Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

womenne
7. jan 2010

a do školyk asi nie však?nieje to niečo važne pre tak male dieta?

lumah
7. jan 2010

wom a možno by pomohol immunal, to má asi imunitu oslabenú.

womenne
7. jan 2010

aj ja simyslim ale nič ine ani chory ešte nebol tejto zimy tak neviem ,zajtra ich necham doma a uvidime muža vyšlem do lekarne a k lekarke.dikes

helka1
7. jan 2010

Wom, ja casto trpim na opary ale skusenosti s detmi neviem. Si si ista ze je to opar ? Svrbi ho to ? Bacha ak je to opar, tak aby to nechytil aj druhy... Asi by som to riesila tiez tou pastou, prekryje to, vyschne a pytala sa na nasledujuci den v lekarni...

Katulka drobcekom skore uzdravenie, veru trapite sa uz dlho ! ☹

Nasi sa drzia na vahe cca 15 kg.

lumah
7. jan 2010

wom asi by som to riešila tak ako píšeš-to bude asi imunita-teraz je kopec chorých okolo, nečuduj sa. Posilniť imunitu treba. Mne dokina kázala kupiť immunal, teraz dobrali atb, to preto.

womenne
7. jan 2010

heli ma tam 2 biele pluzgieriky.No čo si ja pametam tak zubna pasta mi len škodila takže neviem ak je už pluzgier nema sa davat nič aspon u mne to fungovalo alebo som mastila super drahou mastou 😝 ale ason zabrala mne totižto ostavaju jazvy,na perach mam jednu obrovsku,sice nieje vidno ale ja zblizka ju vidim 😔 teraz som použila naplaste a spokojenost na 100% len neviem čo tak malemu dietatu a či to nieje zlee.no uvidime to zase nebudem spat ja stresak 😢

katullka
7. jan 2010

Heli, uz rozmyslam, ci ja nerobim nejaku chybu, ved sme chori takmer stale 😢 .

lumah
7. jan 2010

katullka to asi nie, jedine že by bol niekto v rodine bacilonosič.

katullka
7. jan 2010

Sasi, prosim Ta, nemozes mi sem hodit recept na slane tycinky, tusim si ho tu raz pisala, len neviem, kde by som ho hladala. Dik. Ak by sme robili v sobotu oslavu, tak by som ich upiekla.
No este stale neviem, co bude, teraz sa stale budia, asi nebudu tak rychlo zdravi ☹

Baby, co obliekate detom na spanie? My sme vzdy mavali otvorene okno v noci a do teraz spavali vo vakoch, tak to bolo v pohode, ale uz su len pod paplonmi a stale odokryti, tak neviem, ci im nie je v noci zima 😒 .

evka1310
7. jan 2010

jejda je to mozne!!!...mne sa fakt ze nedari v tomto obdobi...bola som dnes u zubara... v decembri vytiahol nerv kedze sa mu ten nerv nepodarilo zachranit a zacal odumierat...dal mi tam taku nejaku vlozku...na Novy rok mi vyletele ta blomba co mi tam dal a ten zub bez nervu ma zacal boliet..si hovorim asi mi tam zabudol kus nervu...dnes som mu volala a hned mi povedal nech pridem...som tam isla (on je strasny sympatak zubar...normalne ma vzy potesi vidiet ho. pekny a charazmaticky chlap...dnes na mna dokonca zmurkol...sa mi az nohy podlomili 😀) ale ine som chcela -tak do toho zubu sa mi dostala infekcia... 😖 v zivote mi netahali nerv, a vzivote som nemal v zube infekciu...co je toto za mizetne obdobie? muz tukol auto a to je sklvely sofer, pokazilo sa nam kurenie na Novy Rok, ten co to prisiel opravit rozmlatil linku, deti boli chore, spolocnost kde mame kreditku nam bez oznamenia od februara zmenila podmienky....my asi kym pride jar zbankrotujeme...
😀 hehe inak dnes som ucinila rozhodnutie...aby som ten nas bliziaci sa bankrot urychlila som si dnes kupila 4 nove tricka...to chce riadne vela novych veci aby som prekonala taky velky stres... 😝 😀 😀

evka1310
7. jan 2010

Sasi dakujem

Lumi mas pravdu..ja som mala v tehotenstve velmi vazne zdravotne probelmi a nastastie po porode presli tak si to viem vazit..

