Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

lilinka76
23. feb 2010

Dracik, nasi normalne vedia zakricat ze "kakanyyyyyyyyyyyyyyyyyyy", ale to v pripade, ze to urobili do plienky. Idem zalahnut k detom, nejaka som K.O.

pappo
23. feb 2010

caute, hlasim sa po strasne dlhej dobe dufam ze ste na ans nezabudli 😉 Deturence rastu ako z vody uz mame 2 rocky, rozpravame pekne papame ( nie je to pravidlo) na nocnik chodime len bcas lebo v byte mame zimu neprekurujeme tak ich nechcem nechat behat len tak aj ked oni by najradsej nahy behali, ved pride leto a sup sup hadam budeme bez plienok
Samkovi vyberali minulu stredu nosnu mandlu, a zajtra ideme na kontrolu v noci chrapal dychal len ustami a stale bol zahuhnany tak sme to poriesili takto. Lilinka je nas pokladik cely den si beha a vyspevuje a stale daco rapoce.
dufam, ze sa uz polepsim a budem chodit castejsie aj ked v praci tolko casu nemam a doma uz vobec nie, ide konecne jar a budeme chodit von co najviac. papa a prajem krasny slnecny den 🙂

vranka4
23. feb 2010

ahojte 🙂 ,včera som sa nasmiala na Ivkinej hláške...išla som na WC,prišla za mnou do kúpelne a hovorí mi-maminka,čo ideš kakať?ja som pritakala 😀 😀 a ona mi nato..tak keď sa vykakáš,tak zakrič,prídem ti utrieť ritku 😀 😀 😀 ..ja výbuch smiechu...tak im to zvykneme my hovoriť,keď sa nám nechce čakať v kúpelni...rozumčeky naše 🙂
tento týždeň prázdninujeme,aj škôlka je zatvorená,tak vegetíme.....sú nejakí blázniví,len vymýšľajú 😵
kým spia,trošku musím popozerať,čo nové sa udialo 🙂

grmitko
autor
23. feb 2010

caute

vranka, to je ako u nas, nasi tiez ked ma vidia sediet na wc tak hned kontroluju co tam robim 😀 😀 😀 ani tam nemam pokoj, asistuju pri vsetkom 🙂 tak sme boli dnes na kontrole, od stvrtka mozu ist do skolky a potom su prazdniny, musim zistit ako je to so skolkou buduci tyzden, ale dufam ze zberna trieda funguje

u nas dnes cely den nebola elektrina, zajtra to iste, bolo upozornenie ze od 8,00-16,00 nebude elektirna, takze nic doma nefunguje, ani pracka, ani umyvacka, ani pocitac 😝 😝 😝 😲 😲 😲 a to mi pripomina, ze rychlo musim ist dat prat 😀 😀 umyvacka uz ide 😉

helka1
23. feb 2010

Ahojky zefa drzim sa pokope, ale veci pre maleho som uz pre istotu vyprala 😅 😀

Byt komplet preraba MM, robi tam soboty/nedele , po praci, susedia ho uz musia mat v zuboch, robime hluk -manzel brusi steny,1 zarubnu odstranoval, jadro demontoval, stihli sme vytopit 2 spodnych susedoch 😨, nejde to tak rychlo akoby sme chceli, hlavne nie je kto pomoct, ja medzitym s dvojkami, obcas mi ich vezmu svokrovci (ako napr teraz) ale velmi neoddychujem 🤐....

Aj ja niekedy zasnem nad hlaskami mojich deti 🙂

lumah
23. feb 2010

vranka :D to je krááásne!
grmi, my máme hned vedla wc vaňu a tak po "kakaní" sadnem na vaňu a oni pozeraju ako si sprchujem tú riťku. :D
Dnes som sa smiala na kamoškinom synovi-je o 1 deň starší od našich a ukecaný ako Palacký- kamoška na niečo povedala že "ty kokso" a on po nej krásne čisto-"ty kokso"- veru krásne už rozpráva, naši len drmolia, aj niečo povedia sem-tam, asi to bude tým, že často používaju medzi sebou tu svoju dvojíčkovskú reč. 😝
lili náš dado keď sa pokaká do plienky, tak vykrikuje - puuuu anba-akože fuuuuj hanba a krásne pritom našpúli pusu. 🙂

lilinka76
23. feb 2010

Dievcata, ktore vela peciete, mam otazku. Bielkova poleva sa dava priamo na korpus alebo radsej mam dat na korpus plnku a na to polevu??? Povodne som chcela robit potahovanu, ale kaslem na to, s detmi nemam nervy a nema mi ich kto strazit...

