Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

miskad
16. okt 2010

@juliagregor
Jasné už som im hovorila že ich predám ale začali kričať ešte viac tak by som musela ešte asi aj zaplatiť aby si ich niekto zobral 😀
No tak štvoričky to si fakt neviem predstaviť to by som sa musela naozaj zmeniť na chobotnicu 🙂
No tak manželovi sa nedarí uspávať musím isť pomáhať vykecavanie stále trvá.
V noci som skúšala Ninku to je ta špekulantka čo sa musí uspávať že ju uspím na dide v posteli no ani to sa jej nepačilo stále ma kúsala a rehotala sa no čo s ňou spraviť už jej hovorím že je Ninuopica a ona sa rehoce ešte viac 😀

murkaa
16. okt 2010

my sme dnes zasa veľa nenaspali. Najlepšie je, že Marekovi sa hocičo sníva a potom plače na schodoch. Dnes o pol jednej a potom o piatej. A deti ho počujú pri prvom slove (už to mam odpozorované) reagujú aj ked sa naučil už hovoriť potichu. Takže hore všetci.
@juliagregor ja sa im vyhrážam.... 😢 , že odídem preč a nech sú sami a (Marek potom plače), ale ako v tom článku - mantinely. 😕
Pravda je, že už som zúfala, paranoidná a zlá. Všetko mi vadí, nič sa nedarí a tak.
No dnes chcem ísť s deťmi von. Je v NC taká oslava s atrakciami. Tak sa môže Marek vyblázniť. Dúfam.

murkaa
16. okt 2010

Daliborko vyspatý - po 20 minútach. Ideme variť. Polievka frankfurtská a druhé? ešte neviem.

murkaa
16. okt 2010

máte niekto skúsenoisti so zvlčovačom vzduchu? Chcem pre deti, lebo zasa majú suchý kašeľ.

juliagregor
16. okt 2010

@murkaa ahoj, mali sme taký obyčajný, len na odparovanie..používali sme to skôr na prevonanie bytu 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/zvlhcovac-vzduchu-4/
tam sú temy, skus počítať..

julietka
17. okt 2010

@murkaa vraj je lepsia pracka vzduchu, ako cisticka. My uz sme rozhodnuti ze ideme kupovat radsej tu pracku, len este nevieme aku znacku. musim kuknut nejake referencie..

gajana1
17. okt 2010

Ahojte
musim sa vam vyžalovať lebo som nešťastna musela som prestať kojiť lebo ma hospitalizovali a o mesiac idem na operaciu ☹ 😢

miskad
17. okt 2010

@gajana1
Ahoj nebuď smutná pre tvoje detičky je hlavné aby si bola v poriadku ty aby mali zdravú a šťastnú maminku a potom budú aj oni šťastné . Však niektoré maminy vôbec nekoja a ty si im dala dobrý základ do života dúfam ,že som ťa aspoň trošku povzbudila 🙂

jennys
17. okt 2010

Ahojte kočky, pozrite si: http://dvojickovo.webnode.sk/vase-skusenosti-s-...
A ak môžete tak mi napíšte, teda pravdaže ak si nájdete niektoré čas, myslím, že aj ostatným kočkám to dosť pomôže.

julietka
17. okt 2010

@gajana1 suhlasim, deticky potrebuju stastnu maminu a myslim ze si kojila krasnych 6 mesiacov, co by som ja za to dala, ja som sa naplakala ze som nemohla, lebo som mala malo mliecka...
o.i. po 6 mesiacoch straca kojenie ako take pre dieta vyznam aj tak, uz nema taku nutricnu hodnotu, po tych 6 mesiacoch tvori medzi matkou a dietatom uz len emocionalnu vazbu, takze dala si detickam vsetko co potrebovali a je to maximum 🙂

matelko1
18. okt 2010

@gajana1 nebud smutna,aj tak si krasne 6 mes kojila.a co za operacia ta caka.....drzim palce
inac ahojte a prajem pekny den 🙂

janulqa07
18. okt 2010

@gajana1 drzim palce a deticky chcu hlavne zdravu maminku 😉 aj ja si myslim ze tych 6mesiacov pri troch detoch je krasne

