Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

adrolka
19. feb 2010

zuzi ok 😀 . no lebo u nás je to bohužial tak 🙄
básnička- výborné 🙂
nana, tiež čakám na jar a dúfam, že bude trvať dlho, lebo na nejaké horúčavy sa až tak neteším 😎

zuzka.25
19. feb 2010

adrolka, ako to myslis? v com je medzi nimi taky rozdiel? myslis, ze to je tym ockovanim?

adrolka
19. feb 2010

zuzi, ano myslím 😔 ....rozdiel vo vývine, motoricky narovnako, ale psycho je už iné. niekedy mám pocit, že mi ledva niečo rozumie, ale sú xvíle ked spraví niečo, čím ma odrovná, totálne nečakané a vtedy skáčem od radosti po plafoon. potom ale zase príde niečo, čím padnem naspäť do tápania a depiek. ale keď ona sa začne smiať- vie sa neskutočne fantasticky z chuti rehotať- tak od toho lepšie nie je 😀

womenne
19. feb 2010

adrol nevešaj hlavu keby si videla rozdiel medzi Nikom a Sebastianom ja tiež niekedy smutim vyčitam si či niečo nezanedbavam.Nika učim každy den vyslovovat slabiky aj 2 hodky denne neustale ho opravujem až mu to lezie na nervy.Ale on zase vynikava v kresleni maluje tak pedantne ani raz za čiaru ,krasne to vymaluje,navlieka do nekonečna guličky pekne po rade farby vela seba.,puzzle to je jeho to ma v maličku to zase nar.Sebka nebavi.Len ta reč namzatial nejak nejde ale dostavame sa pomalučky ktomu.Ak sa ti niečo nezda tak su predca testy nie?
a ako sa malym pači v školke?

zuzka.25
19. feb 2010

adrol, aj medzi mojimi je rozdiel v sikovnosti na nieco... kazdy je na nieco ine.. luky je trpezlivejsi, viac ho bavia napr. puzzle, tomi zas je sikovnejsi motoricky, skace tak, ze sa bojim, ze sa dolame, luky sa len tvari, ze skace, ale zlezie 🙂 naopak zasa na trojkolke je luky ako sarkan, tomi to vie, ale nebavi ho to... na kolobezke zas tomi je lepsi.. to je na tom blbe, ze ked mas dvoch, tak vzdy porovnavas, aj ked by sa to nemalo :( a pytala si sa dr. na to?

jankabambulka
19. feb 2010

adrol-aj u nás je úplný rozdiel, koľko krát uvažujem či miško nebude trocha pozadu-vieš ako to myslím.si zober katka sa vie vyzliecť do naha a miško ani len papučky si nevie dať dolu, nehovoriac o tom že si neporadí ani len s vytiahnutím hračiek s krabice-piští ako o dušu. on ako keb npremýšľal čo robí... neviem ale neriešim, budem to až v 3-4r (ale nehovorím, že nei sú chvíle , kedy ma to hodne zožiera)

grmitko
autor
19. feb 2010

neporovnavajte deti kocky, u nas je to iste, Lelko je sikovnejsi na kreslenie, pozornejsie, vie sa sustredit, Domko ma vsetko na haku, nie zeby nevedel, len je lenivy na vsetko, a ked ich niekto pozoruje tak to vyzera ako keby Lelko vedel vsetko a Domko vobec nic... ale neriesim, lebo viem, ze je to iba lenivost u neho, ale uz mi pekne zerie nervy, lebo obcas je to uplny extrem, teraz reve v spalni, ze si mam ist k nemu lahnut, aj ked som mu vylsovene povedala, ze nepojdem 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a zas prosika a reve jak pavian, uz mi nervy praskaju z neho, kolkorat sa neovladnem kvoli hovadine, ale on ma vie tak vytocit ze az hruza 😠 😠 😠 😠 😠 hluchy, slepy, ignorant, joooj obcas penim 😠 😠 😠 a potom len vriekam po nom, potom si pripadam nemozna, revem a tak stale dokola ☹ ☹
jezisi keby ste poculi jak tam vyvreskuje, vela nechyba a tak ho pojdem vycapat ze zaspi od unavy hned 😠 😠 😠 😠 😠 😠

