Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

juliagregor
4. sep 2010

kočky ja som taká iniciatívna koza... 🙄 , chalanom som zobrala dudle, lebo začínajú byť závisláci a teraz ich nemôžem uspať...tiež som mohla ešte dva mesiace vydržať...
kurnik šopa, neviem čo mám spraviť...oni sa furt rehocú , rozprávajú medzi sebou a nevedia sa uložiť a ja nemám ani hodku kľud...
čo mám spraviť?

dracik1
4. sep 2010

juli, cau, aspon podla moznosti oddelit od seba.....ja ta chapem,aj nasi zaspavali skoro 1 h a mna oblievali mrakoty a spanok,cca pred 1,5mesiacom som preniesla postielku do inej izby a hotovson

aj u vas prsi?

juliagregor
4. sep 2010

@dracik1 nemám kde, lebo druhá izba nemá dvere a budím ho 😠 asi mu usteliem v kupelni
😀

juliagregor
4. sep 2010

@dracik1 prší aj u nás...a dosť a taká tma je 😒

dracik1
4. sep 2010

jedine vsetko naplanovat tak, ze das spat a nebudes robit nic, akurat mozno tukat do PC

doobeda sme boli len tak u nas pesi do obchodu, decka urevane , zle, juro sa pocikal....ale nechala som ho tak...ved uz 4 den / okrem cifera/ chodi von bez plienky a nic, bud sa sam vypyta al. ho dam ja, doma sa nepocikal ani raz...zlaty, ked isiel taky ocikany domov, nasirokolo 😀

tma ako v rohu 😠

juliagregor
4. sep 2010

@dracik1 skusim 😉

dracik1
4. sep 2010

juli, mne sa to na 1000% osvedcilo, drzim palce a tiez som si vsimla, ze nie su az taky haklivy na zvuky domacnosti ako predtym

juliagregor
5. sep 2010

ahojte,
tak u nás už začína jeseň ☹ , Ajko mi horúčkuje ...budú to asi len zuby
@alienka73 ešte som zabudla, do sušičky nedávam tričká s tými nažehľovacími motívmy

julietka
5. sep 2010

@juliagregor juli a to tak dlho vychadzaju prve zubky, az do dvoch rokov? tak hadam to nebude nic vazne a naozaj su
to len tie zubky 🙂 nech mu cim skor prejde horucka, chudatko male.... 😕

juliagregor
5. sep 2010

@julietka dakujem 🙂 aj do troch rokov, je to indivindi.. 😉
mal skoro 40 - chúda moje, len ho nosím aj v spánku, lebo stále plače...striedam po 4 hodkách nurofen s paralenom, lebo inak by mi asi šiel do krčov...dobré je mať doma aj, aj..aby ste potom nemuseli s deťmi lietať po pohotovostiach...
ale to som už tuším písala...

tinkywinky
5. sep 2010

ahojte maminy
@murkaa
@juliagregor takze vysledok steru je streptokok,liecba len ATB, tak nam odporucili ze pokial nebudu ine tazkosti prip. zhorsovanie, tak mame vydrzat..ze to trvanie nadchy je individualne, u niekoho viac u ineho menej.Tak snad ho to coskoro prejde.Inak Marco ma taky chraplavy hlas-ako prefajceny-to sa upravi?Inak je totiz v poriadku 😕
Jednu postielku si kupime,urcite sa vyuzije 🙂
Juli proti akym krcikom je dobre striedanie paralenu a nurofenu?
pekny vecer 🙂

julietka
5. sep 2010

@juliagregor chuda male, ja by som asi riadne stresovala keby take vysoke teploty nasi drobci dostali, ked mali 38,5 tak som bola na nervy z toho..to je naozaj dobra rada juli, ano uz si spominala, ale take dobre rady mozes opakovat dokola, vzdy sa zidu 😵 mame v lekarnicke aj cipky paralen aj sirup panadol, ale to je vsetko paracetamol, takze budem musiet kupit aj ten nurofen to je ine zlozenie, takze to mozem dat asi po tych 4 hodkach keby nieco vsak?

julietka
5. sep 2010

@tinkywinky, juli myslela striedanie liecikov ako prevencia proti febrilnym krcom 😵

ajka72
5. sep 2010

@julietka ano môžeš striedať po 4 hodínách skor sa neodporuča ak su vysoké teploty nad 39 treba dať aj zábaly, a teplota sa zráža postupne pozvoľna nie skokom, doležité je aby išla dole, ja striedam sirup panadol a brufen sirup

melissa0013
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliagregor
5. sep 2010

