Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

jolanka
4. feb 2009

maminy, jak vyresit chozeni z prckama kdyz chteji chodit oba najednou a ste s nimi sami. ja to mam na denim poradku takze chodim nejdriv s jednim a ten druhy vresti a pak obracene nebo jsou v choditkach ale v tom je to uz moc nebavi nejradsi chodi za ruce.

holky vcera me seklo v krizi a nemuzu se narovnat co nejlepe na to brat? beru ibalgin 400 ale je to nic moc.

jzfr
4. feb 2009

diddi - nic si z vasich mier nerob - pokial rastu a priberaju a hlavne pokial neklesaju vo vyvojovych krivkach, tak je vs ok - my sme boli v 21,5 mesiaci na kontrole a nase miery boli M: 9 900 a 84 cm; A 11000 a 83 cm - aj ked si myslim, ze vysku im nenameral presne, strasne sa totiz metali a boli krcoviti 😅 - podla tabuliek nas Mati od narodenia "lize" spodnu hranicu kriviek - ale krasne vidno ako rastie a pribera - sice svojim tempom, ale predsa vsetky tie tabulky su platne pre vela deti, ale nie pre vsetky 😉

Jolanka - nasi moju pomoc pri chodeni nechceli - a rozchodili uplne sami - sice kazdy inou technikou 😉
pokial si to mozes doma dovolit, tak skus, nech sa chytia kociara (kazdy z jednej strany) a tak nech chodia - tu budes uz iba usmernovat kociar - vzdy lepsie ako byt sustavne zlomena na poly 😅

womenne
5. feb 2009

Dobre ranko
včera musel byt nejaky supiš film 😕 my sme zalahli o 21.00 uplne sme boli odrovnany teda nezavidim kamionistom stale cestovat,sme boli vyštaveny ako keby sme cely den behali 😒 asponže mali spali dobre okrem občasneho kričania tata,daj auto 🙄
Musim pochvalit Sebka vie povedat:"Tatinku kde jsi?,Maminka šetri 😝,Bobcat 😵 a viacere česke slovička 😵 pri Nikolasovi som včera nervačila nechce povedat nič čo poviem aby zopakoval a pritom viem že tie slabiky pozna z inych slov 🤐 dnes mame ist na alergiu tak sa odrazu spytam aj na lokopedičku.

yasmina
5. feb 2009

ahojky...
u nas nebol film...ale strasny plac...malicky nenormalne plakali a ja som nevedela pirist na pricinu...
chytali si bruska dostali espumissan..ale plac neprestaval ...jasne ze MM nas odignoroval...tak som bola z dvoma strasne placucimi detickami v spalni som nevedela kt. skor chovat ☹
a na zaver vsetkeho mi povedal ze ho to nebavi...
Chodi domov 19tej..trosku sa s nimi pohra...dostanu mliecko...kupel..a idu spat ale vcera nechceli tak povedal ze hoto nebavi ze stale revu a ze nechcu spat ze nemaju rezim podobne...jasne ze zvysenym hlasom a mali plakali este viac...som mu povedala ze ked mu lezieme na nervy nech ide prec...mi povedal zeby so raz nelutovala slova...
co mam lutovat?ked vidim aky je na nas nastvany a neviem preco...ze nema deti na baterky ...vypnem dieta a idem si robit robotu?
to taku strasnu vec som mu povedala?ked on mi povie ze ho to nebavi ...co mu mam povedat...
on ze sa mozme vymenit a ze ja mam priniest tolko penazi a pod. ☹
zase mu noieco voslo do hlavy...on ked pride zo sluzobiek ma nove rozumy...niekto mu to pekne krmi a on to papka...vsetky deti pocuvaju neplacu maju rezim ln nase nie...a vsetky maminky su uvolnene zrelaxovane len ja som unavena a vynervovana podla neho ☹

nana77
5. feb 2009

yasmi, kasli na to! nenechaj sa zbytocne deptat. jasne, ze je "mudry", ked vobec nevie, co je to, byt s detmi 24 hodin vkuse... a tie reci typu "donesiem tolko penazi".... no boooze, ved aj ini donesu... nech si skusi vynosit dvojicky s tvojimi zdravotnymi problemami a porodit ich a potom sa o ne starat. a potom moze machrovat!!!!! navyse su chlapci predcasne narodeni a maju problemi s tymi respiracnymi chorobami, tak je to este o to tazsie. by som ho chcela vidiet, ako by bol zrelaxovany on, keby sa musel starat dva tyzdne o dve deti s horuckami a tymi stavmi, co chlapci mali len teraz nedavno.... den - noc...!!! skor by on mal vazit slova!! 😠

yasmina
5. feb 2009

nana ved to...mi je z toho nanic a placem... ☹

yasmina
5. feb 2009

som mu povedala ze keby namiesto tych darcekov bol k nam mily...a on ze nemusi nosit nic ked mam pripomienky...