zefa
19. feb 2010

ahojte
no som tu mala čo čítať 🙂

básnička na jednotku..to skopčím a pošlem mm na mail 😉 😀

júj,že odlišný..ako keby ani dvojky niekedy neboli..Samko vyzeral,že bude vegeťák,Nancy od 2 týždňov spí zásadne na bruchu,ona sa bude donekonečna s niečím trápiť,Samko pozoruje potom príde a rovno to urobí,Samko povie..Nancyka poď mi zasvietiť ja som posero 😀 😀 😀 a ona mu neboj sa Samko ja som tvoja sestrička,jemu zas ide lepšie napr. strihanie..pri nej sa bojím aby si neodstrihla prsty,ona je zas taká guma ohybná,ale opatrnejšia...snáď len vo vymýšľaní zloty sú total rovnaký..vtedy neni ani jeden posero 😀 😀 😀

ad plienky...Samko postupne odlienkovaný od leta a urobil to sám,najprv chodil iba cikať,cez obed ešte bola plienka..postupne sa budil suchý a sám ju zahodil,potom aj v noci ju sám odmietal...Nancy tá ciká od sept.,kaká stále len do plienky,cez obed sa sama asi pred mesiacom a už ju začína odmietať aj v noci(radšej ide na wc)dudle furt 😠

diddi
19. feb 2010

zuzka, kazda jedna veta je pravdiva....a normalne som si ju pomaly precitala a po kazdej vete si to predstavila.....ufff, je to tak.....nadej mi vsak svita, ze nas skolka vita 😉 ......deti sa nedaju "priskrtit", ale manzel ano...takze u nas to je tak, ze ja si navarim dopredu - polievku, masko...ci uz rezne obalene, masko na stave...a to vsetko nadavkujem a pomrazim...potom len vytahujem pre deti a muza...ja jednoducho potrebujem cez tie dve hodiny co poobede spia odpocivat...inak to nejde....priebezne periem....a so zehlenim si nerobim starosti - detske veci nezehlim, muz kosele nenosi...takze ak je nieco az moc pokrcene a chcem si to obliect, tak jedine potom...ale aj tak, ved som stale doma a teplaky a tricka na doma fakt nezehlim.....muz pride o 18.00 a deti sa vrhnu na neho..on je fakt zlaty, ze sa vzdy o nich od 18.00 stara, bud idu k babke, alebo na chvilu na prechadzku, alebo ideme do shoppingu...lebo mame jedno auto a on chodi na nom do roboty, takze nam cez den zostava pesibus.....dievky sa vedia spolu zahrat, kontroluju sa navzajom, ak chce jedna nieco zle spravit...napr. som postrehla, ze Mia si otvorila vchodove dvere, tak Ella dobehla a hned ju spucovala, ze to nemoze a zalovala na nu...tak uz zamykam 😝

no a cez noc, ja spim s Miou na manzelskej a Ella s tatom v detskej na roztahovacke....pomaly ich ucime spat spolu v detskej, lebo naco su nam detske valendy, vsak ze? 😠 ....

diddi
19. feb 2010

u nas su tiez kazda ina....
Mia je ako chalan, vymysla blbosti, hra sa vylucne s chalanskymi hrackami, na ihrisku len s chlapcami, vzdy je tam, kde je najvacsia tlupa a mela, a s radostou sa pusta do bitky s vacsimi chalanmi 😝 ...ale zato je velky mamickar...od narodenia je ona ten tahun, zacala prva s krokmi, rozprava, bonzuje...

Ella je babickar a tatinkova princezna....hra sa len s babikami, vychovava ich 😀 dava na nocnik, sama vsak nechce, prezlieka ich, dava si pozor na svoje saty, vybera si co si chce obliect, ked si zaspini saty, tak ich chce okamzite prezliect, ked prideme z vonku dak sa sama vyzlieka, da si na miesto topanocky, vezme papuce a obuje sa...

