Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katrinb
1. mar 2011

@juliagregor ty si moje zlaticko.....dakuuuuujem. cmuky Skoda, ze tu nie si pri nas ☹

andysok
1. mar 2011

@loginka naozaj obrovské Ďakujem nesmierne si cením vycerpavajucu odpoved ...... tým chcem poďakovať všetkým babam ved to by ste čo chvíľa mohli napísať spoločne knižku "náš život s dvojčatami " krasny večer a hlavne veľa veľa veľa zdravia ;)

katrinb
1. mar 2011

@andysok 😀 😀 😀

lucia.kl
2. mar 2011

@katrinb prajeme všetko najlepšie bababám k narodeninám 🙂

katrinb
2. mar 2011

@lucia.kl dakujem krasneeeee Lucka

terezke
2. mar 2011

@andysok
Ahoj, takze moje odpovede🙂
1. rodila som 31.tt. - odtiekla mi plodova voda, sekcia spinal..porodne vahy 1530g a 1550g
2. kojenie- ano, baby boli mesiac v nemocnici,ja som kazdy den odsavala doma ostosest a nosila mlieko do nemocnice kde ich krmili najprv sondou potom flaskou..ked som ich uz mohla z inkubatora vybrat tak sme skusali kojenie, zaciatky boli tazke ale po prichode domov sa pekne prisali takze som mohla kojit..zvlast, najprv jednu, druha zatial cakala🙂
3. pomoc-to iste som ti chcela napisat ako bombula alebe katrinb
4. reflux - ano u Sasky, takze som nakoniec musela davat nutriton - zahustovat mlieko
Babulky maju teraz 9 mesiacov /korigovane 7/ , zatial sa len plazia dozadu..ale dufam ze vsetko dobehnu.
Prajem ti vsetko dobre🙂

andysok
2. mar 2011

@terezke dakujem pekne a zelam vela vela vela zdravicka 🙂

juliagregor
2. mar 2011

@katrinb no veru škoda, cez leto musíme niečo spáchať 😉

@terezke mali ste super váhy na tt, a neboj všetko krásne deti dobehnú 😉

katrinb
4. mar 2011

@juliagregor nieco vymyslime.....mozno pojdeme kuk moju babku...a tak to opat spojime so stretkom

felicita2
6. mar 2011

Ahojte, ja som tu uz dlho nebola, ale snad si na mna spominate.
Od 20.12. 2010 som bola v nemocnici az do porodu 7.2. - v 37+5 tt sa mi narodili sekciou Vikinka 2470 g a Samko 2180 g.
Boli na Jiske takze mi ich zacali nosit na krmenie az neskor . Nastali problemi kedze sa mi zo zaciatku nevedeli prisat a mala som krvave bradavky co som revala pri kazdom kojeni, ale strasne som chcela kojit, tak som zatala zuby.Aj mliecka bolo menej, neskor sa spustila laktacia .No a ani neviem kedy ich zacali prikrmovat nutrinolom z flase co som sa dozvedela az neskor, lebo najprv mi vraveli , ze ich dokrmuju MM z banky a ked sme isli domov tak uz boli zvyknute na flasu... Nevzdavam to stale ich prikladam a snazim sa kojit, ale Samko mi velmi netaha , stale zaspi, musim ho budit a vacsinou len dudlikuje a nepije a to ich kojim aj 30 min. Takze dokrmujeme nutrilonom, po kazdom kojeni, lebo po 5 min. placu od hladu.
Takze zacala som si odsavat mlieko nech maju aspon nieco z materskeho, ale je to dost narocne pri dvojcatkach , kojit, odsavat a este k tomu dokrmovat ....kolotoc
Je tu niejaka mamina co koji aj dokrmuje ? Ako to riesi, aky mate system, teraz mam pomoc raz mama, raz svokra, ale ked budem s nimi sama tak neviem ako to budem stihat...ked treba aj cosi navarit, poprat , najest sa - niekedy nemam cas ani ist sa vycikat 😒
Je to uz sice lepsie ako na zaciatku, to som bola stale na nervy z toho , uz si zvykam na to , ze som nevyspata aj to, ze placu 🙂 hoci teraz mi hnackovali a boleli ich bruska z toho UM lebo sme skusali na radu lekarky Nutrilon HA, a Comfort, ale nakoniec sme sa vratili z obycajnemu Nutrilonu.