jennys
18. okt 2010

@gajana1 súhlasím s ostatnými, pol roka je krásna doba a ešte že si dokázala dvoch. Keď ti to zdravie nedovoľuje, treba to brať tak ako to je a to budeš v nemocnici mesiac? Prečo až o mesiac operácia? Ja som niečo podobné zažila pri Lucke, tiež som myslela, že som s kojením skončila, tiež operácia ale v nemocnici som bola len 4 dni tak som si aj tam odsávala mlieko a podarilo sa mi na kojenie potom znova nabehnúť aj keď až po dvoch týždńoch, dovteedy som dávala spoň odstriekané. Ale u teba je to asi nadlhšie takže sa netráp, urobila si dosť. A držím palce nech všetko dobre dopadne 🙂
Mne akurát chlapci spia, konečne som ich nejak uspala, uvidíme dokedy vydržia. Vonku prší ale poobede by som chcela s nimi skočiť na prechádzku. V piatok a sobotu sme vonku neboli a tak to aj vyzeralo, boli dosť urevaní, včera už OK keďže sme boli na vzduchu. Už majú nejaký režim a sama som videla že keď sa zmenil tak sa to odrazilo aj na ich správaní. Ale Lucku mám doma a chorú, teda už jej nič nie je ale berie antibiotiká. Ležala skapatá v posteli až jeden deň a potom už ako keby jej nič nebolo, hlavne že má silnú angínu. Ale muž si na ňu vybavil OČR takže sa teraz hrajú v izbe, tak je to celkom fajn. Ale dnes asi cestuje preč a vráti sa až zajtra tak uvidíme, ešte nič nie je isté.

juliagregor
19. okt 2010

@mirki11 ahoj 🙂 aj tu sú maminky 😉

juliagregor
19. okt 2010

Postup pri upratovaní? 😀
Odvéstěti do pokojíku a zabavit je, po chvíli nepozorovaně odejít do kuchyně.
Připravit si košťata, mopy, kýble a čistíci prostředky.
V koupelně napustit vodu do kýble. Odvést děti z kuchyně zpět do pokojíku a zamést po nich vysypanou mouku.
Odvést děti z koupelny do pokojíku a vytřít po nich rozlitou vodu na podlaze. Napustit nový kýbl vody.
V dětském pokojíku pak naskládat zpět do skříňky vyházené oblečení.
Sebrat dětem koště a mop a zamést střepy z rozbité vázy.
Odvést děti do pokojíku, slíbit jim nějakou dobrotu, když tam chvilku vydrží.
Rychle začít vytírat podlahu.
Uklidit mopy, kýble a čistící prostředky. Přichází děti a nesou nočníky, plné, jdou se pochlubit. Jeden z nich klopýtne a vše je na podlaze.
Hlavně klid.
Nalistovat ve Zlatých stránkách Úklid domácností a domluvit si s nimi pravidelný úklid.

mirki11
19. okt 2010

@juliagregor vďaka za referenciu, predstavím sa nabudúce, dnes už idem spať, mám všetkých dosť.

bombula
20. okt 2010

@juliagregor 😀 🙂))))

kablika
20. okt 2010

@juliagregor 😀 😀 ale celkom mi tam chyba nieco v duchu: dame kybel a mop detom, nech uz to dorazia uplne 😀

juliagregor
20. okt 2010

@kablika ved uvidíš, ako ti budú upratovať 😀

mirka.m
20. okt 2010

aj ja mam pomocnikov hlavne ked vesam pradlo a vonku. lavor s pradlom je v sekunde vyprazdneny 😉 . Kolicky rozdvojene. 😎 zaujimave je ze tete a krsnej tak krasne pomahaju tam im to ani nenapadne 😀

matelko1
20. okt 2010

ahojte.
deti som dala spinkat,ale este ich pocut ako sa smeju,lozia o sto sest a idu jeden za druhym 😀 ....mam veselo,idem sa aj ja vyvalit na gauc,....

julietka
20. okt 2010

@matelko1 to je mile 🙂 aj nasi takto zaspavaju, ale v postielke uz nemaju velmi kam lozit akurat z jedneho konca na druhy 😵
a nasa mala musi kazdy den odstat v postielke svoju polhodku a potom sa zvali do jednej strany a zaspi, uz sa nesnazim ju uspavat, proste si stoji a potom zaspi, a toto trva uz vyse mesiaca..

