Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

dracik1
14. okt 2009

babule, aku velkost ma dieta v cca 2,5 roku?kupila som nasim bundy, boli hrozne drahe a navyse nemali male cisla, tak sa utesujem, ze ponosia aj teraz a aj buduci rok....ale stale nad tym rozmyslam, lebo su im predsa len trochu velke...

womenne
14. okt 2009

dračik zaleži podla dietata tak 91-98,napr naši maju 3.5 roka amaju nohavice 98 niektore 104 trika to iste už mam ztoho nervy najlepšie je kupovat v C&Ačkutam im velkosti pasuju klasicky.

To je dobre že poosia ja som minuly rok tiež tak kupovala,oteplovaky im boli strašne velka aj bunda no aspon tentorok nekupujem.
Aj uvas sneži?tu dost+prši fuka vietor no des,a my nemame zimne kopky 🤐

diddi
14. okt 2009

nase nosia 92....ale oni su male-12,5kg

womenne
14. okt 2009

didd ako mala už nagrcka?

maly preklep 92 😅

astora
14. okt 2009

ahojte kočky akurat som precitala co ste popisali nanuška toto obdobie mali aj nasi a doteraz ich to nepreslo. U nas sa hadze o zem staci že poviem nie u nas sa pobiju este aj o to kto otvori dvere susedia su zvyknuty chodit na dva krat aby kazdy mohol otvorit dvere dokonca uz aj nasa zlata poštarka zvoni na dva krat ked su doma aby som mala klud.....
Vcera som sa akurat bavila s kamaratkou ze nasi susedia uz musia mat plne zuby nech robim co chcem tak dupu , behaju a vrieskaju nic s tym neurobim fakt staci len mala zamienka a plesk o zem a vreskot ja uz som povedala ze mne ked tu zazvoni socka tak sa ani nebudem divit a dufam ze uz to prejde co najskor lebo toto je obcas ziva psychiatria
Drzim pästicky

zabka0609
14. okt 2009

ahojte

wom aj unas snezi uz od skoreho rana.a je strasna zima a ja tiez nemam topanocky na zimu a ani oteplovaky.som nejako nepocitala s tym,ze zima pride tak skoro.

dracik nase maju 2 roky a nosia velkost 92 az 98,ale zalezi to na strihu.cize okolo 2,5 roka to bude velkost asi 98-104.a podla mna si dobre urobila ved to je strasne ked treba kazdy rok kupovat nove veci na zimu a na leto a k tomu este nejake prchodne na jar a jesen samozrejme.nam je vsetko z minulej zimy male takze vsetko musim kupit nove.

inak pridavam sa do klubu matiek ktore kricia na deti.ja si tiez kazde rano hovorim,ze budem trpezliva nebudem na ne kricat ,ale niekedy ma tak vytocia,ze uz inak ako kricanim to neide.sem tam aj na zadok sa ujde kazdej.ale to si myslim,ze je uplne normalne ved aj my matky sme len ludia a ja osobne by som niekedy potrebovala 4 ruky,2 su mi malo 😀 kedze som na ne sama.o mesiac dojde sestra tak pomoze.joj,ale sa tesim

este nieco som chcela,ale uz som zabudla tak ked si spomeniem tak sa ozvem cavte zatial

mima595
14. okt 2009

NAsi maju 3 roky a nosia nohavky 104, a tricka aj 110 - hlavne Matus ma velke brusko 😉
A zimne veci ja tiež kupujem vacsie - napr. segra mi pred 2 - ano pred 2 rokmi - to mali nasi 1a pol roka, kupila bundy v Hypernove vo vypredaji - 122 a minuly rok sme ich mali za "repre" - vyhrnute rukavy a dole stiahnute a boli OK, no a tento rok ich možu vynosit do skolky.
Ja tiež sa snažim kupovat na 2 roky, lebo inak by sme zbankrotovali.
Astora - inak ja som tvoju poslednu vetu precitala takto:
ked tu zazvoni socka tak sa ani nebudem divit a dufam ze uz to "prijde" co najskor a ja si oddychnem obcas za ziva na psychiatrii 😀 😀 😀
Drzim pästicky

helka1
14. okt 2009

Ahojky, baby u nas od rana snezi, navyse fuci , to je blbe pocasie ☹ ☹ ☹

Ja mam v piatok poradnu po vyse mesiaci tak ani neviem ako tam dojdem lebo mam este letne pneu na aute, pritom jazdit po snehu sa nebojim, ale pred 2 rokmi skoncil moj brat s autom v priekope-na streche prave koli letnym pneu 😅 a v servisoch su vraj dlhe cakacky na vymenu pneu 😝 ...dufam, ze ten sneh zmizne 🙄

My nosime 92-98 zalezi od znacky, strihu a pod...

