Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

margaretka11
24. jan 2010

Saši, aj ty si mala hematóm? Aj ja, len trošku neskôr ako ty, mne ho objavili v 14. týždni 😝 . Týždeň som si kvôli tomu poležala v nemocnici, hnevala som sa, že mi nič nie je a musím tam byť 😀

womenne
24. jan 2010

čaute baby 😎 kriste ja som šla spat o 5.00 skoro som ho zabila a teraz chodi so sklopenymi ušami 🙄 😀
ja ked som bola tehu ja som žrala a žrala..

womenne
24. jan 2010

kočky prosim vas može sa davat na pindura framykoin?vnutri sa Nikovi znovu zapalila ta koštička a ja som zabudla či sme to davali alebo ne ☹

grmitko
autor
24. jan 2010

moze Dani, ale iba jemnucko, lepsie je macat v repiku 😉

zefa
24. jan 2010

ahojte.
ma to tu včera vyplo ani som nestihla dobrú noc napísať 😒

wom 😀 😀 😀 no ty si mala inú nočnú 😀 😀 ja to toto s mojím nezažila ale na moju 18tku sa mi opil bratranec,takže s ním som to zažila 😝

mne tiež bolo zle hoci som nevracala možno vďaka liekom,čo som musela brať na udržanie tehu prvé 3 mes...ja som nemohla vôbec nič cítiť,všetko mi smrdelo..ani som nevarila,jedlo iba studené,mäso som sa musela nútiť,ja čo som paradajková ani ich vidieť,no nič vôbec nič....som robila lečo so šatkou na nose a aj tak som ho všetko vyhodila bo sa pokazilo 😠 😀 😀 😀 ako začal 4 mes.to skončlo...a tiež by som bola ťahala asi aj dlhšie ako 38tt,lenže ja som mala hrozne opuchnuté nohy už

nana77
24. jan 2010

ahojky!!!
no wom, mas teda riadnu sichtu za sebou! ale vidno, ze mas toho tvojho skutocne rada, ked si ho tak obetavo strazila, aby sa nezadusil. dufam, ze si to vazi!

boze, ja si tiez pamatam tie tehu nevolnosti...brrrrr. mne rano bolo vyborne, mohla som jest, vsetko co som vladala porobit. okolo 15.00-16.00 to prislo - zacalo mi byt zle, napinalo ma, vsetko mi smrdelo, vadilo mi, ked len v telke som videla niekoho jest, alebo pit...brrrr. a cele to vyvrcholilo okolo 21.00, kedy som vacsinou zvracala. paradoxne, to bola pre mna ulava. vtedy som okamzite isla zalahnut a spat, aby mi zase nebolo zle... takto to bolo nejake 4 mesiace... ale ja som cele tehu mala o nicom, same problemy - krvacanie od zaciatku az do 5. mesiaca kazde dva tyzdne (nikto nevie doteraz ze preco), krce, krvacanie dasien a z nosa, zaha, ziky v oku (to bolo fakt neprijemne), pichanie fraxiparine, neskor clexane (od 10. dna po ET az do nejakych 10 dni po porode), jaaaj a este som zabudla na ohss...brrr, cca 14 tyzdnov som mala vajecniky velke ako lopty, zadrziavanie vody v tele. k tomu este mesiac pred porodom velmi smutna a bolava rodinna udalost... a vidite, nakoniec som rodila tiez v 38tt a spontanne... dokazala som to asi len vdaka tym mojim malym, tak strasne som to chcela kvoli nim vsetko vydrzat, ze sa to poadrilo 🙂

zefa
24. jan 2010

vidíš nani,ja som nikdy nemala žiadny problém ani ohss,ani poET,ani po KET klop,klop...ty si si to ináč odskákala,ale stálo to za to že?