Ale obe sa velmi maju radi, aj ked sa pobiju o hracku...ked je bitka o nu, tak im len poviem, ze napr.Miuska je tvoja sestricka, ktoru lubis, tak jej tu hracku pozicaj...a veru jej ju aj da...ked kupujeme nieco, tak jedna,alebo druha povie: aj Ellinke, aj Jaji /tak Ella vola Miu/...ked sa Mia pripletie do bitky na ihrisku, tak Ella dobehne a spravi poriadok...naposledy sme boli v Avione, na ihrisku, samozrejme, ze Mia sa pustila do "slovnej"bitky s cca 6 rocnym chalanom, Ella dobehla, postavila sa medzi nich, pozerala sa dlho na chalana a potom ho odtlacila od Mii...ten chudacik spadol a zutekal...jeho rodicia sa smiali, ze vstavaj, co ta male baby prebiju 😀

takze tak, kazda je ina, ale spolu tvoria celok 😉

zuzka.25
19. feb 2010

diddi, pekne si to napisala 🙂 a ako ste na tom s odplienkovanim vy? ked pises, ze elli nechce...
a co tvoja praca? pracujes? mozes si sama zadelit cas, ci ako to vlastne robis?

ajka72
19. feb 2010

diddi pekne si to napísala že každá je iná ale spolu tvoria celok je to presne aj u nás, su jednoducho nerozlučná dvojka, ak nie su spolu jedna sa pýta na druhu že kde je 😉

ajka72
19. feb 2010

zuzka 😀

elenita
19. feb 2010

Ahojte maminky, vsetky Vas pozdravujeme.
Mozno ste posterhli, ze doma riesim velku krizu, sme raz hore, raz dolu, este neviem, ako to dopadne.......
ale deticky su chvalabohu zdrave, pekne a robia mi len radost 🙂
Uz vedia napocitat do dvoch, ze napr. vezmu dve veci a kricia dvaja, alebo dva...a vedia, ze po cisle 4 ide cislo 5.. 😀 poznaju pismenka m, a, b, j.......male tlacene......mame taku tabulu s magnetickymi pismenkami, tak pred par dnami sme sa s tym zacali hrat, doteraz si ich len strkali do ust 😀 , ale teraz chytia m a povedia: mami. Alebo chytia a a povedia auto. Ja ich tak ucim, ze ukazeme pismenko a poviem im, toto je o ako opica, t ako tatinko a tak...zlati su, celkom ich to bavi 🙂
No dobre, uz na mna vykrikuju, teraz zostali strasne naviazani na mna, nemozem sa pohnut od nich ani na meter......
Len som Vas chcela pozdravit a dat vediet, ze zijeme 😅

jankabambulka
19. feb 2010

elenitka -tak to máš hodne nadané deti že poznajú písmená a vedia rátať- naši sa na nich nechytajú ale lenvadí !!!mne stačí že miško už mi povie MOJA MAMA -katka nerozpráva tak tá ma len stisne za hrdlo že koľkokrát mám problém 😵 😵 😵

lalupa
19. feb 2010

zuzi, to kto je autor? posielame mu poklonu, vystihovacka do bodky !!! skveleeeee

a suhlasim so vsetkymi, spolu s adrol vravime nasim detom,ze jin-jan, cierna a biela, katoda a anoda,
lebo hoci su dvojicky,su rozdielne,no polovica z celku
neporovnavajte deti pana beka, jedno je na motoriku, druhe na estetiku 😉 ,aj u nas 😉

elenita
19. feb 2010

Jani,Tvoje deti alebo tusim Misko su uz bez plienok a na to sa zasa nechytaju tie moje 😀 takze kazdy vie nieco ine.....aj u nas vyzera hlavne Petko ako ten, co vsetko vie, na vsetko odpovie, obcas mi pripada ako taka cvicena opicka 😅 a Lucinka ma vacs. vsetko na haku a vsetkych ignoruje 😀
Moji hovoria vacs. len dvojslabicne, uz takmer vsetko pomenuvaju, aj slovesa ako haca, papa, padlo, ale takou svojou skomolenou recou....troslabicna je len cibula a este par veci 🙂
Ved aj teraz ma z nich uz obcas boli hlava, co stale nieco rozpravaju, tak ked este spustia naplno, dakujem 😅

lalupa
19. feb 2010

ahoj el,vitaj 😉

pridam vam aj ja nieco na citanie, nemam vsetky vase mail adresy, tak snad sa nenahnevate,ked to pichnem tu