evka1310
7. jan 2010

zuzi - tak to mi porad ako ich prebalujes..ja moji vzdy zobudim...mas na to nejaky tajny tip ako na to? moji sa casto zobudia uz len ked vojdem do izby...

lalu - 😀

grmitko
autor
7. jan 2010

Kati
slane tycinky

250 g tvarohu
250 g hladkej muky
250 g Palmarinu
torsku soli

spolu zmiesat na hladke cesto, vyvalka, orezat do stvorca ci obdlznika, natriet vajcom, posypat syrom (rascou, solou, sezamom,.....) a dat piect na asi 180 C na par minut, kym nie su zlatiste 🙂 🙂
ja osm ich robila vcera zjedli sa sko rako som dopiekla 😀 😀

lalupa
7. jan 2010

no rozdiel kilo a pol, z povodnych 20g 😀

lumah
7. jan 2010

evka tak hlavu hore, nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie. 😀
avi aj ja občas prebalujem ked idem spať-hlavne ked som im dávala mliečko-teraz už vydržia aj bez neho- dla som mliečko a ked dopili priamo v postielke som ich prebalila, zakryla a odišla.Svetlo som zažla len na chodbe, nie priamo v izbe. Alebo ich prebal a daj im potom trošku napiť a dudku.
grmi zas papáme-jááj si mi chute narobila.

katullka
7. jan 2010

Sasi, dik!!!!!!

grmitko
autor
7. jan 2010

nemas za co Kati 🙂
lumi a ty ich uz skusala? 😉

lumah
7. jan 2010

grmi nie, lebo ešte dožierame vianočné. 😝

katullka
7. jan 2010

Sasi, Tvoji chlapi maju z Teba radost, Ty tusim stale nieco vypekas 😅

evka1310
7. jan 2010

sasi normalne mam chut aj ja nieco podobne urobit...skusim, akurat tu nepoznaju tvaroh...tak budem improvizovat... 😀 ked tak dam vedeit ze co z toho vylezie...😀

inak neviem preco nezobrazili sa mi vsetky foto na FB, ale mne blbne FB u viacerych

lumah
7. jan 2010

grmi zatial som nič nenašla na facebooku. Zajtra pozriem, idem spať, dobrúúú.

lalupa
7. jan 2010

jejo, katik ma predbehla, uz si ich ukladam a urobim! 😉

wom, ja som robila skusku z mikrobov, tahala som herpes a skoro ma vyhodili za to,ze som povedala,ze perovy sa hoji jazvou 😕
susi sa ludovo pastou,lebo obsah je infekcny, pokial je pluzgierik, hygiena, uteraky a tak, co v skolke nepredpokladam...existuje matovo zinkovy puder,pripadne rano v lekarni poradia

bibianka
7. jan 2010

Ahojki - aspoň dodatočne prajem všetkým čo najlepší nový rok 🙂

Tiež sa mi občas urobí opar (tak 1-2x za rok) - keď cítim, že ide vyliezť, dám si na vatičku lieh a pritlačím na to miesto a nechám to tam dobre vyštípať. Urobím to niekoľkokrát. Hneď to potom začne schnúť a pľuzgier sa ani neurobí. To sa ale nedá aplikovať na malé dieťa, hm...