nana77
24. jan 2010

jasne, zefi, stalo to zato, to rozhodne. tak som stastna, ze mam tych mojich dvoch lopotosov, ze by som to vsetko podstupila znova a znova a znova... /teraz ale myslim, ze keby sa na prvy krat nezadarilo/

zefa
24. jan 2010

no nám až na 9x 😔 v hodine 12tej

nana77
24. jan 2010

tiez si si presla svojim peklom 😔 . my sme sa snazili dva roky, kym sme isli do centra. a tie dva roky boli strasne..mesiac co mesiac nadeji a nic... ale teda v car sme mali stastie, podarilo sa na 1x.
kazdopadne mas moj obdiv! a si dalsim dokazom a vzorom pre vsetky baby, ktore by to po prvych neuspechoch chceli vzdat, ze sa netreba nikdy vzdavat 🙂

grmitko
autor
24. jan 2010

zefi, ale dolezite je, ze sa to podarilo 🙂 🙂
nam sa ti nasi podarili ani neviem ako, my sme to nechavali na prirodu, ze ked sa podari, sa podari 🙂 🙂 a podarilo sa celkom frisko 😝 😝 😀 😀

helka1
24. jan 2010

Ahojky,
Zefi, nam na 7 krat, ja som bola koli OHSS aj v nemocnici na zaciatku tehu, teda hlavne ze na zaciatku boli 3 embrya a 1 to hned vzdalo 😅

Pocas tehu ziadne nevolnosti, nic keby nie sono tak ani neviem ze som tehu 😅 , ale zase nepotiahla som to tak dlho ako vy, v 32 tt mi zrazu vyskocil tlak, nepomahali ani lieky na znizenie, potom odisla hlienova zatka a nemocnica, bielkoviny v moci ...a porod 😅

aneti78
24. jan 2010

ahojte...spominate na tehu 😉
my sme boli po troch rokoch snazenia v CAR a po prvom IUI to vyslo hned dvojmo 😀 tehu uplne v pohode do 23.tt, potom som zakrvacala a placenty boli nizko, vtedy dokonca uvadzali placenta praevia centralis a to je nebezpecne. tak som stravila dva mesiace v nemocke, potom tri tyzdne doma a potom preventivne nemocka az do porodu.
Nana,aj ja som to tak brala, ze sme ich tak strasne chceli,tak to nejak vydrzim, kazdy ma obdivoval, no ja som nemala ten pocit, proste co ine mi ostavalo, co som mala zdrhnut domov 😕 stalo to zato...sice nemocnicu odvtedy obchadzam a ked som obcas sla navstivit kamosky tak som mala divny pocit a dufam,ze uz tam nikdy nebudem musiet ist lezat. ale dalo sa to zvladnut, vsetko sa da...

my sme vcera prisli z dovci na donovaloch, deti sa naucili lyzovat, Jakub stale s respektom, darmo on je od narodenia o 2-3 tyzdne pozadu po Tamarke co sa tyka takych veci...ale Tamka bola uz koncom tyzdna ako vichor, trebalo ju nahanat dolu kopcom 😀 a tym ze je drobna,tak kazdemu udrela do oci aka mala frajerka na svahu 😉 Jakubko lyzovanie ponal ako super vec nie kvoli spustaniu sa dolu,ale vozeniu sa na vleku, to ho bavilo najviac. s MM isli len parkrat a potom uz sami, a aki doleziti 😀
ja som si oddychla od prace a varenia, bolo to super byt s nimi vkuse a stale niekam chodit...oni nedokazali posediet, po ranajkach vytahovali overaly,ze ideme lyzovat, potom sa najedli isli spat a potom zas vytahovali,ze sa ideme sankovat,to sme boli von do vecere a po veceri plavky,ze ideme do bazena. som zaspavala s nimi o deviatej 😝

nana77
24. jan 2010

kocky, nieco som vam sem skopirovala od dievcat z cakame dvojicky. sa mi to strasne pacilo:

V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka.

První se druhého zeptalo: Věříš v život po porodu?

Určitě. Něco po porodu musí být. Možná jsme tu hlavně proto, abychom se připravili na to, co bude pak.

Blbost, žádný život po porodu není. Jak by vůbec mohl vypadat?

To přesně nevím, ale určitě tam bude více světla než tady. Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.

No to je přece nesmysl! Běhat se nedá. A jíst pusou, to je úplně směšné! Živí nás přece pupeční Šňůra. Něco ti řeknu: Život po porodu je vyloučený - pupeční šňůra je už teď moc králka.

Ba ne, určitě něco bude. Jen asi bude všechno trochu jinak, než jsme tady zvyklí

Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil. Porodem prostě život končí. A vůbec, život není nic než vleklá stísněnost v temnotě.

No já přesně nevím, jak to bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu a ta se o nás postará.

Mámu? Ty věříš na mámu? A kde má jako podle tebe být?