grmitko
autor
23. feb 2010

lumi mi mame vedla wc bidet a vanu za zastenou 😀 😀 ci umyvanie ritky v bidete, aj ruky si tam umyvaju, lebo je to pre nich vyskovo lepsie ako umyvadlo 🙂 🙂

lili, ja peciem, ale neporadim, bielkovu polevu som nikdy nerobila

katarinka123
23. feb 2010

lumah to aj nasi papulkz maju riadne rozviazane,a to ty kokso nepovedia ale povedia ty kokos.raz sa mi to podarilo povedat pri nich a uz sme doma.ale ked mu poviem ze idme cikat na nocnik tak to povie nejdem.no co uz snimi 😝

womenne
24. feb 2010

Ahojte mam na vas otazočku Niko spadol na pliecko a boli ho to,teda večer kričal že ho to boli aj dnes mi hovoril ale ruku normalne zdvihe hore aj do boku,kebyto mal "vytiahnute"to su ine bolesti viem to lebo som to mavala pravidelne vyklbene nedvihla som ani ruku.Može to mat len narazene?neviem či kvli tomu ist.ma trošku teple čielko tak ho nehcem k chorym taham čakam na muža a zavolame čo aako robit ☹

jankabambulka
24. feb 2010

ach joj . úrazy 😖 , dani ja neviem , možno by som šla. aby to pozreli ale je pravda , že to bude len narazené a aj my keď sa buchneme riadne tak to cítime aj 3dni

jankabambulka
24. feb 2010

ušlo mi -išla by som možno pre pokoj duše 😉

lumah
24. feb 2010

wom moja dcera takto mala zlomenu klučnu kosť, tiež ju len vyklopili z autíčka a narazila si plece. Nebolo nič vidno, len sa občas sťažovala, že ju to bolí- dostala osmičkový obväz, vyzeral ako rambo. 🙂 Radšej chod k lekárovi.
Ja som včera večer bola behať a vyklbila som si členok, večer ma to tak bolelo, že som si tabletku musela dať, našťastie do rána klud, nemám to ani čierne, dufam že to prejde. nechápem ako ma to v klude potom začalo tak trašne bolieť, ked som pri behu zle stupila, chvilu to bolelo, ale potom som to rozchodila a bežala ďalej. A asi o dve hodiny doma v klude bolesť jak hovado. Muž mi vravel, že to sa mi adrenalín vyplavil z tela a preto to bolí. Mám to stiahnuté a natretú konskú masť, snáď sa to rýchlo zahojí, lebo keď nebudem mocť behávať, tak ma porazí. 😖

womenne
24. feb 2010

dik baby ja si tiež myslim že to može byt skryte ☹ ☹ kurnik

womenne
24. feb 2010

Lumi a mala ti zdvihla ručku hore?

womenne
24. feb 2010

tak už su doma a ma to ok,trošku asi otlučene preto ho to bolka,dostal tam hračku od lekara za statočnost 😅

juliagregor
24. feb 2010

ahojte

wom určite si si vydýchla ...tie úrazy sú ozaj hrozné...
chalani sú stále modrinový ...včera sa mi až neurollóg smial...že ich nestíham strážiť a tú sú ešte malí....

dracik1
24. feb 2010

vranka, super hlaska 😀

nasi tak rapocu, ze len kukam...napr dneska cela oda okolo auta na parkovisku: " tu svetlo, auto svetlo, auto koľeso, kuce / klúče/ neni, auto do gauaže, ujo paukuje / parkuje/ auto , ujo opavi /opravi/ motou" 😀 su bohovski...a celkom posluchaju...ked behaju okolo krikov tak kricia pozooou očkoooo - to som ich naucila aby si davali pozor na oci....

wom, super, ze nema zlomenu klucnu...ale pri chalanoch clovek nikdy nevie.... 🤐

vranka4
24. feb 2010

dracik..musia byť veľmi zlatí,radosť sledovať deti,tie ich hlášky...to je najkrajšie obdobie,keď sa im začnú rozväzovať jazýčky....ja našich často pozorujem,hlavne,keď sa oni hrajú a ja sa tvárim nevšímavo a pritom mám všetko pod palcom,vtedy sú takí bezprostrední 😵 😵 ...na spapkanie
lumi,ty športovkyňa,len to nepreháňaj 😀 😀 ...a s tým WC,to máme u nás podobne,ja to tiež tak robím, nemám kľud ani na WC,iba výnimočne,asistujú pri všetkom 😀 😀..nedajbože ,keď mám svoje dni.....všetko sledujú..a Ivka
zapotí...maminka,ty si ideš dať tú podložku? 😀 😀....ozaj,nemáte niektorá skúsenosti s menštruačným kalíškom,poslednú dobu nad ním vážne uvažujem.....ak máte niektoré,napíšte,či ste spokojné 🙂

juliagregor
24. feb 2010

ahojte,
vonku mi kamoška hovorila, že všetky zákroky na mliečnych zuboch detí si plne hradia rodičia a poisťovňa prepláca len preventívnu prehliadku, máte s tým skúsenosť? robili vám niečo mimo prehliadky?