grmitko
autor
7. jan 2010
grmitko
autor
7. jan 2010

evi vy tam zase mate uzasne mascarpone, tu je drahe ako slak 🙂
a mate lacny olivovy olej, hodil by sa mi 😀 😀

womenne
8. jan 2010

Dobre ranko tak my sme ostali domka muž volal našej lekarke aj ta doporučila byt doma a ten jeden den im neuškodi 🙂 odporučila nejaku mastičku a mastit nič ine.Dnes nasadim znova imunuglukan.
lalu ja som robila v textile vždy cez prazdniny a raz ma šef zobral do skladu kde sa triedili veci ja som myslela že sa tam zadusim obsypana a ktomu sa mi dal obrovsky herpes cez pol jedenj pery a pluzgier jak svet to som vživote nemala a nikde nevidela (vždy som mala malinky )V lekarni mi povedali že to mam riadny herpes asi reakcia na ten rach dalůi mi mastičku stala 500.-3ml 😅 ale pomohla mi zmenšilo sa to ale ostala mi jazva teda respektivne červeny flak presneako som mala ten herpes.Bože ked si na to spomeniem ani jest som nemohla....

teda ako vy vydržite tak dlho hore ved ja som včera ledva držala oči 😅

womenne
8. jan 2010

tak baby ja som sa mu teraz na to pozrela a on tam už nema pluzgieriky aleneviem to opisat ako by mal popraskane pery a trošku krvičky na nej ma to aj na spodku pritom v noci to nemal.Tak fakt neviem čo to može mat č to bol fakt herpes,on si zvykne kusat pery myslite že by mu ztoho navrel pluzgierik?

adrolka
8. jan 2010

ahojte!!
depky hlásim aj ja a to brutálne!!! 🙄
katulka, jujujjjj, to sa už fakt aj zle číta, že znova chorí???!!! ☹
lalu, naše sú na tom s tými váhami podobne, tiež máme markantný rozdiel- hádam aj 2 kilečká. Je to pozorovateľné aj voľným okom. 🙂
grmi, si písala o tom junior relax sirupe. idem zháňať, zatiaľ to nemali v 2 lekárňach. vám to pomáhalo:
u nás sa Amirka začína v noci budiť, nie plačom, len tak si sadne a pozerá pred seba, semtam niečo aj povie. nie je to nič hrozné, potom zaspí. len bohovsky ťažko zaspáva v poslednej dobe. dokonca teraz 2 dni ani poobede nevedela zaspať. ona teraz začala ako keby napredovať vo vývine- myslím mentálne- čo ma veľm iteší, ale sme rozmýšlali, či to nie je príčina toho zlého spania, že to je pre ňu zrazu veľa vnemov a tak..hmmm???? čo myslíte????

grmitko
autor
8. jan 2010

adrol to moze byt tym, ze ma vela vnemom a napreduje, netreba sa znepokojovat
ten sirup som kupila v lekarni, ale uz som ho davno nikde nevidela, ale da sa objednat aj cez net 🙂 alebo skus to co zefa pisala ten nox vumica ci co to bolo, zefi urcite rada pripomenie 😉 😀 ja som si to aj napisala, ze to kupim a niekde som zapantrosila papierik 😝

jankabambulka
8. jan 2010

adrolka aj my máme rodiel. miško je od katky stále cez 10cm výšky a váhou 3kg a možno aj viac -to bolo rped mesiacom. miško má 13kg aj niečo a katka 10kg a pritom katka je šrótovník ale našťastie už nemusíme toľko schovávať papanie ako predtým . a miško žijhe na mlieku, zelenine a ovocí. jááj a párky viedenské a teľacie to by zhutal len taký fukot s baby kečupom
a depku mám aj ja a dosť často v poslednom čase -kde je to usmiate a veselé dievča..... sašen ka a zuzik by vedeli písať story ako ma utešujú - za čo im patrí obr dík- pokiaľ sme boli sami a borka bolo vše ok peňazí , dovolenky, reštaurácie, výlety ........ale ako sa narodili deti tak to ide dolu vodou. ale kašlať na to .. najlepšie je keď odíde na 10dní preč a idú potápať mimo domova lebo vtedy som kľudná , nežeriem a a ale to je na dlho