nana77
5. feb 2009

yasminka neplac! mas prenadhernych dvoch chlapcov, mas dovod na radost a hotovo!!! mozno aj jemu len praskli nervy a nemyslel to tak, chlapi proste znesu omnoho menej ako zeny... a v afekte sa zvyknu vypovedat slova, ktore sa neskor olutuju... kazdopadne neplac, toto obdobie prejse, chlapci trosku podrastu a bude lepsie, skratka je toho teraz vela.

nana77
5. feb 2009

yasmi, ale to som nepovedala len tak, ze su krasni, oni su skutocne veeeeeelmi pekne deti!!!! 😵 😵 😵 maminkine PYCHY!!!!

yasmina
5. feb 2009

Nana dakujem 😢

dracik1
5. feb 2009

yasmi 😒 , mas krasnucke deticky a chlapi su uz raz taki 😒 , urcite to nemyslel zle, ale skratka nema svoje obdobie 😒 , preto to priroda vymyslela tak, ze iba zeny sa vedia dokonale starat o deti a neprasknu im pri to nervy 😀 - teda iba obcas 😀

tatolu
5. feb 2009

Yasminka držím palce, aby sa to u vás urovnalo.
Detičky je to najkrajšie čo Ťa mohlo stretnúť. Oni Ti to vynahradia 1.000 x.

yasmina
5. feb 2009

No uz mi volal ho hryzie svedomie...ale nezdviham tel....ani pevnu ani mobil..

lumah
5. feb 2009

yasminka takého chlapa by som nechala s deťmi týždeň as by videl, čo je to režim. *Deti fakr nie su na baterky a krikom sa nič nevyrieši, akurát budu ešte viac vystresované. Prepáč že sa tak vyjadrím, ale tvoj manžel je truľo. 😖 Každé dieťa je iné, niektoré mamičky ani nevedia, že maju deti, také dobré su a teda sa možu viac sebe venovať, ale keď su deti precitlivelé, nič s tým nenarobíš. Viem, máš to ťažké, ale vydrž, práve kvoli tým deťom, aby z nich nevyrástli nejakí neurotici. Tvoj manžel je nervozny asi z roboty a prenáša to domov.

womenne
5. feb 2009

yasmin aj my sme si to preskakli a nedaj sa moj to pochopil takže musi aj tvoj,ved ho nechaj na cely den s detmi aj ked sa budeš bat či to zvladne ale vyskušaj ho id na cely den na kozmetiku,masaže,nakupy nech vie čo je to.juj ty chlapy su niekedy take mrchy 🙄
nam sa to naštstie urovnalo mame klid a uživame si to iked ja občas vybuchnem kvoli maličkosti 🤐
Ma niekedy cely den volna?žeby si to hned využila?

lumah
5. feb 2009

yasminka má ho čo hrýzť. Si to zaslúži, chlapi su hrozní, namiesto toho, aby sa s tebou porozprával, ked ho niečo trápi v robote, tak si to vybíja na rodine. 😠

womenne
5. feb 2009

lumah maš pravdu to vyrozpravanie fakt pomaha mne sa včera v aute zveril že už nevladze teda aj psychicky je to nanho vela a nechce povolit,ani večer ☹ neveiem akomu pomoct asi nejake vitaminky aleb ja fakt neviem dnes sa chcem spytat lekarky na niečo.keby mi to nepovedal ani to neviem 😢

yasmina
5. feb 2009

lumah womenne
....ma vela prace, ma vela stresov ale zato to nemusi prenasat na nas...na cudzich je neuveritelne mily aj ked ho nastvu a na nas ako pes...
wom.tento viked tu nebude pride v stredu ☹ hej on to riesi tak ze keby som niekde isla si zavola svoju matku a ta dokluse...jasne nevesta je zla nechcala deti jej unavenemu synacikovi jasne ze mu treba pomoct 😠
to je tak cim vacsia pozicia tym vacsia miera stresu...
aj ja som mala manaz.poziciu pred materskou ale som sa snazila nikdy nenosit pracu domov...a ja som povaha ze ak ma niekt nastval v praci hned som vycistila zaludok netvarila som sa milo len aby som bola vo vs.ociach najlepsia sefka...
si to nezasluzime...Maxim ked videl ako krici strsasne plakal...som ho poslala prec zo spalne nepotrebujem mat neuroticke deti...aby sa popisavali alebo zajakavali...