Ahojte,> > preposielam Vam vsetkym email od kamaratky z Vancouveru, z dejiska> olympiady a jej cerstvu skusenost, a preposielam to naozaj vsetkym,> nakolko si myslim, ze je potrebne, aby o tomto vsetci vedeli. Prosim> preposlite to dalej.> > > > > > > > Ahojte,> > neda mi, aby som sa s Vami nepodelila o moju skusenost, ako funguje> Slovensky reprezentacny dom pocas olympiady vo Vancouveri. Hrdi tym,> ze je prvykrat v historii otvoreny sirokej verejnosti a uspesne> propaguje nasu krajinu www.repredom.sk . V skutocnosti mas slovensky> dom robi nasej krajine taku hanbu, ze by lepsie urobil, keby bol> zavrety. Keby sme tam nemali predplatene listky na jedno vystupenie,> uz tam ani nikdy neprideme.> > Prvykrat sme sa v Slov.dome boli pozriet v nedelu, ked sme boli na> kulturnom predstaveni Ciganski diabli. Bolo to velmi pekne vystupenie.> Celi nadseni sme si po predstaveni chceli kupit v ramci repre domu v> bare vodu a kavu, nedalo sa vsak. Typicky slovensky pristup, na ktory> som si uz za tie roky odvykla. Organizatori nam povedali, ze bezne> pitie a jedlo sa tam kupit neda, ale ak si zaplatime 60 dolarovy> obedovy listok ma osobu, potom sa mozeme najest aj napit z bufetoveho> stola. My sme im ale vysvetlili, ze si chceme kupit len nieco na> pitie. Nedalo sa, tak sme si sli kavu kupit na vedla ulicu za 2.5> dolara 🙂. Len pre informaciu, vo Vancouveri sa za 60 dolarov najedia> dvaja ludia ludia a nie jeden v kvalitnej restauracii.> > Do po tomto zaziku som prisla do repre domu aj s kamaratkou vypomoct> ako dobrovolnicka hosteska (este pred casom sme slubili, ze prideme> pomoct) na vecernu smenu od 18 hod do 23 hod. V tom case nam dali> organizatori instrukcie, ze nasou ulohou bude kontrolovat, ci> navstevnici slovneskeho domu maju zakupeny vecerny listok za 115> dolarov vratane dane za osobu, ktory zahrna veceru (jedlo a pitie) a> navstevnici mozu ostat do polnoci. Pre informaciu, za tuto sumu si> mozete vo Vancouveri zarezervovat noc + dostanete v cene ranajky v> dobrom hoteli alebo a minimalne 2 ludia sa mozu najest v extra> luxusnej restauracii.> > Tak sme sa organizatorov opytali, ze ci si budu moct ludia prist len> posediet pri pivku, vinku a zaplatit len za to resp. prezriet si> zadarmo pavilon. A oni ,ze nie, musia si kupit listkok za 115 dolarov.> Tak sme sa opytali, ci si myslia, ze ludia zaplatia take peniaze, ale> evidentne im to bolo jedno. Tak sme to isli vyskusat v praxi. Vsetci> navstevnici vratane Slovakov, Kanadanov a turistov z inych krajin sa> po vypocuti ceny listkov zvrtli na pate a znechutene odisli. Niektori> boli sklamani, niektori nahnevani, jeden chalan krical cez ulicu, ze> na Slovensko v zivote nedojde. Za cely vecer pocas piatich hodin, co> sme tam stali si listok nekupil ANI JEDEN JEDINY clovek, dobre> pocujete, ani jeden. "Zabavalo" sa tam len kopec slovenskych VIP> osob, organizacneho stabu, manazerov v ramci repre domu.> Najpotupnejsie bolo sledovat tvare tych turistov, co si o nasej> krajine myslia. My sme sa tam s kamaratkou hanbili ako pes a len sme> sa im ospravedlnili. S organizato rmi dohodli, ze uz viac neprideme> pomoct, lebo sa nevieme stotoznit s ich politikou a nechceme byt> sucastou tejto blamaze.> > To, ze o ulicu dalej bol otvoreny Irsky olympijsky dom a bolo tam> dobrych 2000 ludi, ktori sa tam zabavali, pili pivo, lebo sa tam> predavalo za 8 dolarov, to nikoho netankovalo. A mne este dojde> manazerka a povie mi, ze aki su tu vo Vancouveri ludia sprosti, ze idu> pit do irskeho domu za 8 dolarov, ked u nas mozu pit a jest do nemoty> cely vecer za 115 dolarov 🙂 Ja som nevedela, ci sa mam smiat alebo> plakat.> > K tomu vsetkemu treba spomenut prisernu jazykovu vybavenost jedneho> slovenskeho manazera, ktory to tam mal akoze vsetko pod palcom a ktory> pozadoval, aby vsetky rozhodnutia isli cez neho. Jeho arogantnost,> neschopnost boli ocarujuce..Ked som sa ho opytala, ze za kolko> predavame vlajky, odpovedal "ze to nech necham na neho" 🙂 Ked sa> objavili reporteri zo znamej lokalnej stanice, ktory chceli natocil o> slovenskom dome sot, bolo im povedane, ze event manazerka je sice> pritomna, ale je zaneprazdnena a musia pockat 🙂 ale aspon sa dockali> 🙂 Potom nafilmovali v pavilone "vynikajucu" atmosferu s prazdnymi> bufetovymi stolmi, zivajucimi papalasmi, ziadnymi turistami a zivou> ludovou hudbou, co hrala pre nikoho. Ked dvaja navstevnici boli> zvedavi ako chuti nas tradicny alkohol slivovica, manazer flexibilne> nam oznamil, ze slivovicu maju, ale iba pre prezidensky salonik 🙂> > Jedine, comu som rada je to, ze turisti neboli taki sprosti, ze by> platili za vecerny listok take prachy. Hanba slovenskym organizatorom> slovenskeho repre domu. Keby sme sa my, ktori tu zijeme, tak spravali> k ludom tu v Kanade , o tyzden nemam robotu. Ak budu nasu krajinu> reprezentovat takito ludia, navzdy budeme v zahranici vsetkym na> posmech. Aj kopec mojich kanadskych kamaratov sa chcelo ist pozriet na> nas repre dom, ale uz nepridu.> > Rozmyslali sme, ci dat nase zazitky do slovenskych novin, nevieme, ci> to ma vobec nejaky vyznam a ci by to nieco vobec zmenilo. Tak to> prosim preposlite aspon Vasim znamym.>