jitkatatarova
13. mar 2011

@felicita2 Ahojky.Tak to ti gratulujem.Moje dcerky sa narodili v 34tyzdni a prakticky ich hned od narodenia krmili mm z flase.Na prsnik mi ich dali az 2dni pred odchodom z nemocnice a hned sa aj na moje prekvapenie chytili.Ale to uz ich naucili na pravidelny rezim tak ked sme boli doma,tak som to zacala striedat.Jedna bola na prsniku,druha na flasi a tak som ich mohla krmit naraz..Lebo simultanne kojenie nam neslo.Po kojeni som odsavala,tak som mala nachystane vo flasi na dalsie krmenie. .Od 4mesiaca pili len z flase,lebo ako im predpisali zelezo,tak na prsnik som ich uz nedostala,to bolo ale placu,tak som s kojenim chtiac nechtiac musela prestat.Ale odsavala som az do 8mesiaca.Inak dokrmovat sunarom sme ich zacali v 3mesiaci a piju ho doteraz.Tiez som mala obavy ako to budem zvladat,ale ver,da sa to.Ked si spomeniem na ten 3hod.kolotoc,tak ani nechapem ako som to prezila.Ale bolo to krasne obdobie.Tak ti drzim palce.A pevne nervy.Jitka

bibianka
16. mar 2011

1.v ktorom tyzdni a ako ste rodili -- 33.tt
2.do kedy ste kojili a ci ste kojili deticky naraz , pripadne dokrmovali naraz ak nie ako ste zaopatrilo medzi casom druhe babatko -- na JIRS ich naučili na fľašu, takže pol roka som odsávala pre oboch, od 2 mesiacov mali večer jedno kŕmenie Nutrilonom HA. Keď mali pol roka, malá sa nejakých zázrakom konečne (zo dňa na deň) prisala a ťahala tak dobre, že ďalší rok som ju kojila a pre malého som ešte rok (teda dokopy 18 mesiacov) odsávala. Nakŕmiť sa dali obe deti naraz, pokiaľ sa prikrmuje, dá sa fľaša šikovne podoprieť.
3.ja by som rada deti zvladla sama cez tyzden za vecernej pomoci manzela, ci ste niekoho potrebovali a ci to ide samej -- na prvé 2 mesiace sa k nám nasťahovala mama (kŕmila druhé, ak sa zobudili naraz, a žehlila - nič iné nerobila, nevarila, neupratovala), potom to bolo už len na mne, komplet všetko (vlastne pribudlo len žehlenie). Zvládnuť sa dá všetko, ak na to príde. Mne sa skôr zdá, že kým boli miminá (ležali, spali - našťastie dobre, papali), bolo to omnoho jednoduchšie, ako teraz. Neposlúchajú, robia si zo mňa srandu, dnes napr. malý urval dvierka na skrinke v kuchyni, ale tak, že ich možno rovno zahodiť a nové sa už asi ani nebudú dať namontovať. Zlaté miminkovské časy...
4.ci ste mali reflux - nie, ale za to sme museli 4x denne cvičiť vojtovku - preventívne opatrenie pre nedonosencov. Toto bolo na tom všetkom najhoršie, kto to musel robiť, vie dobre, kvôli čomu všetkému. A furt behať po kontrolách v rôznych ambulanciách, kde boli ako nedonosenci sledovaní.

