Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

katarinka123
31. jan 2009

nana maly su zlatucky,ansi nemaju este ani jeden zubok.no co uz 😝

nana77
31. jan 2009

bibi, u nas oliverko ma 6 a dalsie dva sa tlacia a ondrejo 4 a dva na ceste 😀 . ale to vobec nevadi, ze tvoji maju malo zubkov, je to individualne. mojej kamaratky dcere prvy zub vysiel, ked mala 16 mesiacov!!! kamoska uz bola nervozna tak boli na takom utz a tam zistili, ze lozka su tam, len treba vyckat, az vylezu zubky.
tej pasty davam aj ja uplne malicko, naprv im tie zubky umyvame my s mm a potom ich nechame, nech si ozuzlu kefky. a jasne, ze tu pastu zjedia 😀

lumah
31. jan 2009

mixka jolanka predáva dvojičkovský kočík
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzka.25
31. jan 2009

ten elmex je od prvych zubkov, tak sa toho nebojte 🙂 a kľudne umývajte aj pastou.. ja im do toho kefku len namočím.. takže tam nie je skoro nič.. jedna tuba mi vydržala pre dvoch skoro rok 🙂

nana77
31. jan 2009

lumi, ale to je asi zbytocne pre mixu, uz ma dost velke detuchy 😉 to skor pre kocku, co ma miminka je zaujimave- veeeelmi

nam v lekarni povedali, co sa tyka tej pasty a jedenia, ze to nevadi. ale ja jej davam ozaj len trolinku, len taku malu bodecku

lumah
31. jan 2009

nana asi máš pravdu. 😀
my tiež ešte nemáme zubky. 🙂

mixka
31. jan 2009

nana, tie golfky vypadaju byt v pohode 😵 ake su to ???

bibianka
31. jan 2009

Zuzka,
fakt nevedela 🙂

Lumah,
my sme tiež len na zeleninke na obed a ešte furt za tým pijú mlieko, aj ked už maú 250ml zeleninky, tak neviem, kedy budú mať plné brušká...
Pozajtra začnem dávať aj ovocie na desiatu a na obed už aj mäsko.

nana77
31. jan 2009

mixka, su znacky cosatto, stali tusim 8700Kc - sme ich kupovali v brne. ale byt na tvojom mieste, kukla by som nieco v inzeratoch, teraz som niekde videla golfky chicco a za celkom slusnu cenu, ale uz neviem, ci na babybazr.sk alebo mmb to bolo...

lumah
31. jan 2009

bibi asi to tak spravím aj ja, ešte dva týždne zeleninka a potom pridáme aj masko a na desiatu ovocie. 😀
maminy a žltok sa pridáva k zeleninke namiesto maska? Ako ste ho upravovali?

nana77
31. jan 2009

mixka, toto su tie golfky, co som myslela:
http://www.babybazar.sk/golfky-pre-dvojky-id544...

nana77
31. jan 2009

lumi, ja uvarim vajicko na tvrdo, vyberiem zltko a zmixujem to so zeleninou. vraj by to malo byt tak, ze masko 6 x tyzdenne a 1x zltko, udajne kvoli zelezu a zivocisnym bielkovinam.

mixka
31. jan 2009

dik nana, presne tieto som okukavala nove, lebo sa mi zda, ze amju dobru vybavu 🙂

bibianka
31. jan 2009

nana, a mäsko kupuješ, alebo dávaš Hipp a pod.?

lumah
31. jan 2009

dracik, ja som ani nevedela o takej knižke s tým spaním a od začiatku som tak dávala malých spať, že sa odniesli večer do postielok, chvilu sa svietilo a potom som zhasla, párkrát som prišla k nim, ked vykrikovali, pohladkala, zakryla a išla preč, teraz už su zvyknutí a ani nemusím ísť už, zaspia chvilu potom, čo ich tam uložím. kamoška má syna a ten je zvyknutý na rukách a ked ho išla učiť podla knižky robil také scény, až sa zadušal, ona to nevydržala.

nana77
31. jan 2009

bibianka, zo zaciatku som kupovala hipp, ale teraz uz im varim, resp. robim na pare - kuracie, morcacie, kralicie, niekedy telacie 🙂 , co kupim normis u masiara

lumi, presne takto sme to robili aj my od zaciatku s tym spanim a nemame problem 🙂

lumah
31. jan 2009

nanuska dík, zapíšem si to. 🙂
bibi, zuzka mi napísala ohladne maska výbornu vec, vraj ho naporcuje do nádobky na lad a ked zamrzne, vyberie tie kocky, dá do sáčku do mrazaku a vyberá po troche a spolu so zeleninkou varí nad parou.

lumah
31. jan 2009

nanuska je síce pravda, že som mala knižku od kamošky, ale netýkala sa len spania, celkovo o babatlkách tam bolo a toto sa mi zafixovalo v pamati a automaticky som to robila tak. Možem potvrdiť tiež, že to funguje, babatká sa prisposobia tomu, čo ich naučíme a potom si to tak vyžaduju.