@tinkywinky ahoj 🙂 s tým neviem, ale skus ORL, radšej nech ho pozrú...so streptokokom skúsenosť nemám, ale dúfam, že ATB hned zaberú, dávaj aj probiotiká...Nutrolin B, je to sirupček (je chutný), stojí okolo 3 Eurá a trvanlivosť má len týždeň, vždy pri ATB, treba probiotiká, bude asi horšie kakať a môže ho bolieť bruško, toto mu pomôže...rýchle zotavenie prajem 😉
@julietka ahojte 🙂 Julinka pochopila si to správne 😉 , a Ajka dobre napísal, že teplotu treba zrážať pomaly, lebo febrilné krče vznikajú rýchlym striedaním teploty čiže hore, aj dole, ked máme okolo 38, tak len kontrolujem...svietim a nespím ...
ešte ma napadlo, nemôžem robiť zábaly, lebo ma studené ruky a nohy, tak ho len masírujem, aby mu lepšie kolovala krv...to som nevedela, lebo Maťko mal horúčky ale nikdy ľadové končatiny...čiže žiaden zábal ...len lieky, teplo a masáž

na febrilné krče je diazepan a rectodelt...poradte sa so svojou dr. nech Vám povie ako ich dávkovať a kedy...to sú silné lieky a vy máte ešte maličké deti

ajka72
5. sep 2010

@julietka ak sa dávaju zábaly tak len okolo hrudníčka už nie na bruško, ja dávam vreckovku studenu aj na čielko, niekde som čítala že na nohy -členky a ruky zápastia sa už zábaly nedávaju,
na streptokoka určite by mali zabrať ant, vždy by mala byť aj citlivosť na ant zistená, nutrolin B su aj tabletky dlhšie vydržia, lebo sa dáju rozpušťať podľa potreby do vody netreba ich hneď spotrebovať ako zarobený sirup

juliagregor
5. sep 2010

@ajka72 aj ja tak robím, len na hrudník... 🙂

ajka72
5. sep 2010

@juliagregor julka už máme niečo za sebou, ale určite ešte veľa neriešených vecí pred sebou a každá rada pri deťoch je nad zlato

janulqa07
6. sep 2010

dobre ranko prajem
ja som sa vobec nevyspala, vstavali na striedacku ☹
maminky neviete aky je ten fusak? nemate ho niektora alebo ste ho nevydeli?

juliagregor
6. sep 2010

kočky , tak diagnoza jasná..
Ajko má angínu, ATB a probiotiká
Idem so zbytkom na očné, neskôr odpoviem..
Janulqa ak chceš fusak aj do vajca aj na dlhšie, tak ti odporúčam Emitex kombi
ja ho nemám, ale všetci, čo ho mali si ho nevedia vynachváliť...

janulqa07
6. sep 2010

@juliagregor dakujem za radu idem omrknut , drzte sa

juliagregor
6. sep 2010

@janulqa07 aj ja som také pozerala, ale p. siládiová z Prenašedeti ma odhovoria, že je to maličké a ozaj len na chvíľku...radšej ten predlžovací fusak a bude do 3 rokov, ja som si ale kupila Eisbarcher...

Angínu už majú všetci ☹

janulqa07
6. sep 2010

@juliagregor dakujem, pozerala som a vytera to dobre
no nezavidim ti, hlavne nech to prejde, najhorsie je ze to mate ako retazovu reakciu ☹

janulqa07
6. sep 2010

@juliagregor ako to prezivaju chalani? jaaj je mi ich luto ☹
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=618606 ??? hmm je to ako emitex?

katrinb
6. sep 2010

@juliagregor ako maly Ajko? Je mu uz lepsie? Verim, ze ano....zlatino male.
@ajka72 dobre som si vsimla? Vy mate dnes 3 rocky? Vsetko naj naj naj krasaviciam prajem

@janulqa07 inak, ja som pre babatka pouzivala nielen do autosedacky ale aj do vanicky emitex zavinovaciu deku.....ja som este pre babatka malinke nemala fusak. Mrkni do mojho bazaru, o com hovorim.....Uvidis, dnes mas na vyber uz viacero moznosti

janulqa07
6. sep 2010

@katrinb ja viem ake si mala, aj my sme ich chceli ale ja neviem ci to nie je ne zimu tenke 😒

katrinb
6. sep 2010

@janulqa07 jasne, ja som mala dievcence v zavinovackach....a tak som ich zabalila este do tej deky.....ale tazko povedat, ako bude v zime....my tu v KE nemama extra velke zimy....teda na par dni ....ale inak v pohodicke. No rozhodnutie je na mamine......

janulqa07
6. sep 2010

@juliagregor dik ja som ho uz nasla na cz a lacnejsi , ja len ci ten womar nie je rovnaky len vyrobca iny, predsa len ta cena je dost rozdielna