katrinb
17. mar 2011

@felicita2 z celeho srdiecka gratulujem k drobcom. A drzim placeky s kojenim......dufam, ze sa malinki vratia spat ku kojeniu..... 😉 Urcite je dvojmamina, ktroa bola na tom podobne a podarilo sa jej to..drzim kazdopadne prsteky

felicita2
18. mar 2011

@katrinb no nase kojenie je na dobro stratene, maly sa uz nechce velmi prisat , ak sa aj prisaje tak sa zlosti a stale pusta bradavku, vobec sa netaha len sa hra a zlosti. Mala aj nieco vytaha, ale o 10 min. place od hladu takze prevazne krmime Nutrilonom , prsnik alebo odsate mliecko maju skor ako doplnok ,,liek,, a umele od hladu ☹

Ma zmysel ak denne vypiju aspon takych 100-150 ml materskeho mlieka ?

A kolko ml umeleho mlieka ma vypit take 6 tyzdnove babo ? moji zatial piju kazde cca 3 hod. 90 ml , ked mam odsate materske tak im dam aj 100 -120 ml.
Tych 90ml je malo alebo vela? Lebo niekedy sa mi zda ze su hladni a nevedia ani zaspat a inokedy az vygrckaju co maju asi vela. Nieje niejaka tabulka podla ktorej ca priblizne orientovat a ako postupne pridavat mliecko ?

bibianka
18. mar 2011

@felicita2 Toto robili moji pol roka, takže som odsávala, odsávala, odsávala a už len tak "pre poriadok raz za mesiac skúsila, či sa neprisajú. Mali pol roka, takže v hodine dvanastej sa to stalo, vlastne u oboch mojich fľaškových detí, akurát a malého len raz. Proste vytiahol za 5 min 180ml (odvážila som ho pred a po na digiváhe), skoro som odpadla. Ale potom to už nechcel zopakovať a ja som bola už aj trochu pohodlná to znovu skúšať. Malá ale zo dňa na deň začala piť odo mňa, tak už len to bola úľava, odsávala som už len pre malého. Už so písala, ako dlho. Odstavila som ich ako 1 a pol ročných, ale opica si doteraz pamätá, kde bolo mliečko 🙂 Tak som rok kojila aspoň jedno.Vďakabohu za to, pretože to boli obojstranne veľmi príjemné chvíle a navyše v tom čase neboli vôbec chorí, ani len soplíky nemali. Kojila som, aj keď som bola chorá ja a nič im nebolo. Nenakazili sa ani od chorého príbuzenstva. Určite by som to na Tvojom mieste ešte nevzdávala, veď je to ešte veľmi krátko.

katrinb
18. mar 2011

@felicita2 moja, tym, ze ja som kojila....som ich nikdy neprevazala a nemam ani sajnu, kolko vypili....vytiahli mliecka...s tymto ti neporadim. Ja som ich vazila raz za tyzden...ked boli mensie, tak kazdy treti den, ci priberaju....ale po kojeni nikdy ☹ A nic si z toho nerob, ak nechcu cuckat z prsnika......aj tak je super, ze im das aspon nieco...ako si pisala...ze ako liek. Vzdy lepsie tak ako vobec 😉

jitkatatarova
19. mar 2011

@felicita2 samozrejme ze to ma zmysel,ved v mm maju vsetko co potrebuju.Moje bambulky v tom case pili okolo 70-90ml,tiez kazde 3 hodiny.Do flase som im nachystala tu 90 a co nevypili,to som vyliala,ale stavalo sa aj ze so im musela este doliat.Ked nas pustili z nemocnice mali 2180g a 2120g, no a po mesiaci co boli doma mali skoro 4,5kg a to som im vtedy davala len mm.Umele som im zacala davat az v 3mesiacoch,lebo som im nestacila s produkciou 🙂 .Ale pomer bol asi 5xmm a ostatne umele.A ked som koncila v tom 8mesiaci,tak prakticky mavali mm uz len 1xdenne.Ale oplatilo sa,okrem anginy v 1roku neboli este chore.Myslim si ze aj vdaka tomu.Tak drzim palce aby si vydrzala.