womenne
5. feb 2009

yasmin no ja jasne chlapy a ich mamičky že?pozname.
veru maš to tažke,ked ti aj chpa pridava starosti jeho to mrzi kedže t už volal,oni si totižto myslia že telefonatom sa všetko vyriešia prepači ale to niej tak.
a režim?my sme mali tiež dost neskoro režim a maly boli uplakany,nervozny a nechceli sa hrat,zle spavali 🤐 oni si totižto myslia že deti naučiš všetko hned neuvedomuju si kolko maju rokov ja tiež niekedy musim pripomenut že maju len 2roky 🙂

rosarita20
5. feb 2009

ahojte,
Yasmi, mas to samo o sebe dost tazke byt na starostlivost o chlapcov v podstate stale sama... ☹ ☹
Ti chlapi si fakt myslia, ze pridu domoov, najdu vyluxovanu domacnost, veceru o troch chodoch, vysmiatu upravenu manzelku, poslusne sa hrajuce deticky nepotrebujuce ani minutku mamickinej pozornosti a vsetko sa potom bude krutit len okolo otecka 😝 😝 😝
Telefon by som ani ja nebrala 😉 , nech sa trosku vytrapi aj on, urcite uz vsetky svoje slova olutoval, len si treba najst cas a vydiskutovat si problemy...drzim palce,nech sa to cim skor urovna...ste fakt sympaticka rodinka 😉 😉
No idem k tym mojim "diviakom", no co ti tu narobili za bordel asi za 3 minuty!! 😠 😒 😀 😝

helka1
5. feb 2009

Yasminka ☹ , ochhhh ty chlapy. JA neviem ale co si predstavoval, ze sa mu narodili babiky na hranie ? 😖 Keh ho unavia vlozi ich spat na policku ? 😔 Urcite ma v prace vela stresu a zodpovednosti ale to ho neospravedlnuje takto sa spravat 🤐
Yasminka ak vam to financie dovolia mali by ste si najst pomoc, viem ze si to uz skusala, ale dala by som si inzerat do korzara alebo nejakych regionalnych novin , skusit hladat babicku, co je na dochodku a nudi sa, alebo studentku (ale ta asi nebude mat skusenost 😒 ) Urcite potrebujes oddychnut, lebo s tvojimi zdrav. problemamy sa musis setrit. Prajem vela sil !

dracik1
5. feb 2009

kocky, kedy cca mozem dat krpcom ryzu pomixovanu s maskom? lebo furt jedia dokolecka to iste a chcelo by to zmenu? 😕

elenita
5. feb 2009

Ahojte babule!
yasmin, to chce klud....viem, ze Ta to velmi boli, ale urcite to mrzi aj Tvojho manzela...Je to tak, chlapi skratka tolko stresu neznesu a uz vonkoncom nie placuce deti....a je to tak, ze v hneve a afekte clovek vyslovi aj take veci, co potom lutuje. mne teda moj manzel velmi pomaha s detmi, mame to rozdelene takmer pol na pol, ale aj ten ma niekedy vytoci, ked mi zahlasi, ze ostatne maminky maju deticky lepsie naucene, lebo napr. nasa Lucinka zaspi len pri dojceni, na rukach alebo v kociku...a spi vacs. pri mne v posteli, lebo pri dojceni obe zaspime....ale celkom sa tak vyspim, uz sa budi len nejakych 2x v noci...ale tiez mi minule zahlasil, ze som si ju zle naucila a silou-moou chcel, ze ju bude uspavat on.....dobre, tak som mu ju nechala...pocula som strasny srdcervuci plac 5 min, 10 min...to som uz nevydrzala, vrazila som tam, ona cela modra od placu a on ju polozil do postielky! Ze nech si place, ked mu place aj na rukach! Ja viem, niektore mamicky tu mozno nechavate deti vyplakat, ale ja na to nemam nervy ani srdce. Skoro mi srdce puklo! A na prse mi potom zaspala za 2 minuty./..