Co sa tyka toho kricania na deti, tak dvojky su dost napor na nervy, navyse ak je rodic-rodicia chori tak je to zdvojnasobene... ale nasi nastastie maju teraz pekne obdobie, su voci sebe pekny a nezabrdaju do seba, ale verimn, ze aj raz toto obdobie pominie 😅

Co sa tyka dalsieho porodu, tak to je u mna este daleko ale asi by som radsej volila spontanny porod ak by to islo, no rozhodnutie samozrejme necham na lekarov 😉

astora
14. okt 2009

teda mima 😀 😀 😀

mima595
14. okt 2009

sorry astora - ale ved vies, co sa hovori - asi aj ja mam taky vysnivanz oddych 😀 😀

inak, baby, dnes už cely den zehlim detske vecicky - a len ziram, ake su male - žeby sa zbehli pranim???? 😉

diddi
14. okt 2009

wom,uz negrcka....v noci okolo 02.00 este trochu....ale uz vie,ze sa grcka do zachoda /videla tatu min.tyzd.po opici/,tak sa v noci postavila a isla si "odgrcnut" trochu do zachoda 🙂 ....ale myslim,ze je to ok...ono to vracanie som si potom spojila s padom na hlavicku,ale to spadli obe pred 7hod. v mcdonalde.....hrozne nervy som tam vtedy chytila.....totiz umyvali zem a to sme si nevsimli-nevidela som,bo tam boli tmave kachlicky a ani ma to nenapadlo,zeby bola zem mokra,lebo to nebolo oznacene....a....Elle vyleteli nohy a padla dozadu na hlavicku,ako som ju zdvihala,nestacila som zakricat na Miu s muzom,aby stali a Miuska padla rovnako ako Ella....zavolali sme si managera,muz mu povedal,ze nech si nepraje,ak bude nieco detom...a on?...ze ved maju kamery....no hrozne nervy vtedy do nas....keby radsej mali tiez zlte oznacovace na mokru dlazku......tak som ich potom pozorovala,nic im nebolo,nesli radsej poobede ani spat....vecer sa napapali a potom Miuska zacala vracat.....ale ked sa 4xpovracala,tak som volala pediatricke....pojdeme na kramare,ked muz pride-pre istotu,moze to mat spojitost a nemusi.....kiezby....lekarka mi na tom nepridala,vraj sa moze nieco stat aj do 5 dni,nejaka zrazenina....a dieta nemusi mat 48hod. ziadne priznaky....tak skocime vecer s muzom ked dojde na kramare,na rontgen....a nech si ma v mekaci nepraju....taku zalobu nevideli!!!

womenne
14. okt 2009

jeežiš diddi vy mate štastie na tie pady ☹ tak je možne že to bolo tym,zreničky v pohode??ja vždy ked spadli som im aj v noci svietila do oči a kontrolovala.

Ja som dnes dala kupit malym nove perinky a zahlavky maly ešte tie decke aked sa rozkopali bola im zimka tak chodili knam 😝 v lete to bolo dobre ale teraz je už chladno.

Som skušala malym zimne bundy maju ich super hadam im aj buduci rok budu 😀 😀 Saška vy steako na tom???a ty ako v praci?či teraz si nebola?ja sa idem cez vikend niečo učit a ak mi to pojde budem sa zaujimat o jednu pracu,ale moc si neverim som nie moc počitatčovi talent 😖 ale zase nkto mi to nikdy poriadne nevysvetlil naškole sa vždy zabavali ako počuvali,vtedy nas nejake tabulky nezaujimali 😖

lumah
14. okt 2009

dracik cca 92-98

grmitko
autor
14. okt 2009

ahojte,
tak dnes do rana stres, rano rychlo do skolky, deti tam boli prve ☹ ale tak neda sa nic robit, ja musim byt v praci o 7,45 najneskor, takze sme mali fofry, potom praca, som si myslela, ze to bude taky oddych, ale je to riadny stres, strasny hluk, prekricat musim 40 ludi, do toho hra nahlas radio, sluchatka ze nic nepocujem, no neviem ako dlho tam vydrzim, je to pre mna obrovsky stres, a potom rychlo pre deti do skolky, nakupit, nieco navarit, lepsie to uz nebude, to je mi jasne, len ta praca ma ozaj strasne stresuje, tam chcu hlavne vykon, dnes som spravila skoro 120 hovorov a zmluvy iba 3, je to velmi psychicky vycerpavajuce 😒 😒 no uvidime co bude dalej