christie
31. mar 2011

@felicita2 ahoj, babatka by mali spapat cca 150-180 ml mliecka na kilo svojej vahy, jednoduchy prepocet (teda ak maju napr. 3 kila, za den by mali spapat 450-540 ml mliecka). samozrejme, je to orientacne, mne napr. maly pil presne podla tabuliek 🙂 ale mala pila vzdy o tretinu menej a priberaju rovnako. Hlavne sa nestresuj vazenim kazdodennym, raz za tyzden staci, lebo raz je vycikany, raz vykakany a hned to lieta hore dole 🙂

ciratko
1. apr 2011

Ahoj, jako prvorodička, co čeká dvojčátka prosím o radu 😉 Jak jste koupali a přebalovali vaše dvojčátka? Uvažuji o tomto přebalovacím pultu, ale čtu plno názorů, že je to zbytečnost.
http://www.malvik.cz/Prebalovaci-pulty/plastove...
Zase to vesměs píšou maminy, co mají jen jednoho prcka. Hlavní nespokojenost, že je malá vanička, což u dvojčátek asi vadit nebude.
Tak nevím, jestli si nechat udělat komodu s přebalovacím pultem a nebo pořídit takový mobilní plastový.
Díky moc za rady 😉

andysok
1. apr 2011

@ciratko ahoj ja budem tiez prvorodicka a kupujeme uplne standardny pult z ikei.......mne sa to zda zbytocne drahe tie kadejake....urcite vsetko budem robit na striedacku, prebalovanie i kupanie....rozhodli sme sa nie pre vanicku ale na zaciatok ten kyblik na kupanie

ciratko
1. apr 2011

@andysok já stejně plánuji mít v pokojíčku komodu, takže bych to mohla střidat. Fakt nevím ☹

lucia.kl
1. apr 2011

@ciratko ahoj, ja vidím nepraktickosť v tom pulte s vaničkou hned v jednej veci, keď budeš kúpať, tak nebudeš mať prebalovací pult, lebo tam bude vanička... môžeš kuk u mňa v albume, ja som mala - teda stále mám medzi postielkami komodu a na nej mám vyrábaný velký pult na prebalovanie s podložkou a vždy som pri kúpaní mala vedla postielky položenú vaničku na stojane, čiže rovno z vaničky na pult. no a od pol roka sú baby vo veľkej vani a kúpu sa tam 🙂

ciratko
1. apr 2011

@lucia.kl a vaničku si měla taky na nějakém stojanu? Takovou komodu taky plánuju a počítám, že jakmile budou moct, tak se budou děti koupat s náma ve vaně. Stejně si musela holky koupat postupně, když byly malé, ne?
Jinak mám zjištěno, že z vaničky uděláš přebalovák jednou rukou, chce to prý jen grif.

lucia.kl
1. apr 2011

@ciratko hej vaničku som mala na stojane a deti som kúpala postupne,
no a držať dieťa ešte k tomu mokré len jednou rukou, no podla mňa zbytočne investované peniaze, a počula som, že v kýbliku sa dá kúpať aj rok...

ciratko
1. apr 2011

@lucia.kl Já jsem četla návod jedný maminky, jak to praktikuje a přesně tak jsem si to i představovala. Vykoupe, hodí si na hruď (přes rameno) osušku, mimčo vezme, zabalí, v jedné ruce podrží a druhou přendá přebalovák.
Koukala jsem, že vaničky na stojanu nestojí o moc míň ☹ Tak i kdyby se to přes den používalo jako přebalovák a vanička jen večer, tak ten finanční rozdíl není takový ☹