No přece všude kolem nás! V ní a díky ní žijeme. Bez ní bychom vůbec nebyli.

Tomu nevěřím! Žádnou mámu jsem nikdy neviděl, takže je jasné, že žádná není.

Ale někdy, když jsme zticha, můžeme zaslechnout, jak zpívá, nebo cítit, jak hladí náš svět. Víš, já si fakt myslím, že opravdový život nás čeká až potom...

palculienka24
24. jan 2010

Mile dvojickovo,
nazvala som Vas tak familiarne, som sestrou Yasmin, kedze ta momentalne nebyva v mieste bydliska ale u rodicov kde nie je net prosim mozete jej odkazy posielat na mail sophia@condornet.sk /to je moja adresa/ mozno viete alebo nie s tymi co bola v kontakte na modrom konike uz dlhsiu dobu nieje zo zavaznych rodinnych dovodov.

grmitko
autor
24. jan 2010

palculienka, dakujeme za info, idem si skopcit adresu, pozdravujeme yasmi a jej drobcekov, nech sa drzia 🙂 🙂

diddi
24. jan 2010

je to overene, ze je palculienka jej sestra?...aj ta adresa sedi?

womenne
24. jan 2010

no ja som už o neakej palculienke počula ktora roznašala famy možno sa mylim ale ved mame na yas kontakty,keby chcela da nam to vediet inak a na net choi predca k susede nie?neviem nejak neverim už len z dovodu že to bolo v novinach 😉 a už kolkrat sa na koniku zneužili matky....

no veru envyspata som veru riadne aj na obed som k malym lahla drobci aj potiahli dlhšie boratka moje 😅,a za trest som si naobjednavala z avonu kooopec kozmetiky 😎

ja vas neskutočne obdivujm za to že ste museli tolko zvladnut myslim neuspechy musi to byt tažke ešteže že existuje takato možnost.

lalupa
24. jan 2010

kocky ano, overene 😉
pozdravuje vas yasmi, dakuje a pozdravuje, velmi si vazi kazdu pomoc a podporu...

wom, ty certica 😀 , ja by som taka tolerantna teda nebola, klobuk dole 😉

zefa
24. jan 2010

ja sa priznám,že mojím hnacím motorom po veľkej túžbe bola tá 50ročná Košičanka ak si niekto spomenie(má 2 dievčatká)...vždy som si povedala,že ked sa to zadarilo jej v takom veku musí sa to mne omnoho mladšej a určite aj zdravšej(mne nič manželovi nič a 10 r. nič)...dúfam,že moje deti to nepostihne...vďakabohu za vedu,pretože v manželovej rodnej dedine je babka,ktorá tiež nemala deti a veľmi dobre ma chápala...ked sa to zadarilo tak veľmi plakala a ja s ňou,že ona takú možnost nemala..našich miluje ako vlastné

nani...to je dobrý rozhovor

jankabambulka
24. jan 2010

ahojte
prišla som sa len rozlúčiť.
tak nám držte päste - koľko pästí toľko štestí --- nech nám to dobre dopadne a miško narkózku znáša ok.
papa

jankabambulka
24. jan 2010

inak už sa vám stalo , žeby sa vám vrátil menzes??
ja bulím stále ako krava a ako mi skončil menzes -tak zasa ako keby začal 😒

grmitko
autor
24. jan 2010

Januli, drzte sa, nech vsetko dopadne dobre a nech Misenko dobre znasa narkozu, drzim velmi paste

menzes sa ti vratil zo stresu

lalupa
24. jan 2010

jani, zo srdca prajeme ,aby vsetko prebehlo rychlo a hladko... 🙂 budeme na vas intenzivne mysliet a bat sa s vami... 😅
ad menzes, stalo sa mi to raz...stres je svina

nani, zabudla som reagovat, to bolo kraaaaasne!!!! 😵

tak nostalgicky som si z mojich bab urobila babatka, aj som sa ich pytala ,ci si to pamataju, ako som ich drzala v naruci a kolisala,pokial nezaspali a ony tak uprimne,ze hej 😵 😵

zefa
24. jan 2010

jani držkajte sa..a čo najskôr nech ste doma....presne menzez je zo stresu aj mne sa to stáva aj herpes sa mi takto robí,takže si to tiež mohla mať z nervov

vranka4
24. jan 2010

ahojtee 🙂 ,fííha,trošku si človek odskočí do roboty a nejdem vás dočíítať 😕 😕
spomínate tehuľkovanie,tak pridám aj moje 🙂 ..naše dvojky sa nám zadarili po 10 rokoch od druhého pôrodu,plánovali sme tretie bábo a dúfali,že možno sa podarí po 2 babách chlapček....no a na prvý šup rovno dvojičky...najprv šok,že 4 deti v dnešnej dobe,ale čoskoro ho vystriedala ohromná radosť a očakávanie,no zároveň aj obavy,aby všetko prebehlo o.k.,mala som vtedy sladkých 33,mm skoro 40r....nakoniec sme potiahli bez problémov až do ukončeného 39.tt(len posledné 2 týždne pred pôrodom som mala vysoké pečeňové testy)...bolo a je to moje najkrajšie obdobie v živote,nemenila by som vôbec nič..neviem,či je to vekom,ale obdobie tehuľkovania s dvojičkami+doteraz som si úplne ináč vychutnávala ako po 20-tke....so staršími babami.....nedávno sa narodili a čoskoro budú mať 3 rôčky,neuveriteľne rýchlo to letíííí.....a my vidíme na deťoch ako starneme..alebo mladneme? 😵 😵
jankabambulka,Miškovi držíme všetky prsty,čo doma máme...a je ich neúúrekom 😵

adrolka
25. jan 2010

ahojte 😵
janka moja, veľmipreveľmi držíme pästičky, nech to máte čím skôr úspešne za sebou!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nana, veľmi pekný textík.
u nás: všetcia 4 xorí. 🙄 Amirke to akoby prešlo, ale dnes už znova sople. Do Tarušky sa mi podarilo dostať ten sinupret- veľmi sa teším, aspoň ona to môže brať, lebo u Ami nemám šancu. takže každú hodinu obom korizália, už som nasadila aj oscillococilum.
no a tu sa chcem s vami poradiť s oscillococilom. dnes som im dala nárazovo celú tú jednu flaštičku. zajtra potom ako? mám to rozdeliť na 2x? alebo 4x? potom pozajtra 6-8x?? tak sa to má robiť? poradíte mi prosím????
my chlípeme z mm bazovo-lipový čajík- mammina zbierala, posušila a teraz sa nám to vynikajúco hodí, pekne s medíkom. na radiátore máme nádobu so solou, tak hádam po týždni už budeme fittt.
od zajtra som slamennáááááá 😔 . mm odchádza na novú lod-osobnú, bohvie kedy príde domov.
fasa bude sople odsávať s vysavačom , neviem ako to budem sama robiť, lebo taruška vreští, vrtí sa, jej veľmi ťažko...axjo "selaví"

womenne
25. jan 2010

Dobre ranko kočky ja som dala decka do školky a rychlo do postele strášna kosa je tam a chcelo sa mi haji ale nedalo sa mi tak som len driemala ale aj tak lepšie.Jaj baby tak to dufam že si to važi som mu to aj pripominala a aj budem 😀
lalu no čo už asiho mam rada 😅 😉

ja od včera večera hlcem tabletky jednu za druhu neskutočne bolesti mam vaječnikov v stredu idem na ten zakrok táák sa tešim dufam že budem mat 5 rokov klidek,lebo toto nieje normalne.

adrol už ide?jejda holka nezavidim ja by som sa knemu pribalila 😀 a čo na tej lodi robi?

Janka myslim na teba už od včera,držim moc moc palce dobre to dopadne neboj.

Nechcete mi prist niekto upratat?bordel mam 😖

adrolka
25. jan 2010

wom, aký zákrok?
no na tej lodi sú americkí turisti, plavia sa po Rýne alebo Dunaji a občumujú pamätihodnosti a tak, je to riečna výletný loď 5hviezdičková, čiže luxus. mm bude mať uniformu s výložkami, hodnosť 1.oficiér 😀

womenne
25. jan 2010

oooo takže luxus lod a zobral ta tam už niekedy?či nemaju aku možnost?
adrol idem si dat mirenu,ale hovorila že mi to asi nakoniec da pod narkozou lebo mam moc opuchnutu jazvu a kvoli maternici čosi spominala len som jej moc nerozumela,ešteuvidi ako to pojde.