nasi v 2,5 roku nosili 98, al etak nasi su tenucki a stihlucki, ale im vlekosti sedia podla veku, teraz nosia 104, niektore obcas este 98, ale uz som vsetko zimne kupovala 110, aby bolo aj na rok 😉

diddi
14. okt 2009

myslite,zeby som mala dat zrengenovat aj Elle hlavicku?....nemaju ziadne priznaky,ale ta pediatricka ma vylakala,ze sa pripadna zrazenina moze prejavit aj po 5 dnoch....neviem.....nie je to nebezpecne?...predsa je to ozarovanie...a Miuska uz bude mat druhe za polroka

kiwuska
14. okt 2009

juj diddi, to mas smolu s babulkami. neviem, to vracanie moze aj nemusi byt z toho, asi pre vlastny klud a zdravie Ellusky by si tam mala ist. Jeden rtg urcite neuskodi, hlavne aby bola v poriadku. drzim moc palce.

womenne
14. okt 2009

diddi no preklid by si mala.Aj ked ako piše kiwuš nemusi to byt ztoho,joj keby sme len vedeli čo sa odohrava v detskom tele však?

ja už viem ako trpel niko ked mu rezali pipika anemohol sa vycikat,mne sice nič nerezali ale mam nejaky zapal boli to jak svina,pritom nenosim kratke trika a križe si poctivo zakryvam,dnes sa dokonca lekar kukal čo mam oblečene 😀 starostlivy 🙂

lenkamt
14. okt 2009

Diddi - ☹ pre kľud by som šla aj ja , a to nerobia sonom??? to by bol menší zásah.

Saška - 😒 no nič moc, držím ti palce aby to bolo len lepšie, a snáď časom budeš mať šťastie aj na inú prácu 😉

my tiež 92-98 😉

dracik1
14. okt 2009

baby, dakujem, kupila som jurovi 98 a jakubovi 104/ ale on je fakt velky ako 2rocne decka/...tie bundy su uplne super, dole maju taky snezny pas, takze ich ani nepodfukne....boze , je to hrozne ta vybava na zimu ...ja som si nikdy neuvedomila, ze je naozaj tazke vyzit z 1 platu ked sa splaca hypoteka a ostatne sradnicky a mali ste pravdu v tom, ze korunky sa rozkotulaju...a to som sla na matersku s dost slusnymi usporami 😔 ...

astora, aj u nas je to podobne, kazdy den rano si hovorim, ze budem trpezliva, niekedy mi to vydrzi iba do obeda, niekedy do vecera...teraz nervy tecu o dost skorej , lebo sa neda chodit vonku, my sme sice boli vcera 3 h vonku, dnes iba hodku a to iba v kociku lebo prsalo, ale je to des...deti su tiez nervozne , chudatka nase.....

didi, to je hrozne, urcite chod na kramare, myslim, ze tam maju dost skusenosti s padmi a poradia, drzim palce aby detickam nic nebolo....

dracik1
14. okt 2009

sasi, skus este vydrzat, mozno sa casom najde nieco lepsie...ti verim, boze ty si super, ze 120 hovorov 😝

grmitko
autor
14. okt 2009

dracik a to bolo 120 hovorov, len co som s nimi hovorila, to este ani nehovorim kolko ich bolo, co ani nedvihli mobil, alebo hned zlozili 😝 no uvidime dokedy to tam vydrzim, ale uz mi dnes bolo na vracanie, tam je vydychany vzduch, hlava sa mi sla rozletiet, mozes ist akurat tak na wc, mas tam dve 15 minutove prestavky za cely den, no strasne podmienky..... tak som sa tesila ze mam pracu, ale je to dost na hlavu, fakt psychicky narocne....

Danka my tie supravy urcite este aj o rok znosime, mozno aj o dva 😀 😀 😀 😀

bibianka
14. okt 2009

diddi, keď si malá narazila hlavu, neurologička mi povedala, že treba dieťaťa pozorovať mesiac. S. vtedy nemala ani rok, boli sme síce na RTG, ale potom mi chirurg aj neurologička povedali, že RTG u tak malých detí jen úplná zbytočnosť, nič tam nie je vidieť. Lepší je ultrazvuk a ak by fakt hrozil problém, tak CT.