jitkatatarova
22. okt 2010

@juliagregor my chodime vacsinou len peso,uz zvladaju aj dlhsie trasy.Kocik vyuzivame len velmi zriedka.Ani nechcu byt v kociku.A tak mam pri nich oci vsade.Je to fakt adrenalin.tiez byvame v meste,ale nastastie je tu zopar cesticiek kde nechodia auta.

bombula
25. okt 2010

a tuna nikto nepise? vsetci su v teme "cakame dvojicky"?🙂 hmmm... som myslela ze jedny vam stacia, dievcence🙂)))))))

janulqa07
25. okt 2010

prosim o radu... ako ist von s dvojkami ked spia na striedacku? mala mi od rana spala vkuse tri hodiny a maly vystrajal, teraz sa vymenili a ked jedneho zobudim aby som obliekla, spusti rev a v kociku bude vkuse revat 😒

juliagregor
25. okt 2010

ahojte

loginka
25. okt 2010

ahojte 🙂
janulqa07 my spime len v kociku a klop klop drzime sa tak , ze mi spia cca rovnako, ale revy sme mali aj my, ked maly strajkoval v kociku, nastastie to malej nevadilo a napokon zaspali obidvaja, neporadila som teda velmi
ja by som zase chcela vediet ako uspavate, alebo ste uspavali deti doma cez den, ja si to totiz neviem predstavit,

baby zaujimalo by ma, ked ste presli do vacsich sedaciek zmestili ste sa do auta medzi deti? ja teraz tak sedavam, medzi vajickami, som zvedava ako to bude ked sa tam nezmestim, ale asi budu viac zaujati v novych sedackach , lepsi vyhlad a pod., ze?

loginka
25. okt 2010

@matelko1, @julietka citam, vy ich date spat spolu do postielok a oni vam tak zaspia same? feeeha, ja som sa o to este ani nepokusila, este tak jednotlivo predtym na rukach, ale spolu a len tak si to neviem predstavit, Dominikovi vadi Laurinkino plackanie prizaspavani, tak neviem, ale chcela by som potom prejst , ked budeme spat jeden krat na zaspavanie v postielke, ale neviem ako to bude fungovat

julietka
25. okt 2010

@loginka logi a tebe ako zaspavaju deticky?
no nasi od narodenia spavaju spolu, najskor v jednej postielke a od 3 mesiacov kazdy vo svojej,zamerne ich neoddelujem, musia byt zvyknuti na seba aj na svoj plac. Mala vacsinou zaspava dlhsie a vyska v postielke trepe bocnicou lebo stale stoji a vykrikuje, maly chce spinkat tak si zakryje uska perinkou a tvari sa ze nepocuje a o106 si dudluje a nasilu sa snazi zaspinkat, nereaguje na nu. Ale ked sa mu velmi nechce spinkat stiahne si bocny mantinel na postielke (hovorim tak tomu hniezdu) a zavola na malu a "rozpravaju" sa cez postielky, rehocu sa a my na nich 😅 😵 ale nikdy sme ich neuspavali, od narodenia sme ich tak ucili, len ulozit dat boztek, pohladkat, zapriat dobru noc a hotovo. teraz ked vystrajaju tak ich nechame, nema vyznam sediet pri nich a nasilu ich uspavat, musia mat pocit ze sa zabavia, viac sa unavia a sami zaspia, potom len pridem, prelozim ich na druhu stranu postielky, zakryjem a hotovka. 🙂

loginka
25. okt 2010

@julietka tak to je parada tisko zavidim, takto ti zaspavaju aj cez den?
my sme sa naucili len na kocik , este predtym sme spavali prve spanie doma ale to bolo uspavanie n arukach, neviem mozno sme to my zle robili, ale myslim si ze je to aj o detoch, nas Dominik zaspaval stale problemovejsie a inak sa to snim nedalo, dlhy cas straveny na fitlopte a pod. uz od nrodenia, Laurinka pre zmenu zaspinkavala na prsniku, takze tiez sme boli v inej izbe
teraz spime oddelene, manzel s Dominikom a ja s Laurinkou, bol to pre nas velky stres, ked spali spolu, budili sa v noci navzajom, aj teraz sa Dominik zobudi ked pocuje Laurinku z druhej izby plakat, preto ju velmi nenechavam plakat

ste machri ze vam to tak funguje 😉