.
Na stretku som Ti spominala, ze nasi nechcu pit mlieko a skusila som kupit ten vanilkovy Nutrilon, no aj tak nic ☹ . Tak ja uz neviem, co s nimi. Paulinka rano vypije zhruba tak 50-100ml a na veceru niekedy ani tolko nie a to je riadny jedak, stale chce nieco papat, len meko (tak to hovori ona) jej nechuti.

Zinus, ja si pamatam, ked si pisala o prvych Maximkovych dnoch v skolke. A to uz je rok, ci od kedy on nastupil?

Inak baby ja si neviem predstavit, ze ich dam do skolky, musi to byt hrozne po tych troch hektickych rokoch zrazu to ticho a prazdno v byte, ja budem urcite plakat viac ako deti, budem mat, co robit, aby som neplakala pred nimi. Tak ten cas rychlo leti ☹ .

Kiwi, skore uzdravenie!

katullka
2. sep 2009

A som tu uz asi sama, tak vsetkym prajem dobru nocku pa pa!!

rosarita20
3. sep 2009

Dobre ranko holky,
vcera mi uz nevydalo sa ozvat bo MM okupoval pc..
No vcera boli chlapci cely den v skolke, zevraj boli v pohode vraveli ucitelky, z chlapcov postuipne poobede vyliezalo, ze plakali za maminkou atd. a hop uz dnes rano su uvedomili do coho idu, tak boli trosku stresy, chceli aby som s nimi isla do triedy...
Joj, veru mi nie je vsetko jedno, zase to hrobove ticho, este som sa rano aj s chlapom povadila, tak mi to nepridava na nalade, tak idem asi zehlit, nech sa "odreagujem"...
Zuzi, verim, ze chlapci su v pohode, musel to byt strasny sok.. ☹
Vsetkym marodom skore uzdravenie a aj ostatnym skolkarom pekny den, myslim na vsetkych 😉

womenne
3. sep 2009

Dobre ranko baby

zinuš no teda neda sa to ešte vymenit?ved to nieje bohviečo dat ho k malym ved je už preboha velky 😕 😨 to je jasne že nebude napredovat,je tam sam stakym vekom?

uja som včera do 23.15čitala a potom som otom snivala,takže ma nahanli vojaci a potom zachranili ty dobry 😅 som zvedava čo sa bude diatked tam bude sex to asi znasilnim chlapa 😀 😀 😝

kili
3. sep 2009

grrrmiii, si na mňa zabudla 😉 🙂

grmitko
autor
3. sep 2009

ahojte,
tak my dnes rano sodoma gomora ☹ ☹ ☹
Leusko strasny zachvat a plac, trhala mi ho z ruk ucitelka co sa nechcel pustit ☹ ☹ ☹ ☹ a ked to videl Domko, ktory by sa inak hral bez problemov s detmi tak sputil aj on ☹ ☹ ☹ no des, ale zvyknut si musia, tak sa skusim dohodnut s ucitelkami zeby uz zajtra boli 4 hodiny aj s obedom, dnes este pre nich idem na 10,00 🙂 chcem aby mali cim skor za sebou toto kuskovanie, podla mojho nazoru je lepsie ked su hned na cely den aby vedeli do coho idu zlaticka moje 🙂
vcera som bola nasrata tak mi to ani tak neprislo ze tu nie su ale teraz som sama doma, je tu ticho a mne je do placu, stale myslim na to, ci este placu lasky moje

vranka som rada ze vy mate za sebou taky uspesny start, nasi nikdy vlastne bezo mna neboli tak preto su taki naviazani na mna, stale boli iba so mnou, obcas na hodinku dve s muzom alebo s mamou, ale inak len mama a teraz sa to prejavuje ta ich zavislost, ale tak musime si zvyknut vsetci traja

idem ranajkovat 🙂

grmitko
autor
3. sep 2009

kili nezabudla len sme vcera taky stresovy den, ze som nestihala a bola som vacsinu dna prec, idem to teraz poslat aj tebe aj astore 🙂

kili
3. sep 2009

grmi, aha, netušila som

womenne
3. sep 2009

Saška ja dufam že si rychlo zvyknu ☹ 😉

grmitko
autor
3. sep 2009

Dani ja tiez dufam, preto ich tam zajtra uz chcem nechat 4 hodiny 🙂

kili
3. sep 2009

grmi, a čo tvoja robota? robíš vôbec 😕

aneti78
3. sep 2009

ahojte

tak aj my uz chodime do skolky v novom skolskom roku...lebo nasi boli aj posledny tyzden prazdninovy. no a nam ostali tie iste deti, niektore, ktore boli starsie isli k este starsim, ale malych nam nepridali, otvorili dve alebo tri nove triedy cisto len pre malych. u nas to vraj rozdeluju podla roku narodenia a ako im roky vychadzaju, aby uz chodili tak ako pojdu do skoly, i ked vynimky v pohode robia, napr. ak chcu rodicia,aby surodenci boli spolu.
Zinus, ja by som to tak nenechala, fakt to nebude dobre, ked bude medzi malymi, ved ja vidim, ze nasi uz maju uplne iny styl debat a problemov,co riesia, nez pred rokom 😀

