Dvojičkovo II

grmitko
18. jan 2009

tak a je to tu, druha cast

diddi
21. feb 2010

zefa,tak to ti teda nezavidim...ja som si tiez prezila svoje so zubami-prisla som o 3 osmicky a 1 sedmicku 😝 ...ten vacok ti asi otvori a da drenaz,kvoli zapalu+antibiotika,cca po 5 dnoch zacne riesit zuby...musi zmiznut zapal...daj si ibalgin,zabera!...drzim palce!!!

womenne
22. feb 2010

Dobre ranko kočky tu tak krasne svieti slniečko,a nam užasne svieti do obyvačky konečne sa bliži jar 😵 😵

zefa juj ten vačok to su hrozne bolesti sestra to mala desne myslela že zblazni kvoli tomu aj predčasne porodila.ja som to mala tiež ale len maly ale bolesti boli riadne ☹

lili dik za radu 😉 baby ja mu to natieram už 2 dni fenistilom,ten puder už nedava a po prvom dni to mal o 100% lepšie fakt som sa toho bala a koza mohla som to spravit hned,pri Nikovy už budem vedie.Ak to nedostane Niko stihneme aj karneval 😅 lebos a mu to už hoji a netvoria sa nove už 2 dni no supiš dnes som a aj vyspala 😎

zefa
22. feb 2010

ahojte
no som sa fasa vyspala 😝

diddi..to som tu zdedila asi po tebe 😀 😀 😀 ..ibalginu som zjedla už za krabicu..som ráno si bežala kúpiť nové a lekáreň má inventúru 😠 dobrá suseda dala..ráno som objednaná..k deťom mi prídu krstné dcéry..ešteže sú prázdniny 😉 ...diddi ja som si ten hnis už vytlačila. 😝

wom to ma teší ,že sa mu to hojí

elenita
22. feb 2010

Ahojte maminky. Tak uz sa to asi vsetko nejako "vyriesilo"......
Dnes rano od nas MM odisiel....... 😢 😢 😢

womenne
22. feb 2010

Eli to je mi luto 😔 😔 😔 hadam to ešte nejako vyriešite držim ti palce a myslime na vas............

elenita
22. feb 2010

Najhorsie je, ze ked bol doma, so vsetkym mi pomahal, upratoval, nakupil, staral sa o deti a tie tu teraz chodia a nosia mi jeho veci (hodinky, salku a pod.) a kricia tati, tati. Lucinke hovorim, ze maminka Ta lubi a ona ze Lubi tati! Skoro mi srdce puklo 😢

womenne
22. feb 2010

Eli 😢 😢 😢

margaretka11
22. feb 2010

ahojte

elenita je mi to tak strašne ľúto 😢 😢 😢 . Kiežby sa pre vás našlo riešenie a všetko sa dalo do poriadku. Je to pre teba ťažké, budem na na teba aj detičky myslieť a držať palce nech sa táto situácia zmení a vylepší. Bože, nenapadajú ma žiadne slová útechy, je mi to naozaj ľúto 😢 😢 😢

katarinka123
22. feb 2010

ahojte elenita drz sa 😉

grmitko
autor
22. feb 2010

eli, drzte sa, dufam ze sa to este nejako spravi ☹ ☹ myslim na vas

zefa
22. feb 2010

eli...je mi to veľmi ľúto,ale snád si to tatík rozmyslí..deti mu budú chýbať a snád sa to upraví..veľmi držím palce 😢

zefa
22. feb 2010

stupid pridala fotky malej Hannah kuknite si je zlatučká

womenne
22. feb 2010

mna asi....Sebko ma zavolal že Niko grckal 😲 som doletela do spalne a kukam nikde nič iba na vankuši troškavlhk ale pachlo to po grcke tak neviem je možne že samu lentrošku vratilo zo žaludka?lebo vyvadzal v posteli a kratko pred tym jedli obed.

lumah
22. feb 2010

ahojte!
Kočky boli ste už so svojimi ratolesťami u zubárky na preventívke? Je to od 1 roka povinné a platí to od novembra minulého roka. Som tam dnes volala a sme objednaní na piatok. Ak ste tam neboli, choďte, lebo vraj ďalší rok by Vám poisťovňa neuhradila ošetrenie. Je to sila, ale je to tak. 😒

juliagregor
22. feb 2010

a už im asi ozaj hrabe 😠 , minulý rok to bolo v 3 rokoch ...

grmitko
autor
22. feb 2010

my chodime od roka a pol k zubarke s detmi, teraz pojdeme v aprili zase vsetci styria 🙂 🙂 🙂

juliagregor
22. feb 2010

s najstarším chodím od troch rokov a malým v roku vyšiel prvý zub ....tak neviem, čo by im tam tak kontrolovali....

