Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

julietka
25. júl 2010

@juliagregor juli myslim ze si tu raz spominala ze si chalanom davala na prvu veceru kašicku a na dalsiu mliecko?
pytam sa preto lebo viackrat som niekde citala ze detom sa davaju dve vecere? sice ma to prekvapilo, ale chcem sa spytat ze ak si to mala aj ty takto zauzivane, kedy si im davala prvu a kedy druhu veceru a kolko toho?

zelam vsetkym babulkam peknu sviatocnu nedelu 🙂

juliagregor
25. júl 2010

@julietka Juli oni mávali dve večere cca od 8_9 mesiaca, nepamätám presne, nemám zapísané, po sprche (19te)zjedli za polievkový tanier kaše, potom cca 100 ml Sunaru (20.00)a nakoniec zaspali na prsníku 😀 , ten Sunar bol viac menej od smädu a na dorazenie...po kupeli a kaši sa vždy ešte pohrali, ale už na posteli alebo v postieľke...sanžila som ich neblázniť, ale nie vždy to šlo ...
Maťo mal kašu okolo 17 tej a potom už len mlieko na noc, on nemohol tak veľa jesť...

julietka
25. júl 2010

juli tak tvoji drobci boli teda riadni hladosi 😀 zeby u vas platilo radsej satit ako zivit? 😉
vcera sme aj my tak mali o 19h kasicka a o 20 po kupani mliecko, ale len 90ml a na nocne papanie sa mi zobudili o pol jednej a potom az rano o siedmej..

juliagregor
25. júl 2010

@julietka ani mi nehovor...ja nechápem, kde do do nich padá, 3imon má necelých 11 kg, a Ajo 10 kg
aj mne sa budili po polnoci a potom po dvoch-troch hodkách, ako kedy,,,ale boli hore 2x3 krát za noc každý...
a množstvo mlieka neviem poradiť...
kamoška má párik, rovnako ako ja chlapec pil 130 ml a dievčatko 90 ml..., chlapček má teraz 13 kg a dievčatko 11 kg

julietka
25. júl 2010

tak to nevazia vela v tomto veku, nas maly ma uz teraz 8 kg 😅 a slecna 6500g, tiez je mensi hlados, asi uz od malicka drzi liniu 😀

juliagregor
25. júl 2010

ano váhovo su pod priemer, ale vysokí su rovnako ako vrstovníci...budu také štagle dlhé 😀
máš veru čo nosiť... 😎

julietka
25. júl 2010

ani nevrav juli, normalne mi uz "hrb" narastol co sa k nim stale zohybam a nosim ich, potrebovala by som styri ruky, ale to iste vies sama najlepsie 🙂
Pocuvam ze najhorsie je pri dvojkach vek od 1 do 3 rokov ked zacinaju behat a vsetko ramuju, je to pravda?

juliagregor
25. júl 2010

@julietka vtedy je s nimi najväčšia sranda... 😀 su ako dvaja trpaslíci, kt. sa na seba kuknú a šup ideme vyvádzať...to vieš, že som unavená a ozaj ich mám niekedy dosť, ale sú strašne podarení 😉
včera mi zrušili šuflík v kuchynskej linke, žaluzie na balkonových dverách (spodné) zrušil ešte Maťo a ostatné škody nerátam 😀
dnes som písala kamoške, že by som sa niekedy vystrelila na mesiac a nechcem nikoho an vidieť a ani počuť, ale chalani spali dve hodky a už som chodila nazerať, kedy sa zobudia...
neboj sa, čaká ťa úžasné obdobie 🙂

julietka
25. júl 2010

juli to verim, tiez mi je niekedy do placu a to su len dvaja, ale vacsinou su stale zlati a kazdy sa cuduje ze nasi nikdy neplacu, len trosku mrkaju ked nieco chcu, ale to je ich komunikacia 🙂 a takisto ked som uz moc unavena (teraz maju obdobie ze sa chcu stale rozpravat, zvatlaju a smeju sa aj rano v postielke) poviem nech mi ich niekto vezme na par hodin a ked dlhsie spinkaju uz mi chybaju 😵

bobicek5
25. júl 2010

caute baby, ja mam dnes riadnu depku...Asi je toho uz na mna privela, krpci stale nieco vyzaduju, hore na ruky, ihned zasa dolu, mrncia a vzapati sa smeju, skacu mi po bruchu...proste to dnes nezvladam ☹ . Muz ich zobral sice na tri hodky von, pospala som si, ale aj tak mi nie je lepsie... Uz tri dni som z roznych dovodov nespala v noci viac ako 4 hodiny... A do toho nasi znami machruju, co si vychutnavaju jednu dcerku, co po napapani ihned zaspinka a spinka im do 9.00 hod rano... 🙄