bibianka
31. jan 2009

Lumah, presne, ani som nepoznala knižku a robila som to tak od začiatku, takže malý to berie ako samozrejmosť - dám ho večer do postieľky a bez ohľadu na to, aký bol pred chvíľou rozkekešený, ukľudní sa a "bez slova" o chvíľľu chrní (klop-klop-klop). S malou bol ale väčší problém, mala chvíle, žeb pišťala, keď len videla postieľku (a budila malého), takže som ju často nechívala zaspať v lehátku v obývačke. Teraz už aj ona zaspáva normálne - je to asi "bonus" k tomu, ako sme sa učili spinkať celú noc podľa knižky. Nakoniec som ju totiž musela použiť, pretože od kedy som ju začala pred 2 mesiacmi kojiť, začala v noci strašne buntošiť. Pred tým sa budila raz za noc, teraz po polnoci v jednom kuse, visela mi na bradavke, cez deň málo jedla 😖 Ale (klop-klop-klop), už je to o.k., teraz už len aby ráno spala dlhšie 😉

bibianka
31. jan 2009

Dráčik, ako som už písala Lumah, je to o.k.., akurát že je z nej príliš ranné vtáča a nevyrieši to brať ju do postele. Rada by som to urobila, ale keď ju dám do horizontálnej polohy, začne sa jedovať. Takže ju musím dať do poloľahu do lehátka s hrazdičkou a je spokojná.

nana77
31. jan 2009

lumi, aj mne to zuzka poradila 😀 . aj to tak robim, to s tym maskom.

bibi a dokedy mala spi? moji vecer idu spat okolo 20.00 zaspia v pohode, ale vstavaju uz okolo 5.00, plus/minus...

jolanka
31. jan 2009

ahojte u nas s tim spanim to bylo tak ze usinali po veceri sami ale posledni tri mesice zustavame u nich az nezaspi jinak by rvali jak tygri, jednou jsem to zkusila a pak se kluk tak klepal ze jsem to vzdala.az budou starsi tak se to snad znovu nauci ze po veceri usnous sami.

lumah
31. jan 2009

bibi náš Dado sa budí po polnoci aj teraz, musím vstať, uložiť ho na bok, alebo na chrbátik-on trulko sa hodí na štyri a kolíše sa dopredu a dozadu so zatvorenými očami 😀 , položím ho a spí. Takto blbne niekolkokrát za noc. 😝 Od pondelka si ho mením-nech si ho v noci užije zas tato. Filipko prespí celu noc, niekedy aj 12 hodín. Vačšinou od 20 do 7 ráno.

dracik1
31. jan 2009

baby, kedy zacinaju decka spavat menej, boze u nas je to furt malo, som na nervy, dneska doobeda 30 min, dufam, ze z nich nebudu neurotici 😲 , poobede lepsie, ale Jakub, stale malo aj poobede, potom len pistiiiiii, som total ohucana a na nervy ked som cez tyzden sama s nimi 😲

lumah
31. jan 2009

dracik každé dieťa je iné, náš filip by prespal aj neviem kolko, dado nemusí spať skoro vobec-dzunko.
Idem už spať, ved dnes tu trhám rekord tuším. 😝
Dobru nocku.

dracik1
31. jan 2009

lumi aj ja idem do hajan, furt len pozeram ten blby kocar Jane, som nim posadnuta, odkedy som ho videla u Nany a dnes som tlacila super trojkolku od Gessleinu , sice iba pre jedno babo ale je supeeeeeeer

zakazem si net. teda radsej pojdem k rodicom, tu net nemaju a bude vyriesene, budem chodit spat so sliepkami a nebudem mat rano problem 😀

nana77
31. jan 2009

lumi, dobru nocku!

bibianka
31. jan 2009

Lumah, no Filipkovia sú asi spáči 🙂

Nana, tiež tak do piatej, ale už sa stalo, že aj o 4.00 už bola "vyspatá", takže muselo nasledovať veľke "presviedčanie", že je ešte noc a Filipa som vysťahovala do druhej izby. Jemu je to jedno, kde spí, je to poklad 🙂 Dnes sa zobudila o 5.30, to už je super. Keby potiahla aspoň do šiestej, to by bola sláva. No uvidíme. Zdá sa mi, že v tom majú trochu prsty aj zúbky.

kili
31. jan 2009

bibi, to sú časy 😖 to sa mi prevraciame na druhý bok 😀

nana77
31. jan 2009

dracik, aj ja som nim posadnuta pre teba!!!! furt ho kukam, uz som aj napisala jednej zenskej do brna, ci je este aktualny!!! 😀

bibka, u nas tak isto, akurat dnes spali skoro do pol siedmej, sme neverili!!!

dracik, aj tebe dobru nocku!