grmitko
autor
22. feb 2010

juli ale nasi mali v roku a pol uz vsetky zuby okrem jednej stolicky 😀 😀 😀 ked mali rok sme boli prvykrat, ale to nechceli ani pusu otvorit 😝

juliagregor
22. feb 2010

to boli teda riadne šelmy zubaté... 🙂

ja to nepoznám...aj maťko mal prvý zub v 11 mesiacoch a pred mesiacom mu konečne vyšla posledná stolička...
s mojím zubárom som sa bavila, že zubárovi treba ísť, ked vyjdú všetky zubky (aspoň väčšia časť), takáto direktíva mne osobne vadí, pripadá mi to ako naháňanie peňazí a deti, ktoré majú ozaj zlé zuby, tam aj tak nepôjdu....
a normálny rodičia to predsa nemusia mať rozkazom 😒

katarinka123
22. feb 2010

no nam akurat lezu stolicky ale este nemaju vsetky zuby este im chybaju

adrolka
22. feb 2010

Ahjote 😉
že zubár 🙄 .... ja si moje neviem predstaviť u zubára, teraz v tomto období....myslím, že zubár by si po našej návšteve vybral 2 týždňovú dovolenku!!!
elenita.....preboha....musí to byť teraz sakra ťažké 😔 .....drž sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! som si teraz predstavila seba v takej situácii.....no, neviem...

womenne
22. feb 2010

Adrol aj my chodime od 1,5 roka pravidelne tento rok ešte neboli musim ich objednat,sa poteši ked uvidi Nika bez zubka ☹

a pozeram čo decka na narodky a vobec nemam šajnu mam vybrate len hokejky s mičem a dalej neviem vy čo idete Saška?

lilinka76
22. feb 2010

Lumi, presne o tom zubarovi mi to dnes vravela kamoska, dva roky mame za dva tyzdne, tak snad nieco stihneme.

Baby, snad mi prepacite, ale opat sa vratim k tomu nestastnemu odplienkovaniu. Poradte mi. Ako ste zbavili deti plienok? Dnes popoludni som im dala iba slipky a pancusky, aby sme nemali obcikany cely byt, vravim, ze nech sa vypytaju, snazím sa posadit cca kazdych 30 minut a aj tak nejavia zaujem o to, aby aspon naznacili... Myslite, ze mam zatat zuby a nechat ich pobehovat iba v slipkoch a skusat posadzovat, alebo to nema vyznam???? Mam pocit, ze ked sa aj pocikaju, nejak extra im to neprekaza.

grmitko
autor
22. feb 2010

lili ked to nejde tak to nesil, nasi do dvoch rokov nechceli nocnik ani vidiet, v juni som ich necchala bez plienky cez den a islo to same, bolo teplo, nemali ani slipy, nic, leb hole ritky a zacali si sami sadat nan, jasne ze x-krat bola ocikana dlazka, ale rychlo si zvykli a v priebehu 3 ci 4 dni boli bez plienky aj na obed 🙂 🙂 takze to asi chce len svoj cas, uvidis ked bude teplejsie, skusis to bez a verim ze to pojde 😉 😉

Dani my chodime vsetci styria jednej zubarke, na preventivku ideme v aprili 😉

sanocka
22. feb 2010

Ahojte viem ze nezapadam do temy ale potrebovala by som poradit ☹ neviem ci ste aj vy tym presli ale mam taky pocit ze som strasna matka. chcem sa opitat ci aj vase ratolesti sa tak hryzli a bili. moji maju 1 rok a 7 mes. stale nevyspia celu noc budie sa. za kazdu odpoved velmi pekne dakujem 🙂

lilinka76
22. feb 2010

Sanocka, aj nasi nevyspia celu noc 😠 a to budu mat o dva tyzdne dva roky a napriek tomu si nemyslim, ze som zla matka 😉 . Ked sa biju, tak im vysvetlim, ze toto sa nerobi, lebo nebudu mat kamaratov a za hryzenie nekomprmisne bijem.

lilinka76
22. feb 2010

Teda, aby ste si nemysleli, ze ich zrezem jak hadov, to nie, ale dostanu po zadku tak, aby pocitili, ze toto sa nerobi.

sanocka
22. feb 2010

Vies aj ja im dam po zadku a potom si to vycitam sem tam mi prasknu nervy a vrieskam jak chora potom mam pocit za ich nezvladam. moja mama tvrdi ze taku maju noc aky maju den neviem ci je to pravda ale sem tam mam z toho pocit ze moji chlapy maju zo mna asi nocne mory dakujem lilinka trosku si mi zvyhla sebavedomie

zuzka.25
22. feb 2010

čauky..

el, to ma strašne mrzí :( a teraz čo ako? odišiel a nezaujíma sa??

lili, no nočníky u nás sú kapitola sama o sebe.. tomi sa odplienkoval akosi sám vo veku tvojich teraz.. luky až teraz, čiže skoro 3/4 roka po ňom.. tomi sa hneď začal pýtať, bolo teplo, leto, dostal len slipky.. luky prdel na to až doteraz, teraz v zime som ho nenechávala behať nahatého, takže proste musel pochopiť, že čo má urobiť a že sa má vypýtať.. ale v prípade tvojich drobcov by som si počakala na lepšie počasie a teraz to neriešila...

zubár, tiež mi to povedala Lumah, spýtam sa pediatričky, že kde by sme tak mohli ísť a potom to poriešim.. inak, ak nás vezmú do škôlky, tak oni tam majú program "zdravé zuby" a prehliadku tam viac krát ročne vraj absolvujú.. tak uvidíme...

dnes sme boli pozrieť moju už takmer 2 týždne prenášajúcu tehotnú švagrinku v pôrodnici.. no nevyzerá, že by sa na niečo chystala 🙂 ale dr. sa vyjadril, že do konca týždňa je malá na svete, tak sa tešíme 🙂
potom som ešte skočila k našim, lebo mm je chorý, tak sa chcem vyhnúť čo najviac bacilo v byte... takže celkom fajn deň...