diddi
14. okt 2009

Tak sme spat z kramarov....chvalabohu vsetko je vpodiadku...robili rtg a neurolog.vys....lekarku prekvapilo,ze naposledy sme tam boli s Miuskou 30.4.,tiez hlava....nemala by mat tolko oziareni,vraj mam pravo odmietnut rtg. a rovno z prijimu ist na neurologiu,oni posudia,ci dieta pojde na rtg,ze nase by tam neposlala,nemali ziadne priznaky....a to vracanie je vraj vo vela pripadoch,aj do 12hod.po pade,je to prirodzena reakcia dietata na stres....mame ich 3dni sledovat - motorika,zrenicky,vracanie....tak vdaka Bohu,ze je vsetko ok

vranka4
14. okt 2009

diddi 🙂 ,držím palce,nech sú v poriadku,nech sa nevyskytnú žiadne komplikácie 🙂
grmitko,tá tvoja robota-teda riadna fuška-hlavne na psychiku 😖 ,ja by som to nezvládla,klobúk dole,bodaj by sa ti trafilo niečo normálnejšie

ika26
15. okt 2009

ahojte, chcem sa k vám pripojiť, ale zatiaľ len tak obkukávam, má niejaká z vás približne v rovnakom veku dvojičky ako ja? zatiaľ si preštudujem ako a o čom sa bavíte a ja sa postupne pridám ak môžem 😉

jankabambulka
15. okt 2009

ahojte

kúpim odteplováky s bundičkou pre dievča a chlapca veľkosť 86 /poprípade číslo 86/92/.DIKES

lilinka76
15. okt 2009

Ika, vitaj medzi nami. Samozrejme, ze sa mozes pridat. Vacsina z nas ma uz starsie deticky ako ty, ale vela mamiciek dvojciat si pise v teme Cakame dvojcata v skupine Tehotenstvo.

zefa
15. okt 2009

ahojte babule
diddi..môj samko v lete spadol z lavičky na beton hlavou(som to tu už písala)..poobede na pohotovosti mu robili RTG(prvý snímok v pohode,pretože nevedel čo mu idú ale druhý bol trochu problém) nakoľko sa držal za uško na tej strane kde spadol,tak nás poslali aj na ušné(vtedy bolo všetko ok tak domov ,že keby niečo tak máme prísť znova)..no ale on sa asi na 3 noc zobudil s plačom a držal si obe ušká(vôbec som mu nemohla dať dole ruky čo tak tuho),tak nás neurologička poslala na CT(pretože prípadnú zrazeninu na RTG by nenašli)boli sme tam jednu noc a ráno mu to robili (to musia deti uspať)trvalo to asi do 10min.našťastie bolo všetko ok, lenže kázali ho ešte pár dní pozorovať doma a musela som to tel.nahlásiť..ale samko ešte dlho si držal uši,nechcel si ich dať ani čistiť,keď mu okolo preletel hmyz vrešťal,(že nie do môjho uška muška ide)..no des,takže viem o čom si písala..
ika vitaj..ja som sa tu tiež len nedávno pripojila
ja chcem letooo...neznášam zimu...nemáte niekto letné sídlo kde je teplo? 😀 dohodneme sa na cene za prenájom

jankabambulka
15. okt 2009

didi - aj naša katarínka je takí prdík malý-síce za mesiac teraz pribrala 1,5kg ešte donedávna mala 8kg!! a to ona doslova a do písmena ž..e -pred ňou sa chovávalo papanie a miško donedávan jedol len na silu ale boli sme poučení, že sa to nesmie a tak jedol kvasnice a už akosi papá a ten má 13kg . jááj a katka je hrozne drobná - pod tabuľkou 😠 . asi ju začnem ťahať za uši
absolutne nič nestíham odkedy chlap robí potápača a ja som na deťuchy a jednu pubertiačku sama 😠 akosi si ešte neviem tak dokonale zorganizovať to. ale je to zasa lepšie ako tie 2m nazad 😀

lumah
15. okt 2009

grmitko treba vydržať a zabehnúť sa, potom to už bude určite lepšie.
dracik my sme už dva dni vonku neboli vôbec-keby som ich dala do kočíka, natiahnem igelity na kočík, tak mi z toho aj tak budú vykúkať a ťahať to, takže by zmokli a v tej zime ešte prechladii-radšej som to neriiskla a vydržíme. Zima a vietor mi nevadia, ale ten dážd do toho... 😒
diddi nezávdiím ti ten strach, čo si pritom prežívala-je to des keď deti neposedia chvíľu. Jedno je niekedy problém ustrážiť, nie to ešte dve.
U nás David vyliezol na šuflík a dočiahol na linku a uchmatol nôž, vobec sme si to nevšimli, len muž sa ma pýta, že čo to drží v ruke, keď utekal preč a on s nožom, našťastie držal ho za rukoväť, ale keby spadol alebo mykol rukou smerom k tvári...nechcem si to ani predstaviť.