juliagregor
25. júl 2010

@bobicek5 rozmýšľam ako ťa potešiť a povzbudiť, máš dvoch krásnych chlapcov, ktrorí spoznávajú svet, sú strašne zlatí, také malé šidielka a ty čakáš bábätko, a najradšej by si si sadla a oddychovala, ...bude ti lepšie, ked sa mimi narodí a aj chlapci už budú trošku väčší, veľa síl prajem 😉
a známych si nevšímaj, nemám rada takých machrov a tiež by mohli brať na teba ohľad 🙄

julietka
25. júl 2010

@bobicek5 suhlasim s juli, ma pravdu kasli na znamych co hovoria a machruju su naozaj traaapni, este k tomu ked vedia v akej si teraz situacii a citlivom obdobi...ja to sice neviem posudit a porovnat, ale urcite ma juli pravdu a bude ti lepsie...inak si tu prva maminka ktoru som postrehla ze ma ako druhe v poradi jedno babatko a prve boli dvojky. Toto je totiz kombinacia ktoru som si ja vzdy zo srdca zelala mat najskor dvojicky ktore sa sami dokazdu neskor zahrat a potom sa naplno venovat tretiemu babatku 😉 takze si stastna maminka, ale ocenis to neskor 😵

juliagregor
26. júl 2010

dobré ránko...
@julietka ked budeš chodiť častejšie, tak postrehneš, že je tu veľa maminiek, ktoré čakajú alebo maju dalšie dietko po dvojkách... 😉
osobne poznám dve a cez net štyri a veľmi ich obdivujem 😉

jennys
26. júl 2010

Ahoj kočky. Tak nás zajtra púšťajú z nemocnice. 🙂 Teším sa, len neviem ako to bude s papaním. V nemocnici majú dávku 45ml takže ja si ich aj prikladám, to vypijú tak 10 - 20 ml a potom som vždy ešte musela dokŕmiť z fľaše. Doma to chcem robiť tak, že koľko vypijú, z fľaše nedám a keď si vypýtajú tak znova koľko vypijú. Myslíte že im to bude stačiť? Ako ste vy začínali s kojením keď ste už boli doma? Aj ste dokrmovali? Lebo naozaj netuším či im to bude stačiť.

julietka
26. júl 2010

ahojki, jennys gratulujem k bubacikom 🙂 aj my mame Samka 😉
nasi papali v nemocke presne takto isto, odo mna si tiez vytiahli cca 20ml a zvysok bol z flase 40ml , postupne im to nestacilo a presli sme na 50ml, a dalsi tyzden uz papali 90ml..odo mna si viac nedokazali vytiahnut ani po dvoch mesiacoch..ale verim ze ty tento pripad nebudes a pekne sa rozdojcis, drzim palce a vela trpezlivosti 😵

bobicek5
26. júl 2010

dakujem kocky za podporu, dnes doobedu to este bolo zle, ale chvalabohu som sa spamatala 😉 .

Jennys, my sme zacinali po narodeni cez striekacku a dali 7 ml v prve dni, kojit sme sa ucili az o 3-4 tyzdne a krasne sme sa rozkojili a ine mliecko do svojich 10 mesiacov nepoznali. Preto nezufaj, skus len prikladat, uvidis kolko vytiahnu (vazis ich pred a po jedle alebo podla coho sudis, ze vypiju len 10 ml?) a zvysok skus po kazdom kojeni odstriekavat a mrazit (ved mliecko sa vzdy zide). Ja som zastanca prirodzenej vyzivy, takze prikrmovanie skus na par dni odlozit bokom a nech sa deticky usiluju vypit z prsnika. Ak by si po 2-3 dnoch stale mala pocit, ze nepiju dost, skus este konzultovat nejaku laktacku poradkynu.

A co sa tyka dalsieho dietatka po dvojkach, dnes som navstivila kamosku, co maju dvojky po IVF a teraz cakaju dalsie dietatko prirodzene. Takze je to zrejme caste, ze sa stanu taketo pripady. Ja budem mat medzi detmi rok aj 2 mesiace rozdiel. Znie to priserne, ale opytajte sa ma koncom oktobra, snad uz budem mat system. V horsom pripade budem v Pezinku na psychiatrii 😝 😀. Dobru noc vsetkym.

juliagregor
26. júl 2010

@bobicek5 ahoj, bola si u Janky? a čo by si robila v Pezinku? ved by si sa nudila 😀

@jennys v nemocke sa deti správajú uplne inak ako doma, neviem čím to je 😉 , a tiež sa prikláňam nedokrmovať, prikladať a raz za týždeň u dr. odvážiť...častejšie je to zbytočné, lebo raz budu vycikaní a raz nie a potom to skáče a nedáva reálny obraz, či dieťaťko priberá a len to stresuje mamičku...
ja som zo začiatku dala aj odstriekané z fľašky a to Andrejovi, on bol spavý, žltačka a keby nemusel, tak by ani pusinku neotvoril...