Saška, neboj, bude sa to zlepsovat len dufaj, ze nebudu casto chori, lebo to je potom nanovo to zvykanie a naozaj je lepsie hned na cely den 😉

grmitko
autor
3. sep 2009

nerobim kili, praca ziadna, denne posielam zivotopisy ale nikto sa neozval zatial ☹

grmitko
autor
3. sep 2009

kili tebe maily odisli, astora poslem hned ako sa vratim 😉

astora
3. sep 2009

ahojte grmi aj ja rozosielam životopisy ale uz som aj robila brigadne ale koly chorobam to padlo takže čo bude dalej je vo hviezdach ani neviem ci hladat na trvaly pomer alebo zas len brigadu ja dufam ze decka uz tolko chore nebudu ☹
Grmi inak co sa tyka tej skolky je to krute ked ich pocujes plakat u nas v skolke ich vezmu ak placu zavru za mnou dvere a kym zidem zo schodov uz je klud ono je to tak najlepsie oni sa dominutky ukludnia a hraju sa lenn pre teba ako maminku to bude tazke ale vydrzis to neboj 🙂

kili
3. sep 2009

grmi, astor, ďakujem vám za fotky 😵

kili
3. sep 2009

grmi, to je mi ľúto.
u mňa to tiež nevyzerá s prácou nejako. chcela som ísť do bývalej roboty, ale šéfka sa nejak neozáva a čo som s ňou včera kôli niečomu hovorila, tak robotu nespomýnala ☹
niečo som si dala vyhľadať na profesii, zabudla som zadať kraj, a našlo mi AŽ jeden inzerát v mojom obore, a to v Trnave 🙄

zinuska
3. sep 2009

ahojte!
no zmenit sa to snazil aj dnes rano muz,siel za zastupkynou,ze ci do strednej nastupili vsetky deti,to bola este totizto sanca,ze ak niekto nenastupil,ze bude volne miesto. ale neda sa nic robit,ked maju plno tak sa neda. nemozu mat v triede o 1 viac,to by mohli dostat pokutu. 😒 este chce skusit muz brnknut riaditelke,no nevidim to ruzovo. rozmyslam aj nad sukromnou skolkou,tento rok sa prestahovala k nam do nasej dediny,co je super a je genialna co sa tyka starostlivosti o deti. ako strava tak i program pre deti je neskutocny!! ale neviem,ci maju este volne. a navyse tam chodi sused z vedlajsieho domu,maxov kamos a ucitelka je maxova kamoska..takze to by bolo super,akurat je to sakra drahe ☹ neviem,ci to muz schali. ale tak by som mala istotu,ze by maxo isto napredoval. ucia sa tam aj anglictinu,chodia na plavanie, ucia ich hrat na flautu a pecu kolace,cesto si sami spravia,pomazanky si robia a potom natieraju na chlebik,pribijaju klince, a kadeco prakticke do zivota. kazdy oslavenec dostane tortu,vyrabaju sa darceky,robia perfektne vylety... no proste to by som dlho pisala plusy tejto skolky.. dnes poobede sa dozviem,ci je tam volne.

Sasi aj maxo bol neskutocne naviazany na mna. ja som prve tyzdne naplakala potoky slz 😒 ale neboj,zvyknu si. nam sa praveze osvedcilo,ze prvy tyzden chodil len na dve hodky,dalsi tyzden na 4hodky a tak dalej.. ta postupnost malemu vyhovovala,lahsie sa mu zvykalo.. ale na kazde dieta plati ine. a inak neboj,oni neplacu cele dve hodky!! vraj to byva tak,ze kym vidia mamu,tak placu,este chvilu v triede,ale o chvilu ich zaujme nejaka hracka a je po placi. vraj viac placu maminy doma 😀 😉

Aneti,to mate super,ze sa vam nic v skolke nezmenilo.. ja ale nemam co spravit,aby bol medzi strednakmi.

vranka,moje dovody ich nezaujimaju. povedali mi na tie choroby tak s usmevom,ze "kazda sme si tym presla" 😠 ... sak dobre,aj ja som si tym uz presla,ale preco tym mam prejst znova?!! no nie? ale je mozne,ze maxo uz ma nejaku imunitu vdaka minulemu roku v skolke,tak mozno nebude nosit choroby tak casto domov.

ros priprav sa,ze ucitelky ti nikdy nepovedia vsetko!!! zvlast ze plakali! budu ti s usmevom rozpravat ako je im tam dobre,ako sa pekne hraju papaju atd...