elenita
5. feb 2009

Teraz som ich hodinu vozila vonku v kociku,lebo uz boli starsne mrzuti, takze reku budu spinkat...Petulik zaspal asi za polhodinu vozenia, slecna na mna upierala kukadla este 5 min pred domom, no ale nakoniec zaspala...sme doma 5 min, a milacik je uz hore! (to akoze Petulo). ESteze Lucinku mi nezobudil....no ale zas nic nestihnbem, ani obed navarit, ani nic.... 😒

elenita
5. feb 2009

dracik, uz davno im tu ryzu s maskom mozes dat!

casie
5. feb 2009

Yasminka, tak to mame obe 'podarenych' manzelov, ktori si mysleli ze deti su hracky na klucik. Ten moj to vsak vzdal a odisiel ☹. Momentalne riesim kde byvat, z coho zit (na matersku narok nemam) a ako vlastne s dvoma 9-mesacnymi detmi prezit uplne sama bez pomoci ☹

yasmina
5. feb 2009

elenita to poznam...vcera strasne plakal Milsoko a on neplace vobec iba kod ho uz nieco strasne boli...Max je nas placko...a milosik plakal a plakal ...strasny plac...tiekli mu slzicky a nie a nie prestat...a mnazel?mal ho na rukach 2 min. a povedal ty nechces byt na rukach ked places a prask s nim do postielky a to mimi este viac zacal plakat...az sa zadusal...k tomu mnazel zacal zvysovat hlas...a bolo to este horsie...
Jasne chcel by aby ho cakala katalogova rodinka...ale ja to nezvladam...a som rada ze so svojou diagnozou to zvladam tak ako zvladam...nestiham mat domacnost ako zo zurnalu ale co uz...deticky su m prednejsie...
vcera mi ukazovala spary na mozaike na podlahe v kupelni...a ja ze ked sa ti nepaci vycist...lebo ja to len pretriem mopom a to treba klaknut a drhnut kefou a silny cisticom...sa nastval ze neupratujem a kedy mam?
Helka fakt dam inzerat na opatrovanie a druhy na upratovanie...a ked chce vsetko tip top tak nech plati...a ja ho budem cakat navonana nachystana vysmiata...

lumah
5. feb 2009

womenne vačšina chlapov toto nedokáže-porozprávať sa s vlastnou ženou, myslia si že je to slabosť a darmo im budeme hovoriť, že je to blbosť. ja mám našťastie muža, ktorý je v tomto super. 😀 Aj chápe, že mám toho vela s chlapcami a pomáha mi ako vie.
yasminka vždy sa to najlepšie vyhukuje doma, pred cudzími chce každý vyzerať v pohode.

helka1
5. feb 2009

Yasminka ja by som ten inzerat asi aj vytlacila na papier a nalepila na vchody panelakov v okoli, ved by bolo super mat nablizko nejaku "babicku" a ked by bola po ruke. To nema zmysel takto sa trapit 😢

Casie to je neskutocne a "otecko" ti aspon prispieva ?

yasmina
5. feb 2009

Ja sa vela nestazujem...cez sviatky bol doma 3 tyzdne a bolo super...ako nahle zacal chodit do prace je nervozny...ja viem ma toho vela ale nemoze ocakavat odo mna ze este aj o 19tej vecer ked pride domov sa moze zavriet a robit si svoje veci...to je take nenormalne ze chcem aby bol aspon chvilku s nimi?ja medzi tym urobim veceru, alebo sa osprchujem, nachystam postel, kupel pre malych, flase, mliecko...to ja nelezim ked je on s nimi...ale on to nevidi /vidi len co vsetko ma on/na praci...teraz v sobotu ide na kongres a pride v utorok v noci...a minul. tyzden bol od utorka rana do piata vecera prec...tento vikend len pracoval a v nedelu nam venoval 1 hod. co sme sli von...asi tolko je s nami...a ked je tak mu vadi vsetko...zajtra ideme na ockovanie ...a ja si to vsetko odzeriem...plac a aj starostlivost po ockovani...on bude kongresovat a ja jeden kolotoc...