matelko1
27. júl 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
vcera sme mali presne 6mes.nedostala som sa ani na net.chlapci zvracali a dnes maju riedku stolicu.
mm v piatok v noci zvracala a hnackoval a obavala som sa toho aby to nebola nejaka crevna viroza a aby to deti nechytli.tvrdil mi,ze nanuk zjedol,ze to bolo z toho a ako vidim tak ja som mala pravdu.vcera mi nic nezjedli a ani cajik nechceli pit a dr mi povedla,ze mam uvarit cierny caj pigi.no nechceli ho.
no neviem co im mam dat.teraz som im dala rozmixovany bananik,tak uvidim.

bobicek5
27. júl 2010

@juliagregor nie, ide o uplne inu maminu 😉 .

matelko1
27. júl 2010

uz som chlapcom dala smectu,urobila ryzovy odvar a do toho rozmixovala mrkvu a zemiacik uvareny.ak sa vykakaju,tak musim zobrat vzorky a odniest to rychlo na OKM mikrobiologia.hnacky stale pretrvavaju,stolica je ako voda.som zufala.

juliagregor
27. júl 2010

@matelko1 probiotika, nutrolin B, neboj sa aj keby dva-tri dni nejedli...len daj vodičku po lyžičkách a čaj môžeš osladiť hroznovým cukrom...

katrinb
27. júl 2010

@matelko1 oja drzkajte sa.....a oni boli ocvkovani proti rotavirusom?

katrinb
27. júl 2010

@tintin ahojky a vitaj medzi nami. Moje slecny neviem kolko vypili, nikdy som ich nevazila pred a po...takze toto ti neviem povedat. Co sa tyka nocvi...mne aj teraz sa budia kazde 2,5 - 3 hod. Niekedy aj po 4-5 sa zobudia, ale momentalne su hore kazde 2 hod...na preskacku, cize ja kazdu hodinku. No fasa...ale da sa to vydrzat. A papali urcite 20-30 min dlho...a ako casto? Vyscinou kazdu hodku, niekedy aj dve. Alebo po 20 min sa ozvali, ze su hladne.....na zaciatku je to rozne...potom sa ti to ustali

matelko1
27. júl 2010

@katrinb nie,neboli zaockovani,lebo moja dr povedala,ze ich je niekolko tych rotavirisov,ze ona zaockuje proti jednemu a dostanu iny,takze ona je proti takymto zaockovaniam.

@juliagregor a to asi len v lekarni kupim,ze...no,nic mi nezjedli,ani ryzovy odvar,tak som im urobila tretinkove mliecko a do toho banan a zmixovala.ved taky cirkus mi robili,ze som hned volala dr,ze co mam robit,tak toto mi poradila.
az ma hlava rozbolela.

katrinb
27. júl 2010

@lucia.kl Luci, to mate isto koliku, ked kazdy den vam tak placu.....papas nieco, co by im mohlo robit zle? Skus porozmyslat....da sa to ustriehnut...moje plakali den doteraz ...a uz nikdy. A to bolo z hrudkoveho tvarohu. Aj ked tvaroh som papala od ich narodenia......Jedlo vela ovplyvni brusko babatka. A na bruska pomaha krem Pupik....teda mojim som sem tam robila nim masaz.

katrinb
27. júl 2010

@jennys ja som presne robila tak, ze ked chceli papat, tak som ich dala na rpsniky....a mliecko sa tak tym padom rychlo spustilo a nikdy nemali malo...... Dobre rozmyslat...ja osm neprikrmovala vobec, tak s tym ti poradit neviem.
@bobicek5 mnojam, drzkaj sa .....velmi ta obdivujem....velmi

katrinb
27. júl 2010

@matelko1 tak dufam, ze uz bude lepsie.....rada by som ti poradila, no neviem ako.... 😠

matelko1
27. júl 2010

@katrinb dakujem,ale musi sa z toho dostat sam.aj ja by som mu pomohla a tiez neviem ako.alex je uz myslim na tom m dobre,od rana uz nekakal,ale maxim aj teraz mal riedku stolicu,uz som zobrala vzorku,cakam kedy pride mm,ze sa to odnesie na mikrobiolog.

lucia.kl
27. júl 2010

@katrinb moje baby su od narodenia na UM, takže to môže byť len tym, som dnes kupila Nutrilon tak uvidime ako sa budu tvariť po ňom,,,

katrinb
27. júl 2010

@matelko1 verim, ze to uz bude ustupovat