bombula
5. apr 2011

@ciratko nasla si si velmu drahu stranku. tie pulty tam mas strasne drahe. mimochod mala som pult Cam na kolieskach vysiel ma na asi 2000 korun slovenskych , stale mam, kladiem tam deti po umyvani na uterak co je s umyvanim zadockov aj niekolkokrat denne (v tej malej vanicke sme kupali asi do 7 meho mesiaca, potom uz vo vani v takych prisavkovych sedackach.) mam aj velku komodu kde som prebalovala, tiez uzasna vec, vyuzivala som asi tak do nieco vyse roka tu vrchnu siroku cast kde som prebalovala(kupila som si na vrch prebalovaciu podlozku makku pogumovanu a bolo), teraz je to uz len komoda na veci. takze ja som vyuzila obe veci uplne maximalne, vlastne tu na kolieskach este pouzivam. da sa to riesit ale aj inac, napr. ked sa ti do kupelne vmesti nejaky mensi stolik... vyhoda je ze k tomu pultu sa nemusis sklanat, co pri tehotenstvom pretazenych krizoch iste ocenis..
kybliky su inac dost male a neviem si predstavit umyvat tam male babetko ktore este nesedi a nedrzi hlavicku, uf!
@andysok

katrinb
6. apr 2011

@ciratko my mame prebalovaci pult a je to nenahraditelna sucast nasej vybavicky....Mas pravdu, uze vela maminiek ti povie, ze je to zbytocnost....ale to je to iste, ako ked ludia nemaju umyvacku riadu a povedia, ze je to hlupost. A ked ju potom maju, za nic na svete by ju nevymenili.
Moje postrehy, ked som porovnala seba a moju svagrinu (nema pult), tak ja som o krize neprisla tak skoro ako ona, a ona ma len jedno dieta. Ked sa deticky pretacaju....na pulte ti dhsie vydrzia lezat. Ked sme boli na navsteve a tam sme pult nemali....nedalo sa prebalit deticky nase....stale sa tocili a cheli nam ujst....bolo to hrozostrasne. Pult je v tomto jednicka.....ver. Nestoji to tak strsne vela, aby si to lutovala.....to je samozrejme moj pohlad na vec podla mojich skusenosti.
A my podotykam mame pult s vanickou a je to genialna vec, pretoze mas 2v1. Nemas vela miesta v byte tym zatrepany.....a ked kupkas...opat - nemusis sa ZOHYNAT!!!! A kym budes kupat vo vanicke....deticky budu male.....a vtedy ich vies obliect na postely. Ked budu vacsie...tak ich vo vanicke kupat nebudes....ale vo vani a tym padom mas pult volny 😉

miroslava124
6. apr 2011

Akojte. Moj nazor na pult je že je to výborná vec. Ja mám pult z vaničkou a komodou. Cez den je to komoda s pultom na prebalovanie a večer ked idem kupat tak sa to len aoby otvorí do takeho L a máš aj vaničku aj pult. a ked deti vyrastú tak ostane vlastne len tá komoda.

lubikass
7. apr 2011

Ahojte kočky. Dnes som našla toto fórum o dvojčatách. Mám chlapcov, majú 19 mesiacov a mám problém: v noci sa mi často budia, takže vstávam tak 8-12 krát za noc a keď im idú zúbky, tak aj každú polhodinu - raz k jednému raz k druhému. Spia s nami v spálni, postielky majú vedľa seba, ale jeden druhého nebudí. Keď sa zobudia, tak im dám mliečko, alebo dudlík, alebo stačí, že len pohladkám a spia ďalej.... Niekedy, keď už som nevládala vstávať, tak som jedného zobrala k sebe do postele a som zistila, že vstal len 1-2 krát za noc. Ale to nechcem, aby sa naučili pri nás spať. Stále som čakala, že to časom prejde, ale už niekedy normálne nevládzem. Poradíte mi, ako by som to mohla vyriešiť, aby sa budili čo najmenej? Dík

andika10
7. apr 2011

@lubikass aj moji sa tak často budili, ešte aj teraz sa tak budia ☹ niekedy aj 3-4x za noc