lumah
24. feb 2010

wom ja som nevedela, či nemohla ruku dvíhať, lebo sa jej to stalo keď bola u našich, ja keď som prišla, už bola vyviazaná. Tak chvalabohu, že je ok. 😀 .
vranka že "podložku" 😀

lumah
24. feb 2010

julia no neviem, ale keby to bola pravda, tak kašlem na preventívne prehliadky, keď si to aj tak musím hradiť, no nie? V piatok idem s deťmi k zubárke,tak sa jej na to opýtam.

juliagregor
24. feb 2010

lumi ozaj som zvedavá, ja idem až v apríli ....

grmitko
autor
24. feb 2010

nam zatial vzdy len prehliadku robila, zubky maju ok, tak neviem, ael za prehliadku sme neplatili nic, ale ja mam pocit, ze vsetko si platis u zubara aj tak, mliecne nemliecne 😒

lilinka76
24. feb 2010

ahojte babenky, prosim Vas, neviete poradit s tym nasim problemom s kakanim??? ☹ ☹ ☹
Uz do plienky bol problem a teraz, odkedy sme zaviedli nocnik, tak gastanko nekakal uz tri dni, blondacik sa vcera vykakal, ale straaaaaaaaaaaaasne tvrdo a jojkal pritom. Dnes som mu uz dala vypit dzus aj nejaky Fructolax sirup z lekarne na baze susenych sliviek a fig. Cez den sa nam kraaaaaaaaasne dari byt bez plienky, na spanie popoludni a vecer ju maju, ale ako im mam povedat, aby sa vykakali. Ved ktora z nas by kakala na pokyn, vsak??? Snazim sa im davat dost pit, aj Infant dophilus do mlieka, jeme jablka, kakaove gulicky do mlieka... Zeby ich zapekali tie gulicky v mlieku???

Uvazujem, ze zajtra mu na lacny zaludok dam lyzicku panenskeho olivoveho oleja. Chudacik, ved ked sa zajtra nevykaka, tak to bude bolesti...

A dalsia vec, viem, ze niektore deti najprv kakaju iba do plienky, ale ako ich potom naucit kakat na nocnik???

juliagregor
24. feb 2010

ja mám zubára kde platím všetko on nie je cez poisťovňu ale deťom by som chcela iného, lebo ked budú mať zuby po mne tak už teraz začínam šetriť... 😒

lilinka mne to robil najstarší, strašne plakal a dokonca bol schopný sa vykakať len vo vani vo vode, ked mal zmäknutú riťku, riťku som mu natierala olejčekom,...až sa triasol chudák, a plakala som s ním...chvíľu to trvalo, kým pochopil, že kakať sa dá aj bez bolesti...kakao zapeká

už to má isto tvrdé a bolí ho to ....tak to zadržiava....

lalupa
24. feb 2010

lili, nechci vsetko naraz, ja rano nevladzem vstat,tak mi kaknu do plienky a vobec mi to nevadi
mozno su fakt zapeceni, to sme mali aj my, to boli porody, smrady a aj tak nic...teraz sme zaradili pomarance, fajne sladunke a stavnate, bud kusky alebo castejsie vycucnute a je to lepsie
ano, coko gulicky zapekaju, niekoho aj surove jablcka... o blok tu podla mna nejde... aj UM zapeka jak das
moja starsia ma take zapeky,ze raz na dovolenke som jej musela pomat mini lyzickou vybrat kusok a potom to slo, cela sa triasla, plakala, spotena, nic nezaberalo a dokonca zvykne mat trosku krvicky na hovienku ☹
a to vkuse do nich tlacim vodu, no nechce sa im pit,kolko by potrebovali...

inac dnes taaak strasne zlyyyyy,ze som prvy raz pomyslala nad robotou, skoro som usla z domu ☹
kebyze mam doma radepur,tak si ho dam 😀

vranka4
24. feb 2010

ahojte 🙂 ,ja mám podobný problém s Marekom,on sa nevykaká do záchodu,ale len do nočníka......a ciká do záchodu bez problémov,ale kakať nechce 😖 ....bojím sa len toho,ak mu raz v škôlke bude treba a nebude chcieť ísť,či nebude nehoda...doteraz nebol v škôlke ani raz kakať,kaká iba doma........koľkokrát myslím,či mu netreba v škôlke a chudáčik zadržiava,len aby nemusel 😒 ...dúfam,že to pochopí,lebo teraz si vysvetliť vôbec nedá,hneď povie,že do záchodu nejde kakať....,a často ide s Ivkou ,vidí ako ona tróni...a nepomáha..každá rada má cenu zlata 😵

lilinka76
24. feb 2010

Lalu, ja nechcem, aby sa vykakal do nocnika, ale ABY SA VYKAKAL. Oni su v ovoci a jedeni celkovo dost vyberavi, takze neviem.... Prva vec - zrusim gulicky na rano, som zvedava, co budu ranajkovat, ked pecivo jest nechcu...

lumah
24. feb 2010

lili var im zeleninkové jedlá, našim to pomáha. Žiadna čokoláda, ani kakauko, ovocie , zeleninka. Keď našim uvarím zeleninkocu polievku, kakju aj viackrát za deŇ. .)