juliagregor
19. feb 2010

http://www.step2.com/product.cfm?product_id=1502
pred Vianocami to tuším niekto zháňal... 😉 😅

adrolka
19. feb 2010

ahoj 😵
Lalu, díky za príspevok, tak to je ale poriadna blamáž. 🙄 sa tu normálne hanbím 🙄

k tomu porovnávaniu ešte, ja viem ,že ich nemáme porovnávať...u nás ide skôr o iné. moja Anódka 😀 mala dlho správanie ako autisti, už je to o niečo lepšie, ale furt je niečo, čo ma strhne do depiek. plus, mnohokrát mi nerozumie čo od nej chcem...
mojej dr som to už spomínala, ale klasika, mám sledovať a riešiť sa to bude až v 3 rokoch- ak to nadalej pretrváva 🙄

grmitko
autor
19. feb 2010

adrol otot na doktoroch milujem, ze cakajte do 3 rokov a budeme to potom riesit 😒 😒 😠 😠

lenkamt
19. feb 2010

no tak to by aj mňa vytočilo 😠

Adrol a čo ti nerozumie??? 😕 nechcem sa do toho rýpať ak ťa to trápi, ale viac hláv viac rozumu 🤐 ak by sa to aj nám nezdalo tak by som u doktorky trvala na nejakom postupe 😉

diddi
19. feb 2010

zuzka,obe dam rano vycikat,ci uz na serbel,alebo na zachod,dam nohavicky s mickey,lebo toho lubia a nechcu ho ocikat,sledujem to a po hodine ich znova posadim na serbel,popripade im dam pit z flasky pri tom...a takto dokola kazdu hodinku...Miuska povie: Idem kakat. Tak dobehnem so serblom a ona mi povie: maminka,ja pytam 😵 Elle obcas ujde kako a Miuska sa jej smeje:kis,kis hanba...blee 😀 .....a plienky su zatial na noc a poobede na spanie.S mojou robotou je to zatial tak,ze robim doma,pisem...ak sa da...ale su to terminy,tak niekedy mam nervak,lebo pri babach sa to neda...unikaju mi myslienky a suvislosti....no,ale ked ich zoberu do skolky /1.3. mame zapis/,tak sa musim interne zamestnat...co bude tazsie,kedze som na volnej nohe 😖

lilianaaaa
19. feb 2010

nezlob te se co je to kdyz je tema uzamceno?jsem z jineho tema a nemuzu se tam dostat dekuji jsem tu poprve

adrolka
19. feb 2010

no tak moje už hajii. prečítali sme knižku na dobrú noc, všetky rituály máme úspešne za sebou 😀
fuh, Leni budem vyzerať ako dilino, ale teraz ma nič narýchlo konkrétne nenapadá 😅 pravdupovediac, teraz sme na tom na tej pomyslenej sínusoide dobre, teda hore,teraz má malá obdobie, keď živo vníma a vstrebáva svet- síce pomalším tempom, ale teším sa. ale napríklad pred 1-2 mesiacmi bola zase v totálnom útlme, vtedy by som bola vedela písať... to je ako keby sa niečo nové naučila a potom by ju to tak vyčerpalo- psychicky, že pár týždňov zase vo svojom svete alebo aj poriadna spiatočka ( akoby zabudla veci čo vedela a vôbec ich nepoužívala). neviem to lepšie vysvetliť. len príkladík- vedela ukázať oči, uši- atd.. potom zrazu nevedela, pozerala na mňa ako puk, to nebolo, že nechcela, ona nevedela čo od nej chcem..aké uši? to je čo?
Ale teraz mi robí veľkú radosť, lebo pár týždňov si vymenúváva písmená, čísla. vie napočítať do 10, pozná aj po jednom zvlášť čísla. všetko v angličtine. počíta si aj v maďarčine. veľa písmen pozná. farby tiež ( síce v angličtine , ale to je ok)prvú farbu, ktorú vedela, bola fialová- čo je podľa múdrych ped-psych kníh jedna z najťažších spolu s modrou a zelenou.
alebo vtáky- tak to je kapitola sama o sebe: každý vták, ktorý preletí v periférnom videní nemá šancu- ona ho uvidí a zakričí : birdie hápháphápháp (1 minutu v kuse). hovorím jej dookola, že to je čipčip 😀 ...sme doma v byte a zrazu začne kričať a ukazovať na plafón kde nič nie je: birdie, birdieeeeee hápháp. po týždni!!! som prišla na to, čo to vlastne robí. pre ňu je birdie nielen vtáčik, ale aj nevyditeľný prach, ktorý lieta vo vzduchu a vidieť ho len ked zasvieti cez to lúč svetla 😀 😀 😀

adrolka
19. feb 2010

diddi, kis kis hanba blee? 😀 😀 😀 😀 to je bomba 😀 😀

diddi
19. feb 2010

Lili,ze ju uzamkol admin-nejaky dovod /duplicitna,alebo hadky/,mal by tam byt link,kde mozes pokracovat...do uzamknutej sa neda prispievat

diddi
19. feb 2010

aha Lili,uz som nasla tu tvoju temu- je duplicitna,klikni na ten link,co dala tam danu

lilianaaaa
19. feb 2010

diky uz sem to pochopila podobne tema tu je ,,,,,,,

diddi
19. feb 2010

lili,tvoj maly ma kolko?...2,